Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ρύθμιση για να στοιχίζονται οι εφαρμογές αλφαβητικά; Ψάχνω αλλά δεν βρισκω κάτι
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

To P8 lite στο you.gr με 178€ βαζοντας το κουπόνι CP8LITE, ισχύει μέχρι 28/2/2016 Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ 158 εχει
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το viber, έρχεται ο κωδικός και μου γράφει εσφαλμενος κωδικός. Δεν το περνάει με τίποτα. Κάποια ιδέα;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε σε όλους. Διάβασα από την αρχή όλο το θέμα, αλλά δεν βρήκα ικανοποιητική απάντηση για το κρίσιμο ζήτημα των notifications. Άλλοτε λειτουργούν, άλλοτε όχι. Facebook Messenger, Viber, WhatsApp, Skype, όλα παρουσιάζουν πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Κάποιες φορές έρχονται καθυστερημένα, κάποιες άλλες δεν έρχονται καν. Μερικές φορές έρχονται έγκαιρα. Στο "Κέντρο Ειδοποιήσεων" έχω επιλέξει σε όλες αυτές τις εφαρμογές "Να επιτρέπονται ειδοποιήσεις", "Εμφάνιση προτεραιότητας", "Γραμμή κατάστασης", "Διαφημιστικά πλαίσια", "Κλείδωμα οθόνης". Επίσης τις έχω όλες επιλέξει στις "Προστατευμένες Εφαρμογές" με προστασία. Δεν χρησιμοποιώ καθόλου την εξοικονόμηση ενέργειας και στο "Σχέδιο παροχής ενέργειας" έχω επιλεγμένη την "Κανονική". Επίσης το WiFi το έχω ρυθμισμένο να είναι πάντα ενεργό, ακόμη και όταν κλείνει η οθόνη. Υπάρχει κάποια εφαρμογή στο Google Play που να λύνει το πρόβλημα; Αν όχι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να καταφέρω να λαμβάνω πάντα κι έγκαιρα τις ειδοποιήσεις από τις παραπάνω εφαρμογές; Έχω κωδικό μοντέλου ALE-L21 και αριθμό έκδοσης ALE-L21C432B170. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα φώτα σας ή έστω για την προσπάθεια να με βοηθήσετε.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό.

Ρυθμίσεις > προστατευμενες εφαρμογές

 

Βάλε οποίες θες να δέχεσαι πάντα ειδοποιήσεις. Αλλιώς τις κλείνει αυτόματα όταν κλειδώνεις την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό.

Ρυθμίσεις > προστατευμενες εφαρμογές

 

Βάλε οποίες θες να δέχεσαι πάντα ειδοποιήσεις. Αλλιώς τις κλείνει αυτόματα όταν κλειδώνεις την οθόνη.

 

Φίλε μου, ήδη το ανέφερα ότι το έκανα αυτό που μου προτείνεις. Κι άλλοι στο φόρουμ το έχουν κάνει, όπως και όλες τις υπόλοιπες ρυθμίσεις που γράφω παραπάνω, αλλά πάλι δεν διορθώνεται το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν έχω με τα notifications αν οι ρυθμίσεις είναι σωστές. Μόνο με το Viber είχα ένα θέμα το οποίο δεν υφίσταται πλέον. Όλα εχουν στρώσει. Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει με τα notifications αν οι ρυθμίσεις είναι σωστές. Μόνο με το Viber είχα ένα θέμα το οποίο δεν υφίσταται πλέον. Όλα εχουν στρώσει.

Πως εστρωσαν; Νεα εκδοση του viber; Νεα εκδοση ROM; Ή τυχαια;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν λέει να στρώσει με τίποτα από τις 12 Αυγούστου που το έχω...

 

Σε όλα έχεις θέμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως εστρωσαν; Νεα εκδοση του viber; Νεα εκδοση ROM; Ή τυχαια;

 

Είχα βγαλει το Viber αφού δεν δούλευε και είπα να το ξαναβαλω να πριν λίγο καιρο να δω αν έστρωσε. Όλα δούλευαν ρολοι. Έκανε και μια αναβάθμιση ξ εφαρμογή που με τρόμαξε γιατί σκέφτηκα ότι θα χαλάσει πάλι αλλά ευτυχως δουλεύει ακομα

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα έχεις θέμα;

 

Ναι, περιστασιακά σε όλα. Όπως του τύχει. Μπορεί να λειτουργούν κανονικά κάποια από αυτά, άλλα όχι, Την επόμενη μέρα μπορεί να λειτουργούν αυτά που δεν λειτουργούσαν την προηγούμενη, άλλη μέρα μπορεί να λειτουργούν όλα και άλλη κανένα από αυτά. Έχω ρυθμισμένα τα πάντα σωστά 1000%

Link to comment
Share on other sites

Ναι, περιστασιακά σε όλα. Όπως του τύχει. Μπορεί να λειτουργούν κανονικά κάποια από αυτά, άλλα όχι, Την επόμενη μέρα μπορεί να λειτουργούν αυτά που δεν λειτουργούσαν την προηγούμενη, άλλη μέρα μπορεί να λειτουργούν όλα και άλλη κανένα από αυτά. Έχω ρυθμισμένα τα πάντα σωστά 1000%

 

Αν έχεις τις εφαρμογές με προστασία και ενςργοποιημενες τις ειδοποιήσεις δεν γνωρίζω τι άλλο μπορεί να φταίει. Εμένα με το Viber ήμουν θέμα ότι έφταιγε ή εφαρμογή γιατί μου το έκανε και σε άλλες συσκευές (wp).

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τις εφαρμογές με προστασία και ενςργοποιημενες τις ειδοποιήσεις δεν γνωρίζω τι άλλο μπορεί να φταίει. Εμένα με το Viber ήμουν θέμα ότι έφταιγε ή εφαρμογή γιατί μου το έκανε και σε άλλες συσκευές (wp).

 

Ούτε εγώ μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να φταίει. Κι εγώ είχα πρόβλημα όχι μόνο με το Viber, αλλά και με όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές με το Microsoft Lumia 640. Ελπίζω τον Μάρτιο να πάρει τη Marshmallow και να λυθούν τα προβλήματα. Είναι πολύ εκνευριστικό να έχω τόσο αφερέγγυο τηλέφωνο. Πρέπει να ανοίγω τις εφαρμογές μήπως και έχω κάποιο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια για εμένα; δεν μου έρχεται κωδικός στο viber

Στθς τελευταίες δύο εγκαταστάσεις ούτε εμένα μου ερχόταν κωδικός αλλά προχωράει και δουλεύει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει καν μέσα... Έχω θεμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

An error has occurred during the Viber activation process

 

Αυτο βγάζει

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει καν μέσα... Έχω θεμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

An error has occurred during the Viber activation process

 

Αυτο βγάζει

 

Απεγκατασταση - επανεγκατάσταση; Τίποτα;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση - επανεγκατάσταση; Τίποτα;

 

Πάνω από 20 φορές το έκανα φίλε μου.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ρισκαρω να το δοκιμασω τωρα, μιας και μου δουλεύει για πρώτη φορα, αλλά αν θυμάμαι καλά μπορείς να πάρεις και τηλεφωνικά τον κωδικό με κάποιο τρόπο εκει στην αρχη οταν πρωτομπαινεις. Για δες αν βγάλει άκρη έτσι
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ρισκαρω να το δοκιμασω τωρα, μιας και μου δουλεύει για πρώτη φορα, αλλά αν θυμάμαι καλά μπορείς να πάρεις και τηλεφωνικά τον κωδικό με κάποιο τρόπο εκει στην αρχη οταν πρωτομπαινεις. Για δες αν βγάλει άκρη έτσι

 

 

Αδερφέ μου το δοκίμασα πρώτο πρώτο αυτό. Κάτι άλλο παίζει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο μου τηλέφωνο που μου βγάζει τόσο σοβαρά προβλήματα με τις ειδοποιήσεις. Έχω βαρεθεί.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε με εναλλαγή data-wifi

Κι εμένα σε s860 είχα θέμα με το viber και το έλυσα με τον παραπάνω τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε με εναλλαγή data-wifi

Κι εμένα σε s860 είχα θέμα με το viber και το έλυσα με τον παραπάνω τρόπο

 

τι εννοεις ακριβως ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...