Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καμία συμβουλή όσον αφορά την λιγότερη κατανάλωση ενέργειας;

Σαν πρώτο βήμα δεν εχω καμία προστατευμένη εφαρμογή και απενεργοποιησα GPS.

Aλλά δεν γίνεται δουλειά έτσι,χάνονται οι real time ειδοποιήσεις από κάποιες εφαρμογές,κυρίως messaging.

Εσείς πως αντιμετωπίζετε το ζητηματάκι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία συμβουλή όσον αφορά την λιγότερη κατανάλωση ενέργειας;

Σαν πρώτο βήμα δεν εχω καμία προστατευμένη εφαρμογή και απενεργοποιησα GPS.

Aλλά δεν γίνεται δουλειά έτσι,χάνονται οι real time ειδοποιήσεις από κάποιες εφαρμογές,κυρίως messaging.

Εσείς πως αντιμετωπίζετε το ζητηματάκι αυτό;

 

Χωρίς να είμαι πολύ σχετικός, τι σχεση έχει το gps με τις ειδοποιήσεις σε messaging, να πεις του καιρού μπορεί αλλά messaging;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι πολύ σχετικός, τι σχεση έχει το gps με τις ειδοποιήσεις σε messaging, να πεις του καιρού μπορεί αλλά messaging;

 

 

Τι έχω κάνει μέχρι τώρα περιέγραψα,για να μειώσω την γρήγορη κατανάλωση,όχι για το messaging.

Απενεργοποίησα επίσης πριν λίγο τη χρήση δεδομένων και έβαλα τη λειτουργία δικτύου σε 2g.

Σε μισή ώρα απώλεια ενέργειας περί του 15% , είναι ανεπίτρεπτη μόνο με browsing.

Link to comment
Share on other sites

Τι έχω κάνει μέχρι τώρα περιέγραψα,για να μειώσω την γρήγορη κατανάλωση,όχι για το messaging.

Απενεργοποίησα επίσης πριν λίγο τη χρήση δεδομένων και έβαλα τη λειτουργία δικτύου σε 2g.

Σε μισή ώρα απώλεια ενέργειας περί του 15% , είναι ανεπίτρεπτη μόνο με browsing.

 

Ωπα φιλε ΔΕΝ γινεται ετσι μια μετρηση για εμενα παντα...

Λοιπον βαλτο 4G και κανε αυτο που κανεις καθε ημερα...στο τελος γραψε ποσες ωρες οθονης σου εβγαλε,αν μιλησες και γενικα τι εκανες.

Εγω το σκιζω απο το πρωι στις 9 και σβηνει στις 5 με 1 μιση ωρα οθονη. Αλλα το σκιζω..μπορει να μιλησω και 5 ωρες ,4G+sms πολλα+ messenger FB κανα 2 ωρο και ΟΛΑ τα υπολοιπα ( καμια 10 email τρεχουν απο πισω) . Οποτε βγαλε μια ημερα με 4g γραψε εδω τι και πως

και την δευτερη ημερα βαλτο 2G και βλεπουμε.

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ale21, dual sim, αγορασμενο απο το e-shop. Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση Β170 από 046 (420mb).

Δεν είδα και καμία αλλαγή. Ξέρει κανένας να μου πεί τι άλλαξε;

Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κόλλησα, πως κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις; Τα σβήνει όλα;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κόλλησα, πως κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις; Τα σβήνει όλα;

Οποιοδήποτε αντίγραφο ασφαλείας!! Τα σβήνει όλα, όπως το αγορασες.

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι γεια χαρα! από το τελος του ιουλιου με το κινητο...απο voda εκανα αλλαγη από την αρχη σε Β052 και μολις κατεβασε από μονο του μια νεα εκδοση που εδω τουλαχιστον δεν εχει αναφερθει.Η εκδοση γραφει ΑLE-L21C432B170!!

 

SOS SOS

 

Την κανω την αλλαγη ή μηπως ξαναγινει μονοκαρτο;; :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσθεσω οτι δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα με την Β052!!μονο ισως λιγο την καταναλωση,αλλα και πάλι αντεχει περιπου 20 ωρες με τα δεδομενα 4G ανοιχτα!Παρα πολυ καλο κινητο!

Edited by newton75
Link to comment
Share on other sites

Στη vodafone το βρηκες με συμβολαιο 199 η σκετη συσκευη? Και φυσικα λες για το μονοκαρτο σωστα γιατι εγω εψαξα και σκρουτζ και best price και ο φτηνοτερος ηταν ο http://www.e-tzampa.gr στα 218 και εχει μονο το μαυρο.

 

Ναι σκέτη συσκευή και μονόκαρτο βέβαια δεν ξέρω αν είναι από τις συσκευές που γίνονται δικαρτες με κάποια ανάβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε αντίγραφο ασφαλείας!! Τα σβήνει όλα, όπως το αγορασες.

 

Ναι αλλά πως την κάνω την επαναφορά; Όσο για τα αντίγραφα τα περισσότερα που θέλω τα έχω σε cloud οπότε δεν με νοιάζει. Τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει όταν ξαναμπω με το email μου φαντάζομαι πως θα τις έχω στο Google play, σωστά;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πως την κάνω την επαναφορά; Όσο για τα αντίγραφα τα περισσότερα που θέλω τα έχω σε cloud οπότε δεν με νοιάζει. Τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει όταν ξαναμπω με το email μου φαντάζομαι πως θα τις έχω στο Google play, σωστά;

Πας ρυθμίσεις, δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά και θα το δεις, ή τελευταία επιλογή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ale21, dual sim, αγορασμενο απο το e-shop. Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση Β170 από 046 (420mb).

Δεν είδα και καμία αλλαγή. Ξέρει κανένας να μου πεί τι άλλαξε;

 

καλημερα μου ηρθε η 170. Τι διαφορες εχει τελικα ;

 

Καλημέρα!

Για να μην διαπιστώσατε καμία οπτική διαφορά μάλλον θα διορθώνονται κενά ασφαλείας και τυχών bugs.

Επίσης από απλή περιέργεια, τι έκδοση σας βγάζει εσάς στην ενσωματωμένη εφαρμογή "Διαχείριση συσκευής"στην Β170;

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις, δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά και θα το δεις, ή τελευταία επιλογή είναι.

 

Ευχαριστώ.

 

Μου ήρθε και ή 170. Κρίμα που στις αλλαγές που φέρνει δεν αναφέρει κάτι για την καλύτερη διαχείρηση της μπαταρίας.....

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

http://forum.android.com.pl/uploads/monthly_10_2015/post-75490-0-02049000-1444083177.png

 

Και σε εσάς είναι η έκδοση 5.0.1;;;

Link to comment
Share on other sites

Η Β170 δινει λυσεις και στα προβληματα viber k Skype που υπηρχαν, οταν πχ κλεινανε οι εφαρμογες στο background και ας τις ειχες σε protected

mode, αυτο σαν αρχικη εντυπωση

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Του έχει έρθει κανενός η αναβάθμιση για την Β170 σε συσκευή που το έχει μετατρέψει από Singe SIM σε Dual SIM?
Link to comment
Share on other sites

http://forum.android.com.pl/uploads/monthly_10_2015/post-75490-0-02049000-1444083177.png

 

Και σε εσάς είναι η έκδοση 5.0.1;;;

 

Ναι. Δεν νομίζω να έχει λάβει κάποιος νεώτερη.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε το update.zip τις Β170

Το δοκιμάζω και σας λέω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η Β170 ειναι για μονοκαρτα ή για δικαρτα?

 

Για DUAL SIM.

Επισης να σημειώσω ότι για να πάρει κανείς την αναβάθμιση σε B170 πρέπει να έχει την Β046, Β052, Β132. Από Β136 δεν είναι δυνατή η αναβάθμηση!!

 

n_GSeHD96eL_gYFhXZQDzBijrgCCG7gtDA8eSTvaZy50xg_kCxG5qGCGO6XLgIj5ECr2gxjmGvt4SpuyxnJYGoL9WXLqtWhOUSROT_vVYbZfuUWSZpqjX9c5eZGX9avJ9QxJ8hlyFFE72LyFkaxykAsM1NUXKXhrLFqnV4TtSa1MutGEEE8n1yzXdKB4XigwNOKYKx0jf1aVrMXDmiwPOvLDtTQgzIc5fQrlQWcuCXYW9t6O8a2CfPFgP8vmGdbMlI2nfLhYpOFdaqJ0EmKBPBtJSstYuK4YfHK_QMGXK8jXQkbNLsWfj06sjVyIHBuYKVEdb9yxLxf3yOydTBogtAWdpq8dWbBJEZkhECl1iHgW1t3mw3imG1kUZqrP3CyE_2HmaFdeBSkWP-NlyG2CmwWn_8JZpW3idjy778p3XojRobHjyXP25JTB_lNqsqsb4Cv3H56a5ad8zVHh4gHEp785uAFDL7Qht2t3l0Ouy6aO2oWK6iSaNiRSyGRTf7h2h350LBmOnjx7O-zWYr7MmLKDTovoue_DdDvOBLjsGxl3=w362-h643-no

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω την 136 δηλαδή; Ήταν από Γερμανό το κινητό και το έκανα δικαρτο. Δεν βλέπω να έρχεται τίποτα σε καμία χρονική περίοδο.
:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...