Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ θα συμπληρώσω με τη σειρά μου γιατί από wind vodafone ή germano το πήρα χθες από το http://www.e-tzampa.gr 218 euro το κινητό δίνει ρέστα είναι αυτό που λέμε value for money!!!
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση ρώτησα σήμερα για το τηλέφωνο στην Vodafone η τιμή του είναι στα 199 αλλά είναι μονόκαρτο και βρίσκεται σε έλειψη. Τώρα δεν ξέρω αν υπαρχει τροπος να γίνει δικαρτο.
Link to comment
Share on other sites

Άντε...καλώς να την δεχόμαστε από ώρα/μέρα σε ώρα/μέρα! :D

 

http://s13.postimg.org/7zd6ww4zb/uploadfromtaptalk1445613654415.jpg

 

Για ποτε ειπαν ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Την έχουν ήδη λάβει μερικοί στην Ισπανία. Δεν ποστάρισα θεωρητική φωτογραφία...πραγματικό screen shot είναι. Γι' αυτό είναι θτα Ιθπανικά. ;)

 

Το ξερω οτι ειναι αληθινη η φωτο...απλα ελεγα μηπως διαβασες για ποτε ερχεται Ελλαδα...τι καλυτερο προκειται να μας δωσει η 5.1.1 ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω το κινητο μια βδομαδα και εχει την Β120,μου χει βγαλει ειδοποιηση για για ενημερωση με την Β150,υπαρχει καποιος λογος για να μην την βαλω?? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Στη vodafone το βρηκες με συμβολαιο 199 η σκετη συσκευη? Και φυσικα λες για το μονοκαρτο σωστα γιατι εγω εψαξα και σκρουτζ και best price και ο φτηνοτερος ηταν ο http://www.e-tzampa.gr στα 218 και εχει μονο το μαυρο.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με το συγκεκριμένο κινητό εδώ και δέκα μέρες περίπου και αν εξαιρέσει κανείς το θέμα με την μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας,είμαι πολύ ικανοποιημένος.Τώρα φοράει την ALE-L21C02B130 και έχω (ειδοποίση για ενημέρωση σε ALE-L21C02B140.Να την επιχειρήσω λέτε?Η δεν αξίζει και να περιμένω την 5.1.1? Edited by hollygun
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να μεταφέρω κάποια τραγούδια από το pc στο κινητό, άλλα δεν μπορώ γιατί δεν αναγνωρίζει το κινητό ο υπολογιστής . έχω εγκαταστήσει και το hisuite άλλα τίποτα . τι λέτε ???? ( ο υπολογιστής έχει xp δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ) :!:

 

κανείς ?????

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με το συγκεκριμένο κινητό εδώ και δέκα μέρες περίπου και αν εξαιρέσει κανείς το θέμα με την μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας,είμαι πολύ ικανοποιημένος.Τώρα φοράει την ALE-L21C02B130 και έχω (ειδοποίση για ενημέρωση σε ALE-L21C02B140.Να την επιχειρήσω λέτε?Η δεν αξίζει και να περιμένω την 5.1.1?

 

Δε βρίσκω κάποιο λόγο για να μην εγκαταστήσεις μια επίσημη ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια αυτε τις μερες κοιταζω αυτο το τηλεφωνο το οποιο φαινεται καλο και η τιμη του αρκετα καλη,στη vodafone το εχει 200 χωρις συμβολαιο και στο skroutz το πιο φθηνο ειναι στα 218.Εσεις που το εχετε πιστευετε οτι αξιζει τα λεφτα του?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια αυτε τις μερες κοιταζω αυτο το τηλεφωνο το οποιο φαινεται καλο και η τιμη του αρκετα καλη,στη vodafone το εχει 200 χωρις συμβολαιο και στο skroutz το πιο φθηνο ειναι στα 218.Εσεις που το εχετε πιστευετε οτι αξιζει τα λεφτα του?

 

Εχεις καποιο αλλο κινητο στα ιδια χρηματα και με τα ιδια χαρ/κα?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο αλλο κινητο στα ιδια χρηματα και με τα ιδια χαρ/κα?

 

Huawei Honor 4x

Amazon.it

Amazon.de

199€

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Tόσο σχεδόν πήρα to 4X προχθές στην Ελλάδα από τον φίλτατο Αλέξανδρο του katanou.gr. ;) Εξαιρετικό, αλλά, για όποιον τον αφορά, έχει 8άρα μνήμη με 3.8 GB ελεύθερα. Το P8 Lite έχει 16άρα μνήμη με καμιά 10 GB ελεύθερα.

Πήρες το che2 L11??

Έχει δυνατότητα όμως να περνάς όλες τις εφαρμογές στην sd card......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

1. Αφαλώς και το CHE2-L11 πήρα. Δεν φέρνει το παιδί συσκευές που δεν έχουν ευρωπαϊκές προδιαγραφές/εγγύηση.

2. Ασφαλώς και δεν μπορεί να μεταφέρει όλες τις εφαρμογές του χρήστη στην κάρτα.

3. To ξέρεις, αλλά απορώ γιατί δεν το αναφέρεις, ότι από τις εφαρμογές που μπορούν να μεταφερθούν, μόνο ένα τμήμα τους μεταφέρεται στην κάρτα.

 

Όλες οι μη προεγκατεστειμενες πάνε στην sd card.

Ένα πολυ μικρό κομμάτι μένει στη ROM.

Εγω έχω πάνω στο κινητό 20+-30 εφαρμογές με 3 GPS

Και έχω ελεύθερα 2 gb

Έχω και εφαρμογές των 500 mΒ

Oπου 20 mb είναι στη ΡΟΜ και τα αλλά στην κάρτα...

Το μόνο άγχος μου είναι με τη λολιποπ.....που σύντομα θα παρει

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

1. Λάθος

 

2. Λάθος

 

Βαριέμαι να ανεβασω screenshot του αποθηκευτικού χώρου...

Εχει επιλογή default storage,όπου ΕΠΙΛΕΓΕΙς την sd card

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

1. Λάθος

 

2. Λάθος

 

Καλημερα! Χωρις παρεξηγηση...ειδα παλι το πουλας-τι εγινε ; :)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι να ανεβασω screenshot του αποθηκευτικού χώρου...

Εχει επιλογή default storage,όπου ΕΠΙΛΕΓΕΙς την sd card

το default storage ΔΕΝ ειναι που πανε οι εφαρμογες αλλα που θα πανε οι φωτο,βιντεο κλπ .επισης εκει πανε μερικα μεγαλα κομματια εφαρμογων.αλλα δεν ειναι αυτο που νομιζεις.υπαρχει σε ολα τα κινητα οχι μονο στα huawei!
Link to comment
Share on other sites

Εχω το zte blade vec 4g το οποιο το ειχα παρει πριν 1 χρονο 159 ευρω αλλα μπροστα στο p8 lite δν συγκρινεται στα χαρακτηριστικα του.Επισης τωρα εχει αρχισει και μου κολλαει αρκετες φορες:(
Link to comment
Share on other sites

πως να παρακαμφθεί το λογισμικο για να το κανω δικαρτο. το εχει η vodafone σε καλη τιμη σε σχεση με τον ανταγωνισμο. περιμενω οδηγιες σου και μετα θα το παρω... Edited by navi55
αφαίρεση τεράστιας ανούσιας παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Nαι μπορείς.

 

 

...βεβαίως, βεβαίως!

 

Sε ενα lenovo που ειχα, σε ενα Ρ6 και σε ενα μοτορολα δεν το ειχε

τεςπα...

για να το λετε ετσι ειναι

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Kυκλοφορεί επίσημα στα ελληνικά καταστήματα λιανικής και διαδικτύου και του αξίζει ένα δικό του θέμα. Στις γνωστές αλυσίδες διατίθεται στα 269 ευρώ και, φυσικά, φθηνότερα στα διαδικτυακά. Παρατίθενται τα τεχνικά του χαρακτηριστικά από το γερμανικό site της Huawei που είναι το μόνο που τα εμφανίζει όλα με λεπτομέρεια. Είναι αυτονόητα ακόμη και στους μη-γερμανομαθείς. Να σημειώσω ότι η μόνη έκδοση που μας αφορά για να μας καλύψει απόλυτα είναι η ALE-L21. Eπίσης να σημειώσω ότι όλα τα P8 Lite (ALE-L21) είναι δίκαρτα, απλά αυτό που μπορεί να αγοράσετε και να μην υποστηρίζει δεύτερη κάρτα είναι κάποιο που έχει μπεί περιορισμός μέσω firmware λόγω του branding κάποιου δικτύου. Αυτό είναι πολύ εύκολο να παρακαμθεί, με στοκ λογισμικό, χωρίς να κάνουμε τίποτε που να χαλάσει την ισχύ της εγγύησης. Περισσότερα τεχνικά και εντυπώσεις στο δεύτερο ποστ ώστε να μείνει αυτό καθαρό για τα χαρακτηριστικά του.

Höhe: 143,0 mm

Breite: 70,6 mm

Tiefe: 7,7 mm

Gewicht: 131 g (inkl. Akku)

Farben: Schwarz, Weiss

DisplayTechnologie: IPS-Display

Größe: 12,7 cm (5,0 Zoll)

Auflösung: 1280 x 720 px

Prozessor: HiSilicon Kirin 620 Octa Core 8 x 1.2 GHz, 64bit

Betriebssystem: Android™ 5.0 + EMUI 3.1

Sprachen: 46 Sprachen

Nachrichten: SMS (Chatansicht), MMS, Email, Push Mail, IM

Google™ Services: Suche, Gmail, Hangouts/ Talk, Chrome, Drive, Google+, Maps, StreetView, YouTube, GooglePlayStore, GooglePlayGames, GooglePlayBooks, GooglePlayMovies, GooglePlayNewsstand, GooglePlayMusic, SetupWizard

Software: Zinio, Todoist (1 Jahr Premium kostenlos), Facebook, Twitter, Verschiedene Gameloft Spiele, tbc

Speicher

Intern: 2 GB RAM, 16 GB ROM

Extern: microSD™ erweiterbar bis zu 32 GB

Netze und Anschlüsse

2G: 850/900/1800/1900 MHz

3G: 850/900/1700/1900/2100 MHz

DC-HSDPA+: 42 Mbit/s, HSUPA: 5,76 Mbit/s

4G: 800/900/1800/2600 MHz

LTE Cat4: 150 Mbit/s (Download), 50 Mbit/s (Upload)

WLAN: 802.11 b/g/n (2,4GHz), Wifi-Hotspot, Wifi Direct

Bluetooth®: 4.0 (BLE support)

SAR: 0,331 W/kg

GPS: GPS / AGPS / GLONASS

Sensoren: Beschleunigung, Näherung, Umgebungslicht, Kompass

Multimedia

Hauptkamera: 13 Megapixel, RGB, Autofokus, Photo: bis zu 4160x2336 px, Video: bis zu 1920x1080px, 30fps

Frontkamera: 5 Megapixel f2.4, Fixfokus, Photo: bis zu 3264x2448 px, Video: bis zu 1920x1080 px, 27fps

Besonderheiten: Perfect-Selfie, Zeitraffer, Wasserzeichen, All-Focus, Wasserzeichen, Groufie, div. Filter

Blitz: LED-Blitz, Videolicht

Huawei Screenshare: Ja

3,5 mm Stereo-Buchse: Ja

FM Radio: Ja

Audio: MP3, MIDI, AMR-NB, AAC, AAC+, eAAC+, PCM

Video: H.263, H.264, MPEG-4

Emotion UI: HUAWEI EMUI 3.1

Akku & Betriebszeiten: Li-Polymer 2.200 mAh, nicht austauschbar

Standby (Dual-SIM/2G/3G/4G): Bis zu 290h/600h/500h/450h

Sprechdauer (2G/3G/4G): Bis zu 1200min/780min/n.a.

 

http://s17.postimg.org/t51yblz6n/huawei_p8_lite_malaysia_harga_specs_1.jpg

Αν είναι εύκολο και μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει με κλειδωμένο P8 lite λειτουργεί μόνο η μία κάρτα έκανα και την τελευταία αναβάθμιση από την HUAWEI και δεν βλέπει την micro sim το αρχείο που είχες ανεβάσεις δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...