Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

p8 lite δεν ήρθε σε ολους με vodafone η αναβάθμιση?

Από ότι διάβασα λίγο στο XDA, η αναβάθμιση έχει βγει για μονόκαρτο. Εγώ έχω δίκαρτο και δεν έχει βγει κάτι. (και να έχει βγει δηλαδή, με root δεν θα πάρω OTG)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να κάνω ρουτ τη συσκευή μου; Είμαι με Β574 και δεν το έχω ξανακάνει.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο , στο βιμπερ πρέπει να ανοιξω την εφαρμογή για να μου έρθουν τα μηνύματα. Ξέρει κανείς πώς φτιάχνει;

 

Όπως είδα έχεις την 6. ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΠΑΡΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ->ΚΕΝΤΡΟ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΩΝ) και επιλέγεις για ποιες εφαρμογές θα ειδοποιησε και με ποιο τρόπο.

Αν δεν κάνω λάθος για να έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις στο lockscreen (εφόσον θες), πρέπει να έχεις το default θέμα με το magazine.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο , στο βιμπερ πρέπει να ανοιξω την εφαρμογή για να μου έρθουν τα μηνύματα. Ξέρει κανείς πώς φτιάχνει;

 

Θαβάλεις το βάιμπερ στις προστατευόμενες εφαρμογές.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμηση έχω το εξης προβλημα

παω να ανοίξω μια εφαρμογη και μου ζηταει να επιτραπει η προσβαση στην τοποθεσια παταω να επιτραπει και εκει μου λεει "εντοπιστηκε επικάλυψει οθόνης για να αλλαξετε αυτη τη ρυθμηση θα πρεπει πρωτα να απενεργοποιησετε την επικαλυψη οθονησ απο τις ρυθμησεις" παταω ανοιγμα ρυθμησεων αλλα εκει δεν εχει την εφαρμογη.

παω απο τις ρυθμήσεις στη συγκεκριμενη εφαρμογη στισ αδειες παω να δωσω προσβαση και μου βγαζει πάλι το ιδιο τι κανω?

 

θελω την βηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμηση έχω το εξης προβλημα

παω να ανοίξω μια εφαρμογη και μου ζηταει να επιτραπει η προσβαση στην τοποθεσια παταω να επιτραπει και εκει μου λεει "εντοπιστηκε επικάλυψει οθόνης για να αλλαξετε αυτη τη ρυθμηση θα πρεπει πρωτα να απενεργοποιησετε την επικαλυψη οθονησ απο τις ρυθμησεις" παταω ανοιγμα ρυθμησεων αλλα εκει δεν εχει την εφαρμογη.

παω απο τις ρυθμήσεις στη συγκεκριμενη εφαρμογη στισ αδειες παω να δωσω προσβαση και μου βγαζει πάλι το ιδιο τι κανω?

 

θελω την βηθεια σας

 

σήμερα έδινα άδειες μια χαρά τη να πω έφαγε κάνα κόλλημα μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω αγοράσει προ 3 ημερών το δικαρτο από κωτσοβολο και είναι στην Β204. Για να περάσω στην τελευταία ενημέρωση και σε android 6 να περιμένω κάποια αναβάθμιση ota( δν μου έχει βγάλει ούτε στο hi care) η να την κάνω χειροκινητα? Επίσης το ρημαδι το led στο viber πως θα γίνει να ανάβει? Έχω κατεβάσει από το play store το light manager το οποίο στο p9 lite δουλεύει κανονικά το led στο viber αλλά στο p8 δεν.
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έδινα άδειες μια χαρά τη να πω έφαγε κάνα κόλλημα μάλλον

 

Παλι τα ιδια δεν μπορω να καταλαβω ποτε μπορω να δωσω αδειες και γιατι τις χανει αφου δωσω

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ πολύ.το κινητό είναι φίλου Αλλά με ενδιαφέρει Γιατί λογικά η ίδια λύση θα είναι και στο δυτικό μου P8 αν ξανα κάνω την πατάτα που έκανα.άνοιξα το hi care και μου βρήκε αναβάθμιση.πάτησα να την κατεβάσει και μετά από βιασύνη πάτησα κατάργηση Αφού την κατέβασε.Τώρα Δεν μου βρίσκει καμιά αναβάθμιση! Κατέβασα από το play store την άλλη εφαρμογή hi care Μήπως και......Αλλά τίποτα! Καμιά ιδέα; το κινητό είναι unbranded.έψαξα και στα download δεν Υπάρχει τίποτα από αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ πολύ.το κινητό είναι φίλου Αλλά με ενδιαφέρει Γιατί λογικά η ίδια λύση θα είναι και στο δυτικό μου P8 αν ξανα κάνω την πατάτα που έκανα.άνοιξα το hi care και μου βρήκε αναβάθμιση.πάτησα να την κατεβάσει και μετά από βιασύνη πάτησα κατάργηση Αφού την κατέβασε.Τώρα Δεν μου βρίσκει καμιά αναβάθμιση! Κατέβασα από το play store την άλλη εφαρμογή hi care Μήπως και......Αλλά τίποτα! Καμιά ιδέα; το κινητό είναι unbranded.έψαξα και στα download δεν Υπάρχει τίποτα από αναβάθμιση.

Πήγαινε στην ενημέρωση λογισμικού.λογικά εκεί θα είναι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια δεν μπορω να καταλαβω ποτε μπορω να δωσω αδειες και γιατι τις χανει αφου δωσω

 

μιλαμε παντα για την ιδια εφαρμογη; αν ειναι μονο μια εφαρμογη, δοκιμασε να δεις τις αδειες που χρησιμοποιει και αν δε βγαλεις ακρη, απεγκατεστησε την και ξανα μετα εγκατασταση.

Επισης βρηκα στις επιλογες για προγραμματιστες μια επιλογη για επικαλυψη HW. εμενα ειναι απενεργοποιημενο αυτο .... τσεκαρε το

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα φώτα σας παρακαλώ πολύ.το κινητό είναι φίλου Αλλά με ενδιαφέρει Γιατί λογικά η ίδια λύση θα είναι και στο δυτικό μου P8 αν ξανα κάνω την πατάτα που έκανα.άνοιξα το hi care και μου βρήκε αναβάθμιση.πάτησα να την κατεβάσει και μετά από βιασύνη πάτησα κατάργηση Αφού την κατέβασε.Τώρα Δεν μου βρίσκει καμιά αναβάθμιση! Κατέβασα από το play store την άλλη εφαρμογή hi care Μήπως και......Αλλά τίποτα! Καμιά ιδέα; το κινητό είναι unbranded.έψαξα και στα download δεν Υπάρχει τίποτα από αναβάθμιση.

 

μηπως εχεις παρει το update και δεν το εχεις καταλαβει; αλλωστε στην επανεκκινηση θα το καταλαβεις ...

Edited by spirto82
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν κάποιο μικρό update και Όχι η 6 marshmallow που περίμενα λέτε; και απλά να το πέρασε αμέσως και να μην το κατάλαβα; δεν Έχει κάτι πάντως ούτε στο Ενημέρωση λογισμικού.Τώρα ή πέρασα κάποιο update τόσο μικρό που έγινε σε δευτερόλεπτα ή κατι έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν κάποιο μικρό update και Όχι η 6 marshmallow που περίμενα λέτε; και απλά να το πέρασε αμέσως και να μην το κατάλαβα; δεν Έχει κάτι πάντως ούτε στο Ενημέρωση λογισμικού.Τώρα ή πέρασα κάποιο update τόσο μικρό που έγινε σε δευτερόλεπτα ή κατι έκανα.

 

μπαρει να ηταν κανα patch (λεω εγω τωρα .... ) παντως για καλο και για κακο δοκιμασε μεσω του Hisuite.

Link to comment
Share on other sites

μπαρει να ηταν κανα patch (λεω εγω τωρα .... ) παντως για καλο και για κακο δοκιμασε μεσω του Hisuite.

 

Τώρα συναντήθηκα με τον φίλο και βλέπω ότι έχει την 170 ποια έχει δώσει στο lite τελευταία μέσω hicare;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα συναντήθηκα με τον φίλο και βλέπω ότι έχει την 170 ποια έχει δώσει στο lite τελευταία μέσω hicare;

Δε ξέρω. Φλασαρα την 550 και μετά ήρθαν οι υπόλοιπες ενημερώσεις.

 

Sent from my Huawei P8 Lite Ale - L21C432B574 using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

574 έχει το δικαρτο
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε παντα για την ιδια εφαρμογη; αν ειναι μονο μια εφαρμογη, δοκιμασε να δεις τις αδειες που χρησιμοποιει και αν δε βγαλεις ακρη, απεγκατεστησε την και ξανα μετα εγκατασταση.

Επισης βρηκα στις επιλογες για προγραμματιστες μια επιλογη για επικαλυψη HW. εμενα ειναι απενεργοποιημενο

 

Εμενα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,ήθελα να ρωτήσω κάτι,κατέβασα την εφαρμογή cpu-z και μού δείχνει αυτή την κατάσταση λειτουργεί νορμάλ?γιατί οι 4 πυρήνες είναι off? Edited by gavromania
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε παντα για την ιδια εφαρμογη; αν ειναι μονο μια εφαρμογη, δοκιμασε να δεις τις αδειες που χρησιμοποιει και αν δε βγαλεις ακρη, απεγκατεστησε την και ξανα μετα εγκατασταση.

Επισης βρηκα στις επιλογες για προγραμματιστες μια επιλογη για επικαλυψη HW. εμενα ειναι απενεργοποιημενο

 

Εμενα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ->ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΚΔΟΣΗΣ και κανεις tap (5 ή 8). Σου βγαζει μηνυμα οτι "εισαι προγραμματιστης πλεον" και πας: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ->ΕΠΙΚΑΛΥΨΗ HW.

Link to comment
Share on other sites

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ->ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΚΔΟΣΗΣ και κανεις tap (5 ή 8). Σου βγαζει μηνυμα οτι "εισαι προγραμματιστης πλεον" και πας: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ->ΕΠΙΚΑΛΥΨΗ HW.

 

Επιλογες προγραμματιστη εχω την επικαλυψη hw δεν εχω

Link to comment
Share on other sites

 

Επιλογες προγραμματιστη εχω την επικαλυψη hw δεν εχω

 

Στις επιλογες προγραμματιστη, στο υπομενου: Αποδοση υλικου με επιταχυνση, τσεκαρε την προτελευταια επιλογη: Απενεργοποιηση επικαλυψεων HW. Λογικα θα την εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,ήθελα να ρωτήσω κάτι,κατέβασα την εφαρμογή cpu-z και μού δείχνει αυτή την κατάσταση λειτουργεί νορμάλ?γιατί οι 4 πυρήνες είναι off?

 

βάλε το cpu stats.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...