Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στην οθονη μου εβγαλε λιγο χρωμα.Ξερει κανεις απο τι επηρεαζεται η οθονη?

 

Πως το εννοείς το "έβγαλε λίγο χρώμα"; Τι ακριβώς συνέβη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην οθονη μου εβγαλε λιγο χρωμα.Ξερει κανεις απο τι επηρεαζεται η οθονη?

Μη μου πεις οτι σου εβγαλε κιτρινιλα!

Βαλε ασπρο φοντο απο πισω και βγαλε μια φωτογραφια να δουμε.

 

Απο την υψηλη θερμοκρασια επιρεαζεται η οθονη και απο χτυπηματα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δεν με αφηνει το φορουμ να ανεβασω φωτο.Ειναι μια μικρη πρασινοκιτρινιλα στα πλαγια της οθονης.Σαν μισσοφεγγαρο. Edited by g3o1982
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το κινητό αγορασμένο από vodafone και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έχω μόνο μια απορία, έχει σταματήσει να μου βγάζει νέα ενημέρωση από το ALE-L21C02B140. Από εκεί και πέρα τίποτα. Χάνω κάτι που δεν έχω νεώτερη έκδοση? Να περιμένω κάποια ενημέρωση για 6,0 (αν και όταν γίνει) ή να το προχωρήσω χειροκίνητα? Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσακ να το αγοράσω αλλά κάπου διάβασα πως η δεύτερη σιμ δεν παίζει 4G.Ισχύει αυτό ή παίζουν κανονικά και οι 2 4g?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσακ να το αγοράσω αλλά κάπου διάβασα πως η δεύτερη σιμ δεν παίζει 4G.Ισχύει αυτό ή παίζουν κανονικά και οι 2 4g?

 

Και οι δύο παίζουν αλλά όχι ταυτόχρονα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα δεδομένα των εφαρμογών εννοείς ή να αποθηκεύεις τις εφαρμογές θέλεις;

 

Εννοώ τις εφαρμογές. Μπορώ να τις μεταφέρω στην SD όπως γίνεται στα wp ή μόνο μουσική βίντεο και φωτογραφίες μπορώ να περναω στην sd;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο παίζουν αλλά όχι ταυτόχρονα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εννοώ τις εφαρμογές. Μπορώ να τις μεταφέρω στην SD όπως γίνεται στα wp ή μόνο μουσική βίντεο και φωτογραφίες μπορώ να περναω στην sd;

 

Αν μπεις στην διαχείριση εφαρμογών θα δεις ότι σε κάποιες έχεις την επιλογή να τις μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης. Κάποιες όχι όλες.

Αλλά γνώμη μου οι εφαρμογές είναι για να υπάρχουν στην μνήμη του κινητού και τα υπόλοιπα (φωτό, βίντεο, αρχεία που κατεβάζεις κλπ) είναι για την κάρτα μνήμης. Αυτό που θέλω να πω είναι πως είναι ανούσιο αν περνάς εφαρμογές στην κάρτα μνήμης για να εξοικονομίσεις χώρο και όλα τα υπόλοιπα τα έχεις στην μνήμη του κινητού. Έτσι επιβαρύνεις περισσότερο το κινητό και θα σου αρχίσει τα κολλήματα. 99% εγγυημένο.

Έχεις τόσες εφαρμογές που δεν χωράνε στην μνήμη του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στην διαχείριση εφαρμογών θα δεις ότι σε κάποιες έχεις την επιλογή να τις μεταφέρεις στην κάρτα μνήμης. Κάποιες όχι όλες.

Αλλά γνώμη μου οι εφαρμογές είναι για να υπάρχουν στην μνήμη του κινητού και τα υπόλοιπα (φωτό, βίντεο, αρχεία που κατεβάζεις κλπ) είναι για την κάρτα μνήμης. Αυτό που θέλω να πω είναι πως είναι ανούσιο αν περνάς εφαρμογές στην κάρτα μνήμης για να εξοικονομίσεις χώρο και όλα τα υπόλοιπα τα έχεις στην μνήμη του κινητού. Έτσι επιβαρύνεις περισσότερο το κινητό και θα σου αρχίσει τα κολλήματα. 99% εγγυημένο.

Έχεις τόσες εφαρμογές που δεν χωράνε στην μνήμη του κινητού;

 

Όχι, μια χαρά χωράνε. Έχεις δίκιο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μια χαρά χωράνε. Έχεις δίκιο.

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι... ;)

 

Για κάρτα μνήμης αν μπορείς να δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω και να μην πας σε φθηνές λύσεις προσπάθησε να βρεις μία που να έχει υψηλές ταχύτητες ανάγνωσης - εγγραφής κατά προτίμηση να είναι class 10 uhs-i με προδιαγραφές τουλάχιστον για απροβλημάτιστη εγγραφή full hd βίντεο, που σε ενδιαφέρει για το συγκεκριμένο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Είμαι ανάμεσα σε 2 κινητά, στο SAMSUNG J5 kai sto HUAWEI P8 lite. Δεν έχω κάποια άλλη εμπειρία από smartphones, και έτσι κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη. Θέλω απλά ένα κινητό που θα χρησιμοποιώ και σαν φωτ/κή μηχανή και σαν βιντεοκάμερα. Δεν θέλω να αντιμετωπίσω κολλήματα. Δηλαδή με ενδιαφέρει μια αξιόπιστη συσκευή που να μην την πετάξω σε ένα χρόνο, με αποσπώμενη την μπαταρία και χαμηλή ακτινοβολία. Είδα κάποια σκρουτζ-καταστήματα, αλλά αν έχει κανείς σας να προτείνει συγκεκριμμένο ηλεκτρ/κό κατάστημα, ας μου στείλει ένα π.μ.

 

Σας ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Είμαι ανάμεσα σε 2 κινητά, στο SAMSUNG J5 kai sto HUAWEI P8 lite. Δεν έχω κάποια άλλη εμπειρία από smartphones, και έτσι κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη. Θέλω απλά ένα κινητό που θα χρησιμοποιώ και σαν φωτ/κή μηχανή και σαν βιντεοκάμερα. Δεν θέλω να αντιμετωπίσω κολλήματα. Δηλαδή με ενδιαφέρει μια αξιόπιστη συσκευή που να μην την πετάξω σε ένα χρόνο, με αποσπώμενη την μπαταρία και χαμηλή ακτινοβολία. Είδα κάποια σκρουτζ-καταστήματα, αλλά αν έχει κανείς σας να προτείνει συγκεκριμμένο ηλεκτρ/κό κατάστημα, ας μου στείλει ένα π.μ.

 

Σας ευχαριστώ! :)

Καλημέρα και σε σένα.

Αν θέλεις τόσο πολύ την αποσπώμενη μπαταρία τότε μόνο το J5 σε εξυπηρετεί. Επίσης μπορείς να ρίξεις μια μάτια κάνοντας αναζήτηση σε νήματα που συγκρίνουν τα 2 κινητά. Θα βρεις πολλές απαντήσεις εκεί με λεπτομέρειες και θα μπορέσεις να καταλήξεις σε κάποιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Είμαι ανάμεσα σε 2 κινητά, στο SAMSUNG J5 kai sto HUAWEI P8 lite. Δεν έχω κάποια άλλη εμπειρία από smartphones, και έτσι κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη. Θέλω απλά ένα κινητό που θα χρησιμοποιώ και σαν φωτ/κή μηχανή και σαν βιντεοκάμερα. Δεν θέλω να αντιμετωπίσω κολλήματα. Δηλαδή με ενδιαφέρει μια αξιόπιστη συσκευή που να μην την πετάξω σε ένα χρόνο, με αποσπώμενη την μπαταρία και χαμηλή ακτινοβολία. Είδα κάποια σκρουτζ-καταστήματα, αλλά αν έχει κανείς σας να προτείνει συγκεκριμμένο ηλεκτρ/κό κατάστημα, ας μου στείλει ένα π.μ.

 

Σας ευχαριστώ! :)

 

Το p8 lite δεν εχει αποσποστωμενη μπαταρια αλλα σαν συσκευη ειναι αξιοπιστη και για τα λεφτα της παιρνεις πολυ παραπανω απο αυτο που πληρωνεις. Δεν κολλαει πουθενα και θα παρει και μαρσμελοου.

Τωρα καποια προβληματακια ολες οι συσκευες εχουν, και αυτες των 100€ και αυτες των 800€, δεν υπαρχει η τελεια συσκευη.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...!!

Απο καιρο τωρα ψαχνω να βρω ενα αξιοπιστο κινητο με τις εξης προδιαγραφες:

1) Να είναι Dual sim

2) Nα εχει ξεχωριστή θέση για καρτα sd (οχι υβριδική)

3) Nα είναι μεχρι 5'' οθονη (δεν θελω να ειναι παντοφλα γιατι το βαzω στην τσεπη)

4) Να εχει τουλαχιστων 2giga RAM γιατι οι αναγκες σε background εφαρμογες αυξανονται...

5) Να έχει τουλαχιστο 16 giga εσωτερικο χωρο γιατι εκει συνηθως εγκαθιστανται οι εφαρμογες και το λογισμικο....

6) Να είναι αξιοπιστο σε εφαρμογες οπως το gps και να βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες.

7) Μπαταρια τουλαχιστον 2300mA (να κραταει τουλαχιστον μια μερα....)

8) και βέβαιa οτι προσθετο έχει ευπροσδεκτο είνaι οπως το ραδιο, το 4G, το OTG ή και ένας γρηγορος επεξεργαστης.

9)Θα ήθελά επίσης να υπαρχει στην ελλαδα , να το εχει παρει κοσμος , ωστε να μπορω να βρω λυσεις σε τεχνικα θεματα.

 

Πιστεψτε με έχω πολυ δυσκολευτει να βρω ένα τετοιο κινητο ακόμα και σε πανακριβα κινητα (οι ναυαρχιδες οπως λέμε) απο τις οποιες ολο και κατι θα λειπει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι....!!!!

 

Το Lenovo P1m αρχικα καλύπτει σε γενικες γραμμες τις απαιτήσεις μου, αλλα ξενερωσα με τις κριτικες που γραφουν για αυτο ,στο gsm arena. Ειναι αξιοπιστο? αξιζει να το παρω;Εχει και χαμηλη τιμή... αλλα δεν με νοιαζει τοσο, οσο να είναι αξιοπιστο...!

 

Το αλλο της Lenovo το P70, ξενερωσα ,απο οτι λενε τα παιδια, με την αναβαθμιση που εγινε στην Lolipop... οποτε το απεκλεισα...!

 

Το Ηuawei to P8 lite, εχει και αυτο πολλα απο αυτα που θέλω , αλλα δεν εχει ξεχωριστη θεση sdcard...! απο αξιοπιστία τι λεει;

Αυτο που me καλυπτει είναι το Crypto Creev, αλλα είναι σχετικα φρεσκο στην αγορα, δεν εχω δει κριτκες για τις επιδόσεις του σε βαθος χρονου... οποτε κολυμπαω στο αγνωστο...!!

 

Ενα αλλο είναι το Lenovo Vibe s1 που με καλυπτει , αν και είναι λιγο ακριβό, αλλα και αυτο δεν εχει ξεχωριστη sdcard.

 

Τα υπολοιπα είναι κινέζικα, που έχουν μεν καλές προδιαγραφες αλλα τους λειπει η αξιοπιστία της samsung ή της Lg... οι οποιες δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν καλυπτουν τετοιες αναγκες, και ολο κατι τους λειπει( βλεπε radio, sdcard, μικρη μπαταρια, μεγαλο μεγεθος...κλπ κλπ). H samsung βγαζει κατι duos στο Α5,s5,s6 αλλα δεν κυκλοφορουν στη ελλαδα...!

 

Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα έχω φαει πολλες ωρες να βρω ένα τετοιο κινητο... και δεν μπορω να καταληξω! και θα ηθελα να πω το παραπονο μου...!!

Οποιος φιλος έχει την καλη διαθεση να με βοηθησει... ευπροσδεκτος και ευχαριστω εκ των προτερων...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε σένα.

Αν θέλεις τόσο πολύ την αποσπώμενη μπαταρία τότε μόνο το J5 σε εξυπηρετεί. Επίσης μπορείς να ρίξεις μια μάτια κάνοντας αναζήτηση σε νήματα που συγκρίνουν τα 2 κινητά. Θα βρεις πολλές απαντήσεις εκεί με λεπτομέρειες και θα μπορέσεις να καταλήξεις σε κάποιο.

 

Kozi0 σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Ο λόγος που θέλω την αποσπώμενη μπαταρία, είναι για πιθανή μελλοντική αντικατάστασή της όταν δε θα 'χει δυνατότητα πια να φορτίζει. Στο P8 lite αντικαθίσταται σε περίπτωση που παραδώσει πνεύμα, ή παίρνεις power bank;

Link to comment
Share on other sites

Kozi0 σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Ο λόγος που θέλω την αποσπώμενη μπαταρία, είναι για πιθανή μελλοντική αντικατάστασή της όταν δε θα 'χει δυνατότητα πια να φορτίζει. Στο P8 lite αντικαθίσταται σε περίπτωση που παραδώσει πνεύμα, ή παίρνεις power bank;

Αντικαθίσταται αλλά χρειάζεσαι σέρβις ή κάποιον που να ξέρει γιατί αν γίνει η στραβή πάπαλα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον προσπαθησα να ανεβασω φωτο αλλα δεν τα καταφερα . Δεν δουλευει το viber...δεν μπορω να στειλω μονο δεχομαι μηνυματα.

 

Τι κανω ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...