Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα που εψαχνα το κινητο παρατηρησα το εξης. Για να ερχονται οι ειδοποιησεις σο viber δεν χρειαζεται να βαλουμε την εφαρμογη στις προστατευομενες, απλα δν πρεπει να κλεινουμε την εφαρμογη. Και στις προστατευομενες αν την βαλουμε αν η εφαρμογη ειναι κλειστει τοτε δν θα ερχονται τα μηνυματα παρα μονο οταν μπουμε στην εφαρμογη. Ισχυει η κανω καποιο λαθος?

Αμα την κλείσεις την εφαρμογή πως περιμένεις να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις;

Ειναι σαν να κλείνεις το τηλεφωνο και να αναρωτιέσαι γιατι δεν χτυπάει.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που εψαχνα το κινητο παρατηρησα το εξης. Για να ερχονται οι ειδοποιησεις σο viber δεν χρειαζεται να βαλουμε την εφαρμογη στις προστατευομενες, απλα δν πρεπει να κλεινουμε την εφαρμογη. Και στις προστατευομενες αν την βαλουμε αν η εφαρμογη ειναι κλειστει τοτε δν θα ερχονται τα μηνυματα παρα μονο οταν μπουμε στην εφαρμογη. Ισχυει η κανω καποιο λαθος?

Με το Viber υπάρχει τρελό θέμα. Με κλειστή εφαρμογή αλλά προστατευόμενη μπορεί και να χάσεις μερικές. Με ανοιχτή και προστατευόμενη χτυπαει το τηλέφωνο για κατανάλωση. Με ανοιχτή και μη προστατευόμενη πάλι θα χάσεις μερικές.

Link to comment
Share on other sites

Αμα την κλείσεις την εφαρμογή πως περιμένεις να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις;

Ειναι σαν να κλείνεις το τηλεφωνο και να αναρωτιέσαι γιατι δεν χτυπάει.

Αν εννοεί ότι την κλείνει από το τετράγωνο κουμπί και την έχει στις προστατευόμενες τότε θα του έρχονται κανονικά!! Αν δεν την έχει και την κλείσει από το τετράγωνο κουμπί τότε δε θα του έρχονται!!

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

http://i62.tinypic.com/14cus0o.png

 

http://i57.tinypic.com/2cqbnme.png

 

http://i58.tinypic.com/9jkdig.png

 

http://i62.tinypic.com/4g53rq.png

 

http://i61.tinypic.com/2mri6c2.png

 

http://i60.tinypic.com/x6arna.png

 

http://i57.tinypic.com/14vl1c9.png

 

http://i59.tinypic.com/2rn8z2b.png

 

αυτο ειναι το κινητο μου!! εννοειται οτι 4g ειναι οσο το χρειαστηκα τις αλλες ωρες ειναι wifi! σου ειπα αυτη ειναι μια καθημερινη μου μερα εκτος σπιτιου! και συνεχεια στο σπιτι! η μια εφαρμογη που τρεχει στο τελος ειναι η emu που δεν μπορεις να το κλεισεις και η ram μου ειναι πολυ ψηλη το χαμηλοτερο ειναι 1,07gb! βλεπεις τις εφαρμογες που εχω και τα παιχνιδια που εχω οταν βαριεμαι κτλ! οπως σου ειπα για μενα ειναι εργαλεια δεν ειναι root ουτε εχω βαλει εφαρμογες που δεν χρειαζομαι... δηλαδη εχει το "αρχεια" δεν πηγα να βαλω το es... το ενα παιχνιδι ειναι και απο περιεργο σαιτ... εγω εχω μεινει χιλιοευχαριστημενος!! απο ολα!! :cool:

 

 

και μια με 4g να μην νομιζει κανεις οτι δεν εχω...

 

http://i61.tinypic.com/fcnvrr.jpg

 

να μην αναφερω οτι το κινητο ειναι απο vodafone (το κουτσο) :P με τις stock rom της huawei...

Edited by Inf3rn0_MaSt3R
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεί ότι την κλείνει από το τετράγωνο κουμπί και την έχει στις προστατευόμενες τότε θα του έρχονται κανονικά!! Αν δεν την έχει και την κλείσει από το τετράγωνο κουμπί τότε δε θα του έρχονται!!

 

Κλειστει απο το τετραγωνο και μη προστατευομενη μου ερχονται κανονικα ειδοποιησεις. Οι προστατευομενες καταναλωνουν πιο πολυ μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

1. Όχι.

2. Ναι.

3. Bug fixes κατά πάσα πιθανότητα.

4. Άγνωστο. Θα το μάθουμε όταν υπάρξει ενημέρωση λογισμικού.

 

Από B130 πως θα το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα και το glass από το eshop, πολυ ωραία αίσθηση και καμία αλλαγή στην ευαισθησία της αφής! Απλά ελπίζω να μ φύγουν μια δύο φουσκάλες που έγιναν, όπως αναφέρει η συσκευασία μετά από κανα δυο μερες!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα και το glass από το eshop, πολυ ωραία αίσθηση και καμία αλλαγή στην ευαισθησία της αφής! Απλά ελπίζω να μ φύγουν μια δύο φουσκάλες που έγιναν, όπως αναφέρει η συσκευασία μετά από κανα δυο μερες!

 

Μολις το παρελαβα και εγω...εχει καποιο κολπο για να μπει η απλα το βαζω και τελος ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα και εγω...εχει καποιο κολπο για να μπει η απλα το βαζω και τελος ;

 

δες από πίσω τις οδηγίες... απλά προσπάθησε να το ευθυγραμμίσεις όσο καλύτερα γίνεται (εμένα μου ξέφυγε λίγο), γιατί θα δεις τη κόλλα να απλώνεται μόνη της, και αμέσως! Δε θα κάνεις δηλαδή εσύ τίποτα, όπως με τις ζελατίνες

Link to comment
Share on other sites

δες από πίσω τις οδηγίες... απλά προσπάθησε να το ευθυγραμμίσεις όσο καλύτερα γίνεται (εμένα μου ξέφυγε λίγο), γιατί θα δεις τη κόλλα να απλώνεται μόνη της, και αμέσως! Δε θα κάνεις δηλαδή εσύ τίποτα, όπως με τις ζελατίνες

 

καταλαβα...και ευκολο και δυσκολο δηλαδη...σε ευχαριστω φιλε !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα...και ευκολο και δυσκολο δηλαδη...σε ευχαριστω φιλε !

 

Την αφήνεις από πάνω όσο πιο σωστά γίνεται, και πιέζεις λίγο στο κέντρο. Η κόλλα πιάνει αμέσως μόνη της, είναι cool για να πω την αλήθεια μου

Link to comment
Share on other sites

http://i62.tinypic.com/14cus0o.png

 

αυτο ειναι το κινητο μου!! εννοειται οτι 4g ειναι οσο το χρειαστηκα τις αλλες ωρες ειναι wifi! σου ειπα αυτη ειναι μια καθημερινη μου μερα εκτος σπιτιου! και συνεχεια στο σπιτι! η μια εφαρμογη που τρεχει στο τελος ειναι η emu που δεν μπορεις να το κλεισεις και η ram μου ειναι πολυ ψηλη το χαμηλοτερο ειναι 1,07gb! βλεπεις τις εφαρμογες που εχω και τα παιχνιδια που εχω οταν βαριεμαι κτλ! οπως σου ειπα για μενα ειναι εργαλεια δεν ειναι root ουτε εχω βαλει εφαρμογες που δεν χρειαζομαι... δηλαδη εχει το "αρχεια" δεν πηγα να βαλω το es... το ενα παιχνιδι ειναι και απο περιεργο σαιτ... εγω εχω μεινει χιλιοευχαριστημενος!! απο ολα!! :cool:

 

και μια με 4g να μην νομιζει κανεις οτι δεν εχω...

 

να μην αναφερω οτι το κινητο ειναι απο vodafone (το κουτσο) :P με τις stock rom της huawei...

 

εγώ δεν είχα καμία αμφιβολία οτι σου κρατάει πάρα πολύ ώρα η ένστασή μου είναι ότι δεν είναι το συγκεκριμένο κινητό μέτρο σύγκρισης γιατί έχεις πάρα πολύ μεγάλη αυτονομία,για να το κλείσουμε γιατί γινόμαστε κουραστική στους άλλους να σου πω ότι το δικό μου με πολύ καλό σήμα στην περιοχή του αεροδρομίου με περισσότερη και μεγαλύτερη χρήση απο αυτή που κανεις εσυ από το πρωί στις 9 εφτασα με το ζόρι στις 5 το απόγευμα,πίστεψέ με ότι για εμένα είναι πολύ μεγαλύτερο εργαλείο το κινητό λόγω δουλειάς

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν είχα καμία αμφιβολία οτι σου κρατάει πάρα πολύ ώρα η ένστασή μου είναι ότι δεν είναι το συγκεκριμένο κινητό μέτρο σύγκρισης γιατί έχεις πάρα πολύ μεγάλη αυτονομία,για να το κλείσουμε γιατί γινόμαστε κουραστική στους άλλους να σου πω ότι το δικό μου με πολύ καλό σήμα στην περιοχή του αεροδρομίου με περισσότερη και μεγαλύτερη χρήση απο αυτή που κανεις εσυ από το πρωί στις 9 εφτασα με το ζόρι στις 5 το απόγευμα,πίστεψέ με ότι για εμένα είναι πολύ μεγαλύτερο εργαλείο το κινητό λόγω δουλειάς

 

ενταξει κουβεντα κανουμε πανω στο κινητο και για να δινουμε λυσεις... οκ δεν αμφιβαλλω γι αυτο! τοτε ισως εκανες λαθος επιλογη... γιατι η μπαταρια ονομαστικα και μονο για 5 ιντσες οθονη ειναι μικρη... δες μηπως βρεις θηκη με εξωτερικη μπαταρια... η το κανεις αλλαγη οταν ανοιξουν οι αγορες... εγω απο τοτε που το neo v αρχισε και η μπαταρια του δε μου κραταγε εχω και φορτιστη αυτοκινητου... οποτε ειμαι οκ σε ολες τις περιπτωσεις και αν δω τα σκουρα ενεργοποιω το ultra... και το απενεργοποιω οταν χρειαζομαι το κινητο... καταλαβαινω για πολλους οπως και για μενα τα 169ε ειναι πολυ δεαλιστα...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ζήτησε μετά τις τελευταίες ενημερώσεις του Gmail Ενημέρωση του google play services, το οποίο δεν ολοκληρώνεται, error 505 άγνωστο...
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Aρχιζω και πιστευω οτι,τα οποια θεματα υπαρχουν με τη μπαταρια εχουν να κανουν με τη lollipop,και οχι με τη συσκευη :)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Aρχιζω και πιστευω οτι,τα οποια θεματα υπαρχουν με τη μπαταρια εχουν να κανουν με τη lollipop,και οχι με τη συσκευη :)

 

σε GAlaxy s5 γιατι δεν ειχα τετοια προβληματα τοτε ;20 ωρες λειτουργιας και 3 ωρες οθονη μονο με 2800 μπαταρια !!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει πρόβλημα με το idle. Δεν γίνετε να χάνει 2% κάθε ώρα. Μόνο με κλειστά δεδομένα βλέπω σωτηρία. Πολύ καλό τηλέφωνο αλλά αυτό με έχει ενοχλήσει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλάω δεν ακούω κάτι τέτοιο (αντιθέτως η ποιότητα ακοής είναι άριστη!).

Οταν όμως κλειδώνω/ξεκλειδώνω το τηλέφωνο μου κάνει αυτό τον θόρυβο, σαν κλείστρο κάμερας. Προσωπικά δεν με ενοχλεί! αλλά δεν θα το ήθελα... Θα δω μήπως είναι καμιά ρύθμιση

Αυτο που ακους οταν κλειδωνεις /ξεκλειδωνεις το κινητο ειναι ηχος κλειδωματος/ξεκλειδωματος και απολυτος φυσιολογικο. Μπορεις να το βγαλεις απο τις ρυθμισεις.

Παιδιά επειδή είχα διαβάσει κάτι θέματα με ακουστικό/μικρόφωνο, καταλαβαίνετε εσείς καμιά φορά στο ακουστικό ενώ μιλάτε και ακούτε τον άλλο, να παίζει κάνοντας κάτι ήχους σαν κλείστρο κάμερας? "Κλικ" ξέρω εγώ. Δεν είναι κάτι ενοχλητικό αλλά να καταλάβω αν είναι ένδειξη προβλήματος!

Μηπως εχεις ενεργοποιησει στις ρυθμισεις τον "τονο" οταν μιλας να σε ειδοποιει ποσα λεπτα μιλησες? Δηλαδη ακουγεται ενας ηχος καθε ενα λεπτο περιπου για να ξερεις ποσο μιλας.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα θεματακι με το κινητο τις τελευταιες δυο μερες.Χθες πρωτη φορα εγινε, με καλουν χτυπαει δυο φορες και μετα αρχιζει γρηγορο τουτ τουτ τουτ σαν να πεφτει η γραμμη και νομιζουν ολοι οτι τους το κλεινω το εκανα επαννεκινηση και εστρωσε λεω θα ετυχε, σημερα παλι τα ιδια ξανα επανεκκινηση εστρωσε παλι.Τι ακριβως γινετε εχει καιποιος αλλος το ιδιο προβλημα τι να κανω δε γινετε καθε τρεις και λιγο επανεκκινηση...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάντως 89% κυψέλη. Το βράδυ αν το αφήσω 100% το πρωί το βρίσκω 81!!! και μάλιστα στο wifi

 

δεν είναι θέμα σήματος. κλείσε το wifi να δείς πως θα πέσει πρπ 4%. είναι η προσπάθεια να κάνει sync τα g services.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι θέμα σήματος. κλείσε το wifi να δείς πως θα πέσει πρπ 4%. είναι η προσπάθεια να κάνει sync τα g services.

 

Αν κλείσω το wifi τότε δε θα έχω καλό σήμα vodafone εδώ που μένω οπότε θα πέφτει η μπαταρία σαν τρελή. Λες να είναι πιο ισχυρό αυτό που λές από το πρόβλημά μου;

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσω το wifi τότε δε θα έχω καλό σήμα vodafone εδώ που μένω οπότε θα πέφτει η μπαταρία σαν τρελή. Λες να είναι πιο ισχυρό αυτό που λές από το πρόβλημά μου;

 

το wifi απο το κινητο κλεισε...οχι το ρουτερ..δεν παιζει ρολο το wifi στο σημα κινητης..

Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλάω δεν ακούω κάτι τέτοιο (αντιθέτως η ποιότητα ακοής είναι άριστη!).

Οταν όμως κλειδώνω/ξεκλειδώνω το τηλέφωνο μου κάνει αυτό τον θόρυβο, σαν κλείστρο κάμερας. Προσωπικά δεν με ενοχλεί! αλλά δεν θα το ήθελα... Θα δω μήπως είναι καμιά ρύθμιση

 

Ρύθμιση είναι από τους ηχούς. Ήχος κλείδωματος οθόνης.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...