Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λες; Όταν τραβάω φωτογραφία πάντως και πάω να τη δω, φαίνεται, ειδικά αν είναι σε κάτι ανοιχτόχρωμο ή λευκό. Ίσως να είναι κάτι στην οθόνη. Δεν δοκίμασα να δω φωτογραφία που τράβηξα σε υπολογιστή.

 

το κοίταξα. δεν έχει το σκοτεινό σημείο σε άλλη συσκευή (συγκεκριμένα σε ένα nexus 7)

 

Η κάτω σκίαση πάντως είναι χαρακτηριστικό του lolipop. Το βλέπω και στο nexus.

 

Ναι, πρέπει να είναι το γραφικό στη μπάρα γιατί όταν μεγαλώνω τη φωτογραφία ή την περιστρέφω το σκούρο από τη βάση χάνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει διαφορά...Μόνο 4 εφαρμογές που βγαίνουν με απλή απεγκατάσταση....

Έχει διαφορά γιατί στο Γερμανό είναι με Ρομ για μονόκαρτο ενώ στη wind και στα public είναι με Ρομ για δίκαρτα. Είναι το ίδιο τηλέφωνο αλλά κάποιος που δεν ασχολείται, όπως εγώ, θα προτιμήσει το έτοιμο δικαρτο. Αναλόγως τι θέλει καθένας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα δεν αντεξα και το πηρα και εγω απο Public ολα τελεια δικαρτο κανονικα μου εβγαλε κατευθειαν και την Β132 την εβαλα και ολα καλα.Εκανα και test στο antutu και μου εβγαλε 35600.Το εχω με μια καρτα και μια καρτα μνημης οχι class10.Δεν εχει το μαυρο που λετε καποιοι οταν παω να βγαλω φωτογραφια.Γενικα οντως το κινητο ειναι φοβερο:)Και η φωτογραφια του πολυ καλη την περιμενα χειροτερη;)

 

Μη φανταστείς μαυρίλα, είναι μια ανεπαίσθητη σκιά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα στο σημα. Το εκανα δικαρτο κι εχω περασει κ την τελευταια αναβαθμιση. Κοβονται κλησεις ενω μιλαω. Υπαρχει η στοκ ρομ της cosmote??? Θελω να δοκιμασω αν λυνεται το προβλημα. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και το πηρα και εγω απο Public ολα τελεια δικαρτο κανονικα μου εβγαλε κατευθειαν και την Β132 την εβαλα και ολα καλα.Εκανα και test στο antutu και μου εβγαλε 35600.Το εχω με μια καρτα και μια καρτα μνημης οχι class10.Δεν εχει το μαυρο που λετε καποιοι οταν παω να βγαλω φωτογραφια.Γενικα οντως το κινητο ειναι φοβερο:)Και η φωτογραφια του πολυ καλη την περιμενα χειροτερη;)

 

το πηρες τωρα προσφατα????γτ οπου και αν εχω τηλεφωνησει μου λεν οτι εχουν εξαντληθει :(

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα στο σημα. Το εκανα δικαρτο κι εχω περασει κ την τελευταια αναβαθμιση. Κοβονται κλησεις ενω μιλαω. Υπαρχει η στοκ ρομ της cosmote??? Θελω να δοκιμασω αν λυνεται το προβλημα. Ευχαριστω.

 

που και που το κανει και σε εμενα αυτο. Δοκιμασε με μια sim .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Το ερώτημα είναι τι κάνει την ένδειξη της μπαταρίας άλλοτε να εμφανίζεται και άλλοτε όχι.

 

αν βρεις άκρη ποσταρε την δεν ειναι αυτό με την χαμηλή μπαταριά τελικα

Link to comment
Share on other sites

Μερικά points μετά από εκτεταμένη ενασχόληση

 

-Με αυτόματη φωτεινότητα οθόνης, δίκτυα 2g only και στις δύο κάρτες, και γενικά συνετή λειτουργία (+ λίγο internet/antutu) έχουν περάσει 24 ώρες+ και η μπαταρία είναι στο 50%. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από αυτήν!

 

-Χρώματα στη φωτογραφική λίγο ξεθωριασμένο (ή πολύ ρεαλιστικά αναλόγως πως το δει κανείς), αλλά υπερευχαριστημένος με την λειτουργία της. Επιπροσθέτως, χωρίς κανένα απολύτως πείραγμα, με ή χωρίς φωτισμό το focus και το capture είναι πολύ γρήγορα, και το φλας πολύ δυνατό. Το καταλαβαίνω γιατί στα προηγούμενα smartphones μου πάντα είχα θέματα με αυτά!

 

-Μπορείτε να δείτε

(λογώ τιμής), όπου γίνεται σύγκριση με το M4 aqua, το οποίο κερδίζει στα σημεία... Αλλά πλέον διαφέρουν 100 ευρώ στη τιμή :lol:

 

-Με φορτωμένες εφαρμογές έχω γύρω στα 850mb free ram.

 

-Στον fb messenger υπάρχει bug και δεν περιστρέφεται κάποιες φορές το keyboard, είτε google είτε το swype, φτιάχνει randomly ή με restart των πληκτρολογίω (δε ξέρω αν είναι γενικευμένο bug)

 

-Ποιότητα ακουστικού όχι ότι καλύτερο, αλλά αν δε δουλεύεις translator μέσω τηλεφώνου δε νομίζω να σε αφορά :P

 

-Έχω παραγγείλει θηκούλα από ebay και μόλις τη πάρω στα χέρια μου θα σας δώσω γνώμες (μαζί με το glass από eshop)

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την Rom 052 βαζω την δευτερη καρτα q παταω στο εικονιδιο του τηλεφωνου και δεν ανοιγει η εφαρμογη για να παρω τηλ, επισης το ιδιο συμβαινει με τις επαφες , οταν βγαζω την μια καρτα τοτε ολα λειτουργουν κανονικα, τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ NecroDemonNZXT για τα 'points' ! απο που το πηρες το τηλεφωνο? Να ενημερωσω και γω απο αυτα που μου ειπαν στη wind οτι θα το εχουν ξανα το σεπτεμβριο. Φιλε gjimmys το πηρες τωρα προσφατα?
Link to comment
Share on other sites

αν βρεις άκρη ποσταρε την δεν ειναι αυτό με την χαμηλή μπαταριά τελικα

Δε νομίζω να βρούμε άκρη. Περιμένω την αναβάθμιση σε Android 5.1, μήπως και λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το σηματακι NFC που εχει πανω στη μπαρα φευγει με καποι τρόπο?

 

Υ/Γ Ακυρο εχει απενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ NecroDemonNZXT για τα 'points' ! απο που το πηρες το τηλεφωνο? Να ενημερωσω και γω απο αυτα που μου ειπαν στη wind οτι θα το εχουν ξανα το σεπτεμβριο. Φιλε gjimmys το πηρες τωρα προσφατα?

 

το πήρα σφραγισμένο από αγγελία σε καλή τιμή, προέρχεται από kotsovolos

 

Το NFC το απενεργοποιείς μέσα από τα settings, ψάχτο

 

Πάρτε και μια φωτό σε 10mp (υπό σκιά btw, το focus προφανώς επίτηδες αριστερά):

http://i.imgur.com/OlhJbfZ.jpg

Edited by NecroDemonNZXT
Link to comment
Share on other sites

και του κοτσοβολου τα p8 ειναι με τη δικαρτη ρομ? Περιεργο εχω δει καποιους που το πηραν απο το κοτσοβολο ενω στο σαιτ δεν το χει
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα εχτες σφραγισμένο με χθεσινή απόδειξη στα 270 απο public απο ενα παιδί σε αλλο forum στα 200 euro λευκό
Link to comment
Share on other sites

και του κοτσοβολου τα p8 ειναι με τη δικαρτη ρομ? Περιεργο εχω δει καποιους που το πηραν απο το κοτσοβολο ενω στο σαιτ δεν το χει

 

Έχουν κάνει παραγγελίες ή τα έχουν πάρει παλαιότερα για μεταπώληση.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα εχτες σφραγισμένο με χθεσινή απόδειξη στα 270 απο public απο ενα παιδί σε αλλο forum στα 200 euro λευκό

 

Σου ειπε για ποιο λογο ηθελε να το πουλησει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει και σημερα εδωσε ενα μαυρο σφραγισμένο καποια ακρη θα εχει στο public και θα τα παιρνει φθηνότερα
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την Rom 052 βαζω την δευτερη καρτα q παταω στο εικονιδιο του τηλεφωνου και δεν ανοιγει η εφαρμογη για να παρω τηλ, επισης το ιδιο συμβαινει με τις επαφες , οταν βγαζω την μια καρτα τοτε ολα λειτουργουν κανονικα, τι μπορει να φταιει?

 

μολις τωρα περασα την B136 μια απο τα ιδια με μια καρτα ανοιγουν οι εφαρμογες κλησεων και επαφων μολις βαζω την δευτερη καρτα , δεν ανοιγουν, καμια λυση παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Για του Κοτσόβουλου, μπορώ να πω πως καθυστέρησε να τα αποστείλει. Το δικό μου το είχα παραγγείλει στις 11 Αυγούστου και μου παραδόθηκε σήμερα. Αλλά δεν έχει αλλα, για αυτό και το έχει αφαιρέσει από το site του.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα περασα την B136 μια απο τα ιδια με μια καρτα ανοιγουν οι εφαρμογες κλησεων και επαφων μολις βαζω την δευτερη καρτα , δεν ανοιγουν, καμια λυση παιδια?

Εμένα σε μονοκαρτο που το έκανα δικαρτο και τώρα είμαι με την Β136 δουλεύουν και οι 2 καρτες. Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η nano sim σου ή μήπως την εκοψες μόνος σου;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε μονοκαρτο που το έκανα δικαρτο και τώρα είμαι με την Β136 δουλεύουν και οι 2 καρτες. Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η nano sim σου ή μήπως την εκοψες μόνος σου;

 

την nano sim την αγορασα απο wind οταν με καλουν χτυπαει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα εχτες σφραγισμένο με χθεσινή απόδειξη στα 270 απο public απο ενα παιδί σε αλλο forum στα 200 euro λευκό

Άρα το public έχει κομμάτια στα 270 Ευρώ αλλά στα 169 τους είχαν τελειώσει μιας και μου ακύρωσαν την παραγγελία που είχα κάνει στα 169 Ευρώ:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την nano sim την αγορασα απο wind οταν με καλουν χτυπαει κανονικα

Μία λύση είναι να το κάνεις ένα factory reset μήπως στρώσει.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Για τρίτη φορά με P8 Lite!!! :love:Σιγά να μη δεν έβρισκα ένα έτσι όπως το ήθελα! Δίκαρτο από την μαμά του, λευκό και με 169 ευρώ! Όποιος θέλει και μπορεί, βρίσκει...πχ. σε κατάστημα Wind. Πανέμορφο το λευκό. Παρεμπιπτόντως, αυτά της Wind όντως δεν έχουν ταινία ασφαλείας αλλά δε χρειάζεται ντοκτορά για να καταλάβεις αν έχει χρησιμοποιηθεί ή όχι. Φορούσε την Β046 και κατ' ευθείαν ζήτησε να αναβαθμιστεί σε Β132. Το τηλέφωνο ασφαλώς και δεν χρησιμοποιείται με Wind αλλά με Cosmote οπότε στην Αριδαία Πέλλας βρήκε...τι άλλο...σήμα 4G και κατέβασε τα 200 ΜΒ σε χρόνο dt και αναβαθμίστηκε. Υπέροχο, κι ας έχει μπαταρία μιάς μέρας γιατί έχω την αδυναμία να κοιμάμαι κάθε μέρα.

 

Σημείωση: Επειδή είχα μαζί μου μόνο nano-sim, την έβαλα μόνη της στην δεύτερη υποδοχή (της κάρτας μνήμης) και μ' αυτήν συνδέθηκε με τα 4G δεδομένα της Cosmote και κατέβασε την αναβάθμιση.

 

Αν ξέρατε τι παίρνετε με 169 ευρώ θα είχατε αρχίσει να "λεηλατείτε" τα καταστήματα που το πουλάνε!

 

Τότε γιατί το ξαναδίνεις; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το μαμα δικαρτο εχει δυο imei?

Ναι έχει δύο.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...