Jump to content

iOS 9


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εμενα εχει κανει δυο φακελους εναν ολες οι foto και εναν αλλο selfie

παιδια τι ειναι το εγγραφα και δεδομενα που μου πιανει 1 gb?

 

Εάν λαμβάνετε και στέλνετε φωτογραφίες με facebook, μηνύματα κλπ, αυτά είναι τα έγγραφα και δεδομένα. Τις περισσότερες φορές με μία διαγραφή της εφαρμογής facebook, εξαφανίζονται και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εάν φάκελο εννοείς, το "Όλες οι φωτογραφίες και στη συνέχεια τις βρίσκεις και σε άλλο φάκελο, δεν καταλαμβάνουν διπλό χώρο στη συσκευή σου, αλλά εμφανίζονται δύο φορές σε διαφορετικά σημεία της εφαρμογής.

 

 

Λοιπόν στο κινητό μου έχω 2 φακέλους. Ο ένας με την ονομασία "photos" και ο άλλος "wallpapers" τους οποίους του συγχρονίζω μέσω i tunes. Μετά την αναβάθμιση έχω 4 φακέλους. 2 photos και 2 wallpapers με τα ίδια αρχεία μέσα. Αυτά. :-)

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο κινητό μου έχω 2 φακέλους. Ο ένας με την ονομασία "photos" και ο άλλος "wallpapers" τους οποίους του συγχρονίζω μέσω i tunes. Μετά την αναβάθμιση έχω 4 φακέλους. 2 photos και 2 wallpapers με τα ίδια αρχεία μέσα. Αυτά. :-)

 

Συνέδεσέ το στο iTunes και ξετίκαρε τους φακέλους/albums αυτούς. Κάνε στη συνέχεια "sync".

Τίκαρε πάλι τους εν λόγω φακέλους που θέλεις να είναι στη συσκευή σου και "sync" ξανά.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

12369841_10205568834201270_491019820_o.jpg?oh=dd385c631d06fabb212d74c805e622f8&oe=566E050Eδεν φταινε οι εφαρμογες δυστηχως12386794_10205568825441051_724466932_n.jpg?oh=98144de2c900e42ee5811c00a9212a1d&oe=566D0537 Edited by imbalanced
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Συνέδεσέ το στο iTunes και ξετίκαρε τους φακέλους/albums αυτούς. Κάνε στη συνέχεια "sync".

 

Τίκαρε πάλι τους εν λόγω φακέλους που θέλεις να είναι στη συσκευή σου και "sync" ξανά.

 

 

Εντάξει τους έχω ήδη φτιάξει απλώς μου έκανε εντύπωση που συνέβη αυτό μετά την αναβάθμιση.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

δεν φταινε οι εφαρμογες δυστηχως

Αυτό που λες είναι αρχεία που είναι αποθηκευμένα σε διάφορες εφαρμογές. Κάτι σαν cache. Τα σβήνεις ή κάνοντας restore ή με uninstall και ξανά install τις εφαρμογές. Εμένα πχ είναι 4GB στο δικό μου κινητό.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

12369841_10205568834201270_491019820_o.jpg?oh=dd385c631d06fabb212d74c805e622f8&oe=566E050Eδεν φταινε οι εφαρμογες δυστηχως12386794_10205568825441051_724466932_n.jpg?oh=98144de2c900e42ee5811c00a9212a1d&oe=566D0537

 

άρχισε να διαγράφεις εφαρμογές, και να την εγκαθιστάς ξανά και πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το News app γιατί δεν το βρίσκω πουθενά; μήπως και αυτό δεν είναι για Ελλάδα?

 

Ναι, (προς το παρών) είναι μόνο για US.

Μπορείς να το έχεις αν βάλεις τα region settings σε US

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Με iOS 9.2 εχω δει τρομερή διαχείρηση στην μπαταρία. Με όλα ανοικτά εκτός από gps.

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/15/00f90ca7fc5e9739f72ad12751c3b316.jpg

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/15/df9c4052e49e3346617ea413a39ef7d6.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/12/15/98e6a6befde11a4dd93577e567db94d8.jpg

 

Και εμένα. Νομίζω πως κάτι άλλαξε στο θέμα της μπαταρίας αλλά και το θεματάκι με το Bluetooth και τα προβλήματα σύνδεσης που είχαμε μερικές συσκευές.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι σε 6αρι με την 9.2 βλεπω πως η μπαταρια ρουφαει αβετα με την ιδια χρηση ακομη και με κλειστο το wifi και τα δεδομενα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και καλες γιορτες να εχουμε!

εχω στο 6s λογαριασμο outlook και gmail (την προεγκατεστημενη εφαρμογη)

καπου-καπου οταν μπαινω στα mail βγαζει το εξης μηνυμα:

"Cannot Get Mail / the mail server "imap.gmail.com" is not responding. Verify that you have entered the correct account info in Mail settings"

τωρα πχ δειχνει οτι το τελευταιο update εγινε πριν απο 3,5 ωρες

το περιεργο ειναι οτι δεν το βγαζει συνεχεια και οτι τα περισοοτερα mail ερχονται κανονικα (του gmail εννοω, ο outlook δεν εχει κανενα προβλημα)

επισης να πω οτι, επειδη ειναι λογαριασμος που δεν τον χρησιμοποιω πολυ, εχω ορισει fetch καθε μια ωρα

 

καμια ιδεα;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και καλες γιορτες να εχουμε!

εχω στο 6s λογαριασμο outlook και gmail (την προεγκατεστημενη εφαρμογη)

καπου-καπου οταν μπαινω στα mail βγαζει το εξης μηνυμα:

"Cannot Get Mail / the mail server "imap.gmail.com" is not responding. Verify that you have entered the correct account info in Mail settings"

τωρα πχ δειχνει οτι το τελευταιο update εγινε πριν απο 3,5 ωρες

το περιεργο ειναι οτι δεν το βγαζει συνεχεια και οτι τα περισοοτερα mail ερχονται κανονικα (του gmail εννοω, ο outlook δεν εχει κανενα προβλημα)

επισης να πω οτι, επειδη ειναι λογαριασμος που δεν τον χρησιμοποιω πολυ, εχω ορισει fetch καθε μια ωρα

 

καμια ιδεα;;

 

Καλησπέρα φίλε μου, διέγραψε το λογαριασμό, και και στη συνέχεια προσθήκη πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, διέγραψε το λογαριασμό, και και στη συνέχεια προσθήκη πάλι.

 

το εχω δοκιμασει. φτιαχνει για λιγο και μετα παλι τα ιδια

το αστειο ειναι οτι δεν το κανει συνεχεια, φτιαχνει μονο του και καποια στιγμη αργοτερα ξαναβγαζει το ιδιο μηνυμα

λιγο που το εψαξα ειδα οτι ειναι γενικο το προβλημα με το gmail και το ios

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε το ίδιο στην προηγούμενη έκδοση του iOS αλλα στην τωρινή 9.2 έστρωσε. Αυτό που έκανα ήταν να κλείνω την εφαρμογή των Mail και να την ξαναανοιγω
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε το ίδιο στην προηγούμενη έκδοση του iOS αλλα στην τωρινή 9.2 έστρωσε. Αυτό που έκανα ήταν να κλείνω την εφαρμογή των Mail και να την ξαναανοιγω

 

χεχε πιανει! thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://images.apple.com/v/ios/preview/a/images/preview/icon_ios93_preview_large.png

 

Πολλά και νέα χαρακτηριστικά φέρνει το iOS 9.3!

  1. Night Shift*: Αυτόματα αλλάζει τον τόνο των χρωμάτων στην οθόνη από ψυχρά (μπλε) προς πιο θερμά (κίτρινο) ανάλογα την ώρα της ημέρας.
  2. Private Notes: Είναι δυνατό το κλείδωμα μεμονωμένων σημειώσεων είτε με κωδικό είτε με δαχτυλικό αποτύπωμα.
  3. Βελτιωμένες εφαρμογές: News & Health
  4. Ανανεωμένες εφαρμογές στο CarPlay
  5. Education: Σουίτα, για iPad, εφαρμογών και χαρακτηριστικών με στόχο την εκπαίδευση. Ενδεικτηκά: iPads for students, Classroom app, Apple School Manager & Apple ID management features.
  6. Ανανεωμένα Quick Actions σε: App Store, iTunes Store, Weather, Settings, Compass & Health
  7. Apple Watch: Είναι πλέον δυνατό ένα iPhone να συνδέεται με περισσότερα του ενός Apple Watch.

 

*: Μόνο για συσκευές με 64-bit CPU

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! πως μπορω να διαγραψω καποιες εφαρμογες απο το ιστορικο του appstore? ειναι αυτες που τις εχω απεγκαταστησει αλλα εμφανιζονται ακομη στο ιστορικο με το σηματακι με το συννεφο.....
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να διαγράψεις εφαρμογές από το ιστορικό των αγορών σου. Ωστόσο μπορείς να κρύψεις μεμονωμένες εφαρμογές, ακολουθώντας αυτά τα βήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

http://images.apple.com/v/ios/preview/a/images/preview/icon_ios93_preview_large.png

 

Πολλά και νέα χαρακτηριστικά φέρνει το iOS 9.3!

  1. Night Shift*: Αυτόματα αλλάζει τον τόνο των χρωμάτων στην οθόνη από ψυχρά (μπλε) προς πιο θερμά (κίτρινο) ανάλογα την ώρα της ημέρας.
  2. Private Notes: Είναι δυνατό το κλείδωμα μεμονωμένων σημειώσεων είτε με κωδικό είτε με δαχτυλικό αποτύπωμα.
  3. Βελτιωμένες εφαρμογές: News & Health
  4. Ανανεωμένες εφαρμογές στο CarPlay
  5. Education: Σουίτα, για iPad, εφαρμογών και χαρακτηριστικών με στόχο την εκπαίδευση. Ενδεικτηκά: iPads for students, Classroom app, Apple School Manager & Apple ID management features.
  6. Ανανεωμένα Quick Actions σε: App Store, iTunes Store, Weather, Settings, Compass & Health
  7. Apple Watch: Είναι πλέον δυνατό ένα iPhone να συνδέεται με περισσότερα του ενός Apple Watch.

 

*: Μόνο για συσκευές με 64-bit CPU

 

Μια χαρα την κατέβασα μιας και εδω και πολλους μήνες ειμαι στο προγραμμα Beta 9 Public profile και απο εχθες το βράδυ έγινε διαθέσιμη για κατέβασμα.

Να δούμε τι ψάρια πιάνει :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως υπάρχουν νέα χαρακτηριστικά αλλα και πάλι η Apple λειτούργησε σύμφωνα με τα εβραϊκά πρότυπα.

Δίνει την δυνατότητα χρήσης απο πολλούς χρήστες στα σχολεία και δεν το δίνει για τα οικιακά iPad ώστε να μπορεί ένα ζευγάρι να χρησιμοποεί το ίδιο iPad με διαφορετικό ID, διαφορετικές εφαρμογές και λογαριασμούς Mail, Facebook κλπ.

Ο λόγος;

Ευκολονόητος. Για να αγοράζει κάθε μέλος της οικογένειας άλλο iPad.

Έχουμε στο σπίτι 2 iPad απο τα οποία κάποιο ειναι free συνεχώς. Γιατί να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η 9.3 θα έλθει σε κανα μήνα.

Τώρα περιμένουμε το JB που μάλλον θα έλθει στην 9.2.1 .

Η 9.3 απλά θα κλείσει τον δρόμο και μάλλον όσοι θέλουν JB θα ειναι το τελευταίο update ios9 Γι αυτούς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 9
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...