Jump to content

Δωρεάν τηλεφωνήματα σε Ευρώπη-ΗΠΑ!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το LinkSyS PAP, όπως και όλα τα ΑΤΑ δεν είναι συμβατά με το Skype.

Το Skype υποστηρίζεται από συγκεκριμένα ΑΤΑ, που θέλουν τον υπολογιστή ανοιχτό, και τα ΑΤΑ αυτά παίζουν ΜΟΝΟ με Skype συνήθως και όχι με άλλες εταιρείες.

Ουπς συγγνώμη πάω πάσο. :O Είχα την εντύπωση ότι έκανε και για Skype. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Του VoipBuster εννοεις;

 

Το ότι υπάρχει σήμερα η συγκεκριμένη εταιρεία δεν σημαίνει ότι θα υπάρχει και μεθαύριο οπωσδήποτε με την συγκεκριμένη μορφή.

Συνήθως αυτές οι εταιρίες, για παρόμοια πακέτα, ζητάνε κάποιο ποσό εγγραφής, και μηνιαίο πάγιο από 25 ευρώ και πάνω. Η Voipbuster, δεν είναι χαζή, το γνωρίζει πολύ καλά, γι'αυτό και δεν είναι 100% σύγουρο, κατά πόσο θα κρατήσει την πολιτική αυτή ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον την κραταει σχεδον ιδια απο τον Μαιο.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ότι υπάρχει σήμερα η συγκεκριμένη εταιρεία δεν σημαίνει ότι θα υπάρχει και μεθαύριο οπωσδήποτε με την συγκεκριμένη μορφή.

Συνήθως αυτές οι εταιρίες, για παρόμοια πακέτα, ζητάνε κάποιο ποσό εγγραφής, και μηνιαίο πάγιο από 25 ευρώ και πάνω. Η Voipbuster, δεν είναι χαζή, το γνωρίζει πολύ καλά, γι'αυτό και δεν είναι 100% σύγουρο, κατά πόσο θα κρατήσει την πολιτική αυτή ακόμα.

Αν φύγει αυτή θα έρθει μια άλλη μετά κοκ... Μην ξεχνάμε ότι πριν το Voipbuster είχαμε την Babble (έτσι ξεκίνησε και το παρόν τόπικ). ;)

 

Αλλά πιστεύω ότι η Βοιπμπάστερ θα κρατήσει πολύ χαμηλές τιμές (1 σεντ σε Ευρώπη). Και πάλι είναι πάμφθηνη.

Link to comment
Share on other sites

agorasa shmera tin syskeyh poy kanei tin asyrmath h stetherii voip to easy blue box kai moy to briskei kai moy leei usb audio deviace exei kaneis toys drivers

Μέσα στο κουτί έχει και το CD εγκατάστασης υποθέτω. Εκεί είναι οι drivers.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες προστέθηκε αλλο ενα 'παρακλάδι' του voipbuster όπως το sipdiscount , voipcheap ktl.

Είναι το http://www.voipstunt.com/en/index.html το οποίο προσφέρει και αυτό με μια μικρή κατάθεση των 5€ απεριόριστες κλήσεις σε 35 χώρες! ( Η ελλάδα αυτή τη φορά δεν είναι μέσα).

 

 

Επίσης στο site του voipbuster έχουν ανακοινώσει οτι δίνουν ΔΩΡΕΑΝ αριθμό για εισερχόμενες κλήσεις (Voip-in telephone number ) σε οσους χρηστες έχουν κάνει κατάθεση στο λογαριασμο τους.

Όταν πηγαινω όμως στον λογαριασμό μου, λέει οτι δεν υπάρχουν VOIP-IN αριθμοί διαθέσιμοι για το λογαριασμό μου, ας έχω κάνει κατάθεση εδώ και καιρό. Συμβαίνει σε άλλον το ίδιο? Μπορείτε να αποκτήσετε εσείς αριθμό?

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες προστέθηκε αλλο ενα 'παρακλάδι' του voipbuster όπως το sipdiscount , voipcheap ktl.

Είναι το http://www.voipstunt.com/en/index.html το οποίο προσφέρει και αυτό με μια μικρή κατάθεση των 5€ απεριόριστες κλήσεις σε 35 χώρες! ( Η ελλάδα αυτή τη φορά δεν είναι μέσα).

 

 

Επίσης στο site του voipbuster έχουν ανακοινώσει οτι δίνουν ΔΩΡΕΑΝ αριθμό για εισερχόμενες κλήσεις (Voip-in telephone number ) σε οσους χρηστες έχουν κάνει κατάθεση στο λογαριασμο τους.

Όταν πηγαινω όμως στον λογαριασμό μου, λέει οτι δεν υπάρχουν VOIP-IN αριθμοί διαθέσιμοι για το λογαριασμό μου, ας έχω κάνει κατάθεση εδώ και καιρό. Συμβαίνει σε άλλον το ίδιο? Μπορείτε να αποκτήσετε εσείς αριθμό?

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται το νέο παρακλάδι με την έννοια ότι υποστηρίζει δωρεάν κλήσεις προς την Κύπρο. Καλό αυτό. :)

 

Kαι σε μένα το ίδιο βγάζει παρόλο που είχα κάνει παλιότερα κατάθεση.

Sorry. At this moment there are no VOIP-INnumbers available for your account.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ πήγα από το πρόγραμμα στο προφίλ μου και μου δείχνει έναν αριθμό!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα λεει Your VoIP in telephone number is: +448452ΧΧΧΧΧΧ (δε σας το λεω!)

Η αληθεια ειναι οτι το εχω καιρο αυτο το νουμερο. Ισως απο την αρχη που αρχισα να χρησιμοποιω το VoipBuster, αφου θυμαμαι οτι ελεγε πως ειναι σε πιλοτικο σταδιο και δινοταν σε αυτους που αγοραζαν αρκετα credit.

Το οτι καποιοι απο εσας δεν εχουν αριθμο φανταζομαι πως ειναι λογω της χωρας διαμονης. Δυστυχως η χωρα δε μπορει να αλλαχθει απο το προφιλ.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα λεει Your VoIP in telephone number is: +448452ΧΧΧΧΧΧ (δε σας το λεω!)

Η αληθεια ειναι οτι το εχω καιρο αυτο το νουμερο. Ισως απο την αρχη που αρχισα να χρησιμοποιω το VoipBuster, αφου θυμαμαι οτι ελεγε πως ειναι σε πιλοτικο σταδιο και δινοταν σε αυτους που αγοραζαν αρκετα credit.

Το οτι καποιοι απο εσας δεν εχουν αριθμο φανταζομαι πως ειναι λογω της χωρας διαμονης. Δυστυχως η χωρα δε μπορει να αλλαχθει απο το προφιλ.

σε μένα βγάζει ένα νούμερο +8010000ΧΧΧΧΧΧ

τώρα που παραπέμπει αυτό, δεν έχω ιδέα :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν παίρνω στο κινητό μου απο voipbuster, μερικές φορές στην αναγνώριση αντί για απόκρυψη βγάζει έναν αριθμό σαν αυτόν του haris_led (ίδιο κάθε φορά). Αν προσπαθήσω να πάρω είτε απο το σταθερό είτε απο το κινητό, ο αριθμός αυτός υποτίθεται οτι δεν υπάρχει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν παιρνω το δικο μου απο το κινητο, χτυπαει κανονικα, και εχει αναγνωριση κλησεων επισης.

Καπου στις ρυθμισεις του VoipBuster εχει επιλογη αποκρυψης του αριθμου σου οταν κανεις κλησεις. Ασχετο, αλλα σε περιπτωση που δεν εχει ειπωθει!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το γνωρίζατε κι εσείς, πάντως το μόντεμ που δίνει στο Broadbandpack η HOL κάνει και για άμεση σύνδεση με σταθερές/ασύρματες συσκευές τηλεφώνου. :w00t: Είναι το Netroute. Δηλαδή είναι και μόντεμ/ρούτερ κάνει όμως και για Voip κλήσεις. Ούτε ξεχωριστή συσκευή ούτε PAP2, grandstream κλπ. Μη γεμίζουμε πολλές συσκευές για το παραμικρό... Δέχεται και κάρτα για wireless LAN.

 

Πόσο όμως κοστολογείται αυτό; Ψάχνω για μεμονωμένη αγορά και δεν το βρίσκω... :confused:

 

Oρίστε και το σχεδιάγραμμά του.

http://www.intracom.gr/images/products/terminal_equip/netroute.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το γνωρίζατε κι εσείς, πάντως το μόντεμ που δίνει στο Broadbandpack η HOL κάνει και για άμεση σύνδεση με σταθερές/ασύρματες συσκευές τηλεφώνου. :w00t: Είναι το Netroute. Δηλαδή είναι και μόντεμ/ρούτερ κάνει όμως και για Voip κλήσεις. Ούτε ξεχωριστή συσκευή ούτε PAP2, grandstream κλπ. Μη γεμίζουμε πολλές συσκευές για το παραμικρό... Δέχεται και κάρτα για wireless LAN.

 

Πόσο όμως κοστολογείται αυτό; Ψάχνω για μεμονωμένη αγορά και δεν το βρίσκω... :confused:

 

Oρίστε και το σχεδιάγραμμά του.

http://www.intracom.gr/images/products/terminal_equip/netroute.gif

Την ίδια δουλειά κάνει και το Alcatel SpeedTouch 716g, και μάλιστα έχει 2 θύρες για τηλέφωνα... :D

 

Το θέλω..... (Παρ'όλο που ακόμα να φτιάξει η γραμμή μου)

Link to comment
Share on other sites

jerei kaneis kamoia rytmish gia to voip buster oste na to kanei poio grhgoro me ti taxythtes to xrhsimopoiite

Είπαμε θέλει 512 γραμμή ΑΡΥΣ από ΟΤΕ (μόνο πρόσβαση, όχι συνδρομή). Στις 384 μπλοκάρουν τα πακέτα, γιατί υπάρχει περιορισμός από τον ΟΤΕ λόγω προβλήματος ή επίτηδες. Αν έχεις πρόβλημα αναβάθμισε την γραμμή σου σε 512. Είναι 4€ το μήνα παραπάνω και πάει μετά μια χαρά το Voipbuster. ;)

 

Κώστα_παβ αξίζει λες; Ε τότε γιατί συζητάμε ρε παιδιά για διαφορετικά, για grandstream, για pap2 κλπ. αφού έχουμε λύση από το ίδιο το μόντεμ/ρούτερ; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναβάθμιση τη γραμμή σου σε 512 (μόνο τη γραμμή από ΟΤΕ). 4€ παραπάνω το μήνα, αλλά θα έχεις αποτέλεσμα. ;)

Δεν γίνετε σε forthnet adsl 1bill!

Link to comment
Share on other sites

παρότι έκανα recistrecion μου επέτρεψε και κατέβασα το πρόγραμμα αυτό συνεχίζει να μην δουλεύει τι κάνω το μήνυμα που μου βγάζει είναι call failed: 408 timeut
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...