Jump to content

Δωρεάν τηλεφωνήματα σε Ευρώπη-ΗΠΑ!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις το rev. 2 γι'αυτο. Εμενα που ειναι το 1, δεν παιζει σαν κανονικο τηλεφωνο. Αυτο το βλεπεις κατω απο τη συσκευη, αν λεει rev 2 παιζει σαν κανονικο τηλεφωνο, αν δεν λεει τιποτα δεν παιζει. Δυστυχως ειναι θεμα hardware και δε μπορουμε να κανουμε τιποτα :X

Ναι rev. 2 είναι το δικό μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί αποκλείεις τα LinkSys / Sipura;

Όχι δε τα αποκλείω, αυτό ήξερα για αυτό ρώτησα. Κάθε άλλη πρόταση είναι φυσικά καλοδεχούμενη.

 

BTW, πού ξέθαψες την ερώτησή μου 10 μέρες μετά; :p

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε τα αποκλείω, αυτό ήξερα για αυτό ρώτησα. Κάθε άλλη πρόταση είναι φυσικά καλοδεχούμενη.

 

BTW, πού ξέθαψες την ερώτησή μου 10 μέρες μετά; :p

 

Αυτές τις μέρες έχω πιο πολύ χρόνο.

Με τo LinkSys έχω μείνει ικανοποιημένος.

Αν δεν βρεις μεγάλη διαφορά στην τιμή, ίσως να το σκεφτείς υπέρ Sipura/Linksys

Link to comment
Share on other sites

Re paidia epeidi kserete poli kala apo Voip, opos vlepo, thelo kai ego na paro mia siskevi gia na kano kliseis me voipbuster. Vasika thelo na to xrisimopoiiso sto spiti ton gonion mou. Aftoi omos den exoun ipologisti...

Sas exei pesei stin antilipsi kanenas router/modem voip pou na ton programatizeis na kanei kliseis me voipbuster? O monos pou exo petixei stin Ellada einai to Fritz!Box Fon to opoio i antiprosopeia ton poulaei 240E!!!!!Kanenan allo exete vrei?

Thanx! kales giortes!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

στο yahoo messenger υπάρχει η δυνατότητα σύνδεσης με ομιλία και εικόνα. Τα έχει δοκιμάσει κάποιος; Παίζουν με απλή PSTN ή χρειάζεται ISDN ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Link to comment
Share on other sites

Stamatise pali to Voip buster me to ATA na pezei.

Exei kaneis alos to idio problima?

KAnei tout tout sinexia

 

Αν δεν έχεις υπόλοιπο μεγάλο, δες και το SipDiscount που επισήμως υποστηρίζει και ΑΤΑ.

 

Αν και επειδή είναι στην ίδια εταιρεία, όταν έχει ένα πρόβλημα, μπορεί να έχουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Stamatise pali to Voip buster me to ATA na pezei.

Exei kaneis alos to idio problima?

KAnei tout tout sinexia

Και μένα δε παίζει τις τελευταίες 4 μέρες... :(

 

Το υπόλοιπο δεν έχει αλλάξει... οπότε δύσκολο να είναι αυτό... από το Πρόγραμμα μέσω υπολογιστή παίζει κανονικά :(

Link to comment
Share on other sites

Opote ti kanume?

Alos pu den pezi?

Kati alaksan pali stis rithmisis.

Nrg dose mas ta fota su.

 

Δοκιμασε αντι για sip.voipbuster.com connectionserver.voipbuster.com

 

Δυστυχως δεν μπορω να δω αν δουλευει εμενα γιατι ειμαι στην Ελλαδα, απο την αλλη βδομαδα θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον post!!!!!

Με μια ματιά που έριξα στη σελίδα όμως,αναφέρει κάτι για δωρεάν κάποια λεπτά χρόνου ομιλίας και μόνο για αυτούς που έχουν το πρόγραμμα είναι απεριόριστος ο χρόνος...

Βέβαια αν θέλουν κάποιοι βάζουν το πρόγραμμα και μιλάνε,αν εγώ θέλω να μιλήσω με τη γιαγιά στο χωριό μου όμως μπορώ?μπορώ να καλέσω δωρεάν σε σταθερό τηλέφωνο?

 

Αν είναι έτσι μιλάμε για κορυφαία υπηρεσία...!!!

Ευχαρισώ πάντως όπως και να έχει.

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβα τι θελεις να πεις ακριβως.

 

Χρειαζεσαι το προγραμμα για να κανεις κλησεις ουτως η αλλως. Εαν δεν αγορασεις χρονο ομιλιας, εχει οριο στις κλησεις, 1 λεπτο. Εαν αγορασεις ομως το 1€, εχεις απεριοριστες κλησεις.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβα τι θελεις να πεις ακριβως.

 

Χρειαζεσαι το προγραμμα για να κανεις κλησεις ουτως η αλλως. Εαν δεν αγορασεις χρονο ομιλιας, εχει οριο στις κλησεις, 1 λεπτο. Εαν αγορασεις ομως το 1€, εχεις απεριοριστες κλησεις.

swiffer όταν το βάλαμε εμείς ναι ήταν 1€. Τώρα οι μάγκες το κάναν 10€. :w00t: Παρόλα αυτά φίλε Σπέτζουρα αξίζει, ναι μιλάς σε σταθερά Ελλάδας και άλλων 15χωρών δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αντι για sip.voipbuster.com connectionserver.voipbuster.com

 

Δυστυχως δεν μπορω να δω αν δουλευει εμενα γιατι ειμαι στην Ελλαδα, απο την αλλη βδομαδα θα ενημερωσω.

Λοιπόν εγώ έκανα το εξής και παίζει πάλι:

 

Αντικατέστηκα το sip.voipbuster.com με το sip1.sipdiscount.com Και stun server έβαλα το stun.sipdiscount.com

 

Όλα καλά τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις usb συσκευη; Εαν αγορασεις ενα headset, ξερεις, σαν αυτο που εχουν οι τηλεφωνητριες, θα εισαι μια χαρα.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

anneta egw epsaksa kai vrika usb syskeues onevoip kai vrika thn ygeia mou!

exw parei ena thlefwno pou einai san kinhto kai mporeis na pairneis ta noumera pou 8es apo ekei.sinergazetai plhrws me to voipbuster.to mono pou exeis na kaneis einai na to sindeseis sto usb tou ypologisth sou!

exoun kai ellhnikh selida http://www.onevoip.gr :superman:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις usb συσκευη; Εαν αγορασεις ενα headset, ξερεις, σαν αυτο που εχουν οι τηλεφωνητριες, θα εισαι μια χαρα.

 

swiffer yparxoun syskeues usb pou einai san kanonika thlefwna kai yparxoun

kai adaptores usb pou vazeis panw kanonikes PSTN syskeues kai kaneis apo

kei klhseis voip meso tou ypologisth sou!

kamia sxesh me mikrofonakia kai headsets... :this:

Link to comment
Share on other sites

Και η ξενη σελιδα τους ποια ειναι;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

auto pou dinoun einai to gnwsto tilefono pou poulane oloi sto internet apla allazoun to logo on the top prosfata pira kai egw tin sigekrimeni siskeuh apo to ebay... gia na eimai eilikrinis pira 2 syskeves!

 

mia xara doulevoun all good!

 

poulaw tin mia an endiaferetai kaneis! xe xe

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το voipbuster και hol 384 έχω πρόβλημα καθώς π.χ. μιλάω από το μικρόφωνο και ακούγονται στο τηλέφωνο μετά από κάτι χρόνια αυτά που είπα ή και το αντίθετο.
Link to comment
Share on other sites

_daemon_ κάνε τον κόπο να διαβάσεις διαβάσεις 3 ή και περισσότερες σελίδες πιο πίσω, και θα δείς οτι οι περισσότεροι με 384 έχουν (και είχα κι εγώ ως που έβαλα 512) το πρόβλημα που αναφέρεις. Ο ΟΤΕ φταίει, καθώς με κάποιον τρόπο επίτηδες ή άθελα (λόγω κακού QoS) βάζει όριο στα πακέτα/δευτερόλεπτο που μπορούμε να λαμβάνουμε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ φταίει, καθώς με κάποιον τρόπο επίτηδες ή άθελα (λόγω κακού QoS) βάζει όριο στα πακέτα/δευτερόλεπτο που μπορούμε να λαμβάνουμε.

 

Μα αν δεν έβαζε όριο στα πακέτα/δευτερόλεπτο που μπορείς να λάβεις πως θα σου περιόριζε την ταχύτητα; :blink:

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...