Jump to content

Δωρεάν τηλεφωνήματα σε Ευρώπη-ΗΠΑ!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Y.Γ. Μέχρι τις 21.00 λειτουργεί το 134. Προλαβαίνεις. ....

Καλα ελπιζω κ αυριο να ειναι στη θεση του το 134 κ να μην εξαφανιστει! :lol: :lol:

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση! Απλα εχω στα υποψην μου κατι αλλαγες γι αυτο ρωτησα!Δε θα την εκανα αμεσα την αναβαθμιση αλλα μετα απο 2-3 μερες!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω με otenet 384, voipbuster δεν μπορεσα να λειτουργησω :(

 

μου κολλαει αμεσως... και μου βγαζει και κοκκινο λαμπακι alarm στο modem με αποτελεσμα να πρεπει να κανω reset στη γραμμη...

 

η δε ποιότητα όσο προλαβαίνω να μιλήσω άστα να πανε!

 

απ' ότι διαβασα σε πρ. σελίδες η μόνη λύση είναι να πάω σε 512?

Link to comment
Share on other sites

εχω με otenet 384, voipbuster δεν μπορεσα να λειτουργησω :(

 

μου κολλαει αμεσως... και μου βγαζει και κοκκινο λαμπακι alarm στο modem με αποτελεσμα να πρεπει να κανω reset στη γραμμη...

 

η δε ποιότητα όσο προλαβαίνω να μιλήσω άστα να πανε!

 

απ' ότι διαβασα σε πρ. σελίδες η μόνη λύση είναι να πάω σε 512?

Nαι η 512 είναι η μόνη λύση για να λειτουργεί άψογα το Voipbuster. ;)

 

Το κόκκινο λαμπάκι στο μόντεμ με προβληματίζει... Γιατί να συμβαίνει αυτό; :worry:

α και κάτι ακόμη...

 

ισχύει ότι στο 1 λεπτό κλείνει αυτόματα τα σταθερά ελλάδας... (που είναι free προορισμός) ???

Αν δεν κάνεις πρώτη κατάθεση ναι ισχύει. Θα κλείνει στο λεπτό η γραμμή. Κάνεις όμως μια κατάθεση και είσαι unlimited. :D

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν η λύση είναι να πας σε 512... Και ισχύει το οτι σε 1 λεπτό κλείνει η γραμμή. Αν όμως κάνεις κατάθεση 5 ευρώ στο λογαριασμό τους, η γραμμή θεωρητικά δεν πέφτει ποτέ (μπορείς να μιλάς για χρόνια τελείως τζάμπα :P)

 

EDIT: με πρόλαβε ο Minovg:P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ουάου!

 

αμεση απαντηση!!! :)

 

minovg thx a lot!

 

για το λαμπάκι δεν ξέρω... μόνο με το voip buster μου συμβαίνει... 2-3 φορές που το δοκίμασα...

 

:(

 

hostolis... thx επίσης... !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

ουάου!

 

αμεση απαντηση!!! :)

 

minovg thx a lot!

 

για το λαμπάκι δεν ξέρω... μόνο με το voip buster μου συμβαίνει... 2-3 φορές που το δοκίμασα...

 

:(

 

hostolis... thx επίσης... !!! ;)

Το οτι σου νεκρώνει η γραμμή είναι ένα απο τα συμπτώματα του packet limiting του ΟΤΕ. Το ρούτερ σου γεμίζει πακέτα και πέφτει η σύνδεση. Το πάθαινε κι εμένα πού και πού μετά απο ανεπιτυχείς προσπάθειες voip συνομιλίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι η 512 είναι η μόνη λύση για να λειτουργεί άψογα το Voipbuster. ;)

 

Σε μεγάλο βαθμό αυτό ισχύει.

Υπάρχουν περιοχές όπου και η 1ΜΒ έχει πρόβλημα.

Αλλά και αν ακόμα δουλεύει εντάξει η 512, μόλις γεμίσει χρήστες η 512 εκεί που είστε, πάλι θα έχετε πρόβλημα. Με άλλα λόγια είναι θέμα τύχης και χρόνου η 512 να έχουν τα ίδια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μεγάλο βαθμό αυτό ισχύει.

Υπάρχουν περιοχές όπου και η 1ΜΒ έχει πρόβλημα.

Αλλά και αν ακόμα δουλεύει εντάξει η 512, μόλις γεμίσει χρήστες η 512 εκεί που είστε, πάλι θα έχετε πρόβλημα. Με άλλα λόγια είναι θέμα τύχης και χρόνου η 512 να έχουν τα ίδια προβλήματα.

Σωστά. Αλλά η κατάσταση δεν είναι μη αναστρέψιμη. Αν γεμίσουν και οι 512 απλά επιστρέφουμε στις 384 ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ πέραν της μείωσης του παγίου. Το διευκρίνησα στο 134. ;) :cool: Οπότε δε χάνει κανείς τίποτα. Δεν είναι σαν την μετάβαση από PSTN-ISDN που αντίστροφα δε γίνεται γιατί πληρώνεις άλλα 30€. :down:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω δυο συνδρομές. Στο γραφείο μου χρησιμοποιώ την Vivodi στα 284 και στο σπίτι μου ΠΟΤΕΝΕΤ 384. Με την Vivodi το VOIPBUSTER λειτουργεί άψογα ενώ στο σπίτι μου έχω τα γνωστά προβλήματα.

Μιας και όπως πιστεύω, το παραπάνω δημιουργείται από τον ΠΟΤΕΝΕΤ εσκεμμένα, καλώ όλους που έχουν παρόμοια προβλήματα να το καταγγείλουν στην Ε.Ε.Τ.Τ (υπάρχει και η σχετική φόρμα στο site)

:!:

Link to comment
Share on other sites

exo otenet dsl 384

kai leitourgei apsoga to voipbuster eidika edo kai 3 bdomades den exei KAMIA diafora apo to sta8ero

pisteuo oti to problhma yparxei logo uperfortomenon kombon.......kai oxi logo ote!

 

 

Για τους υπερφορτωμενους κομβους ο οτε φταιει ομως...σιγουρα δεν ειναι θεμα isp παντως!

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν με Tellas υπάρχουν παρόμοια προβλήματα( ADSL + ISP συνδρομή).

 

Δυστυχώς τα ίδια και με tellas. Εχω το izi by tellas(ISP+πρόσβαση 384/128) και πότε δουλεύει σχετικά καλά και πότε δεν ακούγεται η ο καλών η ο καλούμενος.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του grandstream ή γενικότερα κάποιου αντάπτορα που να συνδέει το μόντεμ με ένα κοινό τηλέφωνο για κλήσεις voip. Επειδή ακούστηκε στο παρελθόν κατά κόρον το grandstream 486 βασικά αυτό βλέπω να παίρνω. Το παραθέτω και στη φώτο.

http://www.grandstream.com/images/486-160.jpghttp://www.grandstream.com/images/ht486sides.gif

Με μια απλή αναζήτηση όμως το βρίσκω σε κάτι τρελές τιμές. Κάπου 70€ το λιγότερο μαζί με τα μεταφορικά. :blink: Θυμάμαι κοστολογείτο γύρω στα 45€. Υπάρχει κανένα κατάστημα online που να το έχει σε χαμηλή τιμή ή μήπως ανέβηκε η τιμή του γενικότερα; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του grandstream ή γενικότερα κάποιου αντάπτορα που να συνδέει το μόντεμ με ένα κοινό τηλέφωνο για κλήσεις voip. Επειδή ακούστηκε στο παρελθόν κατά κόρον το grandstream 486 βασικά αυτό βλέπω να παίρνω. Το παραθέτω και στη φώτο.

http://www.grandstream.com/images/486-160.jpghttp://www.grandstream.com/images/ht486sides.gif

Με μια απλή αναζήτηση όμως το βρίσκω σε κάτι τρελές τιμές. Κάπου 70€ το λιγότερο μαζί με τα μεταφορικά. :blink: Θυμάμαι κοστολογείτο γύρω στα 45€. Υπάρχει κανένα κατάστημα online που να το έχει σε χαμηλή τιμή ή μήπως ανέβηκε η τιμή του γενικότερα; :worry:

 

Εγώ έχω πάρει το 488 από Αμερική (telephonyware.com) γιατί το 486 δεν μπορεί να δουλέψει και σαν απλό pstn τηλέφωνο.Το πήρα μαζί με μεταφορικά γύρω στα 102 Ευρώ.(Μεταφορικά 35 δολάρια).Είναι άψογο.Τότε που το πήρα δεν μπόρεσα να το βρώ πουθενά στην Ελλάδα. Στην Ευρώπη ήταν πιό ακριβό παρ΄όλο που τα μεταφορικά ήταν λιγότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει το 488 από Αμερική (telephonyware.com) γιατί το 486 δεν μπορεί να δουλέψει και σαν απλό pstn τηλέφωνο.Το πήρα μαζί με μεταφορικά γύρω στα 102 Ευρώ.(Μεταφορικά 35 δολάρια).Είναι άψογο.Τότε που το πήρα δεν μπόρεσα να το βρώ πουθενά στην Ελλάδα. Στην Ευρώπη ήταν πιό ακριβό παρ΄όλο που τα μεταφορικά ήταν λιγότερα.
Δηλαδή; :confused: Αν το βάλεις για τηλέφωνο Voip το αχρηστεύεις σαν PSTN τηλέφωνο; Ενώ στο 488 όταν σε καλούν χτυπάει και σαν PSTN κανονικά; Ή πάει ή το ένα ή το άλλο; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; :confused: Αν το βάλεις για τηλέφωνο Voip το αχρηστεύεις σαν PSTN τηλέφωνο; Ενώ στο 488 όταν σε καλούν χτυπάει και σαν PSTN κανονικά; Ή πάει ή το ένα ή το άλλο; :worry:

 

 

Με το 486 το τηλέφωνο δουλεύει μόνο σαν τηλέφωνο voip ενώ το 488 σαν voip και pstn(κανονικό τηλέφωνο). Δηλαδή θέλεις το χρησιμοποιείς σαν voip η σαν κανονικό τηλέφωνο(pstn)

Link to comment
Share on other sites

Με το 486 το τηλέφωνο δουλεύει μόνο σαν τηλέφωνο voip ενώ το 488 σαν voip και pstn(κανονικό τηλέφωνο). Δηλαδή θέλεις το χρησιμοποιείς σαν voip η σαν κανονικό τηλέφωνο(pstn)

 

Το 488 κουδουνίζει και όταν σε καλούν από κανονικί τηλέφωνο ενώ το 486 είναι μόνο voip.

Link to comment
Share on other sites

an mazeutoume arketoi mporo na kano omadikh paragkelia kai na to paroume kai kato apo 100 euro to 488

an einai bre8eite kai peite mou!

Αν είναι όμως να δώσουμε 100€, παίρνουμε τον i-κ*λο της ALTEC με 7€ το μήνα κι έχουμε δωρεάν αστικές/υπεραστικές για 4 χρόνια συμπεριλαμβανομένου του εξοπλισμού (Voip αντάπτορα υποθέτω). Πολλά δεν είναι τα 100€; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το 488 κουδουνίζει και όταν σε καλούν από κανονικί τηλέφωνο ενώ το 486 είναι μόνο voip.

Παιδιά πάντως εγώ έχω το 486 και παίζει και σαν κανονικό τηλέφωνο :!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως εγώ έχω το 486 και παίζει και σαν κανονικό τηλέφωνο :!:

 

Εχεις το rev. 2 γι'αυτο. Εμενα που ειναι το 1, δεν παιζει σαν κανονικο τηλεφωνο. Αυτο το βλεπεις κατω απο τη συσκευη, αν λεει rev 2 παιζει σαν κανονικο τηλεφωνο, αν δεν λεει τιποτα δεν παιζει. Δυστυχως ειναι θεμα hardware και δε μπορουμε να κανουμε τιποτα :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...