Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αξεσουαρ (κυριως θελω θηκη) απο Ελλαδα υπαρχει για το κινητο αυτο? δεν θελω ebay γιατι θα κανει κανα μηνα να ερθει!

Αν ναι ενημερωστε με παρακαλω

Επισης αμα εχει κανει καμια θηκη που δεν θελει δεκτο και αυτο! Απο το να περιμενω κλτρα μεταχειρησμενη!(οχι tpu που ερχονται τζαμπα με το κινητο εχω μια τετοια και θελω να την καψω)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια αξεσουαρ (κυριως θελω θηκη) απο Ελλαδα υπαρχει για το κινητο αυτο? δεν θελω ebay γιατι θα κανει κανα μηνα να ερθει!

Αν ναι ενημερωστε με παρακαλω

Επισης αμα εχει κανει καμια θηκη που δεν θελει δεκτο και αυτο! Απο το να περιμενω κλτρα μεταχειρησμενη!(οχι tpu που ερχονται τζαμπα με το κινητο εχω μια τετοια και θελω να την καψω)

 

Εγώ δε βρήκα τίποτα μέσω Skroutz.gr και παρήγγειλα αυτή μέσω eBay.

 

Tip: μέσω ebay.co.uk και με πιστωτική, όχι χρεωστική.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε βρήκα τίποτα μέσω Skroutz.gr και παρήγγειλα αυτή μέσω eBay.

 

Tip: μέσω ebay.co.uk και με πιστωτική, όχι χρεωστική.

 

Και εγω παραγγηλει μια ipaky (σαν neo hybrid) απλα μ αρεσουν οι θηκες να εχω ποικιλια και εχω διαβασει οτι ειναι πολυ ευαισθητο κινητο (δεν ειμαι και ο πιο προσεκτικος με αυτα) οποτε 1 μηνα εχω μεινει με την tpu που μου ηρθε δωρο με το κινητο και ειναι χαλια οποτε στην ουσια δεν εχω θηκη και πιστεψε με ενα μηνα χωρις θηκη δεν νομιζω να την γλιτωσει!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παραγγηλει μια ipaky (σαν neo hybrid) απλα μ αρεσουν οι θηκες να εχω ποικιλια και εχω διαβασει οτι ειναι πολυ ευαισθητο κινητο (δεν ειμαι και ο πιο προσεκτικος με αυτα) οποτε 1 μηνα εχω μεινει με την tpu που μου ηρθε δωρο με το κινητο και ειναι χαλια οποτε στην ουσια δεν εχω θηκη και πιστεψε με ενα μηνα χωρις θηκη δεν νομιζω να την γλιτωσει!

 

Εγώ είχα χωρίς θήκη το HTC M8 και ας μη περιγράψω πως κατέληξε. Αυτή τη στιγμή προσέχω το M2 Note σαν τα μάτια μου αλλά θεωρώ δεδομένο πως η μέρα της πρώτης πτώσης έρχεται. Ελπίζω να τη προλάβει η θήκη.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

εγω πρωτα σκεφτομαι τι κινητο θα παρω περνω μια θηκη και μετα το κινητο!

Ειχα ενα g2 πριν 2 χρονια στην πρωτη βδομαδα μ εσπασε η οθονη! Τωρα το g4 μου επεσε σε νερο και μ εκαψε μητρικη! Για αυτο στραφικα σε πιο budget επιλογες δεν ειμαι για ακριβα κινητα εγω!

Αμα δεν βαριεσαι να περιμενεις δες και ωhttp://www.ebay.co.uk/itm/Mofi-Metal-Frame-PU-Leather-Back-Cover-Bumper-Case-For-Meizu-M2-Note-/271957169851?var=&hash=item3f51e916bb:m:m7JKoj6FuK2F12_1xQvI4fA αμα αποφασισω να το κρατησω θα την παρω σιγουρα εγω κανει πολυ πιο premium σε ενα μαυρακι η καφε ειναι πολυ ομορφη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Έχω περάσει την τελευταία internasional rom, και όταν ζοριζω το κινητό, π.χ. παρακολουθώντας μια ταινία στο kodi, όταν ελαχιστοποιω την εφαρμογή, προσπαθώντας να ανοιξω την πάνω μπάρα ειδοποιησεων ή την κάτω με τις ενεργές εφαρμογές, ή οθόνη μαυρίζει και αναβοσβηνει, ενώ όταν μετά συρω προς τα επάνω ή κάτω αντίστοιχα, επανέρχεται κανονικά. Για να μην το ξανακάνει πρέπει να κάνω επανεκκίνηση, πατώντας το power button συνεχόμενα, γιατί και εκεί δεν μου βγάζει την οθόνη κλεισίματος και επανεκκίνησης, αλλά μου μαυρίζει και μου αναβοσβηνει. Έχει κάποιος κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει; Υπόψη, αυτό μου το έκανε και με την προηγούμενη Ρομ που είχε, δηλ. την 4.5.3i(τώρα έχει την 4.5.4i).

 

Τελικά, μάλλον έφταιγε το kodi. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και δεν ξαναπέρασα το kodi. Μέχρι τώρα δεν μου το έχει ξανακάνει, αν και βλέπω βιντεάκια και ταινίες μέσω youtube και του player του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, μάλλον έφταιγε το kodi. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και δεν ξαναπέρασα το kodi. Μέχρι τώρα δεν μου το έχει ξανακάνει, αν και βλέπω βιντεάκια και ταινίες μέσω youtube και του player του κινητού.

 

το popcorn.se δν εχει πεσει ακομα εχω και στο pc και στο κινητο την εφαρμογη και δουλευει!

Δεν ξερω κατα ποσο ανανεωνεται αλλα την δουλεια του την κανει αμα βαριεμαι να κατεβαζω πρωτα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα χωρίς θήκη το HTC M8 και ας μη περιγράψω πως κατέληξε. Αυτή τη στιγμή προσέχω το M2 Note σαν τα μάτια μου αλλά θεωρώ δεδομένο πως η μέρα της πρώτης πτώσης έρχεται. Ελπίζω να τη προλάβει η θήκη.

 

Και εγω παραγγηλει μια ipaky (σαν neo hybrid) απλα μ αρεσουν οι θηκες να εχω ποικιλια και εχω διαβασει οτι ειναι πολυ ευαισθητο κινητο (δεν ειμαι και ο πιο προσεκτικος με αυτα) οποτε 1 μηνα εχω μεινει με την tpu που μου ηρθε δωρο με το κινητο και ειναι χαλια οποτε στην ουσια δεν εχω θηκη και πιστεψε με ενα μηνα χωρις θηκη δεν νομιζω να την γλιτωσει!

 

Συμφωνώ απολύτως μαζί σας κυριοι

Και εγώ παρήγγειλα μια iPaky από το banggood και ελπίζω να προλάβει να ρθει πριν την πρώτη πτώση. (σε 2η φάση και tempered glass!)

Κατά τα άλλα το κινητό είναι εξαιρετικό αν εξαιρέσεις κάποια μικρά bugs που έχει το flyme στα ελληνικά με μεταφράσεις και widget που δεν παίζουν. Τίποτα όμως παλαβό μέχρι τώρα.

Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται στην λήψη του σήματος, δηλαδή στο κατά πόσο μπορεί να απομακρυνθεί η συσκευή από το ρούτερ δίχως να χάσει το σήμα.

 

Σε σχέση πάντως με το Galaxy Note 2 που είχα δεν βλέπω διαφορά.

 

με ποια εφαρμογη τα σύγκρινες ? οχι τι βλεπεις με το ματι

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελε λίγο καλύτερο επεξεργαστή πιστεύω όχι στο υι εκεί είναι πολύ fluid αλλά στις εφαρμογές και λίγο στον Chrome φαίνεται ότι δυσκολεύεται!

Αλλά έχει πολύ ωραία οθόνη καλή κατασκευή καλή μπαταρία (1,5 μέρα με 4 ώρες on screen time σε μενα)!

Γνκα αξιόλογη συσκευή για τα λεφτά τις αλλά θα την ήθελα ένα κλικ πιο γρήγορη!

Ίσως το redimi note 2 να είμαι κλτρο σε αυτά τα λεφτά αλλά ήθελα καλή οθόνη οπότε προτίμησα αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Κλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Καταρχήν να πω ότι μόλις πήρα το κινητό πήγα να κάνω ένα λογαριασμό στο flyme για να πάρω δικαιώματα διαχηριστή(root)

αλλά την ώρα της εγραφής έβαλα λάθος email και το χειρότερο είναι πως χωρίς να το καταλάβω μπέρδεψα και το password και δεν το θυμάμαι

αν και μετά έκανα ένα λογαριασμό στο 163.com πουείναι το email που δημιούργησα και είναι κινέζικο και δεν μπορώ με τίποτα να κανω επαναφορά του κωδικού μου γιατί δεν βγαζω άκρη με τα κινέζικα. Το κινητό είχε ρομ απο minideal εκδοση flyme os 4.5.3u, και διαβάζοντας εδώ στο forum πήγα κι έκανα αναβάθμιση σε flyme os 4.5.3Α. Μετά από αυτό δεν μπορώ να συνδεθώ στον λογαριασμό flyme να έχω ανοικτά δικαιώματα και να κάνω προσπάθεια να περάσω μια international rom. αλλά δεν ξέρω πως να κάνω και downgrade στην παλιά ρομ που είχα, γιατί αν και κατέβασα μια ρομ απο την http://reameizu.com Meizu m2用 Flyme OS 4.5.3U (Android 5.1.0) δεν γίνεται το update μου βγάζει ότι το αρχείο είναι corrupted. ξέρω ότι τα γράφω λίγο μπερδεμένα αλλά δεν ξάρω τι άλλο να κάνω. Πως μπορώ να κάνω reset τον λογαριασμό μου χωρίς να έχω το σωστό email και μη ξέροντας το password? Παρακαλώ για όποια βοήθεια, Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελε λίγο καλύτερο επεξεργαστή πιστεύω όχι στο υι εκεί είναι πολύ fluid αλλά στις εφαρμογές και λίγο στον Chrome φαίνεται ότι δυσκολεύεται!

Αλλά έχει πολύ ωραία οθόνη καλή κατασκευή καλή μπαταρία (1,5 μέρα με 4 ώρες on screen time σε μενα)!

Γνκα αξιόλογη συσκευή για τα λεφτά τις αλλά θα την ήθελα ένα κλικ πιο γρήγορη!

Ίσως το redimi note 2 να είμαι κλτρο σε αυτά τα λεφτά αλλά ήθελα καλή οθόνη οπότε προτίμησα αυτό!

 

Δεν ειναι δυνατον να είναι ίδιο κάτι με περισσότερα χρήματα. Κλικ παραπανω πας MX5 πχ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Καταρχήν να πω ότι μόλις πήρα το κινητό πήγα να κάνω ένα λογαριασμό στο flyme για να πάρω δικαιώματα διαχηριστή(root)

αλλά την ώρα της εγραφής έβαλα λάθος email και το χειρότερο είναι πως χωρίς να το καταλάβω μπέρδεψα και το password και δεν το θυμάμαι

αν και μετά έκανα ένα λογαριασμό στο 163.com πουείναι το email που δημιούργησα και είναι κινέζικο και δεν μπορώ με τίποτα να κανω επαναφορά του κωδικού μου γιατί δεν βγαζω άκρη με τα κινέζικα. Το κινητό είχε ρομ απο minideal εκδοση flyme os 4.5.3u, και διαβάζοντας εδώ στο forum πήγα κι έκανα αναβάθμιση σε flyme os 4.5.3Α. Μετά από αυτό δεν μπορώ να συνδεθώ στον λογαριασμό flyme να έχω ανοικτά δικαιώματα και να κάνω προσπάθεια να περάσω μια international rom. αλλά δεν ξέρω πως να κάνω και downgrade στην παλιά ρομ που είχα, γιατί αν και κατέβασα μια ρομ απο την http://reameizu.com Meizu m2用 Flyme OS 4.5.3U (Android 5.1.0) δεν γίνεται το update μου βγάζει ότι το αρχείο είναι corrupted. ξέρω ότι τα γράφω λίγο μπερδεμένα αλλά δεν ξάρω τι άλλο να κάνω. Πως μπορώ να κάνω reset τον λογαριασμό μου χωρίς να έχω το σωστό email και μη ξέροντας το password? Παρακαλώ για όποια βοήθεια, Ευχαριστώ

 

Δεν καταλαβα καλα. Αλλά εάν έχεις κάνει login στο λογαριασμό που δεν ξέρεις το password για να δημιουργησεις ένα νέο πρέπει να κάνεις logout και αυτό είναι πρόβλημα. Εάν έχεις κάνει logout τότε δημιουργησε ένα νέο με άλλο email και δεν έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυνατον να είναι ίδιο κάτι με περισσότερα χρήματα. Κλικ παραπανω πας MX5 πχ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν καταλαβα καλα. Αλλά εάν έχεις κάνει login στο λογαριασμό που δεν ξέρεις το password για να δημιουργησεις ένα νέο πρέπει να κάνεις logout και αυτό είναι πρόβλημα. Εάν έχεις κάνει logout τότε δημιουργησε ένα νέο με άλλο email και δεν έχεις πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμάμαι το password για να κάνω logout και δεν ξέρω τι να κάνω. Εκανα ένα νέο με άλλο email αλλά όταν τον βάζω μου λέει ότι είναι συνδεμένο στον άλλο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θυμάμαι το password για να κάνω logout και δεν ξέρω τι να κάνω. Εκανα ένα νέο με άλλο email αλλά όταν τον βάζω μου λέει ότι είναι συνδεμένο στον άλλο λογαριασμό.

 

Ακριβώς αν δεν κανεις logout δεν μπαινεις και αρα είναι πρόβλημα που δεν έχω ακουσει πως λύνεται. Προτείνω να ρωτήσεις την Meizu ή καλυτερα τον προμηθευτη σου ή και τους δύο ή ένα καλό googl-αρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο meizufans είχε κάποιος παρόμοιο θέμα και του είπαν πως έχει πολύ αυστηρή πολιτική η meizu στο θέμα ασφάλειας και πρέπει να αποδείξει πως είναι αγορασμένη η συσκευή από εξουσιοδοτημένο κατάστημα για να τον βοηθήσουν περαιτέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με ποια εφαρμογη τα σύγκρινες ? οχι τι βλεπεις με το ματι

Μπαίνοντας στην οικοδομή (μένω πρώτο όροφο) το galaxy συνδέονταν, το ίδιο συμβαίνει και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Στο meizufans είχε κάποιος παρόμοιο θέμα και του είπαν πως έχει πολύ αυστηρή πολιτική η meizu στο θέμα ασφάλειας και πρέπει να αποδείξει πως είναι αγορασμένη η συσκευή από εξουσιοδοτημένο κατάστημα για να τον βοηθήσουν περαιτέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνοντας στην οικοδομή (μένω πρώτο όροφο) το galaxy συνδέονταν, το ίδιο συμβαίνει και τώρα.

 

αυτο σημαινει οτι το galaxy είναι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

με ποια εφαρμογη τα σύγκρινες ? οχι τι βλεπεις με το ματι

 

 

Δεν το συγκρίνεις με εφαρμογή αλλα με το τι βλέπεις.

Στο ίδιο δωμάτιο στην άκρη του διαμεριςματος που δεν εχει καλο σήμα το meizu δεν είχε σήμα και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα (network error) ενω το one plus one 2 και το iPhone δεν είχαν θέμα....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα εχω καποιες απορίες κατι πού ψάχνω πως θα αλαξω την γραμματοσειρά και που μπορώ να δω πόση ραμ εχω ακομα και που μου χρησιμεύει ο λογαργιασμος στο Flyme
Link to comment
Share on other sites

Dear customer,

 

Thank you for writing to us.

Did you log in your flyme account now?

If yes,please provide the following three pictures for us to log out your flyme account for you.

1. Official invoice (Please take a picture of your invoice)

2. The picture shows that your phone has already logged in another Flyme account.

3. Your IMEI and SN that state on the surface of your phone package.

If no,sorry to tell you that there is no way to change another email address as you gave a wrong email address.

 

Αυτή είναι η απάντηση της Meisu για το λογαριασμό Flyme που ξέχασε το password και έδωσα λάθος email.

Τι εννοεί στο 2.The picture shows that your phone has already logged in another Flyme account.?

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις screenshot την οθόνη του κινητού ενώ βρίσκεσαι στις ρυθμίσεις και συγκεκριμένα εκεί που δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο το flyme.

Ρυθμίσεις / λογαριασμοί / my flyme , ότι βλέπεις εκεί θέλουν.

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εχω προβληματική οθονη μου κανει κατι σαν νερα οταν την πιεζω λιγο οχι πολυ ... το κινητό ειναι αγορασμενο απο σκρουτζ λετε να το στειλω πισω ?? Ουτε μια εβδομαδα δεν το εχω12197189_942054862528705_966304178_o.jpg?oh=f83d07ababd83dddebcc718cd96ce186&oe=5638AF87&__gda__=1446569432_97250ba7a3553ec4decb27fdb90c243a
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...