Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπαιξα λίγο σήμερα με την 5.1.9.0G (καθότι έχω αλλάξει συσκευή και έχω το πολύ καλύτερο Moto G 3rd 16/2). Δεν έμεινα ευχαριστημένος. Σαν να καθυστερούσε να πάει από οθόνη σε οθόνη, να ανοίξει εφαρμογές. Αλλιώς το είχα αφήσει εγώ. Πάντως όταν το απέσυρα του είχα κάνει εκκαθάριση δεδομένων και έκανα και τώρα που πέρασα την αναβάθμιση αλλά, προς μεγάλη μου έκπληξη, είδα φακέλους εφαρμογών (πχ FB, viber, zedge κλπ.) να έχουν παραμείνει!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπαιξα λίγο σήμερα με την 5.1.9.0G (καθότι έχω αλλάξει συσκευή και έχω το πολύ καλύτερο Moto G 3rd 16/2). Δεν έμεινα ευχαριστημένος. Σαν να καθυστερούσε να πάει από οθόνη σε οθόνη, να ανοίξει εφαρμογές. Αλλιώς το είχα αφήσει εγώ. Πάντως όταν το απέσυρα του είχα κάνει εκκαθάριση δεδομένων και έκανα και τώρα που πέρασα την αναβάθμιση αλλά, προς μεγάλη μου έκπληξη, είδα φακέλους εφαρμογών (πχ FB, viber, zedge κλπ.) να έχουν παραμείνει!!
Εγω βλεπω οτι οι αναβαθμισεις βγαινουν συνεχως αλλα το αωνιο προβλημα με το fb που δεν ανοιγει τα βιντεο στο youtube οπως και αλλες εφαρμογες παραμενει και απο οτι ειδα και στην 5.1.10 συνεχιζει να υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι οι αναβαθμισεις βγαινουν συνεχως αλλα το αωνιο προβλημα με το fb που δεν ανοιγει τα βιντεο στο youtube οπως και αλλες εφαρμογες παραμενει και απο οτι ειδα και στην 5.1.10 συνεχιζει να υπαρχει

Δυστυχώς δεν ανοίγει όπως θες. Κατά τα άλλα μπορείς να λύσεις τις απορίες στο xda για το wipe και τα συναφή. Είμαι μάλλον πολύ αρχάριος για να εξηγήσω αυτά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ανοίγει όπως θες. Κατά τα άλλα μπορείς να λύσεις τις απορίες στο xda για το wipe και τα συναφή. Είμαι μάλλον πολύ αρχάριος για να εξηγήσω αυτά τα πράγματα.
το θεμα δεν πως δεν ανοιγει οπως εγω θελω αλλα δεν ανοιγει οπως ολα τα κινητα
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τα notification στο Viber, τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να λαμβάνω ενημέρωση όταν έχω μηνύματα η κλήσεις? Αυτήν την στιγμή δεν λαμβάνω τίποτα πρέπει να ανοίξω το Viber και μόνο τότε βλέπω τα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ή stable 5.1.10.0G

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη βλακεια που μεσα απο το facebook οταν πατησεις σε βιντεακι να ανοιξει με το youtube app ανοιγει με browser το φτιαξανε ?

και την αλλη βλακεια που δεν σε αφηνει να διαλεξεις πχ με τη εφαρμογη θα συσχετιζετε με αλλη το φτιαξανε ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη βλακεια που μεσα απο το facebook οταν πατησεις σε βιντεακι να ανοιξει με το youtube app ανοιγει με browser το φτιαξανε ?

και την αλλη βλακεια που δεν σε αφηνει να διαλεξεις πχ με τη εφαρμογη θα συσχετιζετε με αλλη το φτιαξανε ?

Το δεύτερο έχει φτιαχτεί.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε αν λειτουργεί στο κινητό αας η φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά και αν ναι, πώς την ενεργοποιήσατε;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο έχει φτιαχτεί.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω παντως κατεβασα την εφαρμογη φαρμακεια παταω να ανοιξει τους χαρτες και μου ανοιγει με το browser.τι φτιαξανε ?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω help.

Βρηκα γιατι εκαναν ετσι το facebook και το messager. επρεπε να ανοιξω ολα τα permission και απο τις 2 εφαρμογες. Τωρα εχω αλλο προβλημα.

Μπορω να κανω το google play να κατεβαζει τις εφαρμογες στα Ελληνικα?

 

Η αν μπορουσε καποιος να μου πει αν θυμαται ποια εκδοση ρομ ηταν αυτη που ειχε Τα ελληνικα μεσα να την βαλω και μετα να κανω αναβαθμιση γιατι ετσι το ειχα και τα κρατουσε τα Ελληνικα τουλαχιστον στο playstore και σε μερικες ριθμυσεις του κινητου.

 

Λιγο help plz ρε παιδες,

 

Μιλαω για οποιον δεν εχει διαβασει τα πιο πανω post μου για το Meizu m2 note την Εκδοση Α τη κινεζικη.

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω help.

Βρηκα γιατι εκαναν ετσι το facebook και το messager. επρεπε να ανοιξω ολα τα permission και απο τις 2 εφαρμογες. Τωρα εχω αλλο προβλημα.

Μπορω να κανω το google play να κατεβαζει τις εφαρμογες στα Ελληνικα?

 

Η αν μπορουσε καποιος να μου πει αν θυμαται ποια εκδοση ρομ ηταν αυτη που ειχε Τα ελληνικα μεσα να την βαλω και μετα να κανω αναβαθμιση γιατι ετσι το ειχα και τα κρατουσε τα Ελληνικα τουλαχιστον στο playstore και σε μερικες ριθμυσεις του κινητου.

 

Λιγο help plz ρε παιδες,

 

Μιλαω για οποιον δεν εχει διαβασει τα πιο πανω post μου για το Meizu m2 note την Εκδοση Α τη κινεζικη.

 

Σας ευχαριστω

 

καταρχην αν θες εξηγησε μας πως το καναν το facebook και το messeger?

τωρα αν θες να εχεις Ελληνικα οπως εισαι με την Α στο play store αλλα και σε αλλες εφαρμογες οπως το facebook οι οποιες υποστηριζουν Ελληνικα νομιζω το morelocal2 κατεβαζοντας το απο το playstore σε καλυπτει φανταζομαι εισαι root απλα το υπολοιπο μενου του κινητου δεν θα ειναι εξελληνισμενο

οτιδηποτε εκδοση global δηλαδη g αντι για Α εχει μενου Ελληνικο

η τελευταια ειναι η 5,1,10,00 που βγηκε χθες

global εκδοσεις κατεβαζεις απο εδω

για να μπει η global στο κινητο σου χρειαζεται να κανεις αλλαγη id αν το εχεις αγορασει απο Κινα

η διαδικασια εχει αναφερθει πολλες φορες σε αυτο το θεμα ψαξε μερικες σελιδες πισω

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

καταρχην αν θες εξηγησε μας πως το καναν το facebook και το messeger?

τωρα αν θες να εχεις Ελληνικα οπως εισαι με την Α στο play store αλλα και σε αλλες εφαρμογες οπως το facebook οι οποιες υποστηριζουν Ελληνικα νομιζω το morelocal2 κατεβαζοντας το απο το playstore σε καλυπτει φανταζομαι εισαι root απλα το υπολοιπο μενου του κινητου δεν θα ειναι εξελληνισμενο

οτιδηποτε εκδοση global δηλαδη g αντι για Α εχει μενου Ελληνικο

η τελευταια ειναι η 5,1,10,00 που βγηκε χθες

global εκδοσεις κατεβαζεις απο εδω

για να μπει η global στο κινητο σου χρειαζεται να κανεις αλλαγη id αν το εχεις αγορασει απο Κινα

η διαδικασια εχει αναφερθει πολλες φορες σε αυτο το θεμα ψαξε μερικες σελιδες πισω

 

Γεια σου φιλε μου. Ναι η συσκευη ειναι η Κινεζικια. Και παιρνει μονο την Α εκδοση.

Οταν μπηκε η τελευταια αναβαθμιση απλα δε μου ανοιγε το messager απο το facebook επειδη τα permission αλλαξαν. δε μου ανοιγε δευτερα παραθυρα για να βγει το chat.

ΑΝ μπορεις μπορεις να μπου γραψεις το link σε παρακαλω πως να αλλαξω τον ID .

Και αν ειναι ευκολο πως το κανω root για να τα κανω Ελληνικα sto playstore γιατι ειμαι λιγο ασχετος με αυτα Σε ευχαριστω παντως πολυ

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως κατεβασα την εφαρμογη φαρμακεια παταω να ανοιξει τους χαρτες και μου ανοιγει με το browser.τι φτιαξανε ?
βλεπετε καμια διαφορα στην καινουργια εκδοση ?
Link to comment
Share on other sites

βλεπετε καμια διαφορα στην καινουργια εκδοση ?

 

Δες ουσιαστικά τι ανεφέρουν πως έχει φτιαχτεί στο εκάστοτε changlog.

Εδώ για την 5.1.10.0G

 

"Status bar

Added a “heads-up notifications” toggle and an “alert” toggle in Settings > Notification and status bar > Notifications management.

 

System update

Fixed garbled text displayed in changelog.

Improved trigger conditions for overnight update.

 

System

Added a shortcut toggle for Data Savor to the pull-down menu.

Fixed incorrect national flags displayed on the country and region selection screen in Setup Wizard.

Fixed an issue where touching the mBack button failed to bring back the previous screen.

Refined system translations.

 

Files

Fixed an issue where tapping a letter in the alphabetical index scrollbar failed to direct the user to corresponding files or magnify the letter.

Fixed failure to upload files larger than 2 GB.

Fixed an issue where tapping “uploads” in Cloud Disk would result in an unexpected quit, and the app would return to the previous screen.

 

Communications

Fixed an issue where disabling Bluetooth to disconnect a Bluetooth-shared network didn’t turn off the real-time network speed display.

Fixed an issue where, after switching between two dual channel Bluetooth earphones repeatedly and then turning off Bluetooth on them, the earphone icon persisted in the phone’s status bar.

Fixed an occasional issue where WLAN couldn’t be turned on, and the network settings screen would be skipped.

Fixed absence of unanswered incoming or outgoings calls in call logs.

Fixed an issue where, when a dialed number was entered using the dialpad, its call log was incorrectly marked as an incoming call in the search result.

 

Security

Fixed failure to continue installing a third-party app after toggling on “install apps from unknown sources”.

Fixed overlapping text displayed when the system scanned and installed an app downloaded from an unknown source.

 

 

Power-saving

Fixed overlapping of keyboard and emergency call prompt on the PIN entry screen in super mode.

Fixed an issue where, when a“7% battery remaining” prompt popped up following a 10% battery prompt that hadn’t been closed, the 10% battery prompt wouldn’t disappear when charger was plugged in.

Fixed crash of certain third-party apps while in use.

 

Lock screen

Show “you have 1 new message” instead of a summary in notification content when notification preview on lock screen is disabled.

Fixed an issue where the background of the notification shade became transparent when pulled down after notifications were removed from the lock screen.

Fixed screen flashing observed when unlocking the phone.

Fixed an occasional issue where, after repeating the process of launching camera from the lock screen and then locking the screen again several times on a charging phone, the lock screen would no longer display the charging animation.

 

 

Gallery

Fixed an issue where certain photos were unclear when Gallery was opened from Files.

Fixed uneven margins in the grid list of photo thumbnails.

 

Camera

Added a Multi-Frame Low Light mode to improve the quality of photos taken at night (for PRO 6 only).

Optimized panorama algorithm.

Increased the speed of thumbnail generation for photos taken in square mode.

Fixed failure of auto-focus that occurred right after Camera was launched.

Fixed abnormal battery consumption caused by Camera’s invocation of GPS.

 

Contacts

Changed the style of the pop-up menu brought up by long pressing a call log.

Fixed an issue where the following prompt would be displayed when the user tried to export a large number of contacts from another phone: “The system is busy. Please try again later.”

 

Settings:

Fixed an issue where the screen color scheme would restore to adaptive mode automatically after being set to colorful mode."

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα πριν καμία ώρα. Έχει widget καιρού, απλό. Προσθήκες χρήσιμες στο μενού κλήσης, βελτίωση στην κάμερα. Α, και πρέπει να περάσεις Google εφαρμογές, πράγμα εύκολο με την εφαρμογή Hot app. Περισσότερα όταν το σκαλισω αύριο
Link to comment
Share on other sites

Στη τελευταία αναβάθμιση της meizu πως κάνουν ροοτ. Δε κατάλαβα τίποτα μπορεί κάποιος να μου πει τον οδηγό;;
Link to comment
Share on other sites

Στη τελευταία αναβάθμιση της meizu πως κάνουν ροοτ. Δε κατάλαβα τίποτα μπορεί κάποιος να μου πει τον οδηγό;;

 

Κανε login με το flyme account σου και μετα πηγαινε ρυθμισεις ασφαλεια ριζικη αδεια

Link to comment
Share on other sites

Κανε login με το flyme account σου και μετα πηγαινε ρυθμισεις ασφαλεια ριζικη αδεια

 

Ειναι στα αγγλικα φιλε μου και δε μπορω να τα βρω .Μπορεις να μου πεις πως ειναι?

 

εχω μπει εκει μεσα στο flyme αλλα δεν ειδα τιποτα τετοιο .Μπορεις να μου ανεβασεις καμια φωτογραφια σε παρακαλω?

 

πηγα settings ,acconte,και στην εφαρμογη toy flyme και μπαινει μεσα σε ενα σαν store ειμαι με fly coin και τετοια. απο εκει που μπαινω?

Edited by godian
Link to comment
Share on other sites

Ειναι στα αγγλικα φιλε μου και δε μπορω να τα βρω .Μπορεις να μου πεις πως ειναι?

 

εχω μπει εκει μεσα στο flyme αλλα δεν ειδα τιποτα τετοιο .Μπορεις να μου ανεβασεις καμια φωτογραφια σε παρακαλω?

 

πηγα settings ,acconte,και στην εφαρμογη toy flyme και μπαινει μεσα σε ενα σαν store ειμαι με fly coin και τετοια. απο εκει που μπαινω?

 

στο flyme account μολις κανεις login θα bγεις και θα πας settings,security,root permission

Link to comment
Share on other sites

στο flyme account μολις κανεις login θα bγεις και θα πας settings,security,root permission

Εγώ όταν το κάνω αυτό, μου βγάζει μια λίστα με της εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει. Στην κάθε μία έχει την επιλογή allow, ask και κάτι ακόμα που δεν τώρα. Έχω κάνει allow σε κάποιες εφαρμογές αλλά δεν βλέπω διαφορά. Ξέρει κάποιος να μου πει τι γίνεται?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ έτρεξα το King root. Δεν μου το έκανε αυτό ροοτ. Αλλά μετά η συσκευή έδειχνε ροοταρισμενη

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω και update την καινούργια ρομ να. Την κατεβάζω λοιπόν και μου την βλέπει σαν ζηπαρισμονο αρχείο. Θα με τρελάνει αυτό το κινητό σήμερα

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε να διαγραψω οτι υπαρχει μεσα στο κιν και τις ρυθμισεις ?

με clear data μου σβηνει μονο τα προγραμματα

θελω να τα σβησω ολα μπας και κατεβαζοντας και ανοιγωντας μια εφαρμογη επιτελους μου βγαλει το μενου να διαλεξω πως θα ανοιγει γιατι κατεβαζω εφαρμογη που πρεπει μεσα απο την εφαμοργη να ανοιξουν οι χαρτες και αντι για το maps μου τους ανοιγει με browser

εντωμεταξυ πριν μπορουσες να δεις και τις εφαρμογες ολες και τι εφαρμογες ανοιγουν, τωρα πλεον χαθηκε και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...