Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΤΑ είναι οι επίσημες αναβαθμίσεις που δίνει ή κάθε εταιρία , σου έρχεται μήνυμα αναβάθμισης πατάς οκ και αυτό είναι όλο. Το δικό μου όπως και άλλων που έχουν έρθει από Κίνα δεν μπορείς να του βάλεις international rom. Με τον τρόπο που περιγράφεται στο λινκ ουσιαστικά μετατρεπεις το κντ από κινεζική σε ευρωπαικη-παγκοσμια έκδοση. Είναι πολύ εύκολο...

1. Κανείς root

2.κατεβάσεις το chid.sh αρχείο για το δικό μας μοντέλο (λινκ) και το βάζεις στον αρχικό κατάλογο της εσωτερικής μνημης

3. Κατεβαζεις ένα terminal emulator από play store.

4. Ανοιγεις το terminal και χτυπας την εντολή που βλέπεις στο λινκ. Κατευθείαν κάνει επανεκκίνηση το τηλ και όταν ανοίγει είναι έτοιμο για i roms μέσω ΟΤΑ.

Απλά δοκιμαστε με δική σας ευθύνη όπως έκανα και εγώ!

έκανε επανεκκίνηση το κινητό άλλα ακόμα παταω πάνω στον φάκελο ζιπ για το update δεν κάνει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να επιβεβαιώσω ότι ή μέθοδος 1 οπως περιγράφεται παρακάτω

https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu δούλεψε κανονικά...

Συγκεκριμένα σε κινέζικη συσκευή είχα περασμένη χειροκίνητα την 4.5.3 i. Με την μέθοδο 1 το κινητό μετατράπηκε σε international. Έτσι μετά την επανεκκίνηση πατησα στην αναβάθμιση, βρήκε την 4.5.4.2i την οποία και πέρασε μέσω ota χωρίς να πειράξει τίποτα άλλο...

Ευχαριστω τον φίλο foler.

Καλή χρόνια σε όλους...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

έκανε επανεκκίνηση το κινητό άλλα ακόμα παταω πάνω στον φάκελο ζιπ για το update δεν κάνει τίποτα

 

Καλη χρονια σε ολους καταρχην!

φιλε εκανες την αλλαγη σε i επιτυχημενα; Αν ναι κανε οτι ο φιλος den thimamai. Εγω κατεβασα την 4.5.4.2i χειροκινητα αλλα οπως λεει ο φιλος πιο πανω την βρισκει και το κντ μονο του απο την εφαρμογη αναβαθμισης.

Εγω συνεχιζω παντως να εχω παραπονα απο συνομιλητες για κακη ποιοτητα της φωνης μου προς αυτους, εγω παντως τους ακουω πεντακαθαρα. Επισης δοκιμασα με ανοιχτη ακροαση κ μου λενε οτι με ακουν πολυ καλυτερα!

Μηπως να φταιει οτι δεν εκανα clear data κατα την διαρκεια της αναβαθμισης;

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και εγω ότι ή μέθοδος 1 λειτουργει

https://meizufans.eu/forum...mainland-meizu ειναι οκ

Είχα περασμένη χειροκίνητα την 4.5.4 i. Με την μέθοδο 1 το κινητό μετατράπηκε σε international. Έτσι μετά την επανεκκίνηση πατησα στην αναβάθμιση, βρήκε την 4.5.4.2i την οποία και πέρασε μέσω ota.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μετά την επανεκκίνηση πατησα στην αναβάθμιση,..

 

Που ακριβώς βρίσκεται η επιλογή αναβάθμιση ;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ολόκληρη ή οθόνη τρελενεται ή μόνο το κυκλάκι του συνομιλητή σου; Σε εμένα συμβαίνει το δεύτερο πάντως και το έχω αναφέρει σε πιο πίσω σελιδες...

 

Που ακριβώς βρίσκεται η επιλογή αναβάθμιση ;

 

ὕπαρχει εφαρμογη update

Link to comment
Share on other sites

ὕπαρχει εφαρμογη update

 

Πω πω , είχα βάλει σε ένα φάκελο όλες όσες δεν μου χρειαζόταν όταν το αγόρασα και τις είχα ξεχάσει , ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα αλλαγή με την πρώτη μέθοδο και όλα καλά.

 

ΥΓ: Δεν γνώριζα ότι το playstore δεν γίνεται να αλλάξει γλώσσα. Εξυπνάδες τις google.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα αλλαγή με την πρώτη μέθοδο και όλα καλά.

 

ΥΓ: Δεν γνώριζα ότι το playstore δεν γίνεται να αλλάξει γλώσσα. Εξυπνάδες τις google.

 

Το Play Store έχει τη γλώσσα του συστήματος. Το έχεις στα ελληνικά κι αυτό εμφανίζεται στα αγγλικά;

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά με το πρόβλημα του συγχρονισμού με τις επαφές από το gmail τι γίνεται; Προφανώς η λύση να τις πέρασω από το παλιό τηλέφωνο με bluetooth δεν είναι λύση αφού έτσι δεν συγχρονίζονται.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά με το πρόβλημα του συγχρονισμού με τις επαφές από το gmail τι γίνεται; Προφανώς η λύση να τις πέρασω από το παλιό τηλέφωνο με bluetooth δεν είναι λύση αφού έτσι δεν συγχρονίζονται.

 

Το πρόβλημα έχει λυθεί με την αναβάθμιση του Flyme OS ήδη από τη 4.5.4.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Μου καταναλώθηκαν 340 ΜΒ από τα δεδομένα μέσα σε μία μέρα, επιβεβαιωμένα από την vodafone, και δεν φαίνεται στην εφαρμογή ασφάλεια από ποιες εφαρμογές, έχετε καμιά ιδέα?

 

Επίσης μου έσπασε η οθόνη, έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα να μου πει από που και πως?

Link to comment
Share on other sites

Μου καταναλώθηκαν 340 ΜΒ από τα δεδομένα μέσα σε μία μέρα, επιβεβαιωμένα από την vodafone, και δεν φαίνεται στην εφαρμογή ασφάλεια από ποιες εφαρμογές, έχετε καμιά ιδέα?

 

Επίσης μου έσπασε η οθόνη, έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα να μου πει από που και πως?

 

τζάμι είχες ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς γίνεται να αποθηκευτούν οι ρυθμίσεις της κάμερας για να μην τις αλλάζω κάθε φορά που μπαίνω;!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς γίνεται να αποθηκευτούν οι ρυθμίσεις της κάμερας για να μην τις αλλάζω κάθε φορά που μπαίνω;!

 

Υποθέτω ότι αναφέρεσαι στο φλας; Εγώ δε βρήκα λύση και απλώς συνήθισα κάθε φορά να το βάζω στην αυτόματη λειτουργία.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα και χρόνια πολλά.

 

Κάτοχος εδώ και μερικές ημέρες και μέχρι στιγμής ικανοποιημένος - ένα πράγμα μόνο με ενοχλεί: δεν μπορω να σορτάρω τις επαφες με επιθετο/ονομα. Υπάρχει κάποια επιλογή κάπου και την έχω χάσει;

 

Έχουμε κάτι για αυτό; :O

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι αναφέρεσαι στο φλας; Εγώ δε βρήκα λύση και απλώς συνήθισα κάθε φορά να το βάζω στην αυτόματη λειτουργία.

 

Ακριβώς! Και σε άλλα βέβαια, όπως το HDR πχ. Υποθέτω ότι διορθώνετε μόνο με αλλαγή εφαρμογής κάμερας...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

τζάμι είχες ?

 

Δυστυχώς δεν είχε έρθει ακόμα...25 μέρες μετά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανες κάνα update λογισμικού ή εφαρμογών?

 

Μόνο αν κάνει update στο λογισμικό μόνο του που δεν νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα έχει λυθεί με την αναβάθμιση του Flyme OS ήδη από τη 4.5.4.

 

 

Γιατί δε μου βγάζει αναβάθμιση εμένα; Έχει την 4.5.2i και είναι αγορασμένο από Public. Δε θα έπρεπε να τη βρίσκει με την εφαρμογή update; Μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το Play Store έχει τη γλώσσα του συστήματος. Το έχεις στα ελληνικά κι αυτό εμφανίζεται στα αγγλικά;

 

Αυτό το γνωρίζω.

 

πχ Είμαι στην Κίνα και αγοράζω κινητό το οποίο έχει Κινέζικα και Αγγλικά. Appstore στα ελληνικά δεν μπορώ να βάλω και πρέπει όλα να τα έχω στα Αγγλικά ή στα Κινεζικά. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το γνωρίζω.

 

πχ Είμαι στην Κίνα και αγοράζω κινητό το οποίο έχει Κινέζικα και Αγγλικά. Appstore στα ελληνικά δεν μπορώ να βάλω και πρέπει όλα να τα έχω στα Αγγλικά ή στα Κινεζικά. :wacko:

 

βαλε το morelocal2 απο το google play ρυθμισε το γλωσσα Ελληνικα και θα εχεις Ελληνικo google play

Link to comment
Share on other sites

βαλε το morelocal2 απο το google play ρυθμισε το γλωσσα Ελληνικα και θα εχεις Ελληνικo google play

 

Έχω πάει απο Α σε Ι και όλα τώρα είναι κομπλε. Ευχαριστώ για το tip θα το έχω κατα νου στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά νομίζω πως έχω αλλάξει ID αλλά μετά απλά σαν ζιπ αναγνωρίζει το αρχείο δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποια εφαρμογή για update ? Σας παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...