Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νεος κατοχος του κινητου και εγω απο public..

Φοραει την 4.5.2i και κατεβασα την 4.5.4.1i και θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι η ιδια διαδικασια με αυτη που αναφερετε αν εχει αγοραστει απο κινα...

Δηλαδη πρεπει να γινει root αρχικα ε?

Οχι, βαζεις το zip στο root του τηλεφωνου και το τρεχεις, τοσο απλα. Κανει λιγη ωρα οταν ξανα μπουταρει. απλα περιμενε,

1 - Download firmware

2 - Open the file from document apps on meizu phone

3 - Choose to update firmware

4 - Wait till upgrading process finish

5 - Do not turn off phone else it will brick

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eπειδη γλιστραει πολυ το τηλεφωνο, μπορω να βρω πουθενα θηκη στην Ελλαδα; Με εξωτερικο και cc δεν βγαζω ακρη.

Μετα απο πολλες προσπάθειες με ebay τελικα παρήγγειλα απο banggood με paypal χωρις κανενα προβλημα. Η παραγγελια εγινε εχθες το βραδυ και σημερα βλεπω οτι η κατασταση ειναι κιολας shipped.

Edited by balnik
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι, βαζεις το zip στο root του τηλεφωνου και το τρεχεις, τοσο απλα. Κανει λιγη ωρα οταν ξανα μπουταρει. απλα περιμενε,

1 - Download firmware

2 - Open the file from document apps on meizu phone

3 - Choose to update firmware

4 - Wait till upgrading process finish

5 - Do not turn off phone else it will brick

Σε ευχαριστω φιλε μου! Θα το προσπαθησω...

Το προβλημα που αντιμετωπισα και εγω ηταν στον συγχρονισμο των επαφων..

Για την μπαταρια του βρε παιδια δεν ειναι αρκετα μεγαλος ο 2αμπερος φορτιστης? Δοκιμαζω με 1αμπερ και περιμενω να δω αποτελεσματα..

 

Αν επιτρεπετε και μια γενικη επισημανση,

Επειδη δεν ειμαστε ολοι της τεχνολογιας και σε συνδυασμο με την χαμηλη γνωση των αγγλικων, θα θελαμε την υπομονη-κατανοηση σας σε ερωτησεις που μπορει να φαινονται ευκολες ή με αυτονοητες απαντησεις. :(

Φιλικα, Ηλιας.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, βαζεις το zip στο root του τηλεφωνου και το τρεχεις, τοσο απλα. Κανει λιγη ωρα οταν ξανα μπουταρει. απλα περιμενε,

1 - Download firmware

2 - Open the file from document apps on meizu phone

3 - Choose to update firmware

4 - Wait till upgrading process finish

5 - Do not turn off phone else it will brick

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο πολλες προσπάθειες με ebay τελικα παρήγγειλα απο banggood με paypal χωρις κανενα προβλημα. Η παραγγελια εγινε εχθες το βραδυ και σημερα βλεπω οτι η κατασταση ειναι κιολας shipped.

 

Tελικα μετα απο καμια 20ρια προσπαθειες στο ebay, καταφερα να παρω μια σιλικονης που ηθελα. Το public δυστυχως δεν ειχε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Για κάποιο λόγο είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Lg g3( καταλαβαίνω ότι η διαφορά στα χρήματα είναι μεγάλη) .Με ενδιαφέρει πολύ το θέμα της κάμερας. Τι μου προτείνετε?

Η καμερα του να σου πω την αληθεια δεν με ενθουσιασε, μετρια θα την χαρακτηριζα. Η δε φωτογραφια οπως αναφερθηκε και απο άλλα μελη θελει πολυ πολυ σταθερο χερι..

Link to comment
Share on other sites

Οχι, βαζεις το zip στο root του τηλεφωνου και το τρεχεις, τοσο απλα. Κανει λιγη ωρα οταν ξανα μπουταρει.

Ολα καλα μολις ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση και τελικα ηταν πολυ απλη διαδικασια..:wink:

 

Να το γραψω και στα ελληνικα, (διαδικασια αναβαθμισης κινητου απο ελλαδα, public κτλ)

Αφου κατεβασουμε το update, το μεταφερουμε απο το pc στον αποθηκευτικο χωρο του κινητου χυμα..

Ανοιγουμε το εγγραφο (κιτρινος φακελος) και βρισκουμε το update και το παταμε..ε τα υπολοιπα θα τα κανει μονο του :p

υπομονη μεχρι να τελειωσει η διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχισα να την κανω και εγω την αναβαθμιση. Τελικα ηταν πολυ απλη διαδικασια. Νομιζα οτι ηθελε να μπλεξω με adb tools κτλπ, αλλα τελικα γινοταν απευθειας απο το τηλεφωνο +1 για την meizu σε αυτο το θεμα, γιατι δεν μου αρεσει να ασχολουμαι με command tools.:lol::lol::lol: Εχει πολλες προσθηκες η καινουργια εκδοση; H μικρο bug fixes;
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αλλαξω ( εχω P8 lite )αλλα διαβασα μερικες σελιδες και τρομαζω !

ερωτησεις...

 

1. Η ποιοητα κατασκευης φτανει την Huawei ;

2. Η οθονη ειναι καλης ποιοητας και " ακουει " τις εντολες του δαχτυλου ;

3. ΟΙ καμερες ειναι ανω του μετριου ; Στυλ Nexus ( εντελως κινεζιες ) η καλυτερες ;

4. Το προβλημα με το gmail λυνεται χωρις ρουτ η το μηχανημα θελει απαραιτητα ρουτ για την καλη του λειτουργεια ;

5. Η μπαταρια σε τι επιπεδα ειναι για βαρια χρηση ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αλλαξω ( εχω P8 lite )αλλα διαβασα μερικες σελιδες και τρομαζω !

ερωτησεις...

 

1. Η ποιοητα κατασκευης φτανει την Huawei ;

2. Η οθονη ειναι καλης ποιοητας και " ακουει " τις εντολες του δαχτυλου ;

3. ΟΙ καμερες ειναι ανω του μετριου ; Στυλ Nexus ( εντελως κινεζιες ) η καλυτερες ;

4. Το προβλημα με το gmail λυνεται χωρις ρουτ η το μηχανημα θελει απαραιτητα ρουτ για την καλη του λειτουργεια ;

5. Η μπαταρια σε τι επιπεδα ειναι για βαρια χρηση ;

 

  1. Δε γνωρίζω τη ποιότητα κατασκευής της Huawei. Αν βοηθά όμως, είναι πολύ καλή ενώ δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από το τελευταίο μου πλαστικό, το Nexus 5.
  2. Ναι.
  3. Ναι.
  4. Λύνεται με τη τελευταία έκδοση 4.5.4. Απλώς μετά την εγκατάσταση επανεγκαθιστάς το λογαριασμό Google.
  5. Μέτρια.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και μέτρια ή μπαταρια...Πιστεύω ότι είναι από τα δυνατά σημεία του, 5,5 ώρες sot βγάζω συνέχεια! Αυτή την στιγμή είμαι με 15% και 5 ώρες κ 13 λεπτά οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και μέτρια ή μπαταρια...Πιστεύω ότι είναι από τα δυνατά σημεία του, 5,5 ώρες sot βγάζω συνέχεια! Αυτή την στιγμή είμαι με 15% και 5 ώρες κ 13 λεπτά οθόνη...

 

Μιλαμε για συνεχη χρηση 4G οχι wifi και μιλαμε να το πειραζεις ανα 10 δευτερα. Εχω κοψει τσιγαρο και συνεχεια πειραζω κινητο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/meizu-m2-note-international-16gb-55-inch-octa-core-4g-grey-p110996.html http://www.pandawill.com/meizu-m2-note-international-2gb-32gb-4g-64bit-55-inch-fhd-mtk6753-octa-core-grey-p110976.html

ισχυρίζεται ότι είναι διεθνής έκδοση, του έχω στείλει μήνυμα και περιμένω απάντηση

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/meizu-m2-note-international-16gb-55-inch-octa-core-4g-grey-p110996.html http://www.pandawill.com/meizu-m2-note-international-2gb-32gb-4g-64bit-55-inch-fhd-mtk6753-octa-core-grey-p110976.html

ισχυρίζεται ότι είναι διεθνής έκδοση, του έχω στείλει μήνυμα και περιμένω απάντηση

Με 199 το παίρνεις σίγουρα από public με international έκδοση και εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας. Για 33 ευρώ διάφορα σίγουρα θα το έπαιρνα από Ελλάδα πάντως.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για συνεχη χρηση 4G οχι wifi και μιλαμε να το πειραζεις ανα 10 δευτερα. Εχω κοψει τσιγαρο και συνεχεια πειραζω κινητο.

 

Οκ, εγω δεν χρησιμοποιω καθολου data, μονο wifi αλλα κ παλι το k3 note που εχω επισης και θεωρειται γενικα ικανοποιητικη η μπαταρια του μου βγαζει SOT με πολυ ζορι 4 ωρες οποτε οι χαλαρα 5,5 του meizu με βρισκουν παραπανω απο ευχαριστημενο...

 

Υ.Γ. Εγω το εκοψα πριν 3 χρονια αλλα κ εγω το σκαλιζω καθε 10 λεπτα!:)

Link to comment
Share on other sites

aosp rom υπαρχει?

γενικα υποστηριξη απο developers?

 

Εχει κλειδωμενους bootloaders οπως και ολα τα meizu οποτε η flyme ειναι μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!Χθες αγόρασα από public και εγώ στα 199 ευρώ, το πήρα σα δεύτερη συσκευή για να κάνει παρέα στο oneplus 2 μου και οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές!Μόλις αναβάθμισα χειροκίνητα σε 4.5.4.1 I και ακολουθεί περίοδος εκμάθησης!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με 199 το παίρνεις σίγουρα από public με international έκδοση και εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας. Για 33 ευρώ διάφορα σίγουρα θα το έπαιρνα από Ελλάδα πάντως.
33 ευρώ δεν έχει διαφορά εκτός αν είδες την έκδοση 32GB
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!Χθες αγόρασα από public και εγώ στα 199 ευρώ, το πήρα σα δεύτερη συσκευή για να κάνει παρέα στο oneplus 2 μου και οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές!Μόλις αναβάθμισα χειροκίνητα σε 4.5.4.1 I και ακολουθεί περίοδος εκμάθησης!!!!

Το ίδιο ακριβώς έκανα και εγώ έχω το op2 και πήρα το m2 για δεύτερο αλλά μόλις πούλησα το op2 :D

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έκανα και εγώ έχω το op2 και πήρα το m2 για δεύτερο αλλά μόλις πούλησα το op2 :D

 

Εγώ σκεφτόμουν να rootάρω το oneplus και μέχρι να το σετάρω να χρησιμοποιώ το meizu, αλλά όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά χαχαχα! Έχω και μια ερώτηση όμως..... Από χθες φτιάχνω φακέλους και ομαδοποιώ εφαρμογές στο meizu , αλλά σε κάθε επανεκκίνηση οι φάκελοι δεν υπάρχουν και οι εφαρμογές φαίνονται πάλι όλες χύμα στο τηλέφωνο.... Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην τα ισοπεδώνουμε ολα βρε παιδια. Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ meizu και op2.

Προφανώς μπορείς να κανεις καλή δουλειά και με το meizu αλλα ειναι σε άλλη κατηγορία το op2. Τα εχω και τα δυο και μιλάω υπεύθυνα.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην τα ισοπεδώνουμε ολα βρε παιδια. Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ meizu και op2.

Προφανώς μπορείς να κανεις καλή δουλειά και με το meizu αλλα ειναι σε άλλη κατηγορία το op2. Τα εχω και τα δυο και μιλάω υπεύθυνα.

 

Δε διαφωνώ, σίγουρα δεν συγκρίνονται τα 2 μεταξύ τους, διαφορετικό hardware, διαφορετική εμπειρία χρήσης

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά :)

 

Ήμουν έτοιμη να πάρω από vickmall το xiaomi mi4 το καλοκαίρι αλλά λόγω capital controls δεν πρόλαβα. Είμαι κάτοχος samsung galaxy s3 και επειδή τα έχει παίξει και δεν πάει άλλο, τώρα που έφερε το public το meizu m2 note στα 200 ευρώ λέω να πάω σε αυτό. Πιστεύεται ότι αξίζει; Από το ψάξιμο που είχα κάνει σε κινέζικα είχα τρελαθεί με το mi4, γι' αυτό τώρα ρωτάω εσάς τους έμπειρους αν αξίζει να πάω στο meizu m2 note.

 

Ευχαριστώ :)

~ ζετα ~
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά :)

 

Ήμουν έτοιμη να πάρω από vickmall το xiaomi mi4 το καλοκαίρι αλλά λόγω capital controls δεν πρόλαβα. Είμαι κάτοχος samsung galaxy s3 και επειδή τα έχει παίξει και δεν πάει άλλο, τώρα που έφερε το public το meizu m2 note στα 200 ευρώ λέω να πάω σε αυτό. Πιστεύεται ότι αξίζει; Από το ψάξιμο που είχα κάνει σε κινέζικα είχα τρελαθεί με το mi4, γι' αυτό τώρα ρωτάω εσάς τους έμπειρους αν αξίζει να πάω στο meizu m2 note.

 

Ευχαριστώ :)

 

Σίγουρα αξίζει για τα λεφτά του!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...