Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμενα προσωπικα δεν το κανει...για να πω την δικια μου εμπειρια...

 

ουτε εμενα το κανει

Link to comment
Share on other sites

Να αρχίσω να ανησυχω ρε παιδιά;;!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω παρατηρησει οτι μολις προσπαθω να εντοπισω τη συσκευη μου μεσω καποιας εφαρμογης μου ζητα να ανοιξω την επιλογη υπηρεσια εντοπισμου θεσης. Φυσιολογικο. Ομως οταν επιλεγω την τοποθετω στην θεση εξοικονομηση μπαταριας (χωρις χρηση gps μονο απο wifi και δικτυα δλδ) αυτο ανοιγει αναγκαστικα το gps. Μολις απενεργοποιω το gps αυτο αυτοματα κλεινει την υπηρεσια εντοπισμου.!!! Κανενας αλλος το εχει δει αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Έχω το m1 note και θέλω να πάρω το m2 note για την σύζυγο από Ελλάδα αλλά δεν το βρίσκω σε λευκό. Όλα τα καταστήματα το έχουν σε γκρι... Καμία βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Έχω το m1 note και θέλω να πάρω το m2 note για την σύζυγο από Ελλάδα αλλά δεν το βρίσκω σε λευκό. Όλα τα καταστήματα το έχουν σε γκρι... Καμία βοήθεια;

 

οριστε φιλε και σε λευκο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω παρατηρησει οτι μολις προσπαθω να εντοπισω τη συσκευη μου μεσω καποιας εφαρμογης μου ζητα να ανοιξω την επιλογη υπηρεσια εντοπισμου θεσης. Φυσιολογικο. Ομως οταν επιλεγω την τοποθετω στην θεση εξοικονομηση μπαταριας (χωρις χρηση gps μονο απο wifi και δικτυα δλδ) αυτο ανοιγει αναγκαστικα το gps. Μολις απενεργοποιω το gps αυτο αυτοματα κλεινει την υπηρεσια εντοπισμου.!!! Κανενας αλλος το εχει δει αυτο???

 

Στο έκανε από τη πρώτη μέρα που πήρες το κινητό ή ξεκίνησε αργότερα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως το θέμα με τον proximity sensor έχει αρχίσει και γίνεται λίγο εκνευριστικο...! Ελπίζω να το διορθώσουν σε μελλοντικό update...:mad:

 

Παραθέτοντας το δικό μου post, ενημερωνω ότι μάλλον βρήκα τι προκαλούσε το proximity sensor bug. Γινότανε, νομίζω, κάθε φορά που έκανα εκκαθάριση προσωρινής μνήμης μέσω τις εφαρμογής που έχει προεγκατεστημένη το κινητό....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω παρατηρησει οτι μολις προσπαθω να εντοπισω τη συσκευη μου μεσω καποιας εφαρμογης μου ζητα να ανοιξω την επιλογη υπηρεσια εντοπισμου θεσης. Φυσιολογικο. Ομως οταν επιλεγω την τοποθετω στην θεση εξοικονομηση μπαταριας (χωρις χρηση gps μονο απο wifi και δικτυα δλδ) αυτο ανοιγει αναγκαστικα το gps. Μολις απενεργοποιω το gps αυτο αυτοματα κλεινει την υπηρεσια εντοπισμου.!!! Κανενας αλλος το εχει δει αυτο???

Πως καταλαβαινεις οτι ανοιγει το gps; σου βγαζει εικονιδιο στη μπαρα ειδοποιησεων

εννοεις προφανως οτι κλεινεις το gps απο την μπαρα ειδοποιησεων ε; νομιζω σε ολους ετσι ειναι. απο κει ανοιγεις την υπηρεσια η την κλεινεις. δεν μπορεις να καθορισεις αν θα ειναι σε υψηλη ακριβεια ή εξικονομηση μπαταριας κτλ

Edited by yiannisoooo
Link to comment
Share on other sites

Στο xda καποιοι καταφεραν να φλασαρουν την κλειστη beta εκδοση του flyme5 αφου εκαναν καποιες τρποποιησεις για να μην ελεγχει το imei της συσκευης. Χρειαζεται ρουτ και γινεται εγκατασταση με το flashfire. Εγω δεν εχω ρουταρει οποτε δεν το δοκιμασα αλλα οποιος θελει μπορει να δοκιμασει...
Link to comment
Share on other sites

Στο xda καποιοι καταφεραν να φλασαρουν την κλειστη beta εκδοση του flyme5 αφου εκαναν καποιες τρποποιησεις για να μην ελεγχει το imei της συσκευης. Χρειαζεται ρουτ και γινεται εγκατασταση με το flashfire. Εγω δεν εχω ρουταρει οποτε δεν το δοκιμασα αλλα οποιος θελει μπορει να δοκιμασει...

 

Δεν αξίζει. Τον άλλο μήνα ούτως η άλλως βγαίνει και επίσημα σε beta ή final μορφή. Οπότε ποιος ο λόγος να ρισκάρεις;

 

Από φωτογραφία και video, πώς τα πάει το κινητό?

Πάνω από τον μέσο όρο αλλά σε καμμία περίπτωση δεν φτάνει κάμερες από τις γνωστές ναυαρχίδες.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από τον μέσο όρο αλλά σε καμμία περίπτωση δεν φτάνει κάμερες από τις γνωστές ναυαρχίδες.

 

Θα συμφωνισω και γω σε αυτό...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει. Τον άλλο μήνα ούτως η άλλως βγαίνει και επίσημα σε beta ή final μορφή. Οπότε ποιος ο λόγος να ρισκάρεις;

 

 

Πάνω από τον μέσο όρο αλλά σε καμμία περίπτωση δεν φτάνει κάμερες από τις γνωστές ναυαρχίδες.

 

Φίλε καλημέρα!Εννοεις ότι θα βγει επίσημη έκδοση flyme 5 και γιατο m2 note? Γιατί εγώ που το έψαξα λίγο η meizu δεν έχει ανακοινώσει κάτι τέτοιο για αυτό το μοντέλο...μακάρι να ισχύει....

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιδιορθώσει (αλλάξει) κανείς την οθόνη μόνος του ή σε κάποιον τεχνικό?

 

Παράγγειλα την οθόνη αλλά μόνο ένα βιντεάκι υπάρχει διαθέσιμο από έναν Ρώσο, φαίνεται αρκατά δύσκολο, και όταν φτάνει η στιγμή της αλλάγής απομακρύνει την συσκευή από την κάμερα....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα!Εννοεις ότι θα βγει επίσημη έκδοση flyme 5 και γιατο m2 note? Γιατί εγώ που το έψαξα λίγο η meizu δεν έχει ανακοινώσει κάτι τέτοιο για αυτό το μοντέλο...μακάρι να ισχύει....

 

Ναι μέσα στον Φεβρουάριο.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση από εμένα, πώς γίνεται και δίνουν όλα τα καταστήματα 2 χρόνια εγγύηση απ την στιγμή που δεν υπάρχει αντιπροσωπία-service εδώ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση από εμένα, πώς γίνεται και δίνουν όλα τα καταστήματα 2 χρόνια εγγύηση απ την στιγμή που δεν υπάρχει αντιπροσωπία-service εδώ?

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι υπάρχει. Είναι κάπου Ηλιούπολη - Αργυρούπολη...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαινεις οτι ανοιγει το gps; σου βγαζει εικονιδιο στη μπαρα ειδοποιησεων

εννοεις προφανως οτι κλεινεις το gps απο την μπαρα ειδοποιησεων ε; νομιζω σε ολους ετσι ειναι. απο κει ανοιγεις την υπηρεσια η την κλεινεις. δεν μπορεις να καθορισεις αν θα ειναι σε υψηλη ακριβεια ή εξικονομηση μπαταριας κτλ

 

Κοιτα αφου το εχει ανοιχτο στο μενου φανταζομαι θα το εχει ανοιξει αλλιως γιατι το δειχνει;;; αλλωστε σεΟΛΑ τα αντροιντ που ειχα υπησχε η δυνατοτητα να εντοπισεις τη συσκευη σου μεσω wifi και δικτυου κιντηλεφωνιας χωρις να εχεις ανοιχτο το gps και να μενεις ετσι απο μπαταρια....

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ισχυει... Μπορεις να εντοπισεις τη συσκευη χωρις gps. Το gps ανοιγει αν επιλεξεις υψηλη ακριβεια ή μονο συσκευη. Αν επιλεξεις εξοικονόμηση μπαταριας χρησιμοποιει μονο δικτυα. Σε καθε περιπτωση πρεπει να ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσια εντοπισμου θεσης. Αν κλεισεις την υπηρεσια δεν ειναι δυνατος ο εντοπισμος. Ολα αυτα γινονται απο το μενου ρυθμισεις - υπηρ. εντοπισμου θεσης.
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση από εμένα, πώς γίνεται και δίνουν όλα τα καταστήματα 2 χρόνια εγγύηση απ την στιγμή που δεν υπάρχει αντιπροσωπία-service εδώ?

 

Εγώ το πήρα δώρο για την γυναίκα μου από εδώ http://techhut.gr/service/ και τους ρωτησα σχετικά με το σέρβις και μου είπαν ότι θα το στείλετε αν πάθει κάτι σε εμάς και θα το κάνουμε εμείς χωρίς καμία επιβάρυνση.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εχω ενα μικρο θεματακι θα σας δειξω μια φωτογραφια παρακατω που μου βγαζει οταν μπαινω στο ημερολογιο.Το κανει και σε εσας? Ειναι ετσι απο την 1η μερα που το πηρα..Δεν μου δειχνει σωστα τις ημερες δεν ξερω τι παιζει...Δειτε.. http://prntscr.com/9ozfii Edited by Anthraxos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...