Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασε το καλύτερα από eshop που το έχει 179,90€ μέχρι το Σάββατο. Όσο για τον launcher εννοείται πως μπορείς να κατεβάσεις και να εγκαταστησεις οποίον θελεις χωρίς root...

 

Ωχ τωρα το ειδα.

Ειναι ακριβως η ιδια βερσιον rom με αυτο των public με εγγυηση Ελληνικης αντιπροσωπειας?

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ τωρα το ειδα.

Ειναι ακριβως η ιδια βερσιον rom με αυτο των public με εγγυηση Ελληνικης αντιπροσωπειας?

 

Ακριβώς το ίδιο κινητό με τα public είναι (και σε firmware και σε αντιπροσωπία)

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

φιλε σ ευχαριστω!πιστευω καλο θα ειναι ο οδηγος σου στα ελληνικα να μπει στο πρωτο ποστ.

 

Μια απορεια παιδια..αν καπου στη διαδικασια στραβωσει η δουλεια..η εστω αν δεν κανω κατι καλα επειδη δεν ειμαι καλος μ αυτα, μπορω να φετω το κινητο στην κατασταση που ηταν οταν το πηρα?πρεπει να κανω αντιγραφα ασφαλειας η κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

επειδη υπαρχει ενδιαφερον για το κινητο, καποιες ερωτησεις για το κινητο (αγορα απο ελλαδα):

-τεχνικη υποστηριξη και σερβις πως ανταποκρινονται;

-ποια ειναι τα πιο συχνα προβληματα;

-αποδοση ηχειου

-gps

-διαρκεια μπαταριας

-τυπος sim; micro ή nano;

 

οποιος μπορει ας απαντησει. ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

nano sim , σε όλα τα άλλα είναι άνω του μέσου όρου και για τα χρήματά του δεν υπάρχει κάτι καλύτερο .

Για την αντιπροσωπεία δεν έχω (και εύχομαι να μην αποκτήσω) άποψη διότι δεν τους χρειάστηκα .

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα μπαταρια (υποκειμενικο βεβαια);

καμερα;

φθορα στα υλικα κατασκευης και συναρμογη;

 

παντα για τα χρηματα του ~200

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με e-mail με την meizu και μου ειπαν πως οσοι εχουν την U εκδοση δεν προτεινεται να γινει αλλαγη σε I γιατι το κινητο δεν θα δουλευει σωστα. επιπλεον μου προτειναν οι αναβαθμησεις που θα γινουν απο εδω και περα να ειναι στην A. γνωριζει κανεις κατι ρε παιδια?μια βοηθεια δηλαδη πρεπει αναγκαστικα αν θελω να το αναβαθμισω να βαλω Α τωρα?Να και τα μυνηματα:

 

Dear Sir/Madam,

Thank you for writing to us.

Sorry to tell you that your device is Chinese version, not International version, thus you can not change to International version.

There will be unpredictable risks if you change.

 

Dear Sir/Madam,

Thank you for writing to us.

We are deeply sorry for the inconvenience caused.

Sorry to tell you that you can only upgrade to A version, not International version.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα..χθες το τηλέφωνο είχε μια πτώση με απότελεσμα να ραγίσει το προστατευτικό κάλυμμα που βρίσκεται πάνω από την οθόνη αφής... Η οθόνη δεν έχει πάθει το παραμικρό... Το τηλέφωνο έχει αγοραστεί από Κίνα και πήγα σήμερα στα public να ρωτήσω αν θα το φτιάξουν...μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν και θα μου πουν αύριο... Θα ήθελα να σας ρωτήσω άμα μπορώ να βρω το συγκεκριμένο ανταλλακτικό,γιατι ουσιαστικά δεν είναι μεγάλη η ζημιά απλά το ανταλλακτικό πρέπει να βρεθεί και να αντικατασταθεί... Λέτε να με γδησουν στα public? Και το βασικότερο,θα βρεθεί αυτό το ανταλλακτικό??
Link to comment
Share on other sites

http://m.aliexpress.com/item/32545767823.html. παιδιά αυτό είναι το ανταλλακτικό που έψαχνα..Είναι έμπιστο αυτό το σαιτ;;; να το παραγγείλω;;Έτσι και αλλιώς δεν το βρήκα πουθενά αλλού
Link to comment
Share on other sites

http://m.aliexpress.com/item/32545767823.html. παιδιά αυτό είναι το ανταλλακτικό που έψαχνα..Είναι έμπιστο αυτό το σαιτ;;; να το παραγγείλω;;Έτσι και αλλιώς δεν το βρήκα πουθενά αλλού

 

Μια χαρα εμπιστο ειναι να το παραγγειλεις!για τι πτωση μιλαμε μπορεις να μου εξηγησεις?ας πουμε σου επεσε απο τα χερια στο πατωμα?απο μπαλκονι κατω τι?για να καταλαβω κι εγω ποσο ευκολα σπαει...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εμπιστο ειναι να το παραγγειλεις!για τι πτωση μιλαμε μπορεις να μου εξηγησεις?ας πουμε σου επεσε απο τα χερια στο πατωμα?απο μπαλκονι κατω τι?για να καταλαβω κι εγω ποσο ευκολα σπαει...

Φίλε για να καταλάβεις το κραταγα στα χέρια και μιλαγα με κάτι φίλους και το έφεραν γύρω γύρω αφιριμενα μέχρι που σε κάποια φαση μου γλιστρισε και έπεσε...του έχω θυκη σιλικόνης είμαι πλήρως προστατευμενο το τηλέφωνο...έπεσε και σχτυπησε με την κάτω δεξια γωνια και ο κραδασμος προκάλεσε ράγισμα το οποίο επεκτάθηκε.. Ηταν ή γωνία με την οποία έπεσε καθαρά ή οποία προκάλεσε τέτοια ζημιά αλλά εντάξει παλι καλά που το ανταλλακτικό είναι φτηνό...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για να καταλάβεις το κραταγα στα χέρια και μιλαγα με κάτι φίλους και το έφεραν γύρω γύρω αφιριμενα μέχρι που σε κάποια φαση μου γλιστρισε και έπεσε...του έχω θυκη σιλικόνης είμαι πλήρως προστατευμενο το τηλέφωνο...έπεσε και σχτυπησε με την κάτω δεξια γωνια και ο κραδασμος προκάλεσε ράγισμα το οποίο επεκτάθηκε.. Ηταν ή γωνία με την οποία έπεσε καθαρά ή οποία προκάλεσε τέτοια ζημιά αλλά εντάξει παλι καλά που το ανταλλακτικό είναι φτηνό...

 

Πως το περνας ειναι το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Καμια δυνατη-γερη θηκη? Ας ειναι και πιο χονδρη.

Και προταση για tempered glass

Απο Ελλαδα η ευρωπη, γιατι απο Κινα μετα απο διμηνο θα ερθει.

Εχω ξεγραψει εντελως την απω ανατολη. Το παρακαναν με τα ταχυδρομεια τους. Και οχι μονο η Κινα...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Τωρα περιμενω το κινητο να ερθει. Δεν εγραψα οτι μου εσπασε...

Απλα θα χρειαστω καλη θηκη και tempered glass και συντομα μαλιστα.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Εσυ φιλε οταν σου επεσε ειχε tempered glass?ειχες μεμβρανη?ή τιποτα απ τα δυο?

Μονο θήκη φίλε...αμα είχε και τζαμί πιστεύω θα ραγιζε το τζαμι

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως το περνας ειναι το θεμα!

Φίλε θα το πάω σε μαγαζί αλλά όχι στα public γιατί λογικά θα με γράφουν..πήγα τυπικά σήμερα και σε αυτους να ρωτήσω καιόπως προανεφερα θα μου πουν αύριο τι παιζει....

Link to comment
Share on other sites

Να πας σε καποιο μαγαζι που ασχολουνται με επισκευες κινητων μαζι με το ανταλλακτικο σου..λογικα θα στο περασουν και δεν θα σου παρουν και πολλα δεν θα ναι κατι δυσκολο γι αυτους!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή φαίνεται αρκετά προστατευτική αλλά είναι λίγο άσχημη

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01730BAX0/ref=mp_s_a_1_1?qid=1453904505&sr=8-1&pi=SY200_QL40&keywords=m2+note+case&dpPl=1&dpID=41bx-CkfedL&ref=plSrch

Link to comment
Share on other sites

Αυτή φαίνεται αρκετά προστατευτική αλλά είναι λίγο άσχημη

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01730BAX0/ref=mp_s_a_1_1?qid=1453904505&sr=8-1&pi=SY200_QL40&keywords=m2+note+case&dpPl=1&dpID=41bx-CkfedL&ref=plSrch

 

Οχι και τετοιο πραγμα ρε παιδια!!!θα μας γελαει ο κοσμος!μια απλη θηκη σιλικονης θελει!απλα να μην γραφει extra thin!εκει την πατανε ολοι!κοιτανε οσο πιο λεπτη γινεται και στην ουσια δεν καλυπτει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το nillkin tempered glass h+. Μιλάμε ή αίσθηση στο δάχτυλο χωρίς μάλιστα να αφήνει δαχτυλιες είναι απίστευτη!! Το γυαλί έκατσε τέλεια με την μια και δείχνει λες κ είναι από το εργοστάσιο έτσι! Αν μετά από λίγο καιρό ΚΑΙ ΑΥΤΟ μου κάνει στο πάνω δεξί ειδικά μέρος του κντ σαν φουσκαλα που εξαπλωνεται σιγά σιγά όπως τα φθηνά glass που έχω βάλει ως τωρα....θα ξενερωσω πολύ ασχημα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η εν λογω ετσιρια ειναι πολυ ποιοτικη. Το γυαλι της ειναι αν εχω δει καλα 0,30, αντι για 0,26 των αλλων.

 

Στην Ελλαδα η διαθεσιμοτητα ειναι στο μοναδικο μαγαζι που τις φερνει στις 4 με 10 ημερες...

Οι τυπου πορτοφολι πραγματικα προστατευουν περισσοτερο τα πλαινα?

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

http://m.aliexpress.com/item/32545767823.html

Παιδια είναι σίγουρα το γνησιο αυτό??Είναι ίδιο με αυτό που φοράει πανω απο την μάνα του?? Να το πάρω στα σίγουρα ή θα είναι ακόμα πιο ευαίσθητο???

Link to comment
Share on other sites

Η εν λογω ετσιρια ειναι πολυ ποιοτικη. Το γυαλι της ειναι αν εχω δει καλα 0,30, αντι για 0,26 των αλλων.

 

Στην Ελλαδα η διαθεσιμοτητα ειναι στο μοναδικο μαγαζι που τις φερνει στις 4 με 10 ημερες...

Οι τυπου πορτοφολι πραγματικα προστατευουν περισσοτερο τα πλαινα?

 

Ξέρεις αν με τον καιρό φουσκώσει όπως τα φθηνά, σου έχει τύχει? Έχω βάλει κ φθηνό που έκατσε τέλεια αλλά μετά από κανένα μήνα ξεκίνησε σαν καρφίτσα το φούσκωμα κ επεκτάθηκε σε τεράστιο βαθμό....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν με τον καιρό φουσκώσει όπως τα φθηνά, σου έχει τύχει? Έχω βάλει κ φθηνό που έκατσε τέλεια αλλά μετά από κανένα μήνα ξεκίνησε σαν καρφίτσα το φούσκωμα κ επεκτάθηκε σε τεράστιο βαθμό....

 

Εγω εχω βαλει αυτο που ειχε η συσκευασια οταν εφτασε και μεχρι τωρα ειναι μια χαρα!ολα καλα ειναι μωρε αρκει να τα βαλεις με προσοχη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...