Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καημερα παιδια

Μου ειπαν καποιοι οτι με το πατημα καποιων κουμπιων το Nokia γινεται

αντι ρανταρ ,αληθευει αυτο,ξερει κανεις τιποτα.

htc Kaiser
Link to comment
Share on other sites

Καημερα παιδια

Μου ειπαν καποιοι οτι με το πατημα καποιων κουμπιων το Nokia γινεται

αντι ρανταρ ,αληθευει αυτο,ξερει κανεις τιποτα.

Μύθος, και αρχαίος μάλιστα!

Δες αυτό: http://www.myphone.gr/library/article-24.html

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Γινεται με αρκετες εφαρμογες οπως ειπε και ο φιλος matrb ,αλλα βρηκα μια εφαρμογη που κανει μονο αυτο ,δοκιμασε τη :)

Απλως ,την ανοιγεις ;)

Δεν ξερω αν ειναι αυτο που ζητας :O

To eixa kai palia auto to programmataki! To zitisa x8es kai mou dosane to link ara den ksero an to exete ksana sizitisi! Alla otan paei na katevei to Nod32 mou varaei oti exei io to arxio! Milao gia to Restart

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φόρτιση πάντα πρέπει να είναι πολύ μεγαλύτερη από τις υπολοιπες. Η μπαταρία πρέπει να φορτίζεται πλήρως και να αποφορτίζεται πλήρως τις πρώτες φορές. Εγώ προσωπικά τη πρώτη φόρτιση τη προσέχω πάντα σε ότι συσκευή και να είναι την αφήνω στο ρεύμα 15-18 ώρες. Μετα τις 5 πρώτες το φορτίζεις κανονικά.

Μιάμιση ώρα διήρκησε η πρώτη φόρτιση της μπαταρίας του δικού μου 6630. Μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα στην αυτονομία του μοντέλου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα με ενημέρωσε το update της Nokia για νέα έκδοση του PC Suite. :happy:

 

Θα το βρείτε και εδώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες σε nokia shop ρωτωντας για το Nokia Audio Adapter AD-15 ?

http://img147.imageshack.us/img147/1337/mobilefunimage8ty.gif

Ισως χρειαζεται να το παραγγειλεις πρωτα.

Τελικά δε χρειάστηκε να το παραγγείλω.

Πληρώνοντας 15 ευρώ,το αγόρασα επί τόπου από το Nokia Shop στο Σύνταγμα,στην οδό Νίκης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε χρειάστηκε να το παραγγείλω.

Πληρώνοντας 15 ευρώ,το αγόρασα επί τόπου από το Nokia Shop στο Σύνταγμα,στην οδό Νίκης.

το χω κι εγω κ αναρωτιεμαι αν σου κανει κι εσενα ενα σπαστικο ηχο (τσικ) καθε φορα που σταματαει να παιζει ενα τραγουδι, η αρχιζει η οταν κανεις forward για αρκετη ωρα. εμενα το κανε και στο 6630 και στο 6680, ενω με τα hs-3 δεν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω ενα Νοκια 3660 το οπιο ειχε μερικα προβληματακια και ηθελα να παρω ενα 6630, τελικα το εφτιαξα το κινιτο αλλα το κολιμα με το 6630 δεν περναει. Δεν χρειαζομαι ομως και πολες απο της λειτουργιες του, θελω και το 3660, βασικα δεν το χρειαζομαι το 6630, απο την αλλη ομως χαλασε το card-reader μου και τωρα δεν εχω ουτε ηχους ουτε εικονες ουτε προγραματα ουτε τπτ στο κινιτο. Οποτε αμα πατω το 6630 θα μου δωσουν και δωρο card-reader και θα καλυφτω, αλλα τι να κανω; Εσεις τι λετε; Να κρατισω το 3660 η να παρω το 6630;
Link to comment
Share on other sites

Εσεις τι λετε; Να κρατισω το 3660 η να παρω το 6630;

Να παρεις φυσικα το 6630.Καμια σχεση το ενα με το αλλο.Και η τιμη του ειναι πολυ καλη αυτη την στιγμη.card reader ομως δωρο μαζι με το τηλεφωνο απο που?

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Να παρεις φυσικα το 6630.Καμια σχεση το ενα με το αλλο.Και η τιμη του ειναι πολυ καλη αυτη την στιγμη.card reader ομως δωρο μαζι με το τηλεφωνο απο που?

στο music box δινουν κ καρτα 256ΜΒ κ card reader μαζι.

 

φυσικα κ να το παρεις το 6630. ειναι παρα πολυ καλο κιν!

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι δεν εχουν καμια σχεση, απλα οι παραπανω δυνατοτιτες του 6630 δεν μου χρειαζονται. Βεβαια ωραιο θα ειναι να εχω τα mp3 μου με αυτο το ηχειο και ειδικα οταν με περνουν τηλεφωνο να εχω κατι μαματους ηχους που με το 3660 δεν "τραβανε" και οι καλυτερη εικονα και οι καλυτερες φοτογραφιες ειναι κατι που θα μου φανει χρησιμο και ισως το hot-swap αλλα απο εκει και περα τπτ, και δεν ξερω αν τα αξιζει τα λευτα για μονο αυτα.

 

Ναι, συγκεκριμενα απο τον Γερμανο με 289 € περνει το 6630 στο musick box που περιεχει καρτα μνημης 256mb, card reader και καλωδιο συδεσης με pc (αχρηστο μια και θα εχω card-reader)

Βασικα αυτο που με κανει να το σκευτομαι ειναι: Οτι εω ειδη σχεδων δυο χρονια το 3660, οτι σου δεινει 256αρα καρτα, οτι ουτος η αλλος θα πρεπει να παρω card-reader η bluetooth για το pc οποτε ουτος η αλλος θα δωσο κανα 40αρι-50 το λιγοτερο, οτι εχω φαει κολιμα με το κινιτο απο οταν πρωτοκυκλοφορισε και οτι μαλλον δεν θα ειναι διαθεσιμο για πολυ ακομα. Τωρα πια μονο ο Γερμανος το εχει, ακομα και στην Νοκια δεν το εχουν.

Link to comment
Share on other sites

τοτε να το παρεις, ειναι πολυ καλη προταση, δε θα το μετανιωσεις. ειναι και πανεμορφο :p
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι δεν εχουν καμια σχεση, απλα οι παραπανω δυνατοτιτες του 6630 δεν μου χρειαζονται. Βεβαια ωραιο θα ειναι να εχω τα mp3 μου με αυτο το ηχειο και ειδικα οταν με περνουν τηλεφωνο να εχω κατι μαματους ηχους που με το 3660 δεν "τραβανε" και οι καλυτερη εικονα και οι καλυτερες φοτογραφιες ειναι κατι που θα μου φανει χρησιμο και ισως το hot-swap αλλα απο εκει και περα τπτ, και δεν ξερω αν τα αξιζει τα λευτα για μονο αυτα.

.

Επιπλέον το 6630 δέχεται πολύ περισσότερες και πιο εξελιγμένες εφαρμογές.Είναι τέλος ταχύτερο κινητό τηλέφωνο.

Είναι δεδομένο πως αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογες δεν με ενδιαφερουν, οσες εχω και τωρα θα βαλω και σε αυτο αν το παρω τελικα αλλα και η ταχυτιτα δεν μου χρειαζετε.

Τα λευτα του τα αξιζει (και παραπανω αξιζει) αλλα το θεμα ειναι ειναι αν αξιζει να τα δωσω για αυτα που θα κερδισω...

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογες δεν με ενδιαφερουν, οσες εχω και τωρα θα βαλω και σε αυτο αν το παρω τελικα αλλα και η ταχυτιτα δεν μου χρειαζετε.

Τα λευτα του τα αξιζει (και παραπανω αξιζει) αλλα το θεμα ειναι ειναι αν αξιζει να τα δωσω για αυτα που θα κερδισω...

Νομίζω πως πλέον έχεις πλήρη γνώση των δυνατοτήτων του 6630.

Οπότε είναι ξεκάθαρα δικό σου θέμα το αν οι δυνατότητες αυτές επαρκούν ωστέ να προχωρήσεις στην αγορά του μοντέλου.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι δεν εχουν καμια σχεση, απλα οι παραπανω δυνατοτιτες του 6630 δεν μου χρειαζονται. Βεβαια ωραιο θα ειναι να εχω τα mp3 μου με αυτο το ηχειο και ειδικα οταν με περνουν τηλεφωνο να εχω κατι μαματους ηχους που με το 3660 δεν "τραβανε" και οι καλυτερη εικονα και οι καλυτερες φοτογραφιες ειναι κατι που θα μου φανει χρησιμο και ισως το hot-swap αλλα απο εκει και περα τπτ, και δεν ξερω αν τα αξιζει τα λευτα για μονο αυτα.

 

Ναι, συγκεκριμενα απο τον Γερμανο με 289 € περνει το 6630 στο musick box που περιεχει καρτα μνημης 256mb, card reader και καλωδιο συδεσης με pc (αχρηστο μια και θα εχω card-reader)

Βασικα αυτο που με κανει να το σκευτομαι ειναι: Οτι εω ειδη σχεδων δυο χρονια το 3660, οτι σου δεινει 256αρα καρτα, οτι ουτος η αλλος θα πρεπει να παρω card-reader η bluetooth για το pc οποτε ουτος η αλλος θα δωσο κανα 40αρι-50 το λιγοτερο, οτι εχω φαει κολιμα με το κινιτο απο οταν πρωτοκυκλοφορισε και οτι μαλλον δεν θα ειναι διαθεσιμο για πολυ ακομα. Τωρα πια μονο ο Γερμανος το εχει, ακομα και στην Νοκια δεν το εχουν.

Φιλε μου δεν θα χρειαστεις να αγορασεις τιποτα για συνδεση με τον υπολογιστη γιατι υπαρχει στο κουτι το καλωδιο,αν θες ριξε και μια ματια στο 6681 που εχει 249 ευρω παλι απο το γερμανο και δεν εχει καμμια διαφορα απο το 6630 που το εχει 297 ευρω εκτος απο την καρτα μνημης που δινουν που ειναι 64mb και οτι διαθετι φλας!Εσυ αποφασιζεις!:)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κατά τύχη στο site της nokia@japan (nokia.co.jp) και έιδα ότι προωθούν πολύ το μοντέλο Foma NM850iG το οποίο μοιάζει κατά πολύ στο 6630 :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν θα χρειαστεις να αγορασεις τιποτα για συνδεση με τον υπολογιστη γιατι υπαρχει στο κουτι το καλωδιο,αν θες ριξε και μια ματια στο 6681 που εχει 249 ευρω παλι απο το γερμανο και δεν εχει καμμια διαφορα απο το 6630 που το εχει 297 ευρω εκτος απο την καρτα μνημης που δινουν που ειναι 64mb και οτι διαθετι φλας!Εσυ αποφασιζεις!:)

 

με το 6630 έχει κάρτα 256 mbytes και card reader μέσα ... όπως και τον αντάπτωρα για ακουστικα 3,5 mm ...

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

με το 6630 έχει κάρτα 256 mbytes και card reader μέσα ... όπως και τον αντάπτωρα για ακουστικα 3,5 mm ...

Afti i siskevasia ine i Music Edition , kai oxi i kanoniki siskevasia . otan protokikloforisi exi akoustika usb kalodio mono,

Link to comment
Share on other sites

Afti i siskevasia ine i Music Edition , kai oxi i kanoniki siskevasia . otan protokikloforisi exi akoustika usb kalodio mono,

 

Και εγώ για αυτό το πακέτο μιλάω , διότι ο φίλος μας πιο πάνω σύγκρινε 2 τιμές στο Γερμανό , χωρίς να συγκρίνει τα περιεχόμενα , ίσως να μην το έκανα σαφές , τελικά κανείς δεν διαβάζει τα quotes ...

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολους και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!

 

Θελω να με βοηθησει καποιος διοτι εχω ενα προβληματακι.

 

Eκανα αναβαθμιση στο 6630 μου (V 5.03.08) και ενω μου δουλευε ΚΑΝΟΝΙΚΑ το call recorder (της symbianware) τωρα δε μου τρεχει.

 

Μπορει καποιος να μου στειλει τη τελευταια εκδοση της εφαρμογης αυτης στο cocomatpireas@ath.forthnet.gr ωστε να δοκιμασω μηπως φταιει η παλια εκδοση που εχω.

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το ιστορικό μου. Nokia 6630, nokia 6680, nokia n70, nokia 7380 (για αλλαγή), και τέλος αφού έχω δουλέψει n90, nokia 3230, κατέληξα και πάλι στο αγαπημένο nokia 6630. Tελικά είναι όντως το πιο γρήγορο και αξιόπιστο απ' ότι έχω δουλέψει μέχρι τώρα. Και μέχρι να έρθει το n73 με 3.2 megapixel και 90 cc όγκο, θα παραμείνω σ' αυτό που δεν έχει να ζηλέψει πραγματικά τίποτα από τα υπόλοιπα κινητάκια.

A! επείδη είδα κάποιους να ενδιαφέρονται για αντάπτορα ad-15 με 3.5mm jack συμβουλή να περιμένετε τον ad-46 ο οποίος σας επιτρέπει να διαχειρίζεστε και τις κλήσεις σας την ώρα που είναι συνδεδεμένος στη συσκευή σας.

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

exw mia (sandisk) rs-mmc 512 mb alla to 6630 den thn anagnwrizei:blink: kai den kserw giati mhpos kserei kanhs tipota gia afto to thema:)

http://www.dizpins.com/pinventory/images/dlalphabetpics/wdw_vondrake.jpg

GREEK TORRENTS-http://www.greek-tracker.com/

Link to comment
Share on other sites

exw mia (sandisk) rs-mmc 512 mb alla to 6630 den thn anagnwrizei:blink: kai den kserw giati mhpos kserei kanhs tipota gia afto to thema:)

Είναι Dual Voltage ;

Το 6630 αναγνωρίζει μόνο τις κάρτες μνήμης RS-MMC Dual Voltage.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...