Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει αυτο το Radio Handsfree αλλα πολλοι λενε οτι δεν κανει καλα την "δουλεια" του...

μαπα το καρπουζι

Link to comment
Share on other sites

to idio eixa me to quick word

evaza arxeia stin karta word doc kai den ta anoige

afou to koitaksa ligo telika prepi na kaneis convert ta arxeia word doc se PDB format

iparxoun progs sto net ta opoia einai plug in sto word kai kanoun to convert

 

isos na simbenei to antoistixo

 

Το θέμα είναι ότι την πρώτη φορά που έβαλα ένα .xls μέσα το άνοιξε κανονικότατα. Από κει κει πέρα όμως δεν ανοίγει τίποτα άλλο. Κανένα πρόβλημα με το quickword μέχρι στιγμής. Υπάρχει κανένα link με pdb converter;

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα ακουστικα νομιζω οτι διβασα στο site της νοκια οτι ειναι συμβατο μονο με 6100,3100,6020.σιγουρα εινα συμβατο με το 6630?κανεις αλλος δεν ξερει τιποτα αολλο.καμοια αλλη προταση?

 

http://www.preissuchmaschine.de/product_318154.html

 

Ego exo diawasi pos litourgei me to 6630. Ta mp3 ta paizei stereo, kai exei Voice

Dial. Alla ondos den prepei na einai kalo.

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα ακουστικα νομιζω οτι διβασα στο site της νοκια οτι ειναι συμβατο μονο με 6100,3100,6020.σιγουρα εινα συμβατο με το 6630?κανεις αλλος δεν ξερει τιποτα αολλο.καμοια αλλη προταση?

 

 

Οπως λεει και ο φιλος dimi375 τα ακουστικα αυτα κανουν και στο 6630 και μπορεις να το κοιταξεις και ΕΔΩ που το εχει στα Enhancements του 6630...

Το θεμα ειναι κατα ποσο θα "πιανουν" σημα στην περιοχη που θα βρισκεσε και κατα ποσο θα σε βολεψουν εσενα...

 

Οσο για αλλες προτασεις... Κατα καιρους postαρανε καποια αλλα RadioHandsfree εδω στο forum αλλα νομιζω οτι δεν κανανε καλυτερη δουλεια απο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μου προτεινεται να μην τα παρω?α οσο για την συσκευη 3G ειναι καλη,αξιζει?
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Και με το oprator και χωρις αυτο ιδια γευση.Με ελαχιστη χρηση 16 το πολυ 18 ωρες.Τα νευρα μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μου προτεινεται να μην τα παρω?α οσο για την συσκευη 3G ειναι καλη,αξιζει?

 

H αποφαση ειναι δικια σου φιλε μου, μπορει εσενα να σε βολεψει μπορει και οχι ομως... Κρινεις και αποφασιζεις :cool:

 

Εγω προσωπικα δεν το αγορασα γιατι με βολευουν περισσοτερο τα mp3, βαζω οτι θελω και ακουω οτι θελω ;)

Link to comment
Share on other sites

Και με το oprator και χωρις αυτο ιδια γευση.Με ελαχιστη χρηση 16 το πολυ 18 ωρες.Τα νευρα μου!

Τοτε εχει προβλημα η μπαταρια του κινητου γιατι ολοι οσοι το εβαλαν(και εγω) λενε πως βελτιωθηκε πολυ η αντοχη της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Και με το oprator και χωρις αυτο ιδια γευση.Με ελαχιστη χρηση 16 το πολυ 18 ωρες.Τα νευρα μου!

 

φταιει καποιο προγραμμα που εχεις βαλει και κραταει συνεχεια ΟΝ την καρτα

μνημης του κινητου ,η καρτα ειναι που ρουφαει κυριως τη μπαταρια και

οχι το κακο σημα 3G .

 

Κανε το εξης απλο πειραμα , βγαλε την καρτα και βαλε το κινητο να

φορτισει ΚΛΕΙΣΤΟ, μεχρι να φτασει στο maximum της φορτισης.

Χρησιμοποιησε το μετα για 1-2 μερες ΧΩΡΙΣ να βαλεις ομως ΚΑΘΟΛΟΥ

την καρτα μεσα για αυτες τις 1-2 μερες.

 

Εμενα χωρις καρτα κραταει ανετα μια εβδομαδα χωρις φορτιση.

Και με το σημα 3G συνεχεια στο minimum και ΧΩΡΙΣ να εχω βαλει

το operator.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτο το Radio Handsfree αλλα πολλοι λενε οτι δεν κανει καλα την "δουλεια" του...

 

Σωστα ,αυτα τα radio hands-free ειναι σκετη απογοητευση :(

 

Και με το oprator και χωρις αυτο ιδια γευση.Με ελαχιστη χρηση 16 το πολυ 18 ωρες.Τα νευρα μου!

 

Ακολουθησε τις οδηγιες του φιλου mentorxxx . Επισης εαν εχεις την δυνατοτητα ,δοκιμασε να φορτισεις την μπαταρια σε καποιο αλλο τηλεφωνο .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και με το oprator και χωρις αυτο ιδια γευση.Με ελαχιστη χρηση 16 το πολυ 18 ωρες.Τα νευρα μου!

 

Εκτός από τις δοκιμές που σου πρότειναν οι συμφορουμίτες, δοκίμασε -αν έχεις- να βάλεις μία κανονική 2G sim στο κινητό να δεις πόσο διαρκεί.

Link to comment
Share on other sites

βρειτε που φτιαχτηκε το 6630 σας :

========================================================

Check your IMEI, it is composed of 15 digits like this :

AAAAAA/BB/CCCCCC/D

 

AAAAAA = Type of the phone (mass production have more than 1 code)

CCCCCC = Serial Number

D = IMEI verifyer

 

Check your BB.

10 = Finland

20 = Germany

30 = Korea

40 = China

50 = Brazil, USA, Finland

60 = Hong Kong, China, Mexico

70 = Finland

80 = Hungary

91 = Finland

========================================================

 

το δικο μου ειναι 00 το οποιο μπορει να ειναι απο οποιαδηποτε χωρα,

αλλα συνηθως τα 00 ειναι απο finland ,και πραγματι πανω στο κουτι

και κατω απο τη μπαταρια μου λεει made in finland.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια BL-6C της nokia κανει και για το 6630 και εχει μεγαλυτερη

χωρητικοτητα απο την BL-5C που υπαρχει μεσα στο κουτι ,την εχει

δοκιμασει κανεις ;

Link to comment
Share on other sites

βγηκε καινουργια version του 6630 με ημερομηνια february 2005

 

6630

RM-1

v 3.45.11

 

 

την εχει βαλει κανεις ; ειναι διαθεσιμη στα nokia centers και η αναβαθμιση

του firmware γινεται δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Kapou eixe anaferthi oti otan sta mms kaneis apothikeysi mia eikona dixni sinexia apothikeysi xoris na apothikeuei sthn ousia tipota...

Brhka enan tropo gia na lithi prosorina to problima

(kaneis minimize to parathiro ekeino kai anoigis tin ekthesi kai thn apothikeyei amesos.....)

:Firmaware Bug (6630):

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

εχετε τεσταρει το netfront σε 6630 ; αν ναι και αν λειτουργουσε σωστα

ποια version βαλατε ;

 

Δουλευει σωστα η τελευταια - v3.2

http://www.access-netfront.com/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια BL-6C της nokia κανει και για το 6630 και εχει μεγαλυτερη

χωρητικοτητα απο την BL-5C που υπαρχει μεσα στο κουτι ,την εχει

δοκιμασει κανεις ;

 

Φίλε mentorxxx, η μπαταρία του ΝGAGE QD είναι όντως μεγαλύτερης χωρητικότητας (για ευνόητους gaming λόγους) αλλά... είναι λίγα χιλιοστά πιο παχιά από την μπαταρία που φοράει το κινητό μας και υπάρχει πρόβλημα επαφής με το κλείσιμο του πίσω καπακιού :worry:

 

Κάποιος από δω μέσα πάντως κατάφερε, αφενός να τη βρει (εδώ ακόμη ούτε η ΝΟΚΙΑ δεν έχει φέρει...) και αφετέρου να "πριονίσει" το καπάκι ενός 6600 και να τη στριμώξει :p

 

 

 

P.S. Aντί να γράφεις συνεχόμενα posts καλύτερα θα ήταν να χωρίζεις ένα μόνο post σου σε θέματα με διαχωριστικές γραμμές ή ό,τι άλλο... Το ζητούν συνέχεια οι μοντεράτορες του forum και νομίζω έχουν δίκιο :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει σωστα η τελευταια - v3.2

http://www.access-netfront.com/

 

ok thanks , εχει μια version πιο πανω απο την απλη που ειναι με

ενσωματωμενο ενα pdf και λεει οτι δεν δουλευει σε 6630 και ειχα μπερδευτει,

αλλα η απλη που ειναι πιο κατω στη σελιδα λεει οτι παιζει και σε 6630 :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mentorxxx, η μπαταρία του ΝGAGE QD είναι όντως μεγαλύτερης χωρητικότητας (για ευνόητους gaming λόγους) αλλά... είναι λίγα χιλιοστά πιο παχιά από την μπαταρία που φοράει το κινητό μας και υπάρχει πρόβλημα επαφής με το κλείσιμο του πίσω καπακιού :worry:

 

Κάποιος από δω μέσα πάντως κατάφερε, αφενός να τη βρει (εδώ ακόμη ούτε η ΝΟΚΙΑ δεν έχει φέρει...) και αφετέρου να "πριονίσει" το καπάκι ενός 6600 και να τη στριμώξει :p

 

 

 

P.S. Aντί να γράφεις συνεχόμενα posts καλύτερα θα ήταν να χωρίζεις ένα μόνο post σου σε θέματα με διαχωριστικές γραμμές ή ό,τι άλλο... Το ζητούν συνέχεια οι μοντεράτορες του forum και νομίζω έχουν δίκιο :)

 

σε 6630 μου ειπαν οτι χωραει κανονικα απλα το καπακι κλεινει οριακα,

δεν κλεινει ανετα οπως πριν.

 

τα θεματα επιτηδες δεν τα εγραψα ολα μαζι γιατι ηταν εντελως ασχετα

το ενα με το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

βρειτε που φτιαχτηκε το 6630 σας :

========================================================

 

 

το δικο μου ειναι 00 το οποιο μπορει να ειναι απο οποιαδηποτε χωρα,

αλλα συνηθως τα 00 ειναι απο finland ,και πραγματι πανω στο κουτι

και κατω απο τη μπαταρια μου λεει made in finland.

 

Και το δικο μου -00- εχει στα μεσαια ψηφια και γραφει Made in Finland οπως και το δικο σου... :)

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το Operator πιστευω οτι βοηθαει τελικα...

Παρολο που στη Ροδο δεν υπαρχει 3G (η προσπαθουν να βαλουν :o ) ρυθμισα στο Operator να λειτουργει μονο σε GSM και αυτη τη στιγμη που γραφω το κινητο διανυει την 3η μερα λειτουργιας με την μπαταρια να εχει αλλες 2 μπαρες !!!

 

Συγκεκριμενα 51 ωρες με Normal χρηση... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ego pali prospatho edo k mish ora na piaso 3g alla tpt... :( parolo pu sthn anazithsh briskei voda 3g,afto exakoluthei se gsm. Eixa katevasei to operator alla den katafera na to xrisimopoihso. Ti rithmiseis vazeis gia 3g mono k ti gia gsm mono? Mu dinete k to link...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε ήδη μια εβδομάδα με το 6630 στα χέρια μου και εκεί που άρχισα να απελπίζομαι με την αυτονομία,το πολύ 16 ώρες με ελάχιστη χρήση(5-10 sms και κλήσεις διάρκειας 15 λεπτών) με το operator on και GSM only,διάβασα στο φόρουμ από κάποιο φίλο(μου διαφεύγει το nick του)ότι κάνοντας hard reset(με πατημένα τα *,3,πράσινο ακουστικό)βελτιώθηκε η αυτονομία του.Μη έχοντας να χάσω κάτι και χωρίς να περιμένω πραγματικά να γίνει κάτι, το έκανα το Σάββατο 29/01 στις 18:30 και προ δεκαλέπτου άκουσα τον πρώτο ήχο(αδύναμη μπαταρία) έχοντας μιλήσει περίπου 30 λεπτά,έχοντας στείλει και λάβει 60 SMS,αρκετά ΜΜS,browsing και αρκετό σκάλισμα) :confused:

Σχεδόν δηλαδή 48 ώρες :confused: Δεν μπορώ να το εξηγήσω σίγουρα όμως με εξέπληξε ευχάριστα :) και εύχομαι να μην ήταν τυχαίο..

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...