Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειάζομαι επείγων dual voltage rs mmc για το 6630 από 256mb και πάνω επείγον! Μπορεί κάποιος να μου συστήσει κάποιο site για αγορά online με πιστωτική κάρτα???

Είναι πραγματικά πολύ επείγων!!!

Ευχαριστώ εκ των πριτέρων

Link to comment
Share on other sites

:mad: Nokia 6630...xa xa xa...ακόμα 1 μεγάλη απαγοήτευση, αλλά δεν βάζω μυαλό...μία προχειρη δουλειά αξίας 600 ευρώ...θυμάστε την πατάτα με τα μην των 60 χαρ. στο 6600...τώρα το σούπερ κινητό έχει άλλα...κολάει κατά την αποθήκευση συνημένου αντικειμένου από εισερχόμενο sms, πρόβλημα που δεν διορθώνεται με την αναβάθμιση 2.45, αφού το ξανακάνει μετά από 3 ή 4 ημέρες. Διορθώνεται προσωρινά με hard reset...για να το ξανακάνει αργότερα...Το άλλο το κουφό όμως είναι το εξής...ξαφνικά χάνεται το εικονίδιο με το φακελάκι που σου δείχνει ότι έχεις μην, κατά την λειτουργία προφύλαξης οθόνης...ξέρετε κάτω δεξιά...με αποτέλεσμα να ανοίγεις κάθε λίγο το κιν για να δεις άμα υπάρχει αδιάβαστο sms. Τις αναπ. κλήσεις τις δείχνει κανονικά. Το συγκεκριμένο το παρουσίασαν άλλες 2 συσκευές. Με την 2.45 δεν διορθώνεται...Και τραγικό βέβαια είναι η ασχετοσύνη του φοβερού service της γνωστής εταιρίας...Όχι μόνο αγνοεί το πρόβλημα, σε e-mail που έστειλα μέσο του επίσημου site...κλαιν μάιν...δεν μου απάντησαν καν...αμφιβάλω άμα κατάλαβαν κιόλας...αλλά κ όταν η συσκευή πήγε στα κεντρικά τους με πλήρη αναφορά του προβλήματος, μου επιστάφηκε με την ένδειξη οκ, δηλαδή διορθωμένη, για να δω ότι δεν έκαναν τπτ κ ούτε μου έδωσαν 1 λογική εξήγηση...πάντως δεν νομίζω να ξαναπάρω Nokia κ ο κάθε 1ας ας βγάλει τα δικά του συμπεράσματα. Όσο για εμένα? έμεινα με 1 προβληματικό κιν 600ευρό στο χέρι με τις ευλογίες τις Μαμάς εταιρίας που αδυνατεί να μου πει τουλάχιστον τι συμβαίνει...Και μακάρι κ κάποιος από τους ειδικούς υπεύθυνους να μπαίνει σε τέτοια foroums, για να το διαβάσει κ για λόγους καθαρά ευθυξίας κ γοήτρου...άμα υπάρχουν...να μου απαντήσει...
Link to comment
Share on other sites

file asimbivaste de thymamai me poion server mpaineis sto aivanet?mipws ton ksereis?i pes moy pws mpaineis esy

EFnet: Random EU server

 

Υ.Γ. κάποιος να με βοηθήσει για την ερώτηση μου πιο πάνω???

Link to comment
Share on other sites

EFnet: Random EU server

 

Υ.Γ. κάποιος να με βοηθήσει για την ερώτηση μου πιο πάνω???

 

Σε ΑΥΤΟ το θεμα κανε την ερωτηση σου αν και απ'οτι φαινεται δεν εχουν βγει ακομα πανω απο 128mb... Οι 512mb αναμενονται...

Link to comment
Share on other sites

κανένα site με cover για το 6630 που να στελνει και κυπρο;;;;;;;;;;

 

http://l8shop.net/Products/Nokia_6630_Covers_3.aspx

Δοκιμασε και το e-bay

http://search.ebay.com/6630_W0QQfromZR8QQfsooZ2QQfsopZ2

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:mad: Nokia 6630...xa xa xa...ακόμα 1 μεγάλη απαγοήτευση, αλλά δεν βάζω μυαλό...μία προχειρη δουλειά αξίας 600 ευρώ...θυμάστε την πατάτα με τα μην των 60 χαρ. στο 6600...τώρα το σούπερ κινητό έχει άλλα...κολάει κατά την αποθήκευση συνημένου αντικειμένου από εισερχόμενο sms, πρόβλημα που δεν διορθώνεται με την αναβάθμιση 2.45, αφού το ξανακάνει μετά από 3 ή 4 ημέρες. Διορθώνεται προσωρινά με hard reset...για να το ξανακάνει αργότερα...Το άλλο το κουφό όμως είναι το εξής...ξαφνικά χάνεται το εικονίδιο με το φακελάκι που σου δείχνει ότι έχεις μην, κατά την λειτουργία προφύλαξης οθόνης...ξέρετε κάτω δεξιά...με αποτέλεσμα να ανοίγεις κάθε λίγο το κιν για να δεις άμα υπάρχει αδιάβαστο sms. Τις αναπ. κλήσεις τις δείχνει κανονικά. Το συγκεκριμένο το παρουσίασαν άλλες 2 συσκευές. Με την 2.45 δεν διορθώνεται...Και τραγικό βέβαια είναι η ασχετοσύνη του φοβερού service της γνωστής εταιρίας...Όχι μόνο αγνοεί το πρόβλημα, σε e-mail που έστειλα μέσο του επίσημου site...κλαιν μάιν...δεν μου απάντησαν καν...αμφιβάλω άμα κατάλαβαν κιόλας...αλλά κ όταν η συσκευή πήγε στα κεντρικά τους με πλήρη αναφορά του προβλήματος, μου επιστάφηκε με την ένδειξη οκ, δηλαδή διορθωμένη, για να δω ότι δεν έκαναν τπτ κ ούτε μου έδωσαν 1 λογική εξήγηση...πάντως δεν νομίζω να ξαναπάρω Nokia κ ο κάθε 1ας ας βγάλει τα δικά του συμπεράσματα. Όσο για εμένα? έμεινα με 1 προβληματικό κιν 600ευρό στο χέρι με τις ευλογίες τις Μαμάς εταιρίας που αδυνατεί να μου πει τουλάχιστον τι συμβαίνει...Και μακάρι κ κάποιος από τους ειδικούς υπεύθυνους να μπαίνει σε τέτοια foroums, για να το διαβάσει κ για λόγους καθαρά ευθυξίας κ γοήτρου...άμα υπάρχουν...να μου απαντήσει...

 

 

Exeis apolito dikio file mou...

Alithia poio einai to mail tin nokia???(den mporo na to bro,tiflos eimai??) Endiafereste na organosoume mia omadiki apostoli email gia ta bug tou Nokia 6630. Gia ti oloi theloun daktilo ,signomi sproximo.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να προσθέσουμε όποια εφαρμογή θέλουμε στα αγαπημένα; Και αν ναί ποιός;

Ευχαριστώ πολύ !!!

 

Εγκατάστησε το AppMan στο κινητό σου πήγαινε με το βελάκι τέρμα δεξιά στα tabs του προγράμματος ("Installed Applications") και αφού σταθείς πάνω στην επιθυμητή εφαρμογή πάτα επιλογές και "Add to Favorites" Voila .... ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

O aderfos moy erhetai se ligotero apo 1 evdomada apo singapore kai tha eho alla kapakia se mayro hroma,opoios endiaferatai as moy steilei pm giati tha ta agorasei kai mporei na moy ta ferei (to kano gia ta atoma poy den prolavane na paroune kapakia) ...sorry gia to psilo off topic
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

1)Είδα σήμερα στην τηλεόραση ένα σποτάκι της ALPHA COPY για το κινητό μας το 6630 με ένα μωρό και στην οθόνη του κινητού να δείχνει 3g - τηλεοπτικό πρόγραμμα.Έχουμε κανένα νέο για το πολυπόθητο? Να βλεπουμε και εμείς TV στο κινητό?

 

2)Πώς μπορώ να δώ την version του λογισμικού του κινητού μου?

 

3) ΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ BUG (νομίζω δηλαδή)

Έχω σύνδεση vodafone.Όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει έναν χαιρετισμό το "how are you" μου εμφανίζει την ένδειξη 2 μηνυμάτων...τα οποία δεν μπορώ να ανακαλύψω πού είναι!!Εικάζω πώς το ένα είναι το ΗOW ARE YOU και το άλλο είναι το κάθε τελευταίο sms που λαμβάνω!Το έχει παρατησήσει κάποιος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

1)Έχουμε κανένα νέο για το πολυπόθητο? Να βλεπουμε και εμείς TV στο κινητό?

 

2)Πώς μπορώ να δώ την version του λογισμικού του κινητού μου?

 

1.Συντομα πιστευω ,μεχρι τελος φεβρουαριου ακουσα,απο vodafone live

2. *#0000#

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

to kolima me tis fotografies poy kanoune poly ora na apothikeftoune stin ekthesi apo ta eiserhomena minimata,i to video poy den anoigei sta eiserhomena lythike me to format kai ysihasa,moy espase ta nevra!!!pros to paron ola kala,to powerlock,fs caller kai smart profiles gia na mpoune sto 6630 prepei na kaneis restart to tilefono na doulepsoune kala ,ayta
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

nickvog σε ευχαριστώ για την απαντηση σου στο προηγουμενο ερωτημά μου!

 

Έχω παρατηρήσει το εξής: μετά απο την εγκατασταση πολλών εφαρμογών στην καρτα μνημης μειωνεται κ ο χωρος στην μνημη της συσκευής! :wacko: Πώς είναι δυνατόν κάτι τέτοιο;

 

Και κατι αλλο, τα ακουστικά έχουν αρχισει να τα ψιλοπαίζουν... :cry: Ενα βραδυ που έβαλα να ακουσω μουσικη , ενω είχα συνδεσει τα ακουστικα κανονικα , ο ηχος ακουγοταν απο τη συσκευη κ οχι απο τα ακουστικά !!! :blink: Τα έβγαλα κ τα ξαναεβαλα κ ολα καλα.Απλα παρατηρησα το εξης... όταν παταω το κεντρικο πληκτρο με τροπο τετοιο ωστε να πιεζεται ως προς μια διαγωνια θεση (αριστερα και κατω) , τότε διακοπτεται ο ηχος απο το αριστερο ακουστικο... :mad:

Έχει παρατηρήσει κάποιος , κατι παρεμφερες ;Είναι τελικά τόοοσο μούφα τα ακουστικά; Άν μου χαλασουν μπορώ να ζητησω αντικατασταση ή όχι ;

 

Ευχαριστώ πολύ ! :)

Link to comment
Share on other sites

to kolima me tis fotografies poy kanoune poly ora na apothikeftoune stin ekthesi apo ta eiserhomena minimata,i to video poy den anoigei sta eiserhomena lythike me to format kai ysihasa,moy espase ta nevra!!!pros to paron ola kala,to powerlock,fs caller kai smart profiles gia na mpoune sto 6630 prepei na kaneis restart to tilefono na doulepsoune kala ,ayta

 

με ποια εντολη εκανες format ;

Link to comment
Share on other sites

με ποια εντολη εκανες format ;

φορτισμενη μπαταρια

και κρατάς πατημένα τα *,3,πράσινο ακουστικο

και το ανοίγεις χωρίς να αφήσεις τα κουμπια .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

3) ΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ BUG (νομίζω δηλαδή)

Έχω σύνδεση vodafone.Όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει έναν χαιρετισμό το "how are you" μου εμφανίζει την ένδειξη 2 μηνυμάτων...τα οποία δεν μπορώ να ανακαλύψω πού είναι!!Εικάζω πώς το ένα είναι το ΗOW ARE YOU και το άλλο είναι το κάθε τελευταίο sms που λαμβάνω!Το έχει παρατησήσει κάποιος αυτό?

Μήπως έχεις εγκατεστημένο το MumSMS???

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο το κουφό όμως είναι το εξής...ξαφνικά χάνεται το εικονίδιο με το φακελάκι που σου δείχνει ότι έχεις μην, κατά την λειτουργία προφύλαξης οθόνης...ξέρετε κάτω δεξιά...με αποτέλεσμα να ανοίγεις κάθε λίγο το κιν για να δεις άμα υπάρχει αδιάβαστο sms.

Ψυχραιμία :)

Αυτό το πρόβλημα το είχε και το 7650 αρχικά αλλα διορθώθηκε με firm update..Αν χρησιμοποιήσεις το Powerlock σου εμφανίζει και τα μηνύματα(κατά την λειτουργία προφύλαξης οθόνης)αλλά και τις κλήσεις..ΟΛΕΣ οι συσκευές αρχικά έχουν κάποια προβληματάκια..Υπομονή :)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

φορτισμενη μπαταρια

και κρατάς πατημένα τα *,3,πράσινο ακουστικο

και το ανοίγεις χωρίς να αφήσεις τα κουμπια .

Να ρωτήσω και εγώ κάτι για το format...

Μήπως το κάνει χωρίς να δείχνει κάποια ένδειξη ότι γίνεται format???

Στο 6600 είχε ένδειξη για την πρόοδο της διαδικασίας...

Please κάποιος που έκανε την διαδικασία ας μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα με την αποθήκευση εικόνων στην έκθεση αλλά μου λύθηκε με την εντολή *#7370#. Είναι διαφορετική λειτουργεία από το Πράσσινο+3+*+ON ????
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες! σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση στον τροπο επικοινωνιας μου. δηλαδη απο το ξεπερασμενο πια 3650 στο πραγματικο smartphone 6630. ΑΛΛΑ. διαβαζω τοσα πολλα κακα που αρχιζω να πιστευω οτι θα δωσω 600 ευρω γαι να αγορασω bug και απογοητευση. ειναι πραγματικα τοσο ασχημα τα πραγματα η τα παραλετε λιγο? ολα αυτα τα bug ισχυουν σε ολους? μηπως εχει να κανει και με τη χρηση που κανει ο καθενας? αξιζει η αγορα τελικα? ειμαι λιγο μπερδεμενος γιαυτο οποιος μπορει ας βοηθησει.
B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα με την αποθήκευση εικόνων στην έκθεση αλλά μου λύθηκε με την εντολή *#7370#. Είναι διαφορετική λειτουργεία από το Πράσσινο+3+*+ON ????

Η εντολή αυτή κάνει restore στα default settings

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες! σκεφτομαι να κανω αναβαθμιση στον τροπο επικοινωνιας μου. δηλαδη απο το ξεπερασμενο πια 3650 στο πραγματικο smartphone 6630. ΑΛΛΑ. διαβαζω τοσα πολλα κακα που αρχιζω να πιστευω οτι θα δωσω 600 ευρω γαι να αγορασω bug και απογοητευση. ειναι πραγματικα τοσο ασχημα τα πραγματα η τα παραλετε λιγο? ολα αυτα τα bug ισχυουν σε ολους? μηπως εχει να κανει και με τη χρηση που κανει ο καθενας? αξιζει η αγορα τελικα? ειμαι λιγο μπερδεμενος γιαυτο οποιος μπορει ας βοηθησει.

 

Φιλε μου, ολα εχουν να κανουν με την χρηση που κανει ο καθενας... Αλλος θα σου πει ειναι ο.Κ αλλος θα σου λεει οτι ειναι γεματο bugs κ.τ.λ. :wacko:

Τρανταχτο παραδειγμα ειναι η καμερα για την οποια εχουν διατυπωθει πολλες και διαφορετικες γνωμες !

 

Εγω παντως επειδη ειχα οπως κι εσυ το 3650 και το αλλαξα με το 6630, εμεινα υπερευχαριστημενος απο την αγορα που εκανα... Δεν μπορω ομως να πω οτι ειμαι απαιτητικος απο την συσκευη ουτε και την χρησιμοποιω στο "τερμα τα γκαζια".

 

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις καποιο 6630 απο κανεναν φιλο σου και να το τσεκαρεις...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, ολα εχουν να κανουν με την χρηση που κανει ο καθενας... Αλλος θα σου πει ειναι ο.Κ αλλος θα σου λεει οτι ειναι γεματο bugs κ.τ.λ. :wacko:

Τρανταχτο παραδειγμα ειναι η καμερα για την οποια εχουν διατυπωθει πολλες και διαφορετικες γνωμες !

 

Εγω παντως επειδη ειχα οπως κι εσυ το 3650 και το αλλαξα με το 6630, εμεινα υπερευχαριστημενος απο την αγορα που εκανα... Δεν μπορω ομως να πω οτι ειμαι απαιτητικος απο την συσκευη ουτε και την χρησιμοποιω στο "τερμα τα γκαζια".

 

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις καποιο 6630 απο κανεναν φιλο σου και να το τσεκαρεις...

thnx φιλε sadiagraxa!!!

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι για το format...

Μήπως το κάνει χωρίς να δείχνει κάποια ένδειξη ότι γίνεται format???

Στο 6600 είχε ένδειξη για την πρόοδο της διαδικασίας...

Please κάποιος που έκανε την διαδικασία ας μου απαντήσει.

 

Ακριβως φιλε μου , δεν εχει καποια ενδειξη το φορματ στο 6630

και γινεται και σχετικα πιο γρηγορα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...