Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re paidia patisa 3 fores lathos to kwdiko portofoliou sto 6630 kai kleidwse.Xerei kaneis pws mporw na to xekleidwsw

*#res0wallet#

*#7370925538#

Αν δεν κάνω λάθος.

Δεν ξερω ομως κατα ποσο θα σου κρατησει δεδομενα ή θα σου τα σβήσει μαζί με τον κωδικο......

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πίσω στο δικό μου θέμα με την απάτη που μου πούλησε η ΝΟΚΙΑ και το ονομάζει 6630.

Είναι η 5η φορά που το τηλέφωνο μπαίνει στην ΜΑΠΑ-copy, έχω αλλάξει 3 ΙΜΕΙ στην συσκευή και το έχω ήδη 5 μήνες.Η εγγύηση θα λήξει κανονικά στους 12 μήνες απο την ημερομηνία αγοράς.

Ξέρει κανείς κάποιον @#$&*!νο τρόπο να δώσω πίσω στους Απατεώνες της Νοκια-Ελλας την Σαβούρα που μου πούλησαν και αναβάθμισαν και αντικατέστησαν και και και...... και να πάρω πίσω τα χρήματα που είχα πληρώσει πριν απο 5 μήνες?

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις mmc καρτα για 6630; Ρωτησα και βρηκα 256mb Dual Voltage με 55ευρω. Καλα ειναι; Εγω που πηρα την Nokia επαθα εμφραγμα. Μου ειπανε οτι η απλη η MMC RS για 7610 π.χ. 128mb κανει 100ευρω. Αν είναι δυνατον! Πηγα στο Germano και πηρα μια 256mb με 35ευρω για ενα 7610 που εχει ενας φιλος μου. Και δηλαδη για DV MMC RS 256 για το 6630 ποσα θα μου πουν στην Nokia ... 500 Ευρω; Μαλλον θα παω να παρω μια 256 με 55ευρω και θα ησυχασω. Παντως αυτοι στη Nokia ειναι πολυ ζωα. Δεν ξερουν την τυφλα τους!

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση και μια ερωτηση...:confused:

 

Το myphone δεν ειναι υποχρεωμενο να κανει αναλυτικες παρουσιασεις για ολα τα κινητα...Ετσι το πιθανοτερο ειναι να μην υπαρξει ποτε review απο το myphone για το 6630.

 

Επισης,προς τί,ολη αυτη η αναμονη;;;:worry:

Αφου την συσκευη την εχεις εδω και καιρο...τι να κανεις το review;

 

Εναλλακτικα,οποιος καιγεται τοσο πολυ, διαβαζει την παρουσιαση του 6680 που ειναι ουσιαστικα ενα βελτιωμενο στα σημεια 6630.

Alloi omos den exoyn th syskeyh.Den milao mono epi prosopikoy.

Isos exeis kapoio dikio.To REVIEW toy 6680 se katatopizei,oxi omos apolyta,kai gia tis dynatothtes toy 6630...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω σταθερή γραμμή internet στο σπίτι και θέλω μέσω bluetooth να έχω internet στο 6630 πως μπορώ να το κάνω αυτό? Το έχει κάνει κάποιος από εσάς?
Μια βοήθεια????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω σταθερή γραμμή internet στο σπίτι και θέλω μέσω bluetooth να έχω internet στο 6630 πως μπορώ να το κάνω αυτό? Το έχει κάνει κάποιος από εσάς?

 

Aν και δεν εχω το 6630, αλλα επειδή δεν βλέπω να σε βοηθάει και κανεις.. :p ,

ρίξε μια ματιά ΕΔΩ και δες άμα βγάλεις άκρη! :cool:

 

edit...είσαι και γκαντέμης :p , μόλις προσεξα οτι λειτουργεί για Nokia 3230,Nokia 6260,Nokia 6620,Nokia 6670,Nokia 7610... αλλά οχι για το 6630*!

Είναι σε beta όμως, παρακολούθα το site και ίσως το φτιάξουν σε καινούργια έκδοση! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις mmc καρτα για 6630; Ρωτησα και βρηκα 256mb Dual Voltage με 55ευρω. Καλα ειναι; Εγω που πηρα την Nokia επαθα εμφραγμα. Μου ειπανε οτι η απλη η MMC RS για 7610 π.χ. 128mb κανει 100ευρω. Αν είναι δυνατον! Πηγα στο Germano και πηρα μια 256mb με 35ευρω για ενα 7610 που εχει ενας φιλος μου. Και δηλαδη για DV MMC RS 256 για το 6630 ποσα θα μου πουν στην Nokia ... 500 Ευρω; Μαλλον θα παω να παρω μια 256 με 55ευρω και θα ησυχασω. Παντως αυτοι στη Nokia ειναι πολυ ζωα. Δεν ξερουν την τυφλα τους!

 

Καποιος μια απαντηση;;; Κανεις;;;

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καποιος μια απαντηση;;; Κανεις;;;

πολυ καλα ειναι φιλε μου. ασε τη nokia να τραγουδαει. προσπαθει να παρει λεφτα απ'αυτους που δεν ξερουν, ομως εμεις ξερουμε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση το κινητο μπορει να παιξει divx;Aν ναι με πιο προγραμμα και σε τι ποιοτητα και frames;Ευχαριστω.

Ναι, με το Smartmovie, με διαστάσεις όσο και η οθόνη του 6630, με 25 fps (full framerate) και με bitrate πάνω από 150 kB/sec (ίσως αντέχει και τα 200 δεν το έχω δοκιμάσει). Η ποιότητα βγαίνει πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Το mpx200 που εχω παιζει 220*176, 25fps, 200kbps+ βιντεο, με 64kbps stereo ηχο χωρις κανενα προβλημα και ειπα μια και το ανταλλαξα για λιγο με το 6630 να δω αν εχουν διαφορες στο divx.Παντος προς το παρον σε αλλα οπως στο mp3 και τα 3gp δεν ειδα διαφορες, οπως και στο web με τον opera στο ενα και με internet explorer στο αλλο. Επισεις αν και ο φακος εχει πολυ καλη ποιοτητα πιστευω οτι μια οθονη 320*240 πρεπει να μπει επιτελους, αλλα αυτο ειναι το μειον των smartphones.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ως νεος κατοχος του 6630 δοκιμασα να τραβηξω ενα βιντεακι και η ποιοτητα ειναι αθλια. Η φωτογραφια ,τη μερα, κιμενεται σε αρκετα καλα επιπεδα αλλα το βιντεο ειναι μαυρο χαλι!!!

υπαρχει κανενα προγραμμα ή οτιδηποτε για να το βελτιωσω;

στις ρυιμισεις εχω βαλει την ποιοτητα στο ανωτερο

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πίσω στο δικό μου θέμα με την απάτη που μου πούλησε η ΝΟΚΙΑ και το ονομάζει 6630.

Είναι η 5η φορά που το τηλέφωνο μπαίνει στην ΜΑΠΑ-copy, έχω αλλάξει 3 ΙΜΕΙ στην συσκευή και το έχω ήδη 5 μήνες.Η εγγύηση θα λήξει κανονικά στους 12 μήνες απο την ημερομηνία αγοράς.

Ξέρει κανείς κάποιον @#$&*!νο τρόπο να δώσω πίσω στους Απατεώνες της Νοκια-Ελλας την Σαβούρα που μου πούλησαν και αναβάθμισαν και αντικατέστησαν και και και...... και να πάρω πίσω τα χρήματα που είχα πληρώσει πριν απο 5 μήνες?

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις;...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Κάνοντας εγκατάσταση στο 6630 την εφαρμογή SeleQ που βρήκα στο mIRC, αρχικά δεν συνέβαινε τίποτα όταν την έτρεχα.

Αφού έκανα restart το τηλέφωνο, διαπίστωσα ότι είχε καταστραφεί η κάρτα μνήμης.

Αν κάποιος γνωρίζει κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης αρχείων ή κάποιον άλλο τρόπο ώστε να βρω τα αρχεία που είχα στην κάρτα θα τον παρακαλούσα να βοηβήσει γιατί είχα κάποια πολύ σημαντικά πράγματα μέσα…

Φίλε, καλωσήλθες στο Κλαμπ. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΛΑ 6630 ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ! Καλά θα κάνουν να το δούν κάποιοι αυτό. Όσοι ψάξετε σε αυτό το thread, θα δείτε και την δική μου ίδια ιστορία με το θέμα του 6630 που καίει κάρτες!

 

Μετά από αυτό, και αφού βλέπω ότι προκύπτει ξανά και ξανά το πρόβλημα, με επίγνωση αυτού που λέω, συνιστώ να μείνουν ΜΑΚΡΥΑ από 6630, όσοι σκέφτονται την αγορά του!

 

edit: Εγώ, δοκιμάζοντας τότε καμιά 10αριά προγράμματα για επαναφορά δεδομένων, τελικά ΔΕΝ κατάφερα να ανακτήσω ούτε Ένα χαμένο αρχείο από την κάρτα... η οποία ήταν για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τραβάει ούτε χωρίς την κάρτα.

Της έχω κάνει φορματ και μου την έχουν αλλάξει και 1 φορα.

Αλλη ιδέα?

Δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης.Όλα καλά παίδες.

 

Όσο για τα άλλα θεματάκια δηλαδη για τις φωτογραφίες και αν αργεί, εγώ που έχω μέσα αρκετές παρατήρησα οτι όσο πιο πολλές φωτο περνάω τόσο πιο πολύ σέρνεται το ναυάγιο που έχω για κινητό....

Μήπως έχει κανένας κάποιο , οποιδήποτε contact, με την μαμά εταιρία ΝΟΚΙΑ?

Θέλω να μπορέσω να στείλω τα παράπονά μου στα κεντρικά και όχι στους κατεστραμένους εδώ στην Ελλάδα μήπως και μπορέσω και πάρω πίσω τα χρήματα που έχω δώσει όταν μου το μοσχοπουλήσανε.

Τέλος πάντων.

Καλό ΣΚ σε όλους.

Τα λέμε.

Εγγονέ, καταγγελία στο ΙΝΚΑ, και μην επικοινωνήσεις με Nokia, παρά μόνο με αυτούς στους οποίους έδωσες τα λεφτά. Εγώ αυτό έκανα, και πλέον δρομολογείται λύση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ως νεος κατοχος του 6630 δοκιμασα να τραβηξω ενα βιντεακι και η ποιοτητα ειναι αθλια. Η φωτογραφια ,τη μερα, κιμενεται σε αρκετα καλα επιπεδα αλλα το βιντεο ειναι μαυρο χαλι!!!

υπαρχει κανενα προγραμμα ή οτιδηποτε για να το βελτιωσω;

στις ρυιμισεις εχω βαλει την ποιοτητα στο ανωτερο

Φιλε μου δεν νομιζω οτι το βιντεο ειναι χαλια! Ειδικα το βιντεο πιστευω πως ειναι οτι καλυτερο μας εχει δειξει η Νοκια μεχρι τωρα! Στο δικο μου τηλεφωνο ειναι μια χαρα! :) Μηπως κατι φταιει με το δικο σου η μηπως περιμενες θαυματα... :confused: και απογοητευτηκες. :( Παντως νομιζω οτι ειναι σε αρκετα καλα επιπεδα!

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Εχει αγορασει κανεις mmc καρτα για 6630; Ρωτησα και βρηκα 256mb Dual Voltage με 55ευρω. Καλα ειναι; Εγω που πηρα την Nokia επαθα εμφραγμα. Μου ειπανε οτι η απλη η MMC RS για 7610 π.χ. 128mb κανει 100ευρω. Αν είναι δυνατον! Πηγα στο Germano και πηρα μια 256mb με 35ευρω για ενα 7610 που εχει ενας φιλος μου. Και δηλαδη για DV MMC RS 256 για το 6630 ποσα θα μου πουν στην Nokia ... 500 Ευρω; Μαλλον θα παω να παρω μια 256 με 55ευρω και θα ησυχασω. Παντως αυτοι στη Nokia ειναι πολυ ζωα. Δεν ξερουν την τυφλα τους!

 

 

 

Καποιος μια απαντηση;;; Κανεις;;;

 

Φιλε καλημερα,

 

Κοιτα εδω

Link to comment
Share on other sites

re pedia, ti diafora exei mia syskevh 6630 agorasmenh apo italia pu exume kanei anavathimsh k exume valei sta ellinika apo mia pu exei agorastei apo ellada? :mad:

 

yparxei kamia diafora? giati ego den vlepo tpt!

Link to comment
Share on other sites

re pedia, ti diafora exei mia syskevh 6630 agorasmenh apo italia pu exume kanei anavathimsh k exume valei sta ellinika apo mia pu exei agorastei apo ellada? :mad:

 

yparxei kamia diafora? giati ego den vlepo tpt!

 

Αυτα τα οποια ειναι απο την Ιταλικη TIM η μονη διαφορα που πιστευω οτι εχουν ειναι τα αυτοκολλητακια της TIM.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3230/2.0 (3.0505.2) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

re pedia, ti diafora exei mia syskevh 6630 agorasmenh apo italia pu exume kanei anavathimsh k exume valei sta ellinika apo mia pu exei agorastei apo ellada? :mad:

 

yparxei kamia diafora? giati ego den vlepo tpt!

 

Με μια αλλαγή πρόσοψης φεύγουν και αυτα. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, καλωσήλθες στο Κλαμπ. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΛΑ 6630 ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ! Καλά θα κάνουν να το δούν κάποιοι αυτό. Όσοι ψάξετε σε αυτό το thread, θα δείτε και την δική μου ίδια ιστορία με το θέμα του 6630 που καίει κάρτες!

 

Μετά από αυτό, και αφού βλέπω ότι προκύπτει ξανά και ξανά το πρόβλημα, με επίγνωση αυτού που λέω, συνιστώ να μείνουν ΜΑΚΡΥΑ από 6630, όσοι σκέφτονται την αγορά του!

Αυτό είναι προσωπική σου άποψη πάντα. Προφανώς έχετε πέσει σε ελατωματική παρτίδα και καλό θα είναι να τους πιέστε με οποιοδήποτε τρόπο να σας δώσουν καινούρια. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό και το έχω σκίσει μιλάμε, υπήρχαν κάποια προβληματάκια τα οποία διoρθώθηκαν με το καινούριο firmware. Για μένα είναι από τα πιο ολοκληρωμένα κινητά, το μόνο που του λειπει είναι μια κάμερα μπροστά αλλά δε με χαλάει κιόλας γιατί για τον επόμενο 1 1/2 χρόνο δεν έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω βικτεοκλήση. Όποιον ενδιαφέρουν οι βιντεοκλήσεις ας πάρει το 6680 το οποίο είναι ακριβώς το ίδιο απλά με οθόνη περισσοτέρων χρωμμάτων και μια κάμερα μπροστά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι προσωπική σου άποψη πάντα. Προφανώς έχετε πέσει σε ελατωματική παρτίδα και καλό θα είναι να τους πιέστε με οποιοδήποτε τρόπο να σας δώσουν καινούρια. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό και το έχω σκίσει μιλάμε, υπήρχαν κάποια προβληματάκια τα οποία διoρθώθηκαν με το καινούριο firmware. Για μένα είναι από τα πιο ολοκληρωμένα κινητά, το μόνο που του λειπει είναι μια κάμερα μπροστά αλλά δε με χαλάει κιόλας γιατί για τον επόμενο 1 1/2 χρόνο δεν έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω βικτεοκλήση. Όποιον ενδιαφέρουν οι βιντεοκλήσεις ας πάρει το 6680 το οποίο είναι ακριβώς το ίδιο απλά με οθόνη περισσοτέρων χρωμμάτων και μια κάμερα μπροστά.

Συμφωνω με τον Nkapa! Εξαλλου δεν σημαινει οτι επειδη βγηκε μια ελλατωματικη παρτιδα ολα ειναι ετσι! Και το δικο μου δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα! :) Ευτυχως... Ειλικρινα λυπαμαι για τα ατομα που εδωσαν λεφτα και τελικα αυτο που αγορασαν ηταν ταλαιπωρια και αγανακτηση! :mad: Βρειτε τροπο και παρτε τα λεφτα σας πισω!!!!!

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

please xerei kaneis pou na bro programmata me nokia series 60 ekto apo ayto to in site please

:D

 

123456 ριξε μια ματια στο θεμα Links σε δικτυακούς τόπους με εφαρμογές για κινητά Series 60

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι στη σκέψη να πάρω το 6630 αλλά απο την άλλη σκέφτομαι με 550 ευρο παίρνω τη camera SONY Handycam που είναι γαμάτη.Βέβαια θα μου πείτε άλλο το ένα άλλο το άλλο.Τέλος πάντων εγώ πιστεύω οτι 550 ευρο για κινητό είναι πάρα πολλά.

 

EDIT: Αγγελιες μονο στο καταλληλο μερος του forum παρακαλω. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...