Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefocus ( 8 Ιαν. 2005 , 10:21)

 

Απαντηση για το φιλο gjimmys

 

Mηπως εχεις ενεργοποιημενο καποιο security ή firewall και στο πεταει εξω?

 

Δεν μου βγαζει καποιο μηνυμα απλως δεν το βρισκει λεει το αυτοματο προγραμμα .
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της μπαταρίας είναι ακατανόητο... Άλλες φορές αδειάζει σε λίγες ώρες, άλλες κρατά μέρες. Πάντα μετά από πλήρη φόρτιση και με παρόμοιες συνθήκες λειτουργίας/χρήσης. :confused:

 

Ας δοκιμάσει κάποιος ν' αποθηκεύσει στην Έκθεση μια εικόνα από τα εισερχόμενα μηνύματα: Ολοκληρώνεται η διαδικασία; Σε μένα πάντα παραμένει στο "Saving image to Gallery" επ' άπειρον! Τερματίζω την εφαρμογή των μηνυμάτων (με το C) και μετά η εικόνα ευτυχώς υπάρχει στο Gallery...

 

Πάντως το θέμα της ομαδοποίησης αρχείων στο Gallery με έχει απογοητεύσει πολύ, ήλπιζα ότι θα υπήρχε κάποιος τρόπος! Παλαιότερα κατέκρινα τα κινητά Motorola γιατί είχαν όλες τις εικόνες "χύμα" χωρίς να γίνεται ομαδοποίηση, και κατάντησε να κάνει το ίδιο και το πιο πρόσφατο smartphone της ΝΟΚΙΑ! :( :mad:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

στο site της vodafone εχει της ρυθμισεις για το vodafone live αρα η σησκευη ειναι συμβατη ποια,ετσι???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 8 Ιαν. 2005 , 12:57)

 

στο site της vodafone εχει της ρυθμισεις για το vodafone live αρα η σησκευη ειναι συμβατη ποια,ετσι???

OXI! Όταν προσπαθείς να μπεις δεν την αναγνωρίζει ως συμβατή (έως τώρα τουλάχιστον...)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Mπορουμε να περασουμε θεματα η εφαρμογες στην καρτα απο card reader και να τρεξουνε στο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran ( 8 Ιαν. 2005 , 13:14)

 

OXI! Όταν προσπαθείς να μπεις δεν την αναγνωρίζει ως συμβατή (έως τώρα τουλάχιστον...)

 

τι να σου πω δεν εχω καρτα εγω για να το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Πως διαγραφουμαι καποια εικονιδια που μενουν στο κεντρικο μενου;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gjimmys ( 8 Ιαν. 2005 , 13:20)

 

Mπορουμε να περασουμε θεματα η εφαρμογες στην καρτα απο card reader και να τρεξουνε στο κινητο;

 

 

Οχι πρεπει πρωτα να τα εγκαταστησεις.Αλλα ποιος ο λογος να το κανεις αυτο?Αφου με το καλωδιο γινεται γρηγορα και ευκολα η εγκατασταση. ;)

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gjimmys ( 8 Ιαν. 2005 , 13:47)

 

Πως διαγραφουμαι καποια εικονιδια που μενουν στο κεντρικο μενου;

 

 

Αν εννοεις εικονιδια εφαρμογων που μετα την απεγκατασταση εχουν μεινει τα εικονιδια για κανε ενα restart και λογικα θα εχουν φυγει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 8 Ιαν. 2005 , 11:12)

 

τελευταία φορα ...οποιος κατάλαβε κατάλαβε

normal--6630

 

 

Γεια σας παιδιά,

 

Σας παραθέτω 2 φωτογραφίες ανάλυσης 640Χ480 που τραβήχτηκαν την ίδια χρονική στιγμή με τον ίδιο φωτισμό με το 6630 μου και την φωτογραφική μου Canon Powershot A75 3.2 megapixels. Η σύγκριση και τα σχόλια δικά σας..!!

 

Μήπως φίλε sequent_c έχει πρόβλημα το τηλέφωνο σου?? Απορώ με αυτά που βλέπω που έχεις τραβήξει.. Η αλήθεια βέβαια είναι πως η πιστότητα των χρωμάτων είναι κάπως αλλοιωμένη και στις δικές μου Φώτο αλλά όχι και τέτοια ΤΕΡΑΤΑ που βλέπω και τραβάει το δικό σου.. Τι να πω.. :wacko:

 

6630 Canon A 75

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran ( 8 Ιαν. 2005 , 12:48)

 

Το θέμα της μπαταρίας είναι ακατανόητο... Άλλες φορές αδειάζει σε λίγες ώρες, άλλες κρατά μέρες. Πάντα μετά από πλήρη φόρτιση και με παρόμοιες συνθήκες λειτουργίας/χρήσης. :confused:

 

Ας δοκιμάσει κάποιος ν' αποθηκεύσει στην Έκθεση μια εικόνα από τα εισερχόμενα μηνύματα: Ολοκληρώνεται η διαδικασία; Σε μένα πάντα παραμένει στο "Saving image to Gallery" επ' άπειρον! Τερματίζω την εφαρμογή των μηνυμάτων (με το C) και μετά η εικόνα ευτυχώς υπάρχει στο Gallery...

 

 

xmm δεν ξερω τελικα τι γινεται με το θεμα της μπαταριας εγω δεν ειχα προβλημα ποτε...! παντα με κραταει 2 μερες τουλαχιστων..... δεν εχω ομως 3g καλυψη οποτε μπορει να παιζει μεγαλο ρολο και αυτο...

επισης σε αυτο που λες με την photo απο τα εισερχομενα επισης δεν εχω κανενα προβλημα... την αποθηκευει κανονικοτατα και ταχυτατα....! και να φανταστεις οτι το κινητο μου ειναι "ιταλικο" και ακομη ελληνικα δεν του εχω περασει....

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα κατι πρεπει να παιζει με την 3g καλυψη που τελικα πρεπει να τρωει much more μπαταρια... :s

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nmk1988 ( 8 Ιαν. 2005 , 15:45)

 

Παιδια υπαρχει περιπτωση να βρω μπαταριας μεγαλυτερης χωρητικοτητας για 6630 ??

 

αυτο ηθελα να μαθω και εγω....

κατι ακουστηκε οτι η μπαταρια που ειναι για το n-cage(το καινουργιο) ταιριαζει κανονικοτατα στο 6630....

υσχυει κατι τετοιο? το δοκιμασε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από bobantz77

Καλημέρα παιδια.Εχεις κανεις κανει κλήση GPRS απο υπολογιστη μέσω του 6630 και bluetooth?Με το Ρ910 οι αριθμοι κλήσεις *99**1# και *99# δουλεύουν κανονικά με το 6630 το πρωτο δεν το καλεί καθόλου και με το δεύτερο κάνει κλήση και όταν κάνει logging on to network μου πετάει το μήνυμα the PPP control protocοl was terminated.Εχεις κανεις αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα?

:!:

 

As tou dwsei kapoios to link me tis ruthmiseis pou exw dwsei gia sundesi 3g me pc. :)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bobantz77 ( 8 Ιαν. 2005 , 12:34)

 

Καλημέρα παιδια.Εχεις κανεις κανει κλήση GPRS απο υπολογιστη μέσω του 6630 και bluetooth?Με το Ρ910 οι αριθμοι κλήσεις *99**1# και *99# δουλεύουν κανονικά με το 6630 το πρωτο δεν το καλεί καθόλου και με το δεύτερο κάνει κλήση και όταν κάνει logging on to network μου πετάει το μήνυμα the PPP control protocοl was terminated.Εχεις κανεις αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα?

:!:

 

 

Για ριξε μια ματια φιλε στην λυση που προτεινει ο killing_you2. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran ( 8 Ιαν. 2005 , 12:48)

 

Το θέμα της μπαταρίας είναι ακατανόητο... Άλλες φορές αδειάζει σε λίγες ώρες, άλλες κρατά μέρες. Πάντα μετά από πλήρη φόρτιση και με παρόμοιες συνθήκες λειτουργίας/χρήσης. :confused:

 

Αυτο το εχω παρατηρησει και εγω :worry:

Ακομα παρατηρησα φιλε petran ,οτι αν το φορτισω κλειστο το τηλεφωνο ,η μπαταρια κραταει στα λογικα πλαισια για το 6630 ,ενω αν το φορτισω ανοικτο 1-2 φορες ,η μπαταρια αρχιζει να τα "παιζει" και να κραταει λιγες ωρες μονο :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Την έλεγξαν την μπαταρία, μία χαρά, 136%

 

οπότε το πρόβλημα πρέπει να ναι στο 3G. Αν έχει αδύνατο 3G, τότε παρατήρησα ότι το κινητό είναι πολύ ζεστό, ενώ όταν είναι σε κανονικό δίκτυο δεν έχει πυρετό :D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ 6630 ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΟΥΝ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΤΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ? ΑΠΛΩΣ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ SYMBIAN ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ (ΑΠΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟ ΕΧΩ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ) ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΤΑΛΑΝΤΕΥΟΜΑΙ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ? ΝΑ ΑΝΑΒΑΛΛΩ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ Η ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ NOKIA?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 8 Ιαν. 2005 , 11:12)

 

τελευταία φορα ...οποιος κατάλαβε κατάλαβε

normal--6630

 

po po zimiaaaa,ti einai ayto? telika aspro den einai??
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και το 6600 και έχω ήδη εγκαταστήσει το PC Suite για το 6600 προφανώς θα χρειαστεί να το απεγκαταστήσω πρώτα αυτό και ύστερα να βάλω τη νέα έκδοση για το 6630! Σωστό;

Η έκδοση για το 6630 συνεργάζεται με το 6600; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alex61 ( 8 Ιαν. 2005 , 20:39)

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ 6630 ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΟΥΝ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΤΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ? ΑΠΛΩΣ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ SYMBIAN ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ (ΑΠΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟ ΕΧΩ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ) ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΤΑΛΑΝΤΕΥΟΜΑΙ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ? ΝΑ ΑΝΑΒΑΛΛΩ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ Η ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ NOKIA?

 

Σε εξι μηνες θα βγει ενα νεο ΝΟΚΙΑ με 2 καμερες για βιντεοκληση και ολα τα χαρακτηριστικα που ενσωματωνει το 6630, τιποτα παραπανω...

Αν δεν ειναι τοσο σημαντικη η βιντεοκληση σε εσενα παρε το θα μεινει ευχαριστημενος για καιρο

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε οτι αφορα την μπαταρια εγω με αρκετη χρηση το εχω περιπου καθε 2 μερες στον φορτιστη.σε οτι αφορα την καρτα ειναι πολυ πολυ πιο γρηγορη απο τις αλλες και δεν εχει κανενα μα κανενα προβλημα.το πηρα απο ιταλια και οταν εβαλα ελληνικα ,ως δια μαγειας εξαφανιστηκε απο το μενου η ριθμιση για το φωτοκυταρο που εχει το κινητο ωστε να μην τρωει ασκοπα την μπαταρια η οθονη οταν εχει πολυ φως (στον ηλιο κτλ),αν καποιος το εχει ακομη χωρις τα ελληνικα ας το κοιταξει.δυστυχως στα φορουμ γραφουν μονο οσοι εχουν προβληματα (γιαυτο και υπαρχουν τα φορουμ) με αποτελεσμα αν καποιος μπει και θελει να δει τι γινεται με το 6630 να νομιζει οτι τελικα ειναι αχρηστο!!!!!!!ειμαι ευχαριστημενος με το κινητο 100% και δεν πιστευω οτι χρειαζομαι κινητο με 2 καμερες για πολυ καιρο ακομη αφου δεν υπαρχει δυκτιο ουτε καλα καλα στην αθηνα! ευχομαι να μη σας κουρασα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iceman ( 8 Ιαν. 2005 , 23:31)

 

Επειδή έχω και το 6600 και έχω ήδη εγκαταστήσει το PC Suite για το 6600 προφανώς θα χρειαστεί να το απεγκαταστήσω πρώτα αυτό και ύστερα να βάλω τη νέα έκδοση για το 6630! Σωστό;

Η έκδοση για το 6630 συνεργάζεται με το 6600; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

 

 

Οχι δεν χρειαζεται κατι τετοιο,την στιγμη που εγκαθιστας του 6630,διαγραφεται το αλλο.

Δυστυχως συμφωνα με τον πινακα ,το 6600 θελει το δικο του pc suite

http://www.nokia.com/nokia/0,,54698,00.html#model

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RouKouNas ( 8 Ιαν. 2005 , 14:03)

 

Γεια σας παιδιά,

 

Σας παραθέτω 2 φωτογραφίες ανάλυσης 640Χ480 που τραβήχτηκαν την ίδια χρονική στιγμή με τον ίδιο φωτισμό με το 6630 μου και την φωτογραφική μου Canon Powershot A75 3.2 megapixels. Η σύγκριση και τα σχόλια δικά σας..!!

 

Μήπως φίλε sequent_c έχει πρόβλημα το τηλέφωνο σου?? Απορώ με αυτά που βλέπω που έχεις τραβήξει.. Η αλήθεια βέβαια είναι πως η πιστότητα των χρωμάτων είναι κάπως αλλοιωμένη και στις δικές μου Φώτο αλλά όχι και τέτοια ΤΕΡΑΤΑ που βλέπω και τραβάει το δικό σου.. Τι να πω.. :wacko:

 

6630 Canon A 75

 

φιλε ρούκουνα δεν με κατάλαβες μάλλον...

δεν έχω χαλασμένη κάμερα,έχω την ίδια με σένα απλά εγώ ξέρω και τις αδυναμίες της.

δοκίμασε να φωτογραφίσεις ένα αντικείμενο, να έχεις τον ουρανό σαν backround, και δείξε μας την φωτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...