Jump to content

Xiaomi yi sports camera


Roid_rage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 265
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την παρήγγειλα και εγώ αναμένω να μου έρθει :)

Θα την ευχαριστηθείs. Είναι vfm :)

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα την ευχαριστηθείs. Είναι vfm :)

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Πιστεύω είναι ότι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα (65 την πήρα)μετά από πολύ ερευνά κατέληξα σε αυτήν,σκεφτόμουν και για την elecam την elite άλλα μετά από ψάξιμο είδα ότι ο αισθητήρας που φοράει είναι ποιο παλιός του 2011 ενώ της Xiaomi yi Δεκέμβριος του 2013 και από όσα βίντεο έχω δει μέχρι τώρα είναι αρκετά καλής ποιότητας

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω είναι ότι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα (65 την πήρα)μετά από πολύ ερευνά κατέληξα σε αυτήν,σκεφτόμουν και για την elecam την elite άλλα μετά από ψάξιμο είδα ότι ο αισθητήρας που φοράει είναι ποιο παλιός του 2011 ενώ της Xiaomi yi Δεκέμβριος του 2013 και από όσα βίντεο έχω δει μέχρι τώρα είναι αρκετά καλής ποιότητας

Ναι, όπως έχω πει και εγώ την έχω ευχαριστηθεί όσο δεν πάει. Σε θάλασσα, χιόνια, ποδηλατο, κανένα πρόβλημα. Το μόνο ίσως πρόβλημα είναι το κούνημα σε κάποια βίντεο, πχ σε ποδηλατο που είναι πάνω στο τιμόνι λόγω απουσίας stabiliser. Αλλά, αν δεν κάνω λάθος, όλες το ίδιο κάνουν! Σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο.

Μάλιστα, είμαι τόσο ευχαριστημένος που σκέφτομαι να δώσω τη δική μου με την προίκα της και να πάω στην επόμενη (4κ).

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως έχω πει και εγώ την έχω ευχαριστηθεί όσο δεν πάει. Σε θάλασσα, χιόνια, ποδηλατο, κανένα πρόβλημα. Το μόνο ίσως πρόβλημα είναι το κούνημα σε κάποια βίντεο, πχ σε ποδηλατο που είναι πάνω στο τιμόνι λόγω απουσίας stabiliser. Αλλά, αν δεν κάνω λάθος, όλες το ίδιο κάνουν! Σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο.

Μάλιστα, είμαι τόσο ευχαριστημένος που σκέφτομαι να δώσω τη δική μου με την προίκα της και να πάω στην επόμενη (4κ).

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Πολυ κάλο το βίντεο

Το σκεφτόμουν και εγώ για την 4κ (μάλιστα αυτό το μηνά βγαίνει και το τρίτο μοντέλο 4κ+) άλλα πέρα του οικονομικού,για την χρήση που την θέλω για καλοκαίρι και για καμιά πεζοπορία σε βουνό πιστεύω με καλύπτει

Το κούνημα όντως είναι θέμα για πολλά μοντέλα υπάρχουν λύσεις άλλα ξεφεύγεις μετά είναι ανάλογα την χρήση του καθενός

Νομίζω τα περισσότερα mount ταιριάζουν εκτός της αδιάβροχης θήκης μην τα ξανά αγοράζεις αν πας στο επόμενο

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κάλο το βίντεο

Το σκεφτόμουν και εγώ για την 4κ (μάλιστα αυτό το μηνά βγαίνει και το τρίτο μοντέλο 4κ+) άλλα πέρα του οικονομικού,για την χρήση που την θέλω για καλοκαίρι και για καμιά πεζοπορία σε βουνό πιστεύω με καλύπτει

Το κούνημα όντως είναι θέμα για πολλά μοντέλα υπάρχουν λύσεις άλλα ξεφεύγεις μετά είναι ανάλογα την χρήση του καθενός

Νομίζω τα περισσότερα mount ταιριάζουν εκτός της αδιάβροχης θήκης μην τα ξανά αγοράζεις αν πας στο επόμενο

 

ειναι γενικως πολυ φτηνα οποτε δεν εχεις ιδιαιτερο προβλημα. θυμαμαι ειχα παρει με 6-7Ε πακετακι με 24 docks, (για κρανος, ποδηλατο, αυτοκινητο, ιμαντες κλπ κλπ)

η 4κ αν θυμαμαι καλα παει κοντα στα 200Ε και τη δικη μου μαζι με βασεις, θηκες, εξτρα φακους και μπαταριες, μπορω να τη δωσω κανα 70αρι ανετα..

δεν εχω καποιο βιντεο να σου δειξω απο ποδηλατο, εκει πραγματικα ζαλιζεσαι δυστυχως..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι γενικως πολυ φτηνα οποτε δεν εχεις ιδιαιτερο προβλημα. θυμαμαι ειχα παρει με 6-7Ε πακετακι με 24 docks, (για κρανος, ποδηλατο, αυτοκινητο, ιμαντες κλπ κλπ)

η 4κ αν θυμαμαι καλα παει κοντα στα 200Ε και τη δικη μου μαζι με βασεις, θηκες, εξτρα φακους και μπαταριες, μπορω να τη δωσω κανα 70αρι ανετα..

δεν εχω καποιο βιντεο να σου δειξω απο ποδηλατο, εκει πραγματικα ζαλιζεσαι δυστυχως..

 

Εσύ ποια έκδοση έχεις?μπαταρίες βρίσκω αυτά τα κλασικά που κυκλοφορούν τις φοβάμαι λίγο θα ηθελα την γνήσια για την ευρωπαϊκή εκδοσή άλλα δεν βρίσκω πουθενά,σε 1080 στα 60fps βγάζει 70-80 λεπτά?

 

Υ.Γ.

Τελικά βρήκα και την επίσημη μπαταριά θα την πάρω να βρίσκεται

Αν η κάμερα είναι κλειστή η μπαταριά φορτίζει κανονικά έτσι?

Edited by tollisth
Link to comment
Share on other sites

Εσύ ποια έκδοση έχεις?μπαταρίες βρίσκω αυτά τα κλασικά που κυκλοφορούν τις φοβάμαι λίγο θα ηθελα την γνήσια για την ευρωπαϊκή εκδοσή άλλα δεν βρίσκω πουθενά,σε 1080 στα 60fps βγάζει 70-80 λεπτά?

 

Υ.Γ.

Τελικά βρήκα και την επίσημη μπαταριά θα την πάρω να βρίσκεται

Αν η κάμερα είναι κλειστή η μπαταριά φορτίζει κανονικά έτσι?

 

οχι ρε συ μην πετας λεφτα, με 10-12Ε ειχα παρει 2 μπαταριες και εναν dual charger. δεν βρισκω τωρα το λινκ να στο στειλω και εχουν την ιδια διαρκεια με την Original. δεν το εχω υπολογισει ποσο γραφει, γιατι δεν εχω γραψει ποτε τοσο μεγαλο βιντεο, παντα γραφω 5-10 λεπτα την κλεινω, μετα αλλο βιντεακι κλπ. παντως ναι περιπου υπολογιζω, καπου στη 1 ωρα και κατι οτι βγαζει.

γνωμη μου παρε κανα πακετακι (+2μπαταριες), θα τις χρειαστεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ μην πετας λεφτα, με 10-12Ε ειχα παρει 2 μπαταριες και εναν dual charger. δεν βρισκω τωρα το λινκ να στο στειλω και εχουν την ιδια διαρκεια με την Original. δεν το εχω υπολογισει ποσο γραφει, γιατι δεν εχω γραψει ποτε τοσο μεγαλο βιντεο, παντα γραφω 5-10 λεπτα την κλεινω, μετα αλλο βιντεακι κλπ. παντως ναι περιπου υπολογιζω, καπου στη 1 ωρα και κατι οτι βγαζει.

γνωμη μου παρε κανα πακετακι (+2μπαταριες), θα τις χρειαστεις.

 

Πήρα τελικά την γνήσια για την ευρωπαϊκή έκδοση στα 12.5 πιστεύω καλά την βρήκα πιο πολύ για θέμα ασφάλειας οι άλλες που πουλάνε είναι για την κινεζική έκδοση και από ότι έχω διαβάσει έχουν κάποια διαφορά στο μέγεθος λόγω του καληματος της μπαταρίας που είναι διαφορετικό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα δείγμα με έκθεση σε πολύ ήλιο. Όχι και άσχημα. Γενικά αξίζει τα λεφτά της η κάμερα.

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται έχει πάρα πολύ κάλο full HD video στα 60fps και αυτό την καθιστά ανθεκτική στον χρόνο :)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την κάμερα πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές γενικά και σαν ποιότητα εικόνας,εάν υπάρχει update για το firmware έρχεται αυτόματα μέσω της εφαρμογής η πρέπει να το κάνουμε χειροκίνητα?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την κάμερα πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές γενικά και σαν ποιότητα εικόνας,εάν υπάρχει update για το firmware έρχεται αυτόματα μέσω της εφαρμογής η πρέπει να το κάνουμε χειροκίνητα?

 

μεσω της εφαρμογης.

ασχετο, τωρα που το θυμηθηκα, παλια οταν συνδεα την καμερα με την εφαρμογη, μπορουσα να βλεπω Live την εικονα της καμερας στο κινητο, (και πριν και κατα τη διαρκεια εγγραφης). πλεον δεν γινεται σε μενα. σε ολους?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μεσω της εφαρμογης.

ασχετο, τωρα που το θυμηθηκα, παλια οταν συνδεα την καμερα με την εφαρμογη, μπορουσα να βλεπω Live την εικονα της καμερας στο κινητο, (και πριν και κατα τη διαρκεια εγγραφης). πλεον δεν γινεται σε μενα. σε ολους?

 

Για εγγραφή δεν δοκίμασα άλλα όταν συνδέεται η κάμερα με την εφαρμογή βλεπω κανονικά στο κινητό ότι βλέπει η κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Για εγγραφή δεν δοκίμασα άλλα όταν συνδέεται η κάμερα με την εφαρμογή βλεπω κανονικά στο κινητό ότι βλέπει η κάμερα

 

τι να πω, σε μενα δε συμβαινει πλεον αυτο, ισως θελουν κανα ρεσετ καμερα και εφαρμογη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην international version εχει λυθει το θεμα που επρεπε να ανοιξουμε την καμερα και να φτιαξουμε το μικροφωνο και το focus?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην international είναι καλύτερο και από το διορθωμένο focus. Έχουν περάσει από τα χέρια μου 4 Yi, οι δύο ήθελαν διόρθωση η μία λίγο και η άλλη πολύ, η άλλη (η δικιά μου) δεν ήθελε καθόλου και η 4η η international είναι καλύτερη από όλες.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής,την έχω στα χεριά μου εδώ και μερικές μέρες την ευρωπαϊκή-διεθνή έκδοση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
αναρωτιεμαι αραγε, αξιζει η μεταβαση στην yi ii? στα vs που εχω δει περα απο τη σταθεροποιηση που και αυτη για κλαματα ειναι, δεν ειδα καποια αλλη σημαντικη διαφορα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως όχι μέχρι στιγμής λογού ότι η ποιότητα του βίντεο είναι καλή ειδικά όταν ο φωτισμός είναι κάλος η ποιότητα του είναι αρκετά καλή,η σταθεροποίηση είναι ένα θέμα κάποιες φόρες μπορείς να το λύσεις κάποιες όχι ανάλογα τη κάνεις για έμενα έχει σημασία η ποιότητα του βίντεο που είναι αρκετά καλή έχει ζωή η κάμερα μια 2ετια άνετα,από εκεί και πέρα είναι θέμα χρήσης του καθενός
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είχα βάλει κάποια στιγμή την yi 2 σε βάση στο αμάξι και στο drone στο οποία είχα κραδασμούς από τους έλικες..Η δικια μου κάμερα ήταν η firefly 6s ..πολύ καλύτερα σταθεροποιηση η δικιά μου και αξιόλογη εικονα..Από την αλλά πραγματικό 4Κ η xiaomi ωραία χρώματα..μικρότερη μπαταρία με οθόνη βέβαια...πολύ καλύτερο app της xiaomi ..Αλλά τότε η τιμή της ήταν αρκετά μεγάλη..Τώρα θέλω να.πάρω και την 8s και να της βάλω δίπλα διπλα παλι.

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αν εννοείς την απλή 4Κ και όχι την plus κοίτα για firefly 8s

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την απλή 4Κ και όχι την plus κοίτα για firefly 8s

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλιστα.. για την plus, θεωρω οτι δεν αξιζουν οι διαφορες!

για την firefly 8s απο συγκριτικα που ειδα, δεν μου αρεσε ιδιαιτερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ότι έχω δει ρίχνει ξυλο ..

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...