Jump to content

Xiaomi yi sports camera


Roid_rage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες elite??

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει και αυτό το μοντέλο: http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_398128.html?wid=21

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 265
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο dimgeo εχει τη yi, οχι elecam, παρεξηγηση.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπρρδευτηκαμε κάπου χαχαχαχαχαχαχα..

 

Στάλθηκε από το TbooK 10(E6N5) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και πάλι. Έχει κάποιος εμπειρια με accessories kits? Aπ' το gear best εχω πάρει 10 διαφορετικές απαντήσεις σχετικά με το αν elecam elite είναι συμβατή.Έχω δει αυτό http://www.gearbest.com/action-cameras-sport-dv-accessories/pp_315662.html και αυτό http://www.gearbest.com/action-cameras-sport-dv-accessories/pp_247350.html και ενώ στις φωτογραφίες φαίνονται τα ίδια, άλλοι πωλητές λένε οτι είναι συμβατά με το ένα και όχι με το άλλο και άλλοι το αντίθετο. Εμένα μου φαίνονται τα ίδια και πιστεύω οτι κάνουν. Τώρα ειναι η 1η μου καμερα και δεν έχω δει ποτε τους αντάπτορες.Παίζει να έχει ιδέα κανένας έμπειρος?
Link to comment
Share on other sites

Εσύ εχεις/θες να πάρεις τη yi ή την elecam; Η elecam έχει μέσα τις βάσεις. Οι βάσεις, λουριά και τέτοια είναι ίδια για όλες, εκεί που δεν είναι ίδια είναι οι αδιάβροχες θήκες και οι θήκες με πλαισιο που μπαίνει μέσα και πρέπει να κάνει για την καθεμιά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ εχεις/θες να πάρεις τη yi ή την elecam; Η elecam έχει μέσα τις βάσεις. Οι βάσεις, λουριά και τέτοια είναι ίδια για όλες, εκεί που δεν είναι ίδια είναι οι αδιάβροχες θήκες και οι θήκες με πλαισιο που μπαίνει μέσα και πρέπει να κάνει για την καθεμιά

 

Θέλω να πάρω την elecam elite. Το ξέρω οτι έχει τις βάσεις. Αλλα δυστυχώς δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τπτ. Αυτό δεν ξέρω. Αν θα είναι συμβατή .. αν την έχει κάποιος ή είναι γνώστης ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε άλλο θεμα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε άλλο θεμα

ok. Sorry! Δεν άνοιξα πριν άλλο θέμα γτ δεν νομίζω να έχει την καμερα κάποιος κ έλεγα μήπως πάρω απάντηση απο εδώ που έχετε εμπειρία. Θενξ πάντως!

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα αξεσουάρ είναι όλα συμβατά.Αυτά που δεν θα είναι θα είναι κανένα κάλυμμα φακού ,καμία βάση για drone η κάτι πιο εξεζητημένο.Αυτα είναι συμβατά σε όλες της αξιον με την υποβρύχια θήκη η οχι

 

Στάλθηκε από το TbooK 10(E6N5) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα αξεσουάρ είναι όλα συμβατά.Αυτά που δεν θα είναι θα είναι κανένα κάλυμμα φακού ,καμία βάση για drone η κάτι πιο εξεζητημένο.Αυτα είναι συμβατά σε όλες της αξιον με την υποβρύχια θήκη η οχι

 

Στάλθηκε από το TbooK 10(E6N5) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άρα παραγγέλνω κανονικά. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω την κάμερα αυτή

βρίσκω την international στα 85ε

θέλω και μπαταρία αλλά κάνει 13ε(πολλά δεν είναι?και μεγάλη διαφορά με την china)

από θήκες θέλω μια αδιάβροχη και μια που να έχει τρύπα για να ακούγεται ο αέρας(η έστω να αλλάζει το καπάκι της αδιάβροχης)

επίσης ψάχνω και charging dock για τις μπαταρίες

 

κοίταζα για κάτι τέτοιο:

 

κάμερα

http://www.geekbuying.com/item/-Official-E-U-Edition--Xiaomi-Yi-Action-Camera-Sports-Camera-WiFi-BT4-0-16MPSony-Sensor-Ambarella-A7LS-2Kp30-1080p60-HD-155-Degree-Wide-Lens---Black-363395.html

μπαταρία

http://www.geekbuying.com/item/-Official-US-Edition--Xiaomi-Yi-4-2V-1020mAh-Li-ion-Battery-for-Xiaomi-Yi-Action-Camera-Camcorder-365302.html

θήκη

http://www.geekbuying.com/item/Waterproof-Case-for-Xiaomi-Yi-Sports-Camera-Diving-40M-Back-Up-Case-343599.html

φορτιστής

http://www.geekbuying.com/item/-HK-Stock--Makibes-Dual-Ports-Battery-Charger-Charging-Dock-For-Xiaomi-Yi-Xiaoyi-Action-Camera-Camcorder---Black-364126.html

 

1)με την θήκη θα είμαι οκ?

την φοβάμαι λίγο επειδή θα την χρησιμοποιώ και σε καταδύσεις

2)ο φορτιστής κάνει για την μπαταρία της international?

3)μπορώ να βρω κάτι από αυτά πιο οικονομικά?

4)επίσης συμφέρει όντως η international από china για τα παραπάνω χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

παιδες ενδιαφερομαι και εγω και αν και δεν ασχολουμε με τπτ extreme sport σκεφτομαι και την 4Κ αλλα μου φαινονται πολλα τα λεφτα για μια καμερα που "δεν θα ξερω τι να την κανω". Παντως σκεφτομαι να ξεκινησω με την "μικρη" και να δω απο εκει και περα τι γινεται και αν θα θελω την "μεγαλη".

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θέλω να πάρω την κάμερα αυτή

βρίσκω την international στα 85ε

θέλω και μπαταρία αλλά κάνει 13ε(πολλά δεν είναι?και μεγάλη διαφορά με την china)

από θήκες θέλω μια αδιάβροχη και μια που να έχει τρύπα για να ακούγεται ο αέρας(η έστω να αλλάζει το καπάκι της αδιάβροχης)

επίσης ψάχνω και charging dock για τις μπαταρίες

 

κοίταζα για κάτι τέτοιο:

 

κάμερα

http://www.geekbuying.com/item/-Official-E-U-Edition--Xiaomi-Yi-Action-Camera-Sports-Camera-WiFi-BT4-0-16MPSony-Sensor-Ambarella-A7LS-2Kp30-1080p60-HD-155-Degree-Wide-Lens---Black-363395.html

μπαταρία

http://www.geekbuying.com/item/-Official-US-Edition--Xiaomi-Yi-4-2V-1020mAh-Li-ion-Battery-for-Xiaomi-Yi-Action-Camera-Camcorder-365302.html

θήκη

http://www.geekbuying.com/item/Waterproof-Case-for-Xiaomi-Yi-Sports-Camera-Diving-40M-Back-Up-Case-343599.html

φορτιστής

http://www.geekbuying.com/item/-HK-Stock--Makibes-Dual-Ports-Battery-Charger-Charging-Dock-For-Xiaomi-Yi-Xiaoyi-Action-Camera-Camcorder---Black-364126.html

 

1)με την θήκη θα είμαι οκ?

την φοβάμαι λίγο επειδή θα την χρησιμοποιώ και σε καταδύσεις

2)ο φορτιστής κάνει για την μπαταρία της international?

3)μπορώ να βρω κάτι από αυτά πιο οικονομικά?

4)επίσης συμφέρει όντως η international από china για τα παραπάνω χρήματα?

 

Γενικα ξερω οτι παιζει κοντα στα 60-70 αλλα δεν εχω βρει τπτ ακομα. :(

Αν βρεις κανενα καλο site θα σε παρακαλουσα να μας ενημερωσεις :D

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

παιδες ενδιαφερομαι και εγω και αν και δεν ασχολουμε με τπτ extreme sport σκεφτομαι και την 4Κ αλλα μου φαινονται πολλα τα λεφτα για μια καμερα που "δεν θα ξερω τι να την κανω". Παντως σκεφτομαι να ξεκινησω με την "μικρη" και να δω απο εκει και περα τι γινεται και αν θα θελω την "μεγαλη".

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γενικα ξερω οτι παιζει κοντα στα 60-70 αλλα δεν εχω βρει τπτ ακομα. :(

Αν βρεις κανενα καλο site θα σε παρακαλουσα να μας ενημερωσεις :D

εγω εχω παρει +2 κινεζικες και ειμαι μια χαρα. βεβεαια οι τιμες οταν ειχα παρει εγω τα πραγματα ηταν εντελως διαφορετικες. καλυτερα +2 παντως στη μιση τιμη.

για αδιαβροχη θηκη πηρα την απλη, την οποια την εχω βουτηξει κανα 4-5 μετρα και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα θεμα. ουτε καν να θολουρα. δεν κανω καταδυσεις με μπουκαλα, αλλα κυριως τη χρησιμοποιω στα χιονια, και καποιες φορες στη θαλασσα. φορτιστη εχω τον ιδιο.

με τις "παλιες τιμες" ειχα δωσει:

57 για την καμερα

4 για την καθε μπαταρια

5 για το φορτιστη

10 για τη θηκη

3 για το cover lens

2 για μια απλη καουτσουκ θηκη

και 10 για ενα πακετακι με 25 mount βασεις για μηχανη, σκαφος, κρανος, μπρατσο κλπ

εκανα βλακεια τοτε που δεν ειχα παρει και το selfoμπαστουνο με τον αερα να επιπλεει.

Η αγορα ειχε γινει απο banggood.

 

παντως μπορεις πολλα να τα βρεις σε προσφορες.

με μια γρηγορη ματια για μπαταρια εδω

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω εχω παρει +2 κινεζικες και ειμαι μια χαρα. βεβεαια οι τιμες οταν ειχα παρει εγω τα πραγματα ηταν εντελως διαφορετικες. καλυτερα +2 παντως στη μιση τιμη.

για αδιαβροχη θηκη πηρα την απλη, την οποια την εχω βουτηξει κανα 4-5 μετρα και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα θεμα. ουτε καν να θολουρα. δεν κανω καταδυσεις με μπουκαλα, αλλα κυριως τη χρησιμοποιω στα χιονια, και καποιες φορες στη θαλασσα. φορτιστη εχω τον ιδιο.

με τις "παλιες τιμες" ειχα δωσει:

57 για την καμερα

4 για την καθε μπαταρια

5 για το φορτιστη

10 για τη θηκη

3 για το cover lens

2 για μια απλη καουτσουκ θηκη

και 10 για ενα πακετακι με 25 mount βασεις για μηχανη, σκαφος, κρανος, μπρατσο κλπ

εκανα βλακεια τοτε που δεν ειχα παρει και το selfoμπαστουνο με τον αερα να επιπλεει.

Η αγορα ειχε γινει απο banggood.

 

παντως μπορεις πολλα να τα βρεις σε προσφορες.

με μια γρηγορη ματια για μπαταρια εδω

 

Ωραία όλα φίλε μου.. Η ερώτηση μου είναι αν σε έχει καλυψει η καμερα; όπως είπα δεν είμαι κανένας τύπος που κάνει extreme sports απλά την θεωρώ καλη "φαση" και να τραβήξω εύκολα ένα βιντεακι η μία φωτο.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα φίλε μου.. Η ερώτηση μου είναι αν σε έχει καλυψει η καμερα; όπως είπα δεν είμαι κανένας τύπος που κάνει extreme sports απλά την θεωρώ καλη "φαση" και να τραβήξω εύκολα ένα βιντεακι η μία φωτο.

 

οι action cams ειναι κατ εξοχην για video και οχι για φωτο. δεν εννοω οτι δεν μπορεις να βγαλεις φωτος, απλα επειδη δεν εχουν οθονη ειναι να τις εχεις σταθερες καπου καρφωμενες και να τραβανε. βεβαια λογω της τεραστιας γωνιας που εχουν μπορεις να βγαλεις φωτο στα τυφλα γιατι κατα 99% θα ειναι μεσα αυτο που θελεις.

γενικα φυσικα με εχει καλυψει και με το παραπανω. αψογη ποιοτητα video και φωτο παντα εν συγκριση με τα λεφτα της.

παρε μερικα samples https://www.dropbox.com/sh/d3rz23o26nnsmov/AACnRJk7qoNZYGeq_yzWgXQQa?dl=0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μη θέλει διόρθωση το focus, γιατί εμένα οι δύο από τις τρεις που έπεσαν στα χέρια μου ήθελαν διόρθωση.

Υγ. Σωστός ο emperor

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

οι action cams ειναι κατ εξοχην για video και οχι για φωτο. δεν εννοω οτι δεν μπορεις να βγαλεις φωτος, απλα επειδη δεν εχουν οθονη ειναι να τις εχεις σταθερες καπου καρφωμενες και να τραβανε. βεβαια λογω της τεραστιας γωνιας που εχουν μπορεις να βγαλεις φωτο στα τυφλα γιατι κατα 99% θα ειναι μεσα αυτο που θελεις.

γενικα φυσικα με εχει καλυψει και με το παραπανω. αψογη ποιοτητα video και φωτο παντα εν συγκριση με τα λεφτα της.

παρε μερικα samples https://www.dropbox.com/sh/d3rz23o26nnsmov/AACnRJk7qoNZYGeq_yzWgXQQa?dl=0

 

Συμφωνω πως ειναι για βιντεο.. αυτο που θελω να καλυψει η καμερα αυτη ειναι η αναγκη για μια καμερα περα απο του κινητου μου η οποια θα ειναι μικρη, θα βγαζει καλο βιντεο και δεν θα φοβαμαι να την χρησιμοποιησω ειτε στην θαλασσα ειτε σε βουνο, γενικα να μην φοβαμαι να την παρω μαζι μου.. Και απλα επειδη πλεον υπαρχουν παρα πολλες επιλογες προσπαθω να καταλαβω ποια ειναι πιο κοντα στις "δικες" μου αναγκες..

Σ ευχαριστω για τα samples αν και στα βιντεο μου εριξε λιγο την ποιοτητα οι 2 φωτος ηταν πολυ καλες.

 

Μόνο μη θέλει διόρθωση το focus, γιατί εμένα οι δύο από τις τρεις που έπεσαν στα χέρια μου ήθελαν διόρθωση.

Υγ. Σωστός ο emperor

 

Αυτο δεν το καλυπτει η εγγυηση;

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα σε καλύψει και με το παραπάνω. Η διόρθωση γίνεται εύκολα, δεν είναι να τη στέλνεις πίσω, άσε που μπορεί να έρθει ίδια. Κάτι είχα διαβάσει ότι γίνεται σε όλες για κάποιο λόγο που δε μου πολυφανηκε σοβαρός..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα σε καλύψει και με το παραπάνω. Η διόρθωση γίνεται εύκολα, δεν είναι να τη στέλνεις πίσω, άσε που μπορεί να έρθει ίδια. Κάτι είχα διαβάσει ότι γίνεται σε όλες για κάποιο λόγο που δε μου πολυφανηκε σοβαρός..

 

Μαλιστα.. αν και μου αρεσει να πειραζω τα πραγματα μου με ξενερωνει λιγακι η ιδεα του "ελλατωματικου".. αν ειναι οπως το λες και ειναι απλα ενα μικρο θεμα που λυνεται ευκολα τοτε δεν με πειραζει..

 

Μια ερωτηση σχετικα με τις εκδοσεις ευρωπαικη και ασιατικη..περα απο την μπαταρια που εχω δει να λενε πως ειναι πολυ καλυτερη απο της ασιατικης αλλα ο φακος της ευρωπαικης ειναι λιγο διαφορετικος (νομιζω δεν ειναι polarized αλλα δεν ειμαι σιγουρος).. Εχει κανενας την ευρωπαικη;

 

Επιπλεον, με την εφαρμογη τι παιζει;

Edited by MrGeo
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με Το focus αν δεν κάνω λάθος το είχανε συγκεκριμένες παρτίδες. Πρόσφατα δεν έχει αναφερθεί παρόμοιο θέμα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι πλην όμως μου έτυχε και με Z23L και με Z23A

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πλην όμως μου έτυχε και με Z23L και με Z23A

Πλοίο από τα δύο είναι πιο προσφατο;

 

Υπάρχει πουθενά η κάμερα για παραγγελία;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω πως ειναι για βιντεο.. αυτο που θελω να καλυψει η καμερα αυτη ειναι η αναγκη για μια καμερα περα απο του κινητου μου η οποια θα ειναι μικρη, θα βγαζει καλο βιντεο και δεν θα φοβαμαι να την χρησιμοποιησω ειτε στην θαλασσα ειτε σε βουνο, γενικα να μην φοβαμαι να την παρω μαζι μου.. Και απλα επειδη πλεον υπαρχουν παρα πολλες επιλογες προσπαθω να καταλαβω ποια ειναι πιο κοντα στις "δικες" μου αναγκες..

Σ ευχαριστω για τα samples αν και στα βιντεο μου εριξε λιγο την ποιοτητα οι 2 φωτος ηταν πολυ καλες.

 

δοκιμασε να τα κατεβασεις να δεις την αναλυση τους, μεσω browser παιζουν ουτε στα 240p!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...