Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

Εγω τις πιο πολλες φορες που θα ξυριστω μετα απο μια μερα το πιο πιθανο ειναι να βγαλω σπυρακια στην περιφερια γυρω απο το στομα !mach 3 εχω.. και ξυριζομαι κανονικα και μετα κοντρα...και ειναι εκνευριστικο αυτο με τα σπυρακια χωρις λογο..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάφερα να ξυριστώ χωρίς αφρό, χωρίς ούτε καν νερό. Βιαζόμουν πολύ. Πώς δεν σφάχτηκα :whistle:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις??εγω μονο στο <<μουστακι>> που κανω καμια φορα χωρις αφρο..νιωθω απαισια..φανταζομαι..και σε γενια πιο μεγαλα..:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παράτησα τα ξυραφάκια που μου έκαναν σκατά το δέρμα και άρχισα να ξυρίζομαι με Μηχανή ξυρίσματος.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το thread διαπίστωσα ότι τελικά η υπόθεση ξύρισμα είναι διαφορετική για τον καθένα, και ανάλογα με την επιδερμίδα και τις ιδιοτροπείες τις διαλέγει ξυραφάκι, ξυριστική μηχανή, ηλεκτρική μηχανή. Εγώ πάντως επειδή είμαι τεμπέλης λέω να πάρω μια ηλεκτρική φαίνεται καλή φαση.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

arkei na mnh afineis ta genia su na megalonoun poly.....

 

k mia sto toso kalo 8a htan na xyrizesai tleios gia na anapneei k to derma!;-)

 

Κάθε τρείς μέρες ξυρίζομαι, είναι πολύ για μηχανή?

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Κάθε τρείς μέρες ξυρίζομαι, είναι πολύ για μηχανή?

 

εγώ πάλι ξυρίζομαι κάθε 4 μήνες :p έχω πάρει έναν beard trimmer και κάθε εβδομάδα τις κόβω και αφήνω κάνα χιλιοστό τρίχα περίπου..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπορει να μου πει καποιος, επειδη δεν θελω να ξυρισω τις τριχες στα ποδια και στα χερια μου, αν υπαρχει κρεμα ειδικη για να ... ξανθενει τις τριχες? ακουσα πως στο εξωτερικο υπαρχει η Veet Hair Lightening Cream αλλα δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο η το ιδιο προιον στην Ελλαδα. ξερεις κανει κατι?
Link to comment
Share on other sites

το καλοκαιρι στην κατασκηνωση ενα κοριτσι το ειχε κανει αυτο που λες εσυ με οξιζενε και κατι αλλο..τωρα δεν μου ερχετε..ρωτα καποια κοπελα ισως θα ξερει..

γιατι το θες..?(αν επιτρεπεται?)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάφερα να ξυριστώ χωρίς αφρό, χωρίς ούτε καν νερό. Βιαζόμουν πολύ. Πώς δεν σφάχτηκα :whistle:

 

Εγω παντα ετσι ξυριζομαι :p :) Και εχω κοπει μια φορα μονο! Λιιιγο με ενοχλει για κανα 10λεπτο μετα και κανενα αλλο προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη εβδομαδα πηρα και εγω την mach3 turbo με την δονηση...δεν με συγκινησε η δονηση φυσικα...αλλα μ'αρεσε σαν μηχανη...

αλλα τα ανταλακτικα πολυ ακριβα ρε παιδια! αλλα δεν με νοιαζει...ειμαι πολυ ευχαριστημενος :) και για after shave gillete φυσικα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..εγω με ποσες λεπιδες να κανω??οταν χρησιμοποιησα μια φορα 3πλη..την επομενη φορα που εβγαλα γενια ηταν πολυ σκληρα...μηπως να συνεχισω με την gilette sensor μου(2λεπιδες)?
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ειναι προβλημα..τριχοφυια εχω γενικως αρκετη για την ηλικια μου..αλλα καλα μου εκατσε ;)

δεν ξυριζονται ολοι στην ηλικια μου..

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα ηλεκτρικη μηχανη αλλα μονο μια φορα ξυριστικα...τσαμπα πηγε..δεν μπορουσε να με ξυριζει παντου...μου αφηνε τριχες ειδικα στο λαιμο..αν ειναι να ξυριζομαι με αυτη και μετα να το τελιωνω με ξυραφακι τι να το κανω? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα ηλεκτρικη μηχανη αλλα μονο μια φορα ξυριστικα...τσαμπα πηγε..δεν μπορουσε να με ξυριζει παντου...μου αφηνε τριχες ειδικα στο λαιμο..αν ειναι να ξυριζομαι με αυτη και μετα να το τελιωνω με ξυραφακι τι να το κανω? :wacko:

 

Γράψε και ποιά είνια η ηλεκτρική για να ξέρει ο κόσμος...

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...