Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

Αυτα σαν βουναλακια που εχουμε κατω ακριβως απο τα ματια ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα, ενταξει βρε. Την μυτη και το μετωπο ουτε εγω το ξυριζω :lol: :w00t: :D . Σοβαρα τωρα. Που δεν ξυριζεσαι;

Sta magoyla den ksyrizomai akoma...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λόγω δουλείας ξυρίζομαι καθημερινα εκτος σαββατου και κυριακής εδω και 6 χρονια απο τα 17 μου.

 

Ο ποιο καλος συνδιασμός μέχρι τώρα ειναι :

 

Mach 3

Αφρός NoxZema (κοκκινος)

After shave : Kenzo Homme(Ασπρο μακρύ μπουκαλάκι)

 

 

Ειδικα το τελευταιο ειναι λιγακι ακριβο αλλα ειναι το μονο που στην αρχη μαλακωνει το δερμα αλλα παρολα αυτα δεν το κανει λιπαρο αλλα σφιχτο.

 

Στην αρχη το ειχα παρει λογω αρώματος αλλα τώρα ειδα οτι πραγματικα οτι πληρώνεις παίρνεις.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι; Εγώ θέλω απλώς να αφήνω συνέχεια 2-3 χιλιοστά τρίχα..τι με συμφέρει περισσότερο, να πάρω έναν beard trimmer, ή κάποια κουρευτική; :)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω και εγω κατι; Ερχετε η εποχη που θα πρεπει να ξυριστω (εχω μαζεψει πολυ χνουδι και σε αρκετα συμια ειναι κανονικες τριχες μεχρι και 5-6 εκατοστων) αλλα δεν θελω να ξυριστω απο τοσο μικρη ηλικια γιατι οταν φτασω 40 το δερμα μου θα ειναι σκληρο και τα γενια θα γυριζουν προς τα μεσα και θα ποναω απο οτι μου λενε. Ειναι αλιθεια αυτα; Μηπος υπαρχει καπιος τροπος περα απο το ξυρισμα; Η μηχανες θα κανουν καπια διαφορα; Σε τι τιμες κειμενονται;
Link to comment
Share on other sites

βεαρδ τρίμερ ;) χρησιμοποιώ εγώ. Ρυθμίζονται ακόμα και για ελάχιστα χιλιοστά απο το δέρμα.
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συμβουλη για οσους εχουν υπερευαισθητα δερματα. Στα MasticShop, κυκλοφορει ενα after shave balm για ανδρες, με το οποιο δεν εχεις κανεναν απολυτως ερεθισμο. Δοκιμασμενο απο εμενα προσωπικα, εχοντας δερμα υπερ-υπερευαισθητο.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Denior: είχα εγώ ένα Wilkinson με λεπίδα που βγαίνει.

Αγόρασα ένα πακέτο με το ξυραφάκι [3 λεπίδες, πολύ όμορφο :lol:] που έχει και βάση.

Στο πακέτο είχε και αφρό ξυρίσματος και balm.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Ξυραφάκι ΒΙC CLASSIC λευκό. Το φτηνότερο και καλύτερο ξυραφάκι της αγοράς!
Link to comment
Share on other sites

mach 3 for ever!! ποτε δεν ειχα προβλημα στο ξυρισμα ερεθισμους κτλ

και σχεδον παντα κοντρα ξυριζομαι.

και after shave gillete

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω και εγω κατι; Ερχετε η εποχη που θα πρεπει να ξυριστω (εχω μαζεψει πολυ χνουδι και σε αρκετα συμια ειναι κανονικες τριχες μεχρι και 5-6 εκατοστων) αλλα δεν θελω να ξυριστω απο τοσο μικρη ηλικια γιατι οταν φτασω 40 το δερμα μου θα ειναι σκληρο και τα γενια θα γυριζουν προς τα μεσα και θα ποναω απο οτι μου λενε. Ειναι αλιθεια αυτα; Μηπος υπαρχει καπιος τροπος περα απο το ξυρισμα; Η μηχανες θα κανουν καπια διαφορα; Σε τι τιμες κειμενονται;

Δεν ξερω κανεναν που να μην του εχουν πει αυτα που λενε και εσενα.

Αμα οντως εχεις τριχες 5-6 εκατοστα πρεπει να σαι παντως παιδι θαυμα..Ουτε οι παπαδες δεν εχουν τετοια γενια που λεει ο λογος. Αν δεν θες να ξυριστεις και θελεις να απαλαχτεις απο τις τριχες παρε κανα πολυ λεπτο ψαλιδακι σαν αυτα των νυχιων και κοψε τις τριχες

Link to comment
Share on other sites

mach 3 for ever!! ποτε δεν ειχα προβλημα στο ξυρισμα ερεθισμους κτλ

και σχεδον παντα κοντρα ξυριζομαι.

και after shave gillete

To idio opos ke esi, alla pote kontra ;)

Link to comment
Share on other sites

Gillete M3 Power. Το καλύτερο από όλα της Gilette. Αφρός ξυρίσματος και after shave από Lancome.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κανεναν που να μην του εχουν πει αυτα που λενε και εσενα.

Αμα οντως εχεις τριχες 5-6 εκατοστα πρεπει να σαι παντως παιδι θαυμα..Ουτε οι παπαδες δεν εχουν τετοια γενια που λεει ο λογος. Αν δεν θες να ξυριστεις και θελεις να απαλαχτεις απο τις τριχες παρε κανα πολυ λεπτο ψαλιδακι σαν αυτα των νυχιων και κοψε τις τριχες

 

Καλα 5-6 εκατοστα ειναι η πιο μεγαλες, σε μερικα σημια ειναι ακομα χνουδι. Τελικα μου τα πειρε ο κουρεας με την μηχανη. Αλλα δεν μπορω παντα να πηγενω στονκουρεα. Το ψαλιδι καλη λυση αλλα αφινει πισω αρκετη τριχα πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Gillete M3 Power. Το καλύτερο από όλα της Gilette. Αφρός ξυρίσματος και after shave από Lancome.

 

Τι διαφορα εχει απο απλη mach 3 ρε παιδια; το οτι δονειται κανει διαφορα δηλαδη ; πιο πολυ κινηση για να εχεις την ψευδαισθηση οτι εχεις ηλεκτρικη το βλεπω..δεν εχω δοκιμασει αλλα αντι για αυτην θα προτιμουσα πιθανον την 4πλη Wilkinson...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα μια philips ξυριστικη μηχανη..αλλα τιποτα δεν με ξυριζε..και εδωσα 120 ευρω, και γυρισα στα παλια mach 3 :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,υπαρχει κατι που να το βαζουμε στο προσωπο πριν το ξυρισμα ωστε να μαλακωνει καπως τα γενια και να εναι πιο ευκολο και πιο αποτελεσματικο το ξυρισμα σε αυτους που εχουν πολυ σκληρα γενια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,υπαρχει κατι που να το βαζουμε στο προσωπο πριν το ξυρισμα ωστε να μαλακωνει καπως τα γενια και να εναι πιο ευκολο και πιο αποτελεσματικο το ξυρισμα σε αυτους που εχουν πολυ σκληρα γενια?

Αυτό το σκοπό έχει ο αφρός ;)

Απλώς θα πρέπει να κάνεις "μασαζ" αρκετή ώρα τον αφρό στο πρόσωπο σου και να δεις ότι θα μαλακώσουν τα γένια ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...