Jump to content

Σχετικά με το ξύρισμα


t300
 Κοινοποίηση

Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?  

969 members have voted

  1. 1. Τί χρησιμοποιείτε για να αφαιρέσετε τις ανεπιθύμητες τρίχες ?

    • Wax - κερί
      43
    • Ξυραφάκι
      646
    • Μηχανή ξυρίσματος
      307
    • Ειδικό spray
      15
    • Άλλο
      34


Recommended Posts

Εγω για το ξύρισμα χρησιμοποιώ μια Philips ξυριστική μηχανή με 3 κεφαλες εδώ και αρκετο καιρο!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει τυχει σε κανεναν σας στο πηγουνι να βγαλει κατι σαν ελια?το χω παθει εδω και 1 μηνα περιπου και ειναι απο το ξυρισμα,ωστοσο δεν ειναι καφε ελιτσα αλλα στο χρωμα του δερματος κι εχει και κατι παραξενο πανω της σαν να βγαινουν κι αλλες απο πανω.παραξενο ετσι?ειναι μικρη ακομα βεβαια αλλα θα παω σε δερματολογο ωστε να μου πει τι να κανω για να φυγει.παντως φταιει το ξυρισμα στο σημειο αυτο ειμαι σιγουρος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βγαινουν μετα οπως να ναι και ερεθιζεσε κιολας..;)

 

Εγω ξυριζομαι κανονικα μια φορα και μετα απο το σαγονι και κατω μια φορα κοντρα...ως τωρα δεν εχω προβλημα :O

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει τυχει σε κανεναν σας στο πηγουνι να βγαλει κατι σαν ελια?το χω παθει εδω και 1 μηνα περιπου και ειναι απο το ξυρισμα,ωστοσο δεν ειναι καφε ελιτσα αλλα στο χρωμα του δερματος κι εχει και κατι παραξενο πανω της σαν να βγαινουν κι αλλες απο πανω.παραξενο ετσι?ειναι μικρη ακομα βεβαια αλλα θα παω σε δερματολογο ωστε να μου πει τι να κανω για να φυγει.παντως φταιει το ξυρισμα στο σημειο αυτο ειμαι σιγουρος.

σα...σουσαμακι ειναι??

κατα πασα πιθανοτητα κοπηκες..καλου κακου ομως επιβαλεται να πας σε δερματολογο

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξυριζομαι κανονικα μια φορα και μετα απο το σαγονι και κατω μια φορα κοντρα...ως τωρα δεν εχω προβλημα :O

 

οχι, αυτο το λεει για εμενα που αρχισα τωρα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τις ξυρίσεις... Δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς.

Αλλά ΟΧΙ κόντρα... Μην ξυριστείς ποτέ κόντρα αλλά με την φορά που έχουν οι τρίχες, έστω και αν χρειαστεί να ξυριστείς δύο φορές απανωτά

 

Δημήτρης

 

Egw edw kai 3+ xronia pou xurizomai entatika ta pairnw kontra..:X

Mamakia kanw??

Link to comment
Share on other sites

εδω και 1 χρονο χρησημοποιω μια philips HQ7742 απο την οποια δεν εχω παραπονο.ουτε ερεθισμους ουτε τιποτα.απλα αν καμια φορα ξεχαστω και μακρινουν λιγο παραπανω τα γενια χρειαζεται ξυραφακι.
Link to comment
Share on other sites

Egw edw kai 3+ xronia pou xurizomai entatika ta pairnw kontra..:X

Mamakia kanw??

 

Σε λίγο καιρό αν δεν έχει γίνει ήδη, οι τρίχες ειδικά κάτω στο λαιμό, θα αλλάξουν φορά και θα βγαίνουν όπως θέλουν...

Ασε που θα σκληρύνουν πολύ τα γένια

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό αν δεν έχει γίνει ήδη, οι τρίχες ειδικά κάτω στο λαιμό, θα αλλάξουν φορά και θα βγαίνουν όπως θέλουν...

Ασε που θα σκληρύνουν πολύ τα γένια

 

 

Δημήτρης

 

Oles thn idia fora exoun apla einai pros ta dexia mou!:O (Dhladh exoun mia NotioAnatolikh kateuthunsh):X

 

Allazei auto?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να σας ρωτισω κατι; Θελω να ξυρισω το μουστακι μου προκειμενου να εχω μονο μουσακι και φαβοριτα αλλα οταν ξυρισα τις τριχες που ειναι κατω απο τα χειλι μου παραπονιοταν η κοπελα μου οτι τσιμπιετε (τωρα της εχω μακριες και αυτες, τι να κναουμε... ανωτερα βια:p ). Αμα ξυρισω το μουστακι φανταζομαι θα τσιμπιετε παλι, μηπος υπαρχει κανα κολπο; Βλακιες ρωταω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να γινεται τιποτα....

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να σας ρωτισω κατι; Θελω να ξυρισω το μουστακι μου προκειμενου να εχω μονο μουσακι και φαβοριτα αλλα οταν ξυρισα τις τριχες που ειναι κατω απο τα χειλι μου παραπονιοταν η κοπελα μου οτι τσιμπιετε (τωρα της εχω μακριες και αυτες, τι να κναουμε... ανωτερα βια:p ). Αμα ξυρισω το μουστακι φανταζομαι θα τσιμπιετε παλι, μηπος υπαρχει κανα κολπο; Βλακιες ρωταω;

 

μα καλα, δεν κατεχεις τιποτα απο διπλωματια???:p πες της, σε κανα 2 χρονακια τι θα κανω με τοσα γενια, θα γινω παπας???

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πρωί που σηκώνεσαι, τράβα μια ξούρα στο μουστάκι, αυτή είναι η μόνη λύση :p
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πρωί που σηκώνεσαι, τράβα μια ξούρα στο μουστάκι, αυτή είναι η μόνη λύση :p

+1,αλλιως πες τη κοπελια σου πως αν θελει να συνεχισετε να τα εχετε θα ανεχετε το τσιμπιμα!:p

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Oles thn idia fora exoun apla einai pros ta dexia mou!:O (Dhladh exoun mia NotioAnatolikh kateuthunsh):X

 

Allazei auto?

Μένεις σταθερός σε ένα σημέιο χωρίς να περιστρέφεσαι για κανένα λόγο και μπορείς να υπολογίσεις με βάση Βορρά-Νότο την κατεύθυνση των τριχών σου; :p

Link to comment
Share on other sites

Ξυραφακι παντα ! Συγκεκριμενα Mach 3 αλλα αν τυχων κοπεις μ'αυτο, τοτε φευγει δερμα :eek:

 

Α, και μονο προσωπο ! Τα αλλα, αστα τριχωτα !!! :cool:

 

Mach 3 μακραν τα καλυτερα ξυραφακια.... και για τα κατω ακρα!

Link to comment
Share on other sites

Μένεις σταθερός σε ένα σημέιο χωρίς να περιστρέφεσαι για κανένα λόγο και μπορείς να υπολογίσεις με βάση Βορρά-Νότο την κατεύθυνση των τριχών σου; :p

 

Ypologizw me vash th muth mou!:D

Link to comment
Share on other sites

πάντως για τις κοπελιές πιστεύω το καλύτερο ειναι η χαλαουα και για τους αντρες...;) εκτός προσώπου...αφήνει το δέρμα σαν μωρού παιδιού...;) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

που παω???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να συντηρείται η τριχοφυία στο πρόσωπο. Δηλαδή να έχεις μόνιμα στο πρόσωπο γένια 2 ημερών ή αγγλιστί 5 o' clock shadow :p.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια και υπάρχει.

 

Αφήνεις πολλά μούσια. Για 2 εβδομάδες τουλάχιστον. Μετά ξυρίζεσαι. Προσοχή! Τις τρίχες που θα ξυρίσεις θα τις κρατήσεις σε ένα σακουλάκι.

 

Το σακουλάκι θα το ζυγίσεις μετά και από αυτό που θα βγάλεις θα κρατήσεις το 1/4. Από εκεί και πέρα, θα βάλεις uhu (και η πρώτη κόλλα, uhu για παντού για όλα!) στο πρόσωπό σου και μετά θα ρίξεις αυτές τις τρίχες!

 

Ε, θα δημιουργηθεί ένα στρώμα τρίχας που θα εμποδίζει τις καινούργιες τρίχες να αναπτυχθούν και θα έχεις για πάντα γένια 3 ημερών (όπως το λέμε εμείς).

 

 

Υ.Γ Επειδή η εφαρμογή αυτή είναι σε πειραματικό στάδιο, σε αρκετές περιπτώσεις οι τρίχες που δεν αναπτύχθηκαν κανονικά, άρχισαν να αναπτύσσονται από τη μέσα μεριά...:p :lol: :lol: :lol:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Veco,προσπάθησε με μηχανή κουρέματος αν έχεις (όχι ξυραφάκι).Βγάζεις το εξάρτημα που έχει για τα μαλλιά (δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα...είναι κ η ώρα δύσκοληhttp://www.led-zeppelin.com/forum/html/emoticons/tongue.gif),αφήνεις γένια (προφανώςhttp://www.led-zeppelin.com/forum/html/emoticons/biggrin.gif) κ με την χαμηλή σκάλα ταχύτητας,απλώς τα...trimαρεις όσο θέλεις!
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια και υπάρχει.

 

Αφήνεις πολλά μούσια. Για 2 εβδομάδες τουλάχιστον. Μετά ξυρίζεσαι. Προσοχή! Τις τρίχες που θα ξυρίσεις θα τις κρατήσεις σε ένα σακουλάκι.

 

Το σακουλάκι θα το ζυγίσεις μετά και από αυτό που θα βγάλεις θα κρατήσεις το 1/4. Από εκεί και πέρα, θα βάλεις uhu (και η πρώτη κόλλα, uhu για παντού για όλα!) στο πρόσωπό σου και μετά θα ρίξεις αυτές τις τρίχες!

 

Ε, θα δημιουργηθεί ένα στρώμα τρίχας που θα εμποδίζει τις καινούργιες τρίχες να αναπτυχθούν και θα έχεις για πάντα γένια 3 ημερών (όπως το λέμε εμείς).

 

 

Υ.Γ Επειδή η εφαρμογή αυτή είναι σε πειραματικό στάδιο, σε αρκετές περιπτώσεις οι τρίχες που δεν αναπτύχθηκαν κανονικά, άρχισαν να αναπτύσσονται από τη μέσα μεριά...:p :lol: :lol: :lol:

 

 

:lol: :rotfl: :p

 

Veco,προσπάθησε με μηχανή κουρέματος αν έχεις (όχι ξυραφάκι).Βγάζεις το εξάρτημα που έχει για τα μαλλιά (δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα...είναι κ η ώρα δύσκοληhttp://www.led-zeppelin.com/forum/html/emoticons/tongue.gif),αφήνεις γένια (προφανώςhttp://www.led-zeppelin.com/forum/html/emoticons/biggrin.gif) κ με την χαμηλή σκάλα ταχύτητας,απλώς τα...trimαρεις όσο θέλεις!

 

Για να πω την αλήθεια κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κι εγώ... Thanks πάντως... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να συντηρείται η τριχοφυία στο πρόσωπο. Δηλαδή να έχεις μόνιμα στο πρόσωπο γένια 2 ημερών ή αγγλιστί 5 o' clock shadow :p.

αν βρεις τετοιο κολπακι,πες μου και μενα :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Εδώ και αρκετά χρόνια κουρεύω το μαλλί μου γουλί,μόνο που δεν το κάνω εντελώς,δηλαδή το αφήνω πάρα πολύ κοντό.Θέλω όμως να το ξυρίσω τελείως δηλαδή σαν τον Τζόρτζεβιτς και τον Γεωργάτο.Θα ήθελα να μου πείτε τι πρέπει να κάνω για να το επιτύχω;Πρέπει να πάρω ξυριστική και αν ναι τι είδους και αν χρειάζεται ξυραφάκι,τότε πρέπει να είναι διαφορετικό απο τα κοινά ξυραφάκια;Ας με ενημερώσει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να συντηρείται η τριχοφυία στο πρόσωπο. Δηλαδή να έχεις μόνιμα στο πρόσωπο γένια 2 ημερών ή αγγλιστί 5 o' clock shadow :p.

 

Tόσο μικρά γενια δεν νομίζω να γίνεται.. Αλλά με μια μηχανή κουρέματος - χωρίς τις σκάλες- ισως πετύχεις κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...