Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pados egw pedia perimeno na erthi antalaktiko gia tin zwnh k tempeli enohte xvris xreosi logi apo triti tha paw na ta peraso episis perienw mia ntiza mou ipe gia thn taxitita pou de eperne allios tha me aniksoun sasman pikra. sto gcc ekana engrafi den to ida akoma alla prepi na einai kalo!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παιδια μεταφερθηκα, αρχισα και να ποσταρω αλλα εσεις που ειστε;;;

Για τα posts εδω οντως πολυ σημαντικα, θα δω τι θα κανω..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εάν το κλειδώσουν θα αναγκαστούμε να πάμε όλοι από εκεί.

 

Ανοίξαμε και σας περιμένουμε...http://www.gcc.gr :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χωρίς να κάνω το πονηρό μου το έχουν πει από το 1987 που πήρα το πρώτο μου ΙΧ (Φιέστα) και το πήγα γιά ευθυγράμμιση,έκτοτε μου το ξανά είπαν και σε άλλο συνεργείο (μηχανικός),όσο για την κλήση στό δρόμο ισχύ να τραβάει δεξιά η αριστερά.

Τα τελευταία χρόνια πηγαίνω μόνο στόν Διονυσόπουλο στό Ν.Κόσμο διότι με έχει πείσει με την δουλειά του.

 

 

Kαι εγω Διονυσοπουλο πηγα και μου ειπε για τις κλισεις των δρομων, αλλα για τον υπνο να φευγει δεξια δεν ειπε τιποτα . Το ειχα σκεφτει και εγω αυτο αλλα δεν νομιζω να ισχυει.

C4 COUPE 1,6 VTR Pack
Link to comment
Share on other sites

είμαι πολύ χαρούμενος γιατι σε λίγες μέρες θα έχω το Citroen C4 1.4 VTR Limited. Θα κάνω μια χαζή ερώτηση... μπορώ πιο μετά να αλλάξω ζάντες κ λάστιχα, και να τα κάνω 17αρια? Θα έχω μεγαλύτερη κατανάλωση? Πιο αργή επιτάχυνση αλλα καλύτερα κρατήματα κ φρεναρίσματα?

Δεν υπάρχει σημαντικός λόγος να αλλάξω λάστιχα σε ενα αυτοκίνητο που δεν το έχω πάρει ακόμα, απλώς ερώτηση κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα σε συμβούλευα να μην το κάνεις. Είναι υπερβολή και δεν θα κερδίσεις τίποτα (μάλλον θα χάσεις). Εμένα το 1.4 VTR φοράει από την μάνα του 16αρα (με 205 λάστιχο) και είναι υπέρ αρκετά.

 

Με το καλό να το πάρεις το αμάξι και να είναι καλοτάξιδο

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου κανουν και οι αντιπροσωπιες... εδω σου εχουν 16αρα σε 1400αρι, και συζηταμε για αλλαγη σε 17αρα... Προσφορα και ζητηση ειναι. Δεν βλεπω κανενα να συζηταει να τα χωσει για να παρει κατι που πραγματικα θα τον ωφελησει... Για ζαντες ακουω, φιλτρα, αφιλτρα και στριφτα. Α, και ποιοτητα... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω Διονυσοπουλο πηγα και μου ειπε για τις κλισεις των δρομων, αλλα για τον υπνο να φευγει δεξια δεν ειπε τιποτα . Το ειχα σκεφτει και εγω αυτο αλλα δεν νομιζω να ισχυει.

 

εμένα πάντος με έπιασε στό ύπνο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούργιος χρήστης, σας βρήκα τυχαία ψάχνοντας πληροφορίες στο δίκτυο για το c4 2.0 vts. Μέχρι τώρα είχα saxo 1.6 vts το οποίο και μου κλέψανε μέρα μεσημέρι από το πάρκιγκ της Δουκίσσης Πλακεντίας.

 

Θα ήθελα πληροφορίες για το πόσο αξιοπρεπές είναι το radio CD που έχει εγκατεστημένο. Δεν είμαι ντάπα-ντούπα τύπος απλά μου αρέσει ο καλός ήχος χωρίς παραμορφώσεις και η λογική ένταση στις πολλές στροφές...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι καινούργιος χρήστης, σας βρήκα τυχαία ψάχνοντας πληροφορίες στο δίκτυο για το c4 2.0 vts. Μέχρι τώρα είχα saxo 1.6 vts το οποίο και μου κλέψανε μέρα μεσημέρι από το πάρκιγκ της Δουκίσσης Πλακεντίας.

 

Θα ήθελα πληροφορίες για το πόσο αξιοπρεπές είναι το radio CD που έχει εγκατεστημένο. Δεν είμαι ντάπα-ντούπα τύπος απλά μου αρέσει ο καλός ήχος χωρίς παραμορφώσεις και η λογική ένταση στις πολλές στροφές...

 

Για εργοστασιακή υλοποίηση (και όχι μόνο) είναι κορυφή. Δεν βαράει νταπα-ντούπα όπως λες αλλά ο ήχος είναι πολύ καλός, τα ηχεία έχουν πολύ καλές μεσαίες και ψηλές, και το μπάσο που ακους είναι πάρα πολύ καλό και αρκετά δυνατό, χωρίς να παραμορφώνει (και χωρίς sub). Δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά το extra ηχοσύστημα (εκτός αν θες το mp3, που κι αυτό αν διαβάσεις τα τελευταία posts θα βρεις λύση)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον,

 

Ξεμπέρδεψα σήμερα με ασφαλιστικές και συνεργεία (πριν μια βδομάδα είχε πέσει κεραμίδι στο καπώ μου και πήγα για αντικατάσταση).

 

Συνολικό κόστος (μαζί με το σέρβις των 10000χλμ)=530 ευρώ. 80 περίπου το σέρβις και τα υπόλοιπα το καπώ (280) και τα εργατικά (180). Θα τα πάρω πίσω δυστυχώς σε κάνα τρίμηνο (έτσι μου είπαν).

 

Σήμερα, είχα την απίστευτη ευκαιρία να βρεθώ δίπλα δίπλα με το εξής φτηνό και αργό αυτοκίνητο...

 

http://www.aegeanseagull.com/tempgeorge/DSC00071.jpg

 

Τον πρόλαβα στα επόμενα φανάρια και πήρα άλλη μια γρήγορη αναμνηστική με το κινητό...

 

http://www.aegeanseagull.com/tempgeorge/DSC00072.jpg

 

 

Ενδιαφέρον...

http://www.mathiteio.com/mats/citroen_c4_6(small).jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, είχα την απίστευτη ευκαιρία να βρεθώ δίπλα δίπλα με το εξής φτηνό και αργό αυτοκίνητο...

 

Τον πρόλαβα στα επόμενα φανάρια και πήρα άλλη μια γρήγορη αναμνηστική με το κινητό...

Ενδιαφέρον...

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

είμαι πολύ χαρούμενος γιατι σε λίγες μέρες θα έχω το Citroen C4 1.4 VTR Limited. Θα κάνω μια χαζή ερώτηση... μπορώ πιο μετά να αλλάξω ζάντες κ λάστιχα, και να τα κάνω 17αρια? Θα έχω μεγαλύτερη κατανάλωση? Πιο αργή επιτάχυνση αλλα καλύτερα κρατήματα κ φρεναρίσματα?

Δεν υπάρχει σημαντικός λόγος να αλλάξω λάστιχα σε ενα αυτοκίνητο που δεν το έχω πάρει ακόμα, απλώς ερώτηση κάνω...

 

Εγω θα ελεγα εφοσον ειναι σιδερενιες αν θες να παρεις αλλουμινιου να βρεις 15αρες! Εκει να δεις πως θα κερδισεις... Τα 16αρια με 205 ειναι υπερβολικα...

Τι χρωμα το εχεις παραγγειλει;

ToucHDowN καθε μερα βλεπω μια τετοια lotus και μαλιστα σε κιτρινο... Καμια φορα ερχεται και ενας φιλος του με μια μαυρη...:D

 

update

Σημείωση: Η ταξινόμηση γίνεται με τα εξής κριτήρια: Κυβισμός/Hatchback-Coupe/Έκδοση

 

εξοπλισμού/Ονομαστικά

myPhone C4 List:

 

  1. georgesol =====> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> black obsidien
  2. leftpap =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> silver aluminium
  3. salinas =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> red lucifer
  4. agiorgitis =====> Τρίπολη ==========> 1600 Hatchback Εxclusive ======> black obsidien
  5. elteo ========> Ραφήνα ==========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  6. eNeRGy ======> Αθήνα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  7. MPOMPIO =====> Πάτρα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris iceland
  8. Ryback3 ======> Ορεστιάδα ========> 1600 Hatchback Exclusive ======> silver aluminium
  9. aleksios ======> Κως =============> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  10. engines ======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX Pack =======> gris fer
  11. enginekiller ====> Πειραιάς-Αχαϊα ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  12. sakisC4 ======> Bέροια ===========> 1600 Hatcback SX Pack =========> gris fer
  13. harxenia =====> ??????? ===========> 1600 Hatchback SX ===========> ???????
  14. kalste =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX ===========> gris fer
  15. panikosis1 ====> Χαλκίδα ==========> 1600 Hatchback SX ===========> silver aluminium
  16. Gravity ======> Αθήνα ============> 1600 Hatchback SX ===========> black obsidien
  17. Oddin =======> Αθήνα ============> 1600 Hatcback SX ============> gris iceland
  18. ardassa =====> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> gris fer
  19. Devil_7 ======> Γλυφάδα =========> 1600 Coupe VTS ==============> black obsidien
  20. lakis73 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  21. Ma_D =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS ==============> black obsidien
  22. orfiso ========> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  23. sparu_C4 ====> Λάρισα ============> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  24. tony78 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  25. TouchDown ===> Βέροια ===========> 1600 Coupe VTS ==============> black obsidien
  26. tsipi04 ======> ?????? ============> 1600 Coupe VTS =============> lusifer aluminium
  27. bliss ========> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack =========> black obsidien
  28. doganos1985 => Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  29. enasgiannis ==> Κέρκυρα ===========> 1600 Coupe VTR Pack ========> black obsidien
  30. georgep800 ==> Iεράπετρα Κρήτης ====> 1600 Coupe VTR Pack =========> gris fer
  31. mainos ======> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  32. Matty =======> Νεμέα-Αθήνα=======> 1600 Coupe VTR Pack ==========> silver aluminium
  33. nkri ========> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  34. panc4 =======> Αθήνα ===========> 1600 Coupe VTR Pack ==========> black obsidien
  35. keltis =======> Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR =============> gris fer
  36. Kerouac =====> Κηφισιά ===========> 1600 Coupe VTR =============> ??????
  37. theologos14 ==> Νέα Σμύρνη ========> 1600 ?????????? =============> silver aluminium
  38. KarlBarks ====> Θεσσαλονίκη =======> 1400 Hatchback SX ============> black obsidien
  39. qwerty5 =====> Αθήνα ===========> 1400 Hatchback S =============> gris fer
  40. K_GR_8 =====> Ηράκλειο ==========> 1400 Coupe VTR Limited ========> silver aluminium
  41. jimpanourgias => Παλαιό Φάληρο =====> 1400 Coupe VTR Limited =======> ???????
  42. akalyptos_82 => Χαλκιδική =========> 1400 Coupe VTR ==============> gris fer
  43. NIKOSK =====> Χαλκιδα ===========> 1400 Coupe VTR =============> black obsidien
  44. Takis_C4=====> Πύργος-Πάτρα ======> 1400 Coupe VTR =============> silver aluminium
  45. rosso =======> Αθήνα ============> 1400 Coupe VTR =============> black obsidien

Link to comment
Share on other sites

Θα κερδίσει Αντρέα αλλά με 15άρες και τόσο μεγάλους θόλους θα είναι σαν

τον Γολιάθ με 35 νούμερο παπούτσι.

Εδώ με τις 16άρες και έχει τεράστιο κενό στο δικό μου...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θα κερδίσει Αντρέα αλλά με 15άρες και τόσο μεγάλους θόλους θα είναι σαν

τον Γολιάθ με 35 νούμερο παπούτσι.

Εδώ με τις 16άρες και έχει τεράστιο κενό στο δικό μου...

 

 

Δε θα διαφωνισω... Αλλωστε το σχολιο μου ηταν λιγο ειρωνικο θελωντας να κατηγορησω τις εταιριες που μεγαλωνοντας τοσο πολυ τους θολους ακομα και οι 16αρες σε 1400αρη μας φαινονται μικρες...:)

Link to comment
Share on other sites

Θα κερδίσει Αντρέα αλλά με 15άρες και τόσο μεγάλους θόλους θα είναι σαν

τον Γολιάθ με 35 νούμερο παπούτσι.

Εδώ με τις 16άρες και έχει τεράστιο κενό στο δικό μου...

 

Συμφωνώ απόλυτα. Μπορεί και εμένα όταν το πήρα με τις 16αρες να μου φάνηκε υπερβολικό, αλλά οτιδήποτε μικρότερο το χαλάει πολύ αισθητικά λόγω των θόλων. Καλό είναι να κερδίσεις κάτι, αλλά όχι οτι έχει ιδιαίτερο πρόβλημα με τις 16αρες, μια χαρα τραβάει ο κινητήρας και ειδικά στα χαμηλά-μεσαία έχει αρκετό νεύρο. Για την πόλη είναι ιδανικό.;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μετά από 4 μέρες και η πρώτη χοντρή μαμακία μου έφαγα το πίσω δεξί μέρος πάνω σε μια γωνιά:cry: :cry: :cry: . Έχει γρατζουνιστεί καμιά 15αρια πόντους και πλάτος μισό εκατοστό έχει και 2-3 πιο μικρές γραμμές παράλληλες με την μεγάλη και τώρα η ερώτηση κλειδί τη κάνω. Το βερνίκι θα κάνει κάτι η πάω για καμιά άλλη λύση ελπίζω όχι όλο βάψιμο οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη. Κατά τα αλλά το αμάξι είναι δύναμη όπως και το στερεό της JBL άξιζε τα λεφτά του όχι ότι βαράει όσο ότι βγάζει πολλή καλώ ήχο συγνώμη αν σας ζάλισα το κακό είναι ότι σήμερα είχα σκοπό να σας έγραφα για τις εντυπώσεις μου αλλά έχουμε και τον απρόβλεπτο παράγοντα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μετά από 4 μέρες και η πρώτη χοντρή μαμακία μου έφαγα το πίσω δεξί μέρος πάνω σε μια γωνιά:cry: :cry: :cry: . Έχει γρατζουνιστεί καμιά 15αρια πόντους και πλάτος μισό εκατοστό έχει και 2-3 πιο μικρές γραμμές παράλληλες με την μεγάλη και τώρα η ερώτηση κλειδί τη κάνω. Το βερνίκι θα κάνει κάτι η πάω για καμιά άλλη λύση ελπίζω όχι όλο βάψιμο οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη. Κατά τα αλλά το αμάξι είναι δύναμη όπως και το στερεό της JBL άξιζε τα λεφτά του όχι ότι βαράει όσο ότι βγάζει πολλή καλώ ήχο συγνώμη αν σας ζάλισα το κακό είναι ότι σήμερα είχα σκοπό να σας έγραφα για τις εντυπώσεις μου αλλά έχουμε και τον απρόβλεπτο παράγοντα.

 

ΔΟκιμασε καμια αλοιφη για γραντζουνιες. Η sonax εχει καποιες καλες(χοντρη και ψιλη αλοιφη) και πιστευω οτι θα δεις διαφορα και ισως αυτο που θα μεινει να μη σε ενοχλει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και καλή σαρακοστή.Εχω πρόβλημα με το χρώμα του αυτοκινήτου,engine killer εσύ ίσως ξέρεις πού έχεις το ίδιο χρώμα.

Συγκεκριμένα, πριν 20 μέρες έιχα παρατηρήσει μια κηλίδα κάτω από τον δεξί καθρεφτη χρώματος γκρι,διακεκομένη.Το πήγα στον φανοποιό,δεν κατάλαβε απο τι έγινε,το εκανε με αλοιφή κ έφυγε.Τώρα, στο ίδιο σημείο πάλι εμφανίστηκε,επίσης μια μικρή στο πίσω μερος και μια στο καπώ μπροστά.Τι να κάνω?Να πάω να τους πιέσω για ολική βαφή με έξοδα δικά τους?Η λύση δεν έιναι αλοιφή,καθώς ξαναβγαίνει.Εχω βγάλει φωτογραφία,αλλά πώς την εμφανίζω εδώ?Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και καλή σαρακοστή.Εχω πρόβλημα με το χρώμα του αυτοκινήτου,engine killer εσύ ίσως ξέρεις πού έχεις το ίδιο χρώμα.

Συγκεκριμένα, πριν 20 μέρες έιχα παρατηρήσει μια κηλίδα κάτω από τον δεξί καθρεφτη χρώματος γκρι,διακεκομένη.Το πήγα στον φανοποιό,δεν κατάλαβε απο τι έγινε,το εκανε με αλοιφή κ έφυγε.Τώρα, στο ίδιο σημείο πάλι εμφανίστηκε,επίσης μια μικρή στο πίσω μερος και μια στο καπώ μπροστά.Τι να κάνω?Να πάω να τους πιέσω για ολική βαφή με έξοδα δικά τους?Η λύση δεν έιναι αλοιφή,καθώς ξαναβγαίνει.Εχω βγάλει φωτογραφία,αλλά πώς την εμφανίζω εδώ?Ευχαριστώ.

 

 

Μπορείς να την ανεβάσεις εδώ: http://www.imageshack.us/

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...