Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια να ξαναρωτησω..

(μια και αλλαξε η σελιδα)

ποιο πιστευτε το πιο καλο

απο τα οικονομικα ~ 300 ευρω,

που να ειναι αυτοματο

αδιαβροχο και να χει look submariner;;,,

THNX

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

 

file georgehh se blepo na exeis varesei biela me ta corum!!!ontos exei merika pu einia mourlia!!!!..

 

p.s.: proteino na alaxeis nick k na to kanies: geohh-corum h kait tetoio telos panton!!!;-))))))))0

 

su euxomai mesa apthn kardia mu mate na mporeseis na to apoktiseis mia mera(opos k oloi edo mesa to roloi ths kardias mas)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά αλλά ρε παιδιά γενικά βλέπω τις νεώτερες εταιρίες π.χ corum να βγάζουν αρκετά extreme σχέδια και πιο πολλές ποικιλίες σε σχέση με παλαιότερες εταιρίες το χει παρατηρήσει άλλος αυτό σε γενικό πλαίσιο μιλάω
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά αλλά ρε παιδιά γενικά βλέπω τις νεώτερες εταιρίες π.χ corum να βγάζουν αρκετά extreme σχέδια και πιο πολλές ποικιλίες σε σχέση με παλαιότερες εταιρίες το χει παρατηρήσει άλλος αυτό σε γενικό πλαίσιο μιλάω

 

Pes sto Mythozz να σου φτιαξει ενα avatar το Corum να ηρεμησεις. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ξαναρωτησω..

(μια και αλλαξε η σελιδα)

ποιο πιστευτε το πιο καλο

απο τα οικονομικα ~ 300 ευρω,

που να ειναι αυτοματο

αδιαβροχο και να χει look submariner;;,,

THNX

gia des auto http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=3954261

 

mporeis na xtuphseis se kalh timh ;) den kserw an theleis na einai adiabroxo panw apo 100m. an sou kanei xtupa to

 

ena allo einai auto http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=3936619

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι συνδρομητής σε γερμανικά περιοδικά, το chronos πιστεύω ότι είναι το καλύτερο και μετά το armbanduhren. στο uhrenmagazin ή τα πέρνουν οι συντάχτες του ή είναι πράγματι ηλίθιοι. για το ελληνικό απλά άθλιο. προσωπική μου γνώμη πάντα. αν σου έχουν τελειώσει τα αστερίξ και τα μίκυ μάους είναι ευχάριστη παρέα, φτάνει να μη ξεχάσεις και αυτά που ξέρεις. η καλύτερη γνώση έρχεται από τα βιβλία, από εκεί πρέπει να αποκτήσει κανείς τις βασικές τουλάχιστον γνώσεις και μετά θα μπορεί να καταλαβαίνει ακόμα και αν στα περιοδικά γίνοναι ανόητες συγκρίσεις και reviews ρολογιων. μετά από τα περιοδικά θα ενημερώνεσαι για τα νεότερα.

όσο για το SD σου γερόλυκε θα σου πώ γιατι είναι άχρηστο και δε θα το έπερνα ποτέ με ακλόνητα επιχειρήματα. το φοράει ένας φίλος μου που μου το παίζει πιο πλούσιος απο μένα και μου πουλάει μούρη ο ξερόλας. αν το πάρω θα μου λέει ότι ζήλεψα και τον αντιγράφω. άσε που είναι χοντρό και δε χοράει να βγαίνει έξω από το μάνίκι του πανάκριβου πουκαμίσου μου των 500ευρώ και κανείς δε θα μπορεί να βλέπει τι ακριβώ ρολόι φοράω.

α και επειδή συχτήρισα πολύ το φόρτις μου θα πω και άλλο ένα καλο που έχει, είναι pvd coated και δε γρατσουνιέται καθόλου η κάσα του, και σε 50 χρόνια θα είναι ακόμα σαν καινούριο, μόνο που θα του έχω αλλάξει 5 μηχανές μέχρι τότε.

όσο για την ομοιότητα των ρόλεξ μου αρέσει, άσε που οι συνδιασμοί σε dial και index είναι τόσο πολλοί που δύσκολα θα δείς πανομοιότηπο ρολοι εκτός αν έχεις της σειράς professional. και είμαι περίφανος που το day-date υπάρχει και σε έκδοση με τις μέρες γραμμένες στα ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ξαναρωτησω..

(μια και αλλαξε η σελιδα)

ποιο πιστευτε το πιο καλο

απο τα οικονομικα ~ 300 ευρω,

που να ειναι αυτοματο

αδιαβροχο και να χει look submariner;;,,

THNX

 

tissot divers seastar 300m water resistant είναι καλό αλλα look submariner δεν είναι πάντος για 300 euros το θεωρώ κορυφαία αγορά είναι και tissot

 

http://www.tissot.ch/?mod_collection/id_sport/fid_0027/action_show

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα αλλο site πλην oroloi.gr με τιμες;..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

δες τε λίγο και το ballwatch.com αυτό το σύστημα αυτοφωτισμού αντί του κλασικής επάλυψεις είναι φανταστικό. μειονέκτιμα ότι τα κυλινδράκια μπορεί να ξεκολλήσουν σε κάποιο γερό χτύπημα, μιλάμε για γερό χτύπημα.
Link to comment
Share on other sites

όσο για το SD σου γερόλυκε θα σου πώ γιατι είναι άχρηστο και δε θα το έπερνα ποτέ με ακλόνητα επιχειρήματα. το φοράει ένας φίλος μου που μου το παίζει πιο πλούσιος απο μένα και μου πουλάει μούρη ο ξερόλας. αν το πάρω θα μου λέει ότι ζήλεψα και τον αντιγράφω. άσε που είναι χοντρό και δε χοράει να βγαίνει έξω από το μάνίκι του πανάκριβου πουκαμίσου μου των 500ευρώ και κανείς δε θα μπορεί να βλέπει τι ακριβώ ρολόι φορά.

 

εχεις δικιο το εκαψε το ρολοι το ψωνιο, γι αυτο και εγω δεν αγοραζω πουκαμισα με 500 ευρω...:lol:

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

file mpes sto site k des k to IWC den to les me tpt asximo pantos!!!!

¨

φιλαρακι απο την μικρη εμπειρια μου εχω καταλαβει οτι αλλο να βλεπεις το ρολοι σε φωτο και αλλο να το εχεις στα χερια σου, καμια σχεση. Λοιπον απο τις φωτο το πανεραι με τρελαινει, προσφατα ειδα real time kai ena iwc και επαθα πλακα, καμια σχεση με τις φωτο. Anyway τα ρολογια που κοιταω για το μελλον ειναι ενα πανεραι (δεν ξερω ποιο!!!), ενα ζενιθ (παλι δεν ξερω ποιο!!!) και ενα Omega (Seamaster Ocean planet). Να ειμαστε καλα και με υγεια και ολα τα αλλα ερχονται. Οσο για τον georgehh τον σεβομαι που ειναι κολλημενος με κατι συγκεκριμενο επειδη του κανει ΚΛΙΚ αλλα φιλε μην χασεις 20 κιλα για αυτο...εκτος αν το θελει και η γυναικα :D

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

μα τι λες γερόλυκε, ντροπή, αίσχος, φτού σου.

για ένα ρολόι αξίζει να χάσει κανείς 20 κιλά από την πολύ οικονομία, για μια γυναίκα ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μα τι λες γερόλυκε, ντροπή, αίσχος, φτού σου.

για ένα ρολόι αξίζει να χάσει κανείς 20 κιλά από την πολύ οικονομία, για μια γυναίκα ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!

 

σοβαρααααα??? για στειλε το τηελφωνο της κοπελας σου και να δουμε πιος θα τρεχει πανικοβλητος μετα...:D

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα εντάξει πρέπει να χάσω κιλά έτσι κι αλλιώς είχα πάει πριν 5-6 μέρες στον καίσαρη αθήνα και είδα τα brequet πως σας φαίνεται σαν μάρκα?

http://www.breguet.com/en/

 

όποιος το βρει σε ποιο μεγάλο ας το ποστάρει παίδες φανταστικό ρολόι

 

http://www.ipan.com/PRESS/2005oct/brequet-home.jpg

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

μη φοβάσαι, ξέρει τη τρέλα μου για τα ρολόγια, ακόμα και το ότι δεν τα πάω καλά με τις γυναίκες. τώρα το πως μπορεί και με υπομένει είναι άλλο θεμα. όσο για τα ρολόγια δεν υπάρχει καμία συνενόηση. τα κρίνει καθαρά από την εμφάνιση όπως και τα αυτοκίνητα. αλλά μαλλον όλες οι γυναίκες μόνο την εμφάνιση κοιτάνε σε ότι αγοράζουν και όχι τα τεχνικά ή την ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

georgehh o abraham louis breguet ήταν ο αϊνστάιν των ρολογιών. δικές του εφευρέσεις είναι το μπρεγκε σπιράλ, οι μπρεγκε δείχτες για τους τυφλούς και το αντικραδασμικό σύστημα στο μπαλανς. η σημερινή εταιρία απλά έχει το όνομα του και όχι την παράδωση. ναι κάνουν ωραία ρολόγια και κάποια κομπλικατιονς αλλά το όνομα που φέρουν είναι πολύ πιο μεγάλο και βαρύ από τις σημερινές κατασκευές τους
Link to comment
Share on other sites

και για να καταλάβεις γερόλυκε πόσο κακόγουστη είναι στα ρολόγια αλλά και γενικά απλά σκέψου ότι τα έχει μαζί μου! :) :D :lol: :p

καλό βράδυ, σας αφήνω για να πάω να δω τον Ζορό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες (ετος κατασκευης, μεγεθος, ειδος μηχανισμου κλπ0 και να ανεβασεις φωτο; Με ενδιαφερει να το δω.

Το Turler ειναι ονομα, προκειται για έναν διάσημο αντιπρόσωπο υψηλης ωρολογοποιίας με εδρα τη Γενευη. Σε ορισμενα παλια μοντελα μπηκε και το δικό του ονομα επανω στο καντραν. Ορισμενα απο αυτα εχουν συλλεκτικη αξία και θεωρουνται vintage κομματια (ρολογια-αντικες κατα καποιο τροπο). Στο καταστημα που πηγες το εκτιμησαν ; Αν η τιμη του ειναι καλη αξιζει να το επισκευασεις εφοσον δε δουλευει.

Ευχαριστώ για την πληροφορία σχετικά με το Turler.:)

Στην αντιπροσωπεία το ειχε παει η μητερα μου και βεβαίωσαν το γνήσιο, εκτιμηση δεν έκαναν. Επισκευή δε χρειάζεται, μια χαρά δουλεύει.

Θα το φωτογραφίσω και θα το ανεβάσω να το δεις.:)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα εντάξει πρέπει να χάσω κιλά έτσι κι αλλιώς είχα πάει πριν 5-6 μέρες στον καίσαρη αθήνα και είδα τα brequet πως σας φαίνεται σαν μάρκα?

http://www.breguet.com/en/

 

όποιος το βρει σε ποιο μεγάλο ας το ποστάρει παίδες φανταστικό ρολόι

 

http://www.ipan.com/PRESS/2005oct/brequet-home.jpg

Χαλάω εγώ χατήρι ;-)

http://i3.photobucket.com/albums/y57/cyberlawprof/_MG_0083.jpg

Καταπληκτικο ρολοι, η εταιρεία βγαζει ασύλληπτης ομορφιας μοντελα, αληθινα κομψοτεχνηματα φροντισμενα μεχρι την τελευταια βίδα.

Δες και αυτο να παθεις εξωφθαλμη βρογχοκήλη ;-)

http://members.aol.com/mike10538/breguet5357b.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναιι για τις μεγάλες εικόνες να χρησιμοποιείτε url tags αντί για img γιατί δυσκολεύουν αυτούς που δεν έχουν dsl συνδέσεις.

Επίσης μια γενική υπενθύμιση..απαγορεύονται οι οποιουδήποτε τύπου αγγελίες εκτός του Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμουσα το πανεραι μονο και μονο σαν θεμα εμφανισης, ειναι πιο μουρη!!!

Για time out βρε γερολυκε: μονο για θεμα εμφανισης θα τα προτιμουσες;

1. Οχι για την ΑΘΑΝΑΤΗ κασα τους;

2. Οχι για την απιστευτη στεγανοτητα ;

3. Οχι για το οτι ταιριαζουν για ολες τις ωρες και με ολες τις εμφανισεις;

4. Οχι για την τρομερη ιστορια που κουβαλανε;

5. Οχι για τους ανεξαντλητους συνδυασμους απο λουρακια που δινουν στο ρολοι εξτρα χαρακτηρα;

6. Οχι για την αξιοπιστια των μηχανισμων;

7. Οχι γιατί τη μεγαλη ποικιλια σε καντραν, μεγεθη, σχηματα, χρωματα και υλικα;

8.Οχι για...

9. Οχι για...

κλπ

 

χμ, ενας καφες και ενας καταλογος θα σε πεισει ;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναιι για τις μεγάλες εικόνες να χρησιμοποιείτε url tags αντί για img γιατί δυσκολεύουν αυτούς που δεν έχουν dsl συνδέσεις.

Επίσης μια γενική υπενθύμιση..απαγορεύονται οι οποιουδήποτε τύπου αγγελίες εκτός του Buy & Sell

Συγνωμη.

 

Μπορεις να υπενθυμισεις το μαξιμουμ μεγεθος του αρχειου που προτείνεις να τοποθετουμε στο post ? Ευχαριστω

 

Σχετικα με την αγγελια ποια εννοείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...