Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και για να μην παρεξηγούμαστε geomiii3 η breitling είναι η εταιρία που γουστάρω μετα τη ρόλεξ, για πολούς λογους, ποιότητα κατασκευής, τρομερά τεστ, σύγχρονο εργοστάσιο με τις αυστηρότερες συνθίκες κατασκευής ρολογιών, κάθε ρολόι που παράγουν είναι chronometer certified και είναι και απο τις λίγες αυτόνομες εταιρίες στο χώρο, πολύ συμαντικό αυτό. με χαλάνε λίγο οι ετά και το bezel που δείνει μια χαλαρεί αίσθηση κατασκευής άν και ξέρω ότι είναι χιλιοτεσταρισμένα και δε πρόκειτε να πάθει τίποτα ούτε το bezel.

 

kalimera Dimatha

 

me tpt dne parexigisei file mui,aplpa antallasume edo apospeis k ''gnoseis''...oso gia to bezel den 8a to elega oti dinei mia xalarh ais8isi kataskeuhs!!!...isa isa(apta liga pu xero k tleios ebeirika..mporo na po oti to bezel sta rolex mu edine mallon auth thn entyposi k episis mhn xechnas oti sta breitling to bezel den einai uniratteral alla oneway turn!!!)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalimera!!!na'sai akal file mu makari!!!!oso gia ta merokamata mallon polla akoma alla h elpida pe8ainei teleutaia....xexexe!!!!!

 

to erotima einai panots iwc portuguesse h Panerai marina me indication power reserve?!?!?!(xerei o redcon k o gerolykos..tus eixa ''prixei'' sto meeting;-)

 

arketa meglao dillima 8a elega tulaxisotn gia mena!!!!...protaseis k epixeirimata kalo-proeriata apo olous parakalo....

 

kamia protasi kanena epixirima...mias ola auta prepei esi na ta zigiseis me ta dika sou metra kai stathma sto ti psaxneis...ena tetio roloi pou i xrisi tou den tha einai apla na diavazeis tin wra, alla tha einai mia AGAPI sou gia to sigekrimeno antikeimeno kai auto pou antiprosopevei gia sena.

 

Pio sou kanei click??? Se pio tha koitas to roloi kai den tha thimase ti wra einai??? E auto pou tha se kanei na niwtheis etsi auto na pareis...

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

file marketer..kaliterh apanthsh dne mporuses na mu doseis!!!!!...akrivos etsi elega na to kano k ego...giati ontos mia tetoia ependysh(giati etsi to blepo ego!!!) 8elei orimi skepsh k fysika na akous thn kardia sou!!!;-))))

 

ante tora pali sto merokamato mpas k kanume kamia oikonomia k brume ta fraga!;-pppppppp

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

kalimera!!!na'sai akal file mu makari!!!!oso gia ta merokamata mallon polla akoma alla h elpida pe8ainei teleutaia....xexexe!!!!!

 

to erotima einai panots iwc portuguesse h Panerai marina me indication power reserve?!?!?!(xerei o redcon k o gerolykos..tus eixa ''prixei'' sto meeting;-)

 

arketa meglao dillima 8a elega tulaxisotn gia mena!!!!...protaseis k epixeirimata kalo-proeriata apo olous parakalo....

Σκέψου το καλα.. να σε φτιάξω λιγάκι;

ΑΑΑΥΤΟΟΟΟ ;

http://www.viapaneristi.com/pammodelsreference/Pam27C.jpg

 

ή αυτό;

 

http://www.watches.co.uk/watch_pics/largepics/iw0901P.jpg

 

εσύ αποφασίζεις ;-) οποιο και να παρεις ξεκινα αποταμίευση !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

asta na pane file mu ontos gamata!!!!...re sy pu to eides to portugese me 4000e..ego koitaxa ta diafora sitek dne paizei me tpt kati toso fthno..mhpos leme gia to portofino h kana allo...pantos exei k ta classica kommatia ths IWc gyro sto 3000e

 

source:

 

http://www.watchesplanet.com

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω..

 

ποιο πιστευτε το πιο καλο

απο τα οικονομικα ~ 300 ευρω,

που να ειναι αυτοματο

αδιαβροχο και να χει look submariner;;,,

THNX

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

asta na pane file mu ontos gamata!!!!...re sy pu to eides to portugese me 4000e..ego koitaxa ta diafora sitek dne paizei me tpt kati toso fthno..mhpos leme gia to portofino h kana allo...pantos exei k ta classica kommatia ths IWc gyro sto 3000e

 

source:

 

http://www.watchesplanet.com

Με δεξιοτεχνικό ψαλίδι ή διαδικτυακό δόντι μπορεις χαλαρα με 4.000 ευρ να το προσγειώσεις στην αγκαλιά σου !

Ο αδερφός μου είναι ένα βημα πριν την αποκτηση του ;-)

 

Λάβε υπόψιν σου ότι δε μιλαω για το αυτοματο με το power reserve 7 ημερων (υπαρχουν διαφορα μοντελα portuguese) αναφερομαι στο κλασσικό αυτόματο ;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Να (ξανα)ρωτήσω κι εγώ κάτι.

Γενομένης συζητήσεως σ' ενα αλλο thread σχετικά με παλαιά αντικειμενα, θυμήθηκα ένα παλιο ρολόι που έχω.

Κοιτάζοντας το αποψε λοιπον, είδα, ότι εκτός απο το ΩMEGA που γράφει στο πάνω μέρος του καντράν, πιο κάτω, γράφει TURLER.

Μήπως μπορεί κανείς να με πληροφορήσει τι σημαίνει ακριβώς αυτό?

Και γιατί αν και είναι ΩΜΕΓΑ, χρυσό (το δερμάτινο λουράκι κλεινει με μια εγγράφα χρυσή που έχει το Ω πάνω της), γιατί λοιπον δε γράφει το λογότυπο της εταίρείας πισω απ το ρολόι?

Οτι ειναι αυθεντικό είναι σίγουρο,γιατί έχει παει στην αντιπροσωπεία για τσεκάρισμα.

Εχει κανεις καμμιά ιδέα?

Μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες (ετος κατασκευης, μεγεθος, ειδος μηχανισμου κλπ0 και να ανεβασεις φωτο; Με ενδιαφερει να το δω.

Το Turler ειναι ονομα, προκειται για έναν διάσημο αντιπρόσωπο υψηλης ωρολογοποιίας με εδρα τη Γενευη. Σε ορισμενα παλια μοντελα μπηκε και το δικό του ονομα επανω στο καντραν. Ορισμενα απο αυτα εχουν συλλεκτικη αξία και θεωρουνται vintage κομματια (ρολογια-αντικες κατα καποιο τροπο). Στο καταστημα που πηγες το εκτιμησαν ; Αν η τιμη του ειναι καλη αξιζει να το επισκευασεις εφοσον δε δουλευει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

πολύ μου άρεσε η παρουσίαση της oyster σειράς, ελπίζω θα κάνετε και μία για την cellini και μετά για την πατέκ! όσο για τις εκθέσεις στην ελβετία είναι δύο, το σαλόνι της γενεύης όπου η μόλεξ δεν λαμβάνει καν μέρος και το σαλόνι της βασιλείας όπου λαμβάνει και η μόλεξ μέρος. δεν έχω πάει προσωπικά αλλά έχω διαβάσει αφιερώματα, συνεντεύξεις από τις εταιρίες και έχω δει και τις αντιστοιχες φωτογραφίες. αυτοί που πήγαν ξέρουν κάτι παραπάνω και μπορούν να εκφέρουν γνώμη.
Link to comment
Share on other sites

Με δεξιοτεχνικό ψαλίδι ή διαδικτυακό δόντι μπορεις χαλαρα με 4.000 ευρ να το προσγειώσεις στην αγκαλιά σου !

Ο αδερφός μου είναι ένα βημα πριν την αποκτηση του ;-)

 

Λάβε υπόψιν σου ότι δε μιλαω για το αυτοματο με το power reserve 7 ημερων (υπαρχουν διαφορα μοντελα portuguese) αναφερομαι στο κλασσικό αυτόματο ;-)

 

ton blepo pantos na me prolavainei sto xalara o bro su...ante ante pestu na kanei kinisi na dume to roloi sto forum ktl na mprizo8ume kanonika!!!!!..kala to power reserve einia sketh koukla!!!!...aaa re plaka pu exume pa8ei...

 

thnx file;-)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω..

 

ποιο πιστευτε το πιο καλο

απο τα οικονομικα ~ 300 ευρω,

που να ειναι αυτοματο

αδιαβροχο και να χει look submariner;;,,

THNX

οταν λες look submariner τι εννοεις ακριβως; Σαν ρεπλικα δηλαδη να μοπιαζει εντελως ή απλα να ψιλοφερνει; Πχ δες λιγο αυτο και πες μου αν σου αρεσει

http://i6.photobucket.com/albums/y221/ghostdoc/gp_vog_05_0809_licpilot_01.jpg

νομιζω για τα λεφτα του αξιζει τρομερα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

να μοιαζει, οχι ιδιο..

ποσο παει αυτο;..

κανα link?..

να μοιαζει και σε αυτο:

http://roachman.com/orient/CEM65001_small.jpg

http://roachman.com/orient/diver/CEM65001.html

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

nikosxeng3 από Θεσσαλονίκη είσαι?

ναι.. υπαρχει κανα καταστημα εδω..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο τεύχος Esquire τον Δεκέμβριου του 2005 είχε ειδικό ένθετο για ρολόγια, και μια καλή ανάλυση για τα Vacheron Constantin, για όσους το προμηθεύτηκαν. Μήπως γνωρίζει κάποιος, κάποια άλλα περιοδικά ή εξειδικευμένα βιβλία για ρολόγια? (Dimatha, που διάβασες αναλύσεις για τις έκθεσεις ρολογιών και τα προιόντα κάθε ωρολογοποιίας που γίνεται στην Έλβετία?)
Link to comment
Share on other sites

kalimera Dimatha

 

me tpt dne parexigisei file mui,aplpa antallasume edo apospeis k ''gnoseis''...oso gia to bezel den 8a to elega oti dinei mia xalarh ais8isi kataskeuhs!!!...isa isa(apta liga pu xero k tleios ebeirika..mporo na po oti to bezel sta rolex mu edine mallon auth thn entyposi k episis mhn xechnas oti sta breitling to bezel den einai uniratteral alla oneway turn!!!)

 

δεν ξερω για το submariner που ειχες αλλα το bezel του SD ειναι oneway as well.

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

τα συγχαρητίρια μου στον georgehh για το ξεχωριστό του γούστο (εγώ προσώπικά το βρίσκω άθλιο το corum) και για την κρίση του που ξέρει τι θέλει και το παίρνει γιατί το βρίσκει όμορφο ξεχωριστό και το γουστάρει. δεν θεωρεί το δικό του το καλύτερο ρολόι του κόσμου και να προσπαθεί να υποβαθμίσει όλα τα άλλα των αλλων εταιριών με λασπολογίες για να πουλάει μούρη και να επιδεικνύει το δικό του ρολόι για καλύτερο από των άλλων σαν να ήταν ψώνιο.
Link to comment
Share on other sites

φοράω ένα ηλιθιο φόρτις με μια άθλια ετά. σχετικά γερό ρολόι βγήκε μέχρι τώρα αλλά σιγά την εταιρία. έχει κάποια ιστορία χωρίς κάτι να έχει προσφέρει στην παγκόσμια ιστορία της ορολογοποιηας. και η σημερινή εταιρία δε μπορώ να τη χαρακτηρίσω εταιρία ρολογιών αφού μονο τις κάσες και ίσως και τους μπρασελέδες φτιάχνουν όπως και το υπόλοιπο 99% των εταιριών. τη μηχανή απλά την αγοράζουν και την τοποθετούν όπως οι υπόλοιποι. μια τετοια εταιρία μονταρίσματος ρολογιών θα μπορούσε να φτιάξει ο καθένας που έχει τα λεφτά και τη θέληση. η μαγκιά είναι στις εταιρίες που τα φτιάχνουν πραγματικά όλες μόνες τους. τώρα για την ετα του ρολογιού μου μέχρι τώρα δε χάλασε απλά μια φορά πήρε νερά και του έκανα υποχρεωτικά σέρβις. μα καλά μόνο μια κάσα φτιάχνουν και αυτή γκαβή βγήκε. πάντος δε θα του ξανακάνω σέρβις και να χαλάσει, δεν αξίζει τα λεφτά, θα αγοράσω μια καινούρια ετα και θα τη βάλει ένας φίλος μου ρολογάς. αφού η καινούρια μηχανή είναι πιο φτηνή από τα εργατικά που θα πλήρωνα για την επισκευή και τα ανταλακτικά. αυτό είναι το θετικό των ετα. ναί ίσως να ξανάπερνα φόρτις γιατί θα ήταν δική μου επιλογή και σχετικά καλη ποιότητα για τη τιμή. αλλά είναι ένα φόρτις, ξέρω ακριβώς τι είναι και δεν είναι παρά ένα μέσω ρολόι της κατηγορίας της τιμής του και όχι το καλύτερο ρολόι του κόσμου και δε μπορεί να συγκριθεί με των άλλων εταιριών που είναι manufactories και ακολουθούν οι ίδιες αυτόνομες την παράδωση της ορολογοποιήας που οι ίδιες έχουν φτιάξει. όλα τα άλλα είναι απλά διαφήμιση, ποιο διάστημα και ποιές αεροπορίες, ενός φίλου μου τραπεζικού υπαλλήλου του χάλασε ο χρονογράφος χωρίς να το έχει χτυπήσει ή καν να κάνει κάποια αθλητική δραστηριότητα. τι λέμε τώρα. ετα 7750. όποιος θέλει ψάχνει την κατασκευή και το αγοράζει για αυτό το λόγο και όποιος θέλει για την εμφάνισει με την τιμή να παίζει πάντα προταγωνιστικό ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω..

 

ποιο πιστευτε το πιο καλο

απο τα οικονομικα ~ 300 ευρω,

που να ειναι αυτοματο

αδιαβροχο και να χει look submariner;;,,

THNX

 

tissot ισως, εγώ θα πάρω bulova me 330 euros quartz divers baraccuda με αδιάβροχο λουράκι να αυτό είναι

 

http://www.bulova.ch/brands/bulovaint/product.aspx?id=19&coll_id=1&origin=collection

 

μαρέσει πολύ

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, αλλα δεν ξερω τα αυτοματα τα

βλεπω σαν "ζωντανα"..

θα ηθελα καποιο που να δειχνει και την φορτιση..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο τεύχος Esquire τον Δεκέμβριου του 2005 είχε ειδικό ένθετο για ρολόγια, και μια καλή ανάλυση για τα Vacheron Constantin, για όσους το προμηθεύτηκαν. Μήπως γνωρίζει κάποιος, κάποια άλλα περιοδικά ή εξειδικευμένα βιβλία για ρολόγια? (Dimatha, που διάβασες αναλύσεις για τις έκθεσεις ρολογιών και τα προιόντα κάθε ωρολογοποιίας που γίνεται στην Έλβετία?)

 

σπο περιοδικα υπάρχουν το ελληνικό chronos oro, καταπληκτικό το έφερα στη συνάντηση, και απο ξένα που ψάχνω αλλα δε τα βρίσκω είναι τα,watchtime,watches,europeanstar, έχω φάει την αθήνα αλλά δεν τα έχω βρεί όποιος ξέρει κανα πρατήριο με περιοδικά ας πει ευχαριστώ dimatha για τα λόγια σου εγώ γενικά δεν μπορω να κρίνω το ρολόι του καθένα απλά γνώμες λέω ο καθένας με τα γούστα του

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

φοράω ένα ηλιθιο φόρτις με μια άθλια ετά. σχετικά γερό ρολόι βγήκε μέχρι τώρα αλλά σιγά την εταιρία. έχει κάποια ιστορία χωρίς κάτι να έχει προσφέρει στην παγκόσμια ιστορία της ορολογοποιηας. και η σημερινή εταιρία δε μπορώ να τη χαρακτηρίσω εταιρία ρολογιών αφού μονο τις κάσες και ίσως και τους μπρασελέδες φτιάχνουν όπως και το υπόλοιπο 99% των εταιριών. τη μηχανή απλά την αγοράζουν και την τοποθετούν όπως οι υπόλοιποι. μια τετοια εταιρία μονταρίσματος ρολογιών θα μπορούσε να φτιάξει ο καθένας που έχει τα λεφτά και τη θέληση. η μαγκιά είναι στις εταιρίες που τα φτιάχνουν πραγματικά όλες μόνες τους. τώρα για την ετα του ρολογιού μου μέχρι τώρα δε χάλασε απλά μια φορά πήρε νερά και του έκανα υποχρεωτικά σέρβις. μα καλά μόνο μια κάσα φτιάχνουν και αυτή γκαβή βγήκε. πάντος δε θα του ξανακάνω σέρβις και να χαλάσει, δεν αξίζει τα λεφτά, θα αγοράσω μια καινούρια ετα και θα τη βάλει ένας φίλος μου ρολογάς. αφού η καινούρια μηχανή είναι πιο φτηνή από τα εργατικά που θα πλήρωνα για την επισκευή και τα ανταλακτικά. αυτό είναι το θετικό των ετα. ναί ίσως να ξανάπερνα φόρτις γιατί θα ήταν δική μου επιλογή και σχετικά καλη ποιότητα για τη τιμή. αλλά είναι ένα φόρτις, ξέρω ακριβώς τι είναι και δεν είναι παρά ένα μέσω ρολόι της κατηγορίας της τιμής του και όχι το καλύτερο ρολόι του κόσμου και δε μπορεί να συγκριθεί με των άλλων εταιριών που είναι manufactories και ακολουθούν οι ίδιες αυτόνομες την παράδωση της ορολογοποιήας που οι ίδιες έχουν φτιάξει. όλα τα άλλα είναι απλά διαφήμιση, ποιο διάστημα και ποιές αεροπορίες, ενός φίλου μου τραπεζικού υπαλλήλου του χάλασε ο χρονογράφος χωρίς να το έχει χτυπήσει ή καν να κάνει κάποια αθλητική δραστηριότητα. τι λέμε τώρα. ετα 7750. όποιος θέλει ψάχνει την κατασκευή και το αγοράζει για αυτό το λόγο και όποιος θέλει για την εμφάνισει με την τιμή να παίζει πάντα προταγωνιστικό ρόλο.

 

παιδες δεν το σταματαμε γιατι πηγαινει παλι σε αγριες χαραδρες αποκλεισμων το θεμα. Οποιος καταλαβε καταλαβε...η ρολεξ εχει κανει ενα σωρο πραγματα στον τομεα, βρηκαν ενα σχεδιο και καποιες μηχανες και κολλησαν εκει...αφου πουλανε γιατι οχι. Αν μπορεις καντο και εσυ ρε φιλε!!! Αλλα στο Ελλαντα παντα ξερουμε να κατηγορουμε ολους για ολα. Εδω κατηγορουν τον Ρεχαγκελ που εκανε το ακοτορθωτο οτι δεν φερνει την αλλαγη στην ομαδα, ειμαι σιγουρος πως καποιοι απο το σαιτ το κανουν...

Προκαλω τους συμφορουμιτες να μου βρουν εμπεριστατομενες και αξιοπιστες μελετες που να αναφερουν και αλλα ρολογια οπως το SD σαν τερας ανθεκτικοτητας και αξιοπιστιας. Εκτος αν γουσταρουν ρολογια για το καθιστικο, εκει παω πασο. Τωρα οσο αναφορα τους αλλους κατασκευαστες, δηλαδη η πανεραι φτιαχνει μονη της τους μηχανισμους? Οχι βεβαια, και αν βαλω ολα της τα μοντελα οπως εγινε με την ρολεξ παλι ολα ιδια λιγο πολυ θα φαινοντε...ωραια και τι εγινε? Εγω θα παρω ενα πανεραι γιατι γουσταρω το σχεδιο, ειναι κατι το ξεχωριστο αλλα μην τα κατεδαφιζουμε ολα ρε παιδια...και ZENITH που γλυκοκοιταζω τωρα τελευταια ειναι μοντελο περιορισμενων αθλητικων δυνατοτητων αλλα δεν υπαρχει προβλημα γιατι για καθε μερα θα φοραω το Τερας και οποτε μου αρεσει θα φοραω το βραδακι το οποιοδηποτε αλλο...

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

kalimera!!!na'sai akal file mu makari!!!!oso gia ta merokamata mallon polla akoma alla h elpida pe8ainei teleutaia....xexexe!!!!!

 

to erotima einai panots iwc portuguesse h Panerai marina me indication power reserve?!?!?!(xerei o redcon k o gerolykos..tus eixa ''prixei'' sto meeting;-)

 

arketa meglao dillima 8a elega tulaxisotn gia mena!!!!...protaseis k epixeirimata kalo-proeriata apo olous parakalo....

 

θα προτιμουσα το πανεραι μονο και μονο σαν θεμα εμφανισης, ειναι πιο μουρη!!!

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΡΟΛΟΓΙΑ

 

http://www.miumu.com/phpbb/index.php?mforum=wgr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...