Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, πιθανότατα γράφω σε λάθος thread, αλλά υπάρχει τρόπος να παραμετροποιησω τα watchfaces από το κινητό μου, το οποίο έχει θήκη τύπου Quick circle? Είναι κινέζικο

 

ναι οντως.. γραφεις σε λαθος θεμα..!!! για πιο αμεση απαντηση κανε μια ερωτηση διπλα. υπαρχει ολοκληρο θεμα με τα κινεζικα αναλογα κ το μοντελο σου...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς θέμα έχεις φιλέ? κ τι παρτίδα είναι το κινητό σου

Ειναι 5 του 2015 και προοριζεται για την γαλλικη αγορα. Μετα τα αρχικα updates ξαφνικα οταν το ανοιγω βγαζει το μνμ : "η εφαρμογη mirrorlink εχει σταματησει να λειτουργει". Το βγαζει 2 φορες αυτο και μετα δουλευει κανονικα το τηλεφωνο. Αν προτεινεις κατι για επιλυση θα σου ειμαι υποχρεος!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 5 του 2015 και προοριζεται για την γαλλικη αγορα. Μετα τα αρχικα updates ξαφνικα οταν το ανοιγω βγαζει το μνμ : "η εφαρμογη mirrorlink εχει σταματησει να λειτουργει". Το βγαζει 2 φορες αυτο και μετα δουλευει κανονικα το τηλεφωνο. Αν προτεινεις κατι για επιλυση θα σου ειμαι υποχρεος!!!

 

σε ευχαριστω γα την απαντηση σου.. ουτε με hard reset εστρωσε..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 5 του 2015 και προοριζεται για την γαλλικη αγορα. Μετα τα αρχικα updates ξαφνικα οταν το ανοιγω βγαζει το μνμ : "η εφαρμογη mirrorlink εχει σταματησει να λειτουργει". Το βγαζει 2 φορες αυτο και μετα δουλευει κανονικα το τηλεφωνο. Αν προτεινεις κατι για επιλυση θα σου ειμαι υποχρεος!!!

Αν δεν χρησιμοποιείς την εφαρμογή μπορεις να πας ρυθμίσεις-εφαρμογες-ολα-να βρεις την εφαρμογή και να τη κάνεις απενεργοποιηση. Επίσης μπορεις πρωτα να δοκιμάσεις καθαρισμό δεδομένων απο κει.

 

Root χωρις να πειραζεται η εγγύηση εχει βγει;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω γα την απαντηση σου.. ουτε με hard reset εστρωσε..??

Δεν εχω κανει hard reset γιατι και στο xda που εχει αναφερθει παρομοιο προβλημα δεν εχει φτιαχτει με hard reset.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν χρησιμοποιείς την εφαρμογή μπορεις να πας ρυθμίσεις-εφαρμογες-ολα-να βρεις την εφαρμογή και να τη κάνεις απενεργοποιηση. Επίσης μπορεις πρωτα να δοκιμάσεις καθαρισμό δεδομένων απο κει.

 

Root χωρις να πειραζεται η εγγύηση εχει βγει;

Αν την απενεργοποιησω δεν θα εχω προβλημα σε αλλες εφαρμογες;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει hard reset γιατι και στο xda που εχει αναφερθει παρομοιο προβλημα δεν εχει φτιαχτει με hard reset.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν την απενεργοποιησω δεν θα εχω προβλημα σε αλλες εφαρμογες;

Δοκίμασε το και στη χειρότερη την ενεργοποιεις πάλι.

Αν και δεν νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

o καιρος σας δουλευει στην lock screen.?? εγω το εχω ενεργοποιημενο αλλα δν βλεπω να κινητε τπτ...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα του τι λέει;

Θα ήθελα αν κάποιος ειχε Note 4 πριν να κανει μια σύγκριση.

Του note ήταν το λιγότερο απολαυστική.

 

Αν και τα εχουμε ξανα πει γενικος η οθονη του νοτε4 είναι ένα τικ πιο φωτεινη με αποτέλεσμα να ωραιοποιοι λιγο παραπανω τις φωτογραφιες αλλα αυτό μονο στην οθονη του κάθε τηλεφωνου ξεχωριστα....η οθονη του G4 είναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα και την θεωρο καλυτερη από του νοτε4....ιδιαιτερα όταν τα τεσταρα σε 4κ βιντεο time lapse εκει φαινεται η διαφορα υπερ του LG

Στην πραξη η καμερα του Lg G4 με δικα μου τεστ (ειχα και τις 2 συσκευες) είναι σιγουρα καλυτερη με λιγοτερο θορυβο σε χαμηλο φωτισμο και καλυτερη-μεγαλυτερη εστιαση(παντα στην Auto λειτουργια & οι 2 συσκευες)....πραγμα που δεν θα το πιστευα αν μου το ελεγαν γιατι θεωρουσα την καμερα του νοτε4 φανταστικη και ελεγα ποσο καλυτερη μπορει να γινει!!!!!Οποτε όπως καταλαβαίνεις μιλαμε για ελλαχιστες διαφορες στο ματι....

H ιδια φωτο στο σαλονι μου με Auto εστιαση στην μεση της συνθεσης μοιαζει σαν να εχει τραβιχτει από το ιδιο τηλεφωνο...όταν όμως ζουμάρεις στην ακρη στα δεξια που υπαρχει μια κορνιζα με φωτο (εκτος εστιασης) εκει στο Νοτε4 δεν καταλαβαίνεις τα προσωπα της φωτο ενώ στο Lg διακρινονται ξεκάθαρα...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου λιγακι τι γινετε με ο weather στην lock screen γιατι δν μου δουλευει..!! η συσκευη μου φοραει την τελευταια εκδοση d..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου λιγακι τι γινετε με ο weather στην lock screen γιατι δν μου δουλευει..!! η συσκευη μου φοραει την τελευταια εκδοση d..!!

 

Ουτε σε εμενα δουλευει...Ουτε σε εργοστασιακη ταπετσαρια(της LG)...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε κανένα καλό tempered glass γιατί πήρα ένα που έκρυβε τον σενσορα με αποτέλεσμα να μην ανάβει η οθόνη μετά από κλήση.....και πήγαν 10 ευρώ στα σκουπίδια με τα γεμιστά.....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

@Tsiglas βάλε μια με 2 εκατοστά κόψιμο στην οθόνη. tokinito.gr στο μαγαζί της γλυφάδας είχε γιατί και εγώ την πάτησα, ξαφνικά σήμερα μαυρη οθόνη με την κλήση, μόλις εβγαλα το tempered glass που κάλυπτε το Proximity sensor ολα καλά.

 

ρε παιδιά καμια εφαρμογή που να σου δείχνει με ποσο mAh φορτίζει υπάρχει για LG?

Στα Samsung είχα αυτή και ήταν τέλεια αλλά στα LG δεν παίζει :(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free

Link to comment
Share on other sites

@Tsiglas βάλε μια με 2 εκατοστά κόψιμο στην οθόνη. tokinito.gr στο μαγαζί της γλυφάδας είχε γιατί και εγώ την πάτησα, ξαφνικά σήμερα μαυρη οθόνη με την κλήση, μόλις εβγαλα το tempered glass που κάλυπτε το Proximity sensor ολα καλά.

 

ρε παιδιά καμια εφαρμογή που να σου δείχνει με ποσο mAh φορτίζει υπάρχει για LG?

Στα Samsung είχα αυτή και ήταν τέλεια αλλά στα LG δεν παίζει :(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free

 

Δοκίμασε την ampere..

Root χωρίς να πειραζεται η εγγύηση υπάρχει;;

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και μιάμιση ώρα :D

Έχω πάθει πλάκα με το πόσο γρήγορα αποκρίνεται! Σχεδόν πριν το σκεφτείς! :lol:

Αυτό που με παραξένεψε λίγο είναι ότι ζεστάθηκε αρκετά όση ώρα έκανε τις ενημερώσεις/αναβάθμιση λογισμικού.

Μου θύμισε τις παλιές εποχές που φορτίζαμε το Ericsson GF768 και δεν μπορούσαμε να το ακουμπήσουμε :p (αν και δεν πλησίασε τόσο σε θερμοκρασία το G4)

Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

@Tsiglas βάλε μια με 2 εκατοστά κόψιμο στην οθόνη. tokinito.gr στο μαγαζί της γλυφάδας είχε γιατί και εγώ την πάτησα, ξαφνικά σήμερα μαυρη οθόνη με την κλήση, μόλις εβγαλα το tempered glass που κάλυπτε το Proximity sensor ολα καλά.

 

ρε παιδιά καμια εφαρμογή που να σου δείχνει με ποσο mAh φορτίζει υπάρχει για LG?

Στα Samsung είχα αυτή και ήταν τέλεια αλλά στα LG δεν παίζει :(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free

 

Δοκίμασε την ampere..

Root χωρίς να πειραζεται η εγγύηση υπάρχει;;

Σωστός!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.ampere

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε εμενα δουλευει...Ουτε σε εργοστασιακη ταπετσαρια(της LG)...

 

Σε όλους ισχύει αυτό?? Κ πως διορθώνεται?? Είναι δυνατόν σε νέο μοντέλο να μην δουλεύουν όλα σωστά???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε εμενα δουλευει...Ουτε σε εργοστασιακη ταπετσαρια(της LG)...

 

εμενα παντως δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως δουλευει.

 

εσενα παλι πως δουλευει.?? τι εκδοση εχεις..??

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορει να μου εξηγηση κανεις τι ειναι η οριζοντια γραμμη που βγαζει κατω απο την ωρα.?? μηπως για αυτο δν παιζει ο καιρος.? δν ξερω λεω....

 

http://s23.postimg.org/y2153vfjb/Screenshot_2015_09_02_22_06_39.jpg

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εσενα παλι πως δουλευει.?? τι εκδοση εχεις..??

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορει να μου εξηγηση κανεις τι ειναι η οριζοντια γραμμη που βγαζει κατω απο την ωρα.?? μηπως για αυτο δν παιζει ο καιρος.? δν ξερω λεω....

 

http://s23.postimg.org/y2153vfjb/Screenshot_2015_09_02_22_06_39.jpg

Την τοποθεσία την εχεις ενεργή? Κάτι τετοια μου εκανε εμενα. Επρεπε να εχω ενεργή την τοποθεσία και στο widget τη χρηση της τρεχουσας τοποθεσίας. Αν εβαζα καποια προκαθορισμενη δεν μου το έδειχνε στο lock screen.

 

Και σε δεύτερη φαση βγαλε το knock code και δες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Knock code δν έχω. Ενα μοτιβο μονο.κ χωρις μοτιβο το ιδιο...Ή τοποθεσία μου είναι ενεργη κ μέσα από τις ρυθμίσεις κ στο widget της εφαρμογής. Δοκιμασα να κάνω κ διαγραφή δεδομένων μέσα τις ρυθμισεις .καιρός. Κ ξανά τπτ...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Knock code δν έχω. Ενα μοτιβο μονο.κ χωρις μοτιβο το ιδιο...Ή τοποθεσία μου είναι ενεργη κ μέσα από τις ρυθμίσεις κ στο widget της εφαρμογής. Δοκιμασα να κάνω κ διαγραφή δεδομένων μέσα τις ρυθμισεις .καιρός. Κ ξανά τπτ...

Εφόσον έχεις ενεργή την τοποθεσία (εστω σε εξοικονόμηση ενέργειας) και στο widget του καιρού έχεις ενεργή την τρέχουσα τοποθεσία, θα έπρεπε κανονικά να στο δείχνει στο lock screen.

Αν γνωρίζει καποιος αλλος κάτι περισσότερο για το πρόβλημα ας βοηθήσει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις ενεργή την τοποθεσία (εστω σε εξοικονόμηση ενέργειας) και στο widget του καιρού έχεις ενεργή την τρέχουσα τοποθεσία, θα έπρεπε κανονικά να στο δείχνει στο lock screen.

Αν γνωρίζει καποιος αλλος κάτι περισσότερο για το πρόβλημα ας βοηθήσει.

Τι να δείξει ρε παιδιά; Μόνο όταν βρέχει και όταν χιονίζει εμφανίζει γραφικά...Τώρα που είναι χαρά Θεού προφανώς δεν δείχνει τίποτα...Μην βλέπετε φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

Τι να δείξει ρε παιδιά; Μόνο όταν βρέχει και όταν χιονίζει εμφανίζει γραφικά...Τώρα που είναι χαρά Θεού προφανώς δεν δείχνει τίποτα...Μην βλέπετε φαντάσματα εκεί που δεν υπάρχουν

 

Κ όμως φιλέ μου στο g3 κ λιακάδα όταν είχε σου εμφάνιζε τον ήλιο από αριστερά για λιγο...σε μένα δν κάνει τπτ!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εσενα παλι πως δουλευει.?? τι εκδοση εχεις..??

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορει να μου εξηγηση κανεις τι ειναι η οριζοντια γραμμη που βγαζει κατω απο την ωρα.?? μηπως για αυτο δν παιζει ο καιρος.? δν ξερω λεω....

 

http://s23.postimg.org/y2153vfjb/Screenshot_2015_09_02_22_06_39.jpg

507 εκδοση εχω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...