Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος δεν εβαλε την επισημη 7.0 ακομα να την βαλει.Το κινητο πεταει.Κανενα προβλημα μεγαλη διαφορα στην θερμοκρασια περισσοτερη φωτεινοτητα και καλυτερη διαρκεια μπαταριας .Γενικως αξιζει τρελα.Και τι σημαντικότερο απ όλα σταματάει το πρόβλημα με τις κλησεις (τουλάχιστον ετσι δείχνει)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός εγκατάστασης στα ελληνικά ή έστω κάποιο βίντεο έστω και στα αγγλικά ..για να βοηθήσει κάποιους (όπως εμένα) που δεν κατέχουν καλά την αγγλική γλώσσα?

Ευχαριστώ!

 

Στο συγκεκριμένο σχόλιο αναφέρεται ο τρόπος :)

Αν διαβάσεις λίγο το thread θα βρεις την άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος δεν εβαλε την επισημη 7.0 ακομα να την βαλει.Το κινητο πεταει.Κανενα προβλημα μεγαλη διαφορα στην θερμοκρασια περισσοτερη φωτεινοτητα και καλυτερη διαρκεια μπαταριας .Γενικως αξιζει τρελα.Και τι σημαντικότερο απ όλα σταματάει το πρόβλημα με τις κλησεις (τουλάχιστον ετσι δείχνει)

 

Μπορείς να δώσεις ένα link για το που κατεβάζουμε την επίσημη;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις ένα link για το που κατεβάζουμε την επίσημη;

 

Nougat Stock FOR LOCKED BOOTLOADER

 

https://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-nougat-stock-locked-bootloader-t3709119

Edited by petraan
Link to comment
Share on other sites

Που να μην έδινε παραπάνω και τα 2 λινκ το παιδί (LG UP και Nougat). Τα έδωσε και 2 άτομα ρωτάνε το ίδιο πράγμα στην ίδια σελίδα. Πραγματικά έλεος...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

 

μολις περασα και γω την 7 μεσω του lg up,ευκολη και γρηγορη εγκατασταση.

παρατηρησα οτι δεν δωσανε στο fhd video ta 60fps οπως στο g5....

απο την αλλη ανανεωθηκε το κινητο,ποσο πλεον με την παλια 6αρα?....συστηνω το upgrade σε ολους,

επισης τα αρχεια και τα apps σας μενουν ανεπαφα(αφουν μιλαμε για upgrade)

 

παιδια εσεις προτεινετε τον μαμα launcher η nova prime?

επισης προτεινετε hard reset και ξανα στησιμο η το upgrade ειναι αρκετο?

 

p.s καλο ειναι να μοιραζομαστε ολοι τις γνωσεις μας και τις εμπειριες με το τηλ,(γι αυτο αλλωστε ειναι και το forum)και οχι να κραζουμε και να ειρωνευομαστε οπως ειδα παραπανω....

 

φιλικα,

παυλος.

 

καλα χριστουγεννα μαγκες

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις προτεινετε τον μαμα launcher η nova prime?

επισης προτεινετε hard reset και ξανα στησιμο η το upgrade ειναι αρκετο?

 

p.s καλο ειναι να μοιραζομαστε ολοι τις γνωσεις μας και τις εμπειριες με το τηλ,(γι αυτο αλλωστε ειναι και το forum)και οχι να κραζουμε και να ειρωνευομαστε οπως ειδα παραπανω....

 

Eγώ προτείνω μαμά launcher σε ΟΛΑ τα τηλέφωνα γιατί έτσι έχω μάθει λόγω iphone από το 2009 :respect:

 

Είμαι επίσης της άποψης ότι το κάθε κινητό πρέπει να έχει τη δική του προσωπικότητα η οποία απορρέει ΚΑΙ από το λειτουργικό του.

 

Τι να το κάνω αν όλα τα τηλέφωνα έχουν nova και μου φαίνονται ίδια στη χρήση?

 

Έχω αλλάξει πάνω από 50 συσκευές android, ποτέ δεν άλλαξα launcher και όλα τα ευχαριστήθηκα.

 

Όσο για το hard reset... εγώ το πήρα πρόσφατα από φιλαράκι που του είχε ήδη περασμένη τη nougat και φυσικά έκανε hard reset για να μου το δώσει.

 

Οπότε δεν έχω άποψη για το αν πρέπει ή όχι.

 

 

Όσο γι΄αυτούς που το κράζουν... καλό θα ήταν να το δώσουν αν και με τα 130-140 που δίνεται ως μεταχειρισμένο δεν νομίζω ότι αξίζει κάτι τέτοιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο σχόλιο αναφέρεται ο τρόπος :)

Αν διαβάσεις λίγο το thread θα βρεις την άκρη.

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

 

μολις περασα και γω την 7 μεσω του lg up,ευκολη και γρηγορη εγκατασταση.

παρατηρησα οτι δεν δωσανε στο fhd video ta 60fps οπως στο g5....

απο την αλλη ανανεωθηκε το κινητο,ποσο πλεον με την παλια 6αρα?....συστηνω το upgrade σε ολους,

επισης τα αρχεια και τα apps σας μενουν ανεπαφα(αφουν μιλαμε για upgrade)

 

παιδια εσεις προτεινετε τον μαμα launcher η nova prime?

επισης προτεινετε hard reset και ξανα στησιμο η το upgrade ειναι αρκετο?

 

p.s καλο ειναι να μοιραζομαστε ολοι τις γνωσεις μας και τις εμπειριες με το τηλ,(γι αυτο αλλωστε ειναι και το forum)και οχι να κραζουμε και να ειρωνευομαστε οπως ειδα παραπανω....

 

φιλικα,

παυλος.

 

καλα χριστουγεννα μαγκες

 

μεγια η 7.0 μεσα στο ''καλο ειναι να μοιραζομαστε ολοι τις γνωσεις μας και τις εμπειριες με το τηλ'' συμπεριλαμβανεται και το κραξιμο και η ειρωνια προς την εταιρία εφόσον είμαστε δυσαρεστημενοι ωστε να δουν μελλοντικοί αγοραστές που θέλουν να ριξουν τα λεφτα τους αρχικά στην εν λόγω συσκευή και καταεπεκταση στην εταιρία τα λεφτουδάκια που με τόσο κοπο εχει βγάλουν και δεν τα σέβεται ο εκάστοτε πωλητής(LG)και αφου αναλύσει τα δεδομένα να παρει την τελικη αποφαση!εχει πολλους που παρολα τα προβλήματα που εχει η συσκευη δεν τους αποτρεπει να την παρουν και καλα κανουν επιλογη τους ειναι αλλά για εμας που στηρίζουμε τοσα χρονια την εταιρια εγω προσωπικά έχω πάρει g3-g4 και έχω πάρει για μανα πατέρα γιαγιά ολοι spirit kai stylus ....τους ΡΙΧΝΩ ΑΚΥΡΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΝΤΥΛΙΑ ΚΑΙ αν ειχα και κανενα κορεατη με γραβάτα της εταιρίας μπροστά μου θα τον εκανα μπαουλο!!!και ας ειναι κορεατης κανω την πολεμικη τους τεχνη απο 8 χρονων!!

Τεσπα μεχρι την τριτη πλακέτα που θα αλλάξω βλέπουμε.......

τωρα για την νουγκατ ας κανει το κολπο γκροσο και να δωσει στο g4 με ΟΤΑ μπας και σωσει την παρτιδα και αν εχει πραγματικά κακαλα εγψ θα παίρνω μονο Lg μεχρι να γερασω ας βαλει επιλογή να πεφτει η ανάλυση της οθόνης οπως τα samsung και να βγαζουμε 2-3 μερες με μια φόρτιση !!!νταξει το παρατράβηξα αλλα ετσι κανεις οταν θες να παραμείνεις στον ανταγωνισμό !!!

 

τωρα στις ερωτήσεις ειναι άτυπος νομος ενα hard reset μετα απο καθε μεγαλο update και μετα να στίσεις το τηλ απο το μηδεν

στο αλλο ερώτημα και γω παντα μανα launcher ασε που απο περιέργεια που δοκίμασα τον νοβα καποτε δεν με βολευει καθολου με μπερδευει!καλες γιορτες και μετα απο χρήση πες μας εντυπώσεις αναλυτικές με την 7!!

να υπενθυμίσω παντως εχθες που χαζευα παλια μηνύματα μου στο φορουμ εντόπισα ενα για το g3 οταν ειχε δωσει την ΜΜ τελικα την ειχε ανακοινωση παραμονή πρωτοχρονιάς στην πολωνια ειχα ολλανδικό τοτε και την πηρα τελη ιανουαριου αρα οσο ζουμε ελπιζουμε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εγω παδια πολωνια ζω και γνωριζω οτι οι κορεατες εχουν το hq tis lg εδω για την ευρωπη,

αλλα την περασα την 7 με το lg up δεν θα κατσω να περιμενω....

by the way ωραιο κτιριο εχουν εχω περασει απ εξω χαχα!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

 

μολις περασα και γω την 7 μεσω του lg up,ευκολη και γρηγορη εγκατασταση.

παρατηρησα οτι δεν δωσανε στο fhd video ta 60fps οπως στο g5....

απο την αλλη ανανεωθηκε το κινητο,ποσο πλεον με την παλια 6αρα?....συστηνω το upgrade σε ολους,

επισης τα αρχεια και τα apps σας μενουν ανεπαφα(αφουν μιλαμε για upgrade)

 

παιδια εσεις προτεινετε τον μαμα launcher η nova prime?

επισης προτεινετε hard reset και ξανα στησιμο η το upgrade ειναι αρκετο?

 

p.s καλο ειναι να μοιραζομαστε ολοι τις γνωσεις μας και τις εμπειριες με το τηλ,(γι αυτο αλλωστε ειναι και το forum)και οχι να κραζουμε και να ειρωνευομαστε οπως ειδα παραπανω....

 

φιλικα,

παυλος.

 

καλα χριστουγεννα μαγκες

 

Απλα κατεβασε την εφαμοργη της καμερας του v10 και θα εχεις full Hd σε 60 fps + το manual στο video.

Link to comment
Share on other sites

Απλα κατεβασε την εφαμοργη της καμερας του v10 και θα εχεις full Hd σε 60 fps + το manual στο video.

 

αυτο εκανα φιλε μου αλλα μου δινει 60fps se manual mode mono

σε auto μου δινει απλο fhd και ΔΕΝ μου δινει uhd......

κριμα......

 

αααα παιδια και σχετικα με το παραπανω που ειπα για τον launcher βαζω nova για το λογω οτι ο launcher tou g4 δεν εχει την επιλογη για 4 εικονιδια στην επιφανεια αλλα μονο για 5 το οποιο μου τα κανει πολυ μικρα και δεν βολευει,

ξερει καποιος κανα trick?

 

ευχαριστω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως το κινητό αναπνέει καλύτερα με την nougat?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι την έχουν περάσει... Το θέμα με τις κλήσεις που κολλούσε το κινητό διορθώθηκε;

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως το κινητό αναπνέει καλύτερα με την nougat?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι την έχουν περάσει... Το θέμα με τις κλήσεις που κολλούσε το κινητό διορθώθηκε;

 

εγω δεν ειδα θεμα με κλησεις

πραγματι το κινητο πηρε αλλο αερα χωρις υπερβολες ομως....

μονο και μονο που αλλαξε το γραφικο περιβαλλον και το λογισμικο ειναι αρκετο

αλλα σε καμια περιπτωση η 6αρα δεν ειναι πιο ελαφρια

αξιζει η αναβαθμιση

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ & καλά Χριστούγεννα!!

 

επισης!!!

καλες γιορτες

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Στην stock εφαρμογή Gallery (Αλμπουμ) το share και το delete είναι δίπλα-δίπλα. Κατάφερα λοιπόν και πρώτα έσβησα μία φωτογραφία που ήθελα να στείλω και μετά έκανα swipe σε άλλη, οπότε εξαφανίστηκε το κουμπάκι Undo που βγαίνει μόλις σβήσεις φωτογραφία.

Υπάρχει κανένας τρόπος να την ανακτήσω?

Στο site της LG είδα ότι γράφουν Gallery -> Menu -> Trash, αλλά εγώ δεν έχω τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το camera app του v10 δινει 60fps fhd video ΜΟΝΟ σε manual mode το οποιο αρχειο δεν υποστηριζεται.....χμ τι να πω

 

επισης feedback για την 7αρα που την δουλευω 3 μερες,

εχω παρατηρησει οτι στην 6 ειχα τρελο lag σε scrolling down στις επφαφες του whats up και οταν εβλεπα youtube και αλλαζα την αναλυση του βιντεο(to pop up του παραθυρου που πεταγοταν για αλλαγη αναλυσης λαγκαρε)

τεσπα τα παραπανω εχουν εξαφανιστει,το κινητο πηρε ανασα.

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα και πέρασα και εγώ την 7.0 από το λινκ που έδωσαν τα παιδιά παραπάνω.πρώτες εντυπώσεις άριστες.Μια ερώτηση όμως.Υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε το χρώμα από την μπάρα που έχει Wi-Fi, ήχο, δεδομένα Bluetooth,κλπ σε άλλο χρώμα; το ολολευκο δεν μπορώ να το συνηθίσω και θέλω να το σκουρυνω.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω θέλει root για τέτοια πράγματα και με την προυπόθεση να υπάρχει κάποιο mod για φλασάρισμα ή να έχεις γνώσεις dev ώστε να αλλάξεις τα layer... δύσκολα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 κιόλας αλλά την κουρτίνα δεν την αλλάζουν... παραμένει λευκή
Link to comment
Share on other sites

Τότε παραμένει ως έχει.κρίμα όμως.Επόμενο βήμα να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Δεν έχω κάνει ακόμα και λογικά χρειάζεται.πάντως μέχρι στιγμής έχει κάτσει καλά, ούτε battery drain βλέπω ούτε κάτι αρνητικό.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το συνηθίσεις... εξάλλου για δευτερόλεπτα το βλέπεις ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε μενα εστρωσε μια χαρα η 7,

δεν θα κανω factory reset,

εχω και το g5 se(με λιγο καλυτερο ας πουμε cpu)και τα βαζω διπλα διπλα και ανοιγω τα ιδια apps να δω τη συγκριση και την ταχυτητα του g4.

ειναι ακριβως το ιδιο,τα παει πολυ καλα

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...