Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εεεε να το κανω τι?????μηπως ηθελες να το στειλεις αλλου????διαβασες τι γραφω?

 

Ναι διάβασα.

Δεν το λέω σαν σίγουρη λύση αλλά σαν μια ιδέα.

Επειδή το bridge ανιχνεύει την σωστή ρομ για το κινητό και την κατεβάζει ξανά αν χρειαστεί μήπως έκανε δουλειά.

Αναφέρομαι για το θέμα της εγγύησης

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ναι διάβασα.

Δεν το λέω σαν σίγουρη λύση αλλά σαν μια ιδέα.

Επειδή το bridge ανιχνεύει την σωστή ρομ για το κινητό και την κατεβάζει ξανά αν χρειαστεί μήπως έκανε δουλειά.

 

δεν εχει να κανει το bridge με την ρομ που πρεπει να εχεις αναλογη τη χωρα προελεύσεις αυτο απλα τσεκαρει αν εχεις την τελευταια εκδοση στην εκαστοτε ρομ που εχεις περασμενη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει το bridge με την ρομ που πρεπει να εχεις αναλογη τη χωρα προελεύσεις αυτο απλα τσεκαρει αν εχεις την τελευταια εκδοση στην εκαστοτε ρομ που εχεις περασμενη...

 

Οκ ήταν απλά μια ιδέα. Και μάλλον λάθος sorry :(

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο παρατήρησα, πως αν το κινητό είναι γυρισμένο με την οθόνη κάτω (να ακουμπάει η οθόνη σε γραφείο ή κρεβάτι) πατώντας το power button να ανάψει η οθόνη, αυτή δεν ανοίγει.. Φταίει που δεν έχουν φως οι αισθητήρες ή είναι τελείως άκυρο? Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

 

Edit. Το έγραψα σε λάθος θέμα

Edited by saxoman85
Λάθος νήμα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί λιγάκι και δεν έχω ασχοληθεί με android απο την 4.1.2 εφαρμογές στην sd μπορούμε εγκαταστήσουμε? Υπάρχει κάποια ρύθμιση να σετάρουμε που θα γίνονται γενικότερα οι εγκαταστάσεις εφαρμογών?

Το έψαξα λιγάκι και το μόνο που βρήκα είναι οτι μπορώ να κάνω την micro sd "adopt", το θέμα είναι πως στίς επιλογές της κάρτας μου έχει μόνο επιλογή για "format" (το οποίο έκανα) αλλά δεν έχει καμιά επιλογή για "format as internal".

Τι παίζει?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο παρατήρησα, πως αν το κινητό είναι γυρισμένο με την οθόνη κάτω (να ακουμπάει η οθόνη σε γραφείο ή κρεβάτι) πατώντας το power button να ανάψει η οθόνη, αυτή δεν ανοίγει.. Φταίει που δεν έχουν φως οι αισθητήρες ή είναι τελείως άκυρο? Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος?

 

Edit. Το έγραψα σε λάθος θέμα

 

Τωρα που το ειπες το παρατηρησα.. Και στο G2 της κοπελας μου το κανει (αναβει και σβηνει). Μαλλον εχει να κανει με τους αισθητηρες οπως ειπες

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω την ελληνικη 6.0 KDZ? ή εχουμε κολλησει στην πολωνικη απο τοτε που θυμαμαι?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.μπορω να προσθεσω παραπανω απο 3 οθονες στην αρχικη του κινητου?

 

Στην αρχική σελίδα σύρεις τα δύο δάχτυλα προς τα μέσα. πως κάνουμε όταν θέλουμε να ξεζουμάρουμε στην φωτογραφία? θα σου εμφανίσει την επεξεργασία αρχικων σελιδων και πατας το + για να προσθέσεις όσες θες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή έχω μπερδευτεί λιγάκι και δεν έχω ασχοληθεί με android απο την 4.1.2 εφαρμογές στην sd μπορούμε εγκαταστήσουμε? Υπάρχει κάποια ρύθμιση να σετάρουμε που θα γίνονται γενικότερα οι εγκαταστάσεις εφαρμογών?

Το έψαξα λιγάκι και το μόνο που βρήκα είναι οτι μπορώ να κάνω την micro sd "adopt", το θέμα είναι πως στίς επιλογές της κάρτας μου έχει μόνο επιλογή για "format" (το οποίο έκανα) αλλά δεν έχει καμιά επιλογή για "format as internal".

Τι παίζει?

 

Απ ότι ξέρω δεν υπάρχει format as internal. Μπορείς να τις περάσεις στην sd κάρτα όσες περνιούνται (κάποιες είναι εξ ορισμού στην εσωτερική μνήμη) μια μια όμως.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική σελίδα σύρεις τα δύο δάχτυλα προς τα μέσα. πως κάνουμε όταν θέλουμε να ξεζουμάρουμε στην φωτογραφία? θα σου εμφανίσει την επεξεργασία αρχικων σελιδων και πατας το + για να προσθέσεις όσες θες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απ ότι ξέρω δεν υπάρχει format as internal. Μπορείς να τις περάσεις στην sd κάρτα όσες περνιούνται (κάποιες είναι εξ ορισμού στην εσωτερική μνήμη) μια μια όμως.

 

Αυτό με το format as internal το διάβασα σαν χαρακτηριστικό της MM και με το να μην το βρίσκω, σκέφτηκα μήπως κάτι δεν πάει καλά.

Οπότε χρησιμοποιώ το move to sd σε όσες εφάρμογες το υποστηρίζουν όπως παλιά, έτσι?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

ναι, είναι το μόνο που έχω βρει. αν και τις εφαρμογές προτιμω να τις κρατάω στην εσωτερική μνήμη γιατί έπαθα μια νίλα με την κάρτα κι εγώ και δεν την αναγνώριζε κι έπρεπε να τις ξαναπεράσω. Edited by HRISA76
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μιας και ενδιαφέρομαι και εγώ για κάρτα μνήμης αξίζει τα παραπάνω χρήματα αυτή (http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-128gb-128gb-micro-sdxc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555799) σε σχέση με κάτι evo plus κτλ η τσάμπα θα τα δώσω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μιας και ενδιαφέρομαι και εγώ για κάρτα μνήμης αξίζει τα παραπάνω χρήματα αυτή (http://www.e-shop.gr/kingston-sdca3-128gb-128gb-micro-sdxc-uhs-i-u3-with-adapter-p-PER.555799) σε σχέση με κάτι evo plus κτλ η τσάμπα θα τα δώσω.

 

Υπάρχει άλλο θέμα για τ αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπότε χρησιμοποιώ το move to sd σε όσες εφάρμογες το υποστηρίζουν όπως παλιά, έτσι?

 

Προς το παρόν ακόμα θεωρείται το πιο ενδεδειγμένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το format as internal το διάβασα σαν χαρακτηριστικό της MM και με το να μην το βρίσκω, σκέφτηκα μήπως κάτι δεν πάει καλά.

 

Αυτό, όντως, είναι ένα από τα καινούργια features της ΜΜ, αλλά η LG (και η Samsung) δεν το έχουν ενεργοποιήσει. Αντίθετα, η Motorola σου δίνει κανονικά αυτήν τη δυνατότητα (άσχετα που, ως τώρα, δε φαίνεται να δουλεύει και πολύ σωστά η μετατροπή της εξωτερικής κάρτας μνήμης σε εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, καθώς δημιουργούνται προβλήματα στην ομαλή λειτουργία του τηλεφώνου).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πιστεύω οτι καλά κάνουν προς το παρόν και δεν περιλαμβάνουν την κάρτα μνήμης στον ενιαίο χώρο... Έτσι χάνει τη φορητότητα της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν πηγαινε αλλο η φαση εστειλα στην lg μαιλ με πηρε τωρα τηλ απο την procordia και μου ειπαν πως δεν ειναι λογικο και υποστηρίζει κανονικα την δευτερα θα ερθει κουριερ να το παρει του ειπα και για τα μικρα λαγκ και μου ειπε πως ισως εχει θεμα ο επεξέργαστης θα κανουν ελενγχο,μια ερωτηση τωρα για να μην φαω κανενα ακυρο και μου μεινει στο χερι εμενα ειναι ουγγαριας ειχα βαλει την ευρωπαικη 6.0 και επειδη ειχα θεματα βρηκα την ουγγρικη 10b την περασα και ηρθε οτα η 20d μετα την 10c και παει λεγοντας...ειμαι εντος εγγύησης????η τζαμπα ο κοπος???

Ακομα και με την Verbatim προβλημα; Τι να πω....Κατι αλλο τοτε συμβαινει στη συσκευη σου.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι καλά κάνουν προς το παρόν και δεν περιλαμβάνουν την κάρτα μνήμης στον ενιαίο χώρο... Έτσι χάνει τη φορητότητα της.

 

Ότι τη χάνει τη φορητότητα, τη χάνει. Αλλά σε ένα κινητό που έχει 8 GB rom (όπου έχεις στη διάθεσή σου 5,5) είναι μια επιπλέον δυνατότητα που έχει ο κάτοχος (με τα όποια κατά έχει αυτό). Όταν μιλάμε για κινητά με 32 GB rom (... καλή ώρα...), δε σου είναι και τόσο απαραίτητη η ενοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ότι τη χάνει τη φορητότητα, τη χάνει. Αλλά σε ένα κινητό που έχει 8 GB rom (όπου έχεις στη διάθεσή σου 5,5) είναι μια επιπλέον δυνατότητα που έχει ο κάτοχος (με τα όποια κατά έχει αυτό). Όταν μιλάμε για κινητά με 32 GB rom (... καλή ώρα...), δε σου είναι και τόσο απαραίτητη η ενοποίηση.

 

Εννοείται οτι μιλάμε για την παρούσα περίπτωση. Εξάλλου συσκευές με τόσο μικρή εσωτερική μνήμη είναι ελάχιστες πια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα hard reset που έκανα, όταν έστηνα το κινητό είδα να κρασάρει πολύ την φώτο προφίλ και όταν κατεβάζω την μπάρα από πάνω. Το κάνει σε κανέναν άλλο? Γενικά παρατήρησα από τότε που έβαλα την micro sd άρχισε να κολλάει. Να και το βίντεο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Υπαρχει τροπος στην αρχικη οθονη οταν το ανοιγουμε να μην υπαρχει τιποτα απο widgets κτλ.Μονο φωτο και ωρα να φαινονται;Βαζω πχ. προγραμμα για τον καιρο και μου βγαινει μες την μεση με του που παω να το ανοιξω...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Υπαρχει τροπος στην αρχικη οθονη οταν το ανοιγουμε να μην υπαρχει τιποτα απο widgets κτλ.Μονο φωτο και ωρα να φαινονται;Βαζω πχ. προγραμμα για τον καιρο και μου βγαινει μες την μεση με του που παω να το ανοιξω...

 

Δυσκολευομαι να καταλαβω τι εννοεις... Την τελευταια αρχικη οθονη που αφησες, αυτη θα βρεις οταν το ξεκλειδωσεις.

Εκτος και αν εννοεις την οθονη κλειδωματος. Αποσαφηνισε το λιγο

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κατι με το μικροφωνο στην ανοιχτη ακροαση; Η ειναι γενικα ετσι; Αν δεν βαλω το στομα πολυ κοντα δεν με ακουνε οι αλλοι.

Το εχει παρατηρησει κανεις; Κριμα γτ χρησιμοποιω πολυ την ανοιχτη ακροαση.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κατι με το μικροφωνο στην ανοιχτη ακροαση; Η ειναι γενικα ετσι; Αν δεν βαλω το στομα πολυ κοντα δεν με ακουνε οι αλλοι.

Το εχει παρατηρησει κανεις; Κριμα γτ χρησιμοποιω πολυ την ανοιχτη ακροαση.

 

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα. Κοιτα μην εχει μπει τιποτα στην θύρα για το μικρόφωνο

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...