Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ όλους τους συμφουρίτες που έχουν στην κατοχή τους αυτό το θεσπέσιο κινητό. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να στείλω για επισκευή το κινητό στην procordia μιας και είναι αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο και είναι ρουμάνικης προέλευσης. Θέλω να περάσω και την 7 και το θέλω τζιτζί! Πλακέτα 607, δεν ξέρω αν θα την αλλάξουν. Επισκευές θέλει το κινητο εξωτερικές, έχουν ξεφτισει κάποια σημεία στην οθόνη και δε δουλεύει πάντα το knock on! Σας ευχαριστώ!!

 

Μπορείς να το στείλεις. Λογικά αν έχει πρόβλημα με το knock θα σου αλλάξουνε οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση όμως ισχύει κανονικά?

 

Αν έχεις ήδη εγγύηση ναι ισχύει. Μετά την αλλαγή της, θα έχεις 2 χρόνια εγγύηση στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Και για αλλαγή πλακέτας ισχύουν τα 2 χρόνια ε?

 

Το δικό μου έχει αλλάξει πλακέτα 4-2-2016, οπότε σε 20 μέρες από τώρα τέλος?

 

Αν και για να άντεξε ως τώρα μάλλον δε θα πάθει τίποτα ποτέ πιά :D

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου 17 Μαρτίου λήγει η εγγύηση ... Η αλήθεια είναι πως είχα κάνει πολύ βαριά χρήση πέρσι το καλοκαίρι (2016) και δεν έπαθε τίποτα. Συνεπώς το βλέπω να παραμένει στο τσαντάκι για καμερουλα για αρκετό καιρό ακόμη :)

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση όμως ισχύει κανονικά?

 

Η εγγύηση ισχύει κανονικά αν είναι από χώρα της Ευρώπης. Απλώς δεν θα στο κάνουν αντικατάσταση, όπως μπορεί να σου έκαναν αν ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας. (που πλέον δεν εισάγει κινητά)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ρουμανικό το κινητό. Θα τηλ procordia για τα περαιτέρω. Υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξουν και πλακέτα? Αν και, χτύπα ξύλο, όλα καλά μέχρι τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Είναι ρουμανικό το κινητό. Θα τηλ procordia για τα περαιτέρω. Υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξουν και πλακέτα? Αν και, χτύπα ξύλο, όλα καλά μέχρι τώρα!

 

έχεις τύχες και γω για knock on το έστειλα και άλλαξαν πρώτα πλακέτα μου το έστειλαν πισω συνέχισε το πρόβλημα και το ξαναεστειλα σε μια βδομάδα και άλλαξαν και οθόνη και πλαίσιο....τώρα βέβαια με κάνει μαγκιές το σήμα κοσμοτε και το wifi βασικά κάνει εναλλαγές ενώ έχω wifi παει σε 4g+ κλείνω ανοίγω το wifi της συσκευής και συνδέετε ενιοτε δεν πιάνει κανένα δίκτυο και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση σην συσκευή για να συνέλθει!!αχαχαχαχαχαχαχ εχει μπει ο σατανάς μέσα του άλλες 11 μέρες έμειναν για εγγύηση αν το συνεχίσει θα ξαναπάει προκορντια για αλλαγή κεραιών!!!αυτές μανισιες ακόμα !!!(παράθεση προβλήματος κάνω οχι γκρίνια μην μου την πέσετε πάλι)

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω την τύχη μου αν και δεν πολυκαίγομαι για αλλαγή πλακέτας!

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ανταλλαγή με Idol 4 κουτάτο με VR Glasses + ακουστικά JBL (όλα στη "μαμά" συσκευασία)

 

Μέχρι και double tap έχει... δεν το περίμενα, οπότε μόνο η καμερά θα μου λείψει από το LG.

 

Θα σας παρακολουθώ όμως διότι μου αρέσετε :D

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ανταλλαγή με Idol 4 κουτάτο με VR Glasses + ακουστικά JBL (όλα στη "μαμά" συσκευασία)

 

Μέχρι και double tap έχει... δεν το περίμενα, οπότε μόνο η καμερά θα μου λείψει από το LG.

 

Θα σας παρακολουθώ όμως διότι μου αρέσετε :D

 

Για μένα, έκανες υποβάθμιση. Αλλά οκ, καλοδούλευτο nevertheless :)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, έκανες υποβάθμιση. Αλλά οκ, καλοδούλευτο nevertheless :)

 

Έχεις δίκιο!

 

Σε απόλυτα χαρακτηριστικά έκανα υποβάθμιση αλλά επειδή τα βαριέμαι γρήγορα στα δικά μου μάτια είναι αναβάθμιση!

 

Έχασα σε CPU, μνήμη, κάμερα... κέρδισα σε... Design - ηχεία -> stereo 2x3.6w:blink: - ακουστικά -> JBL - VR Glasses

 

Kαι επίσης δεν έχασα σε χρήματα... όσο μπορεί να πουληθεί το LG αυτή τη στιγμή τόσο αξίζει και το Idol.

 

Απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής και άλλο τόσο ευχαριστημένος με το G4 και... πάμε γι' άλλα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα..με το πυυ το παρέλαβα πέρασα τν 29α..πολύ καλό φαίνεται, λίγο η κάμερα δεν με τρέλανε αλλά ίσως θέλει τις κατάλληλες ρυθμίσεις..

Α) υπάρχει εύκολος τρόπος να περάσω root σε αυτή τν έκδοση; είναι κάποιες εφαρμογές από τις οποίες θέλω να απαλλαγώ..

Β) εφαρμογή κάμερας χρησιμοποιείτε την stock? Κάπως νιώθω ειδικά στο βίντεο πολύ χαμηλά τα frames, και σαν κάποιες παράλληλες γραμμές να περνάνε από την οθόνη..Ίσως λόγω του ότι καλομαθα με mi5s, τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή κάμερας χρησιμοποιείτε την stock? Κάπως νιώθω ειδικά στο βίντεο πολύ χαμηλά τα frames, και σαν κάποιες παράλληλες γραμμές να περνάνε από την οθόνη..Ίσως λόγω του ότι καλομαθα με mi5s, τι να πω..

To Μι5s για να φτάσει το G4 σε ποιότητα video (ήχος - εικόνα - fps - σταθεροποίηση) πρέπει να φάει πολλά ψωμιά ακόμα!

Κάτι άλλο συμβαίνει. Στην εσωτερική μνήμη το στέλνεις το video ή σε SD;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως με τι νέα ROM δεν πιάνει 4G+ η κάνω λάθος?

 

Ποιά ROM εννοείς την Nougat; Αν εννοείς αυτή πιάνει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο!

 

Σε απόλυτα χαρακτηριστικά έκανα υποβάθμιση αλλά επειδή τα βαριέμαι γρήγορα στα δικά μου μάτια είναι αναβάθμιση!

 

Έχασα σε CPU, μνήμη, κάμερα... κέρδισα σε... Design - ηχεία -> stereo 2x3.6w:blink: - ακουστικά -> JBL - VR Glasses

 

Kαι επίσης δεν έχασα σε χρήματα... όσο μπορεί να πουληθεί το LG αυτή τη στιγμή τόσο αξίζει και το Idol.

 

Απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής και άλλο τόσο ευχαριστημένος με το G4 και... πάμε γι' άλλα :D

 

Μία χαρά τότε :)

Ελπίζω να σε βγάλει αρκετό καιρό και αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μήνα τώρα που παρατήρησα κάτι πολύ θετικό και μου αρέσει. Πριν πάθει το bootloop και το πάω σέρβις, το κινητό έβραζε στην κυριολεξία όταν έπαιζα κάποιο παιχνίδι. Μετά από πέντε λεπτά ειχε βράσει πίσω στο ύψος της κάμερας. Από την αλλαγή πλακέτας και μετά δεν ζεστενεται καθόλου. Και παίζω ακριβώς το ίδιο παιχνίδι για μια ώρα συνεχόμενα κάθε μέρα και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

Το ότι συμβαίνει αυτό όμως δεν το κάνει αυτόματα άξιο της εμπιστοσύνης μου πλέον για κυρια συσκευή! Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Πάντως το ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω έστω για παιχνίδια είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μήνα τώρα που παρατήρησα κάτι πολύ θετικό και μου αρέσει. Πριν πάθει το bootloop και το πάω σέρβις, το κινητό έβραζε στην κυριολεξία όταν έπαιζα κάποιο παιχνίδι. Μετά από πέντε λεπτά ειχε βράσει πίσω στο ύψος της κάμερας. Από την αλλαγή πλακέτας και μετά δεν ζεστενεται καθόλου. Και παίζω ακριβώς το ίδιο παιχνίδι για μια ώρα συνεχόμενα κάθε μέρα και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

Το ότι συμβαίνει αυτό όμως δεν το κάνει αυτόματα άξιο της εμπιστοσύνης μου πλέον για κυρια συσκευή! Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Πάντως το ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω έστω για παιχνίδια είναι καλό.

Και στο δικό μου μετά από αλλαγή πλακέτας έχει χαμηλότερες θερμοκρασίες.

Οι υψηλές θερμοκρασίες ήταν ένα δείγμα κακής επαφής σε κάποια σημεία, που ήταν η κυρία κατηγορία για το bootloop

γενικά : Αντε βγάλε άκρη με την LG

Καλημέρα

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μήνα τώρα που παρατήρησα κάτι πολύ θετικό και μου αρέσει. Πριν πάθει το bootloop και το πάω σέρβις, το κινητό έβραζε στην κυριολεξία όταν έπαιζα κάποιο παιχνίδι. Μετά από πέντε λεπτά ειχε βράσει πίσω στο ύψος της κάμερας. Από την αλλαγή πλακέτας και μετά δεν ζεστενεται καθόλου. Και παίζω ακριβώς το ίδιο παιχνίδι για μια ώρα συνεχόμενα κάθε μέρα και δεν καταλαβαίνει τίποτα

Επιβεβαιώνω. Έχει πόσο καιρό που θέλω να το γράψω αλλά ήθελα πρώτα να το δώ από όλες τις πλευρές. Και το δικό μου μετά από αλλαγή πλακέτας (708) παραμένει παγωμένο ΟΤΙ και άν κάνω. Ούτε στα παιχνίδια ούτε στην λήψη video (μετά το 5λεπτο βαρούσε καλές θερμοκρασίες) ανεβάζει. Αυτό ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σημαίνει πολλά!!!

Μένει να το τεστάρω και σε δύσκολες-παρατεταμένες συνθήκες λήψης. Και εκεί, κατά την χρήση data (H), η θερμοκρασία πήγαινε στο Θεό. Το καλοκαίρι η Χαλκιδική είναι ιδανική για τέτοιο τεστ. :D

 

Για μένα, σύμφωνα με αυτά που διαβάζω εδώ κι εκεί στο ένα έτος (περίπου) συνύπαρξης με το G4, οι θερμοκρασία ήταν ο βασικός (άν όχι ο μοναδικός) λόγος bootloop.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μήνα τώρα που παρατήρησα κάτι πολύ θετικό και μου αρέσει. Πριν πάθει το bootloop και το πάω σέρβις, το κινητό έβραζε στην κυριολεξία όταν έπαιζα κάποιο παιχνίδι. Μετά από πέντε λεπτά ειχε βράσει πίσω στο ύψος της κάμερας. Από την αλλαγή πλακέτας και μετά δεν ζεστενεται καθόλου. Και παίζω ακριβώς το ίδιο παιχνίδι για μια ώρα συνεχόμενα κάθε μέρα και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

 

Το ότι συμβαίνει αυτό όμως δεν το κάνει αυτόματα άξιο της εμπιστοσύνης μου πλέον για κυρια συσκευή! Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Πάντως το ότι μπορώ να το χρησιμοποιήσω έστω για παιχνίδια είναι καλό.

 

Πουλα το και παρε κανενα 2ds. Τι παιχνιδια εχει το κινητο; Τα μονα που βλεπω ειναι αυτα που ζητανε να αγορασεις ολη την ωρα, σου κανουν tutorial το πως θα αγορασεις και γιατι. Αυτα συγνωμη δεν ειναι παιχνιδια. Αν τωρα εχεις βαλει χειριστηριο στο κινητο και τρεχεις κανεναν emulator τοτε συγχαρητηρια αλλα και παλι το bootloop θα το εχεις στο τσεπακι σου. :p

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεται τέτοια γιατί θα διαμαρτυρηθούν οι 2-3 που νομίζουν ότι υπάρχει ακόμα bootloop και θα λένε ότι έτυχε, της έκατσε της lg το software και άλλα τέτοια κουλά που τα πιστεύουν κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Πουλα το και παρε κανενα 2ds. Τι παιχνιδια εχει το κινητο; Τα μονα που βλεπω ειναι αυτα που ζητανε να αγορασεις ολη την ωρα, σου κανουν tutorial το πως θα αγορασεις και γιατι. Αυτα συγνωμη δεν ειναι παιχνιδια. Αν τωρα εχεις βαλει χειριστηριο στο κινητο και τρεχεις κανεναν emulator τοτε συγχαρητηρια αλλα και παλι το bootloop θα το εχεις στο τσεπακι σου. :p
Το κινητό πλέον το έχω μόνο για καμια φωτογραφία και μόνο για το παιχνίδι mobile strike. Η τωρινή μου συσκευή έχει πρόβλημα με τον χώρο κ έτσι μπαίνω από το g4 που έχει και μεγαλύτερη οθόνη. Αυτές είναι οι χρήσεις του g4 πλέον. Δεν το συζητώ να του βάλω σιμ και να το χρησιμοποιήσω. Δεν του έχω εμπιστοσύνη. Αλλά είδα κάτι θετικό μετά από όλη αυτή την ταλαιπωρία και είπα να το αναφέρω. Το ποτε πια lg συνεχίζω να το λέω... Δεν αλλάζει κάτι απ'αυτό. Κ εννοείται ότι πιστεύω πως ανα πάσα στιγμή μπορεί να το πάθει ξανά. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...