Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλαρακι προσεξε!Λεει οτι ειναι quadcore, και σε συνδιασμο με την τιμη (130 €) το κοβω να ειναι bootloopαρισμενο G4 που το περασε το fix που απενεργοποιει τους δυο ισχυρούς πυρηνες ωστε να αποφευγονται οι επανεκιννησεις .

 

4+2 λέει ( Quad-core 1.44 GHz Cortex-A53 & dual-core 1.82 GHz Cortex-A57

GPU Adreno 418 ) .

το θέμα μου ειναι τι παίζει με το 4g...

Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτο....μπορεί καποιος να μου στείλει ενα λινκ να παρω καλώδιο φορτιστή???ηρθε και σε μενα τελικά η ζημια....δοκιμασα τον μετασχηματιστή με αλλο καλωδιο του g3 και φόρτωσε κανονικε οριν εκανε 4 ωρες να οαει 20% φόρτιση

Εάν έχει απόδειξη και είσαι εντός εγγύησης σου το αλλάζει η αντιπροσωπία.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εχω και απόδειξη και εγγύηση αλλα πως γινεται η διαδικασια ?οπως με την πλακετα ερχονται και το παιρνουν?

 

edit:

χΑΧΑΧΑ πηρα τηλ τωρα και ρωτησα με επιασαν γελια στειλε λεει και το τηλ και ολα να δουμε αν οντος φταιει αυτο και να κανουμε αντικατατσταση αφου πρωτα παρεις τηλ στην lg και μας στειλουν γραπτως πως εχει θεμα δηλαδη παρτο αυγο και κουρευτο!!πηρα απο e-bay ενα γνησιο καλωδιο στα 2,6 ευρω και θα ερθει στο σπιτι μου θα αργήσει λιγο αλλα μικρο το κακο!!εντομεταξυ η προκορντια το εχει στα 9,6 με εξοδα αποστολης παει στα 15 τρεχα γυρευε και ολος ο φορτιστης μαζι με εξοδα αποστολης φτανει στα 30 ευρω!!!!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εχω και απόδειξη και εγγύηση αλλα πως γινεται η διαδικασια ?οπως με την πλακετα ερχονται και το παιρνουν?

 

edit:

χΑΧΑΧΑ πηρα τηλ τωρα και ρωτησα με επιασαν γελια στειλε λεει και το τηλ και ολα να δουμε αν οντος φταιει αυτο και να κανουμε αντικατατσταση αφου πρωτα παρεις τηλ στην lg και μας στειλουν γραπτως πως εχει θεμα δηλαδη παρτο αυγο και κουρευτο!!πηρα απο e-bay ενα γνησιο καλωδιο στα 2,6 ευρω και θα ερθει στο σπιτι μου θα αργήσει λιγο αλλα μικρο το κακο!!εντομεταξυ η προκορντια το εχει στα 9,6 με εξοδα αποστολης παει στα 15 τρεχα γυρευε και ολος ο φορτιστης μαζι με εξοδα αποστολης φτανει στα 30 ευρω!!!!

 

Εμένα μου άλλαξαν 2 καλώδια απο 2 LG G4 τον προηγούμενο μήνα. Έστειλα email και τους εξήγησα το πρόβλημα. Μου είπαν να στείλω καλώδιο και πριζάκι. Ήρθαν παρέλαβαν και σε 5 ημέρες είχα 2 καινούρια καλώδια και τα παλιά μου πριζάκια. Χρέωση μηδέν. Αυτά.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το χτυπαω η θα εχω θεμα με το 4g? http://www.ebay.com/itm/Unlocked-LG-G4-H810-AT-T-5-5-32GB-16MP-4G-LTE-3GB-RAM-Quadcore-Smartphone-White/112162897055

 

παιζει σε αυτες τις μπαντες

GSM / HSPA / LTE

 

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

 

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

 

4G bands LTE band 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 12(700)

 

Η μπάντα του 4G που καλό θα ήταν να έχει (έτσι ώστε να σε καλύπτει στα σίγουρα) είναι η Β20 (800), την οποία το συγκεκριμένο δεν έχει.

 

Πολύ πιθανό να πιάνεις 4G και χωρίς αυτήν τη μπάντα, αλλά υπάρχει και η πιθανότητα να έχεις θέμα (ειδικά σε επαρχία).

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου καλώδιο φορτίζει αργά, οπότε θα τους επισκεφτώ για το καλώδιο και για να δω τι θα μου πουν για το image retention.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι μακρυα λειπω και σεζον για δουλεια και ειναι ταλαιπορια και φυσοκα δεν παίζει να μεινω χωρις τηλ για ενα καλώδιο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι μακρυα λειπω και σεζον για δουλεια και ειναι ταλαιπορια και φυσοκα δεν παίζει να μεινω χωρις τηλ για ενα καλώδιο

Για να πιάσεις την απόδοση που έχει το γνήσιο καλώδιο (σε συνδυασμό με τον φορτιστή) πρέπει να βρεις USB καλώδιο που να μπορεί να το διαπεράσει 1,8Α. Προσωπικά δεν κατάφερα με μετρήσω 1,8Α στο καινούριο, αλλά 1,7Α έχω μετρήσει (πάντα σε συνδυασμό με τον γνήσιο φορτιστή και την οθόνη σβηστή - εάν ανάψει η οθόνη η ένταση πέφτει κάτω από 1Α) . Με τα απλά USB καλώδια, εάν πέσεις σε υπεράριστη ποιότητα, θα πιάσεις 1Α. Αισθητή η διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης γιατί στην μία περίπτωση φορτίζεις με 5watt και στην άλλη με 9watt.

Αρα θα πρέπει να ψάξεις "δυνατό" καλώδιο. :-)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για να πιάσεις την απόδοση που έχει το γνήσιο καλώδιο (σε συνδυασμό με τον φορτιστή) πρέπει να βρεις USB καλώδιο που να μπορεί να το διαπεράσει 1,8Α. Προσωπικά δεν κατάφερα με μετρήσω 1,8Α στο καινούριο, αλλά 1,7Α έχω μετρήσει (πάντα σε συνδυασμό με τον γνήσιο φορτιστή και την οθόνη σβηστή - εάν ανάψει η οθόνη η ένταση πέφτει κάτω από 1Α) . Με τα απλά USB καλώδια, εάν πέσεις σε υπεράριστη ποιότητα, θα πιάσεις 1Α. Αισθητή η διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης γιατί στην μία περίπτωση φορτίζεις με 5watt και στην άλλη με 9watt.

Αρα θα πρέπει να ψάξεις "δυνατό" καλώδιο. :-)

 

γνησιο καλωδιο βρηκα δεν βρηκα μουφα απλα ειναι απο κινα εξου και η καλη τιμη....ειναι ψαγμενο το θεμα....απλα αργει να ερθει αλλα δεν με απασχολει εδω Ελλαδα εχει 9,60 απο κινα το πηρα 2,60 απο e-bay το ιδιο με τa nillkin τα τζαμακια τα 2 τα πηρα γνησια 14 ευρω και εδω εχουν και τα 2 μαζι κοντα στο 45αρι και ειναι γνησια εχουν κανονικα κωδικο γνησιοτητας που το ξυνεις και εμφανιζεται~!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα ,

 

της κοπελα μου το g4(h815 0602) ξαφνικά εσβησε και οταν πηγε να το ξανανοιξει κολάει στο logo LG .

ειναι το κλασικό πρόβλημα με το bootloop ?

 

εχει σωτηρία με κάποιο τρόπο ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Εε απλα δοκιμασε να το κανεις hard reset στο μενου που μπαινεις με τον γνωστο συνδιασμο πληκτρων.Το πιο πιθανο ειναι να μην ανοιξει,και απλα θα το στειλεις procordia και σε 1-2 βδομαδες θ το εχεις πισω.
Link to comment
Share on other sites

Η μπάντα του 4G που καλό θα ήταν να έχει (έτσι ώστε να σε καλύπτει στα σίγουρα) είναι η Β20 (800), την οποία το συγκεκριμένο δεν έχει.

 

Πολύ πιθανό να πιάνεις 4G και χωρίς αυτήν τη μπάντα, αλλά υπάρχει και η πιθανότητα να έχεις θέμα (ειδικά σε επαρχία).

 

για αυτο τι λετε ?εχεις ολες τις μπαντες αλλα γραφει us ...o εμπορος βρισκετε στην γερμανια

http://www.ebay.com/itm/201966636076

Link to comment
Share on other sites

γνησιο καλωδιο βρηκα δεν βρηκα μουφα απλα ειναι απο κινα εξου και η καλη τιμη....ειναι ψαγμενο το θεμα....απλα αργει να ερθει αλλα δεν με απασχολει εδω Ελλαδα εχει 9,60 απο κινα το πηρα 2,60 απο e-bay το ιδιο με τa nillkin τα τζαμακια τα 2 τα πηρα γνησια 14 ευρω και εδω εχουν και τα 2 μαζι κοντα στο 45αρι και ειναι γνησια εχουν κανονικα κωδικο γνησιοτητας που το ξυνεις και εμφανιζεται~!

 

Ωραίος τότε!

Εάν δεν σου κάνει κόπο, στείλε με PM τα Link από αυτά που πήρες. :D

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος τότε!

Εάν δεν σου κάνει κόπο, στείλε με PM τα Link από αυτά που πήρες. :D

http://m.ebay.com/itm/HOT-Nillkin-9H-PRO-0-2mm-2-5D-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Protector-For-LG-G4-/161764123625?txnId=1566223381006

 

http://m.ebay.com/itm/122225922400?_mwBanner=1

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

@KIRIS

Σε ευχαριστώ πολύ :-)

Το καλώδιο (εφόσον είναι πραγματικά το γνήσιο και αφήνει τα προβλεπόμενα Α να περάσουν) έχει τρομερή τιμή.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Η μπάντα του 4G που καλό θα ήταν να έχει (έτσι ώστε να σε καλύπτει στα σίγουρα) είναι η Β20 (800), την οποία το συγκεκριμένο δεν έχει.

 

Πολύ πιθανό να πιάνεις 4G και χωρίς αυτήν τη μπάντα, αλλά υπάρχει και η πιθανότητα να έχεις θέμα (ειδικά σε επαρχία).

 

Αυτό που λέτε με τη μπάντα 20, ισχύει για όλες τις εταιρείες κινητής στην Ελλάδα;

Εγώ π.χ. που έχω Cosmote, με επηρεάζει αν αγοράσω μια συσκευή χωρίς αυτή τη μπάντα;

 

@KIRIS

Σε ευχαριστώ πολύ :-)

Το καλώδιο (εφόσον είναι πραγματικά το γνήσιο και αφήνει τα προβλεπόμενα Α να περάσουν) έχει τρομερή τιμή.

Πήρα πριν μήνες δύο τέτοια από το e-shop.gr στα 3.99€. Τώρα είναι εξαντλημένο.

Έχει θέμα στο κούμπωμα όμως το συγκεκριμένο καλώδιο, είναι αρκετά χαλαρό σε σχέση με αυτό που είχε στο πακέτο το κινητό.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν μήνες δύο τέτοια από το e-shop.gr στα 3.99€. Τώρα είναι εξαντλημένο.

Έχει θέμα στο κούμπωμα όμως το συγκεκριμένο καλώδιο, είναι αρκετά χαλαρό σε σχέση με αυτό που είχε στο πακέτο το κινητό.

Παρήγγειλα ένα από το link που μου έδωσε ο @KIRIS.

Να δούμε τί ψάρια πιάνει.

Γενικά με τα "γνήσια" αξεσουάρ που πωλούνται στο ebay είναι πολύ πολύ πολύ επιφυλακτικός! Το συγκεκριμένο όμως, ότι και άν είναι, εάν όντως αφήνει 1,6-1,8A να το περάσουν θα είμαι πολύ ικανοποιημένος. Θα το χρησιμοποιήσω και σε άλλες συσκευές. Γενικά η τιμή του είναι σούπερ. Ακόμα και στα 4 ευρώ που το πήρες εσύ (εάν επαναλαμβάνω κάνει ότι λέει - συγχωρέστε με αλλά είμαι πολύ δύσπιστος με τα φθηνά από όπου και εάν προέρχονται ) είναι πολύ καλή τιμή.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα από το link που μου έδωσε ο @KIRIS.

Να δούμε τί ψάρια πιάνει.

Γενικά με τα "γνήσια" αξεσουάρ που πωλούνται στο ebay είναι πολύ πολύ πολύ επιφυλακτικός! Το συγκεκριμένο όμως, ότι και άν είναι, εάν όντως αφήνει 1,6-1,8A να το περάσουν θα είμαι πολύ ικανοποιημένος. Θα το χρησιμοποιήσω και σε άλλες συσκευές. Γενικά η τιμή του είναι σούπερ. Ακόμα και στα 4 ευρώ που το πήρες εσύ (εάν επαναλαμβάνω κάνει ότι λέει - συγχωρέστε με αλλά είμαι πολύ δύσπιστος με τα φθηνά από όπου και εάν προέρχονται ) είναι πολύ καλή τιμή.

 

Αμφιβάλλω αν τα συγκεκριμένα καλώδια που πήρα απ' το e-shop.gr είναι γνήσια. Έχουν πολύ χαλαρότερο κούμπωμα σε σχέση με το εργοστασιακό. Τα χρησιμοποιώ μόνο στους εξωτερικούς φορτιστές μπαταρίας που έχω. Για γρήγορη φόρτιση στο κινητό έχω τον ταχυφορτιστή του V10 κι ένα Belkin Mixit Up 2 μέτρων.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει γνήσια και όχι μαιμουδια καλώδια ας κοιτάξει τα blitzwolf. Κρίμα να πετάτε τα λεφτά σας για απλά καλώδια.

Εάν βρεί πατάτα αυτό από ebay (του @KIRIS) θα δοκιμάσω και αυτό που προτείνεις.

Reversable USB με up to 2,1Α όπως αναφέρει και 5 ντόλαρς...σούπερ! :cool:

 

Γενικά, δεν ξέρω γιατί, αλλά τα καλώδια USB τα φτύνουν πολύ εύκολα. Και δεν μιλάω για αυτά που ίσα ίσα δουλεύουν (0,5-0,6Α) αλλά για τα δυνατά. Καλώδιο με 1,5-2Α που να δουλεύει φούλ πασιόν (να φορτίζει 2-3 συσκευές) για πάνω από 6-8 μήνες δεν έχω τύχει.

Ειδικά του LG, 5-6 έχω δει (τα 2 ήταν δικά μου) όλα ήταν off side...δούλευαν στα 0,3-0,5Α και φόρτιζαν το κινητό (με το γνήσιο πριζάκι) σε 7-10 ώρες (ανάλογα τα κέφια τους). Τα 2 καινούρια που μου έστειλε η LG δουλεύουν καμπάνα, αλλά να δούμε μέχρι πότε...

 

Αντίθετα τα Type-c είναι πολύ πιο σκληροτράχηλα! Τουλάχιστον εγώ, την τελευταία 2ετία, αυτό το συμπέρασμα έβγαλα με αυτά που έχω αγοράσει.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Απλά κυκλοφορεί μεγάλη σαβούρα εκεί έξω.εγώ με blitzwolf ξεμπέρδεψα εδώ και 1.5χρόνο περίπου.

Υπάρχει και πιο φθηνό αν θες BlitzWolf® BW-MC1 2.4A Micro USB Braided Charging Data Cable 3.33ft/1m With Magic Tape Strap

https://banggood.app.link/BQN0YgMGSE

 

ή αυτό

https://m.banggood.com/BlitzWolf-BW-CB7-2_4A-3_33ft-or-1m-Micro-USB-Charging-Data-Cable-With-Magic-Tape-Strap-p-1027785.html?rmmds=search

Link to comment
Share on other sites

Απλά κυκλοφορεί μεγάλη σαβούρα εκεί έξω.εγώ με blitzwolf ξεμπέρδεψα εδώ και 1.5χρόνο περίπου.

Υπάρχει και πιο φθηνό αν θες BlitzWolf® BW-MC1 2.4A Micro USB Braided Charging Data Cable 3.33ft/1m With Magic Tape Strap

https://banggood.app.link/BQN0YgMGSE

 

ή αυτό

https://m.banggood.com/BlitzWolf-BW-CB7-2_4A-3_33ft-or-1m-Micro-USB-Charging-Data-Cable-With-Magic-Tape-Strap-p-1027785.html?rmmds=search

Σκέφτομαι για Blitzwolf 2-pack κόκκινο στα 2.5 μέτρα από Amazon, αυτό εδώ:

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B072XF9N7L/ref=pd_gwm_psimh_0?pf_rd_p=de8effd6-3a25-4e43-82ba-7b5108b051cd&pf_rd_s=blackjack-personal-1&pf_rd_t=Gateway&pf_rd_i=mobile&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=KQ4GCFKK8BRRQRNG47JW&pd_rd_wg=zRJZg&pd_rd_r=KQ4GCFKK8BRRQRNG47JW&pd_rd_w=uRcxJ&pd_rd_i=B06XSYV7YT&th=1&psc=1

 

Να φανταστώ ότι των 2.5 μέτρων είναι πιο χοντρό το καλώδιο;

Είναι γνήσια στο Amazon; Να προχωρήσω σε αγορά;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βαση του επισημου site της blitzwolf πουλαει απο amazon & απο banggood επισημα. Οποτε ναι θα ειναι. :)

https://www.blitzwolf.com/

Ναι, το έχω δει το σάιτ της εταιρείας, είδα ότι πουλάει απ' αυτά τα μαγαζιά.

Τελικά λες το 2.5άρι το καλώδιο να είναι πολύ χοντρό, να προτιμήσω καλύτερα 1.8 μέτρα;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω δει το σάιτ της εταιρείας, είδα ότι πουλάει απ' αυτά τα μαγαζιά.

Τελικά λες το 2.5άρι το καλώδιο να είναι πολύ χοντρό, να προτιμήσω καλύτερα 1.8 μέτρα;

 

Εσυ αποφασιζεις. 2.5 μετρα ειναι αρκετα μεγαλο. Εγω κοιταω το πολυ να ειναι ενα μετρο και αυτα εχω παρει + ενα μικροτερο 60cm νομιζω.

Να ξερεις πως αυτα τα καλωδια που εβαλες ειναι καπως πιο σκληρα γιατι ειναι ενισχυμενα. Αν θες πιο ευκαμπτα σαν οπως τα κανονικα κοιτα αυτα που ειναι διχως επενδυση. Αν εχεις δουλεψει ξανα με τετοια καλωδια ισως καταλαβεις τι εννοω. Αρκετος κοσμος τα προτιμαει γιατι δεν παλαντζαρουν μεσα στο αμαξι πχ. :)

 

Επισης στα reversible να ξερεις πως σε καθε νεα συσκευη που θα τα βαζεις για πρωτη φορα να το πας με το μαλακο διοτι ουσιατικα κουμπωνει πανω.

Απαξ και παρεις καλωδια τους (και γενικα προϊοντα τους) παντως δυσκολα θα ξεκολλησεις. Οποτε ορμα σε οτι σου αρεσει εσενα.

Παντως απο banggood ειναι πιο φθηνα οποτε αν θες να παρεις ποσοτητα κοιτα να τα παρεις απο κει αν δεν τα βιαζεσαι. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...