Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτοκολλητο και είναι γενικά εύκολο στη τοποθέτηση. Μπορείς να ρωτήσεις τον Johnnyman25 που έχει βάλει σχεδόν σε όλα τα τηλέφωνα που έχει πάρει.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Ο johnnyman ειναι ο μετρ της τοποθετησης. Τζαμακια/αυτοκολλητα και πασης φυσεως τετοιες λεπτοδουλειες, για τις οποιες πολλοι απο εμας παθαινουμε παρκινσον :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!! :)

Είναι αυτοκόλλητο ναι και είναι πολύ ευκαμπτο.

Απλα σε μερικά σημεία μπορεί να χρειαστείς πιστολάκι.

Έχει βίντεο στο youtube για να δεις πως γίνετε!

Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.

Καλό βράδυ και καλό ξημέρωμα.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω φίλε johnnyman25 είσαι και μακριά μου (Θεσσαλονική)

να σε έβαζα στην αγγαρεία για την τοποθέτηση....!! :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. Μακάρι να είμασταν κοντά θα στο περνούσα.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σημερα ενω ανοιξα το κινητο κολλησε το led στο πρασινο χρωμμα. τα led των ειδοποιησεων ερχονται κανονικα αλλα μολις κλεινω την εκαστοτε εφαρμογη το πρασινο led παραμενει. μονο το led κατα την φορτιση δεν λειτουργει αλλα παραμενει το πρασινο.. τα απενεργοποιησα απο τις ρυθμισεις μπας και στρωσει αλλα οταν τα ενεργοποιουσα παλι τα ιδια.. ουτε με επανεκιννηση εφτιαξε παντως..κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, σημερα ενω ανοιξα το κινητο κολλησε το led στο πρασινο χρωμμα. τα led των ειδοποιησεων ερχονται κανονικα αλλα μολις κλεινω την εκαστοτε εφαρμογη το πρασινο led παραμενει. μονο το led κατα την φορτιση δεν λειτουργει αλλα παραμενει το πρασινο.. τα απενεργοποιησα απο τις ρυθμισεις μπας και στρωσει αλλα οταν τα ενεργοποιουσα παλι τα ιδια.. ουτε με επανεκιννηση εφτιαξε παντως..κανεις καμια ιδεα?

 

μηπως εχεις καποια εφαρμογη που το κραταει ανοιχτο ??δες απο αυτες που τρεχουν στο παρασκήνιο ποια ειναι συνέχεια ανοιχτη αν ειναι βασικα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις καποια εφαρμογη που το κραταει ανοιχτο ??δες απο αυτες που τρεχουν στο παρασκήνιο ποια ειναι συνέχεια ανοιχτη αν ειναι βασικα

 

Οχι τιποτα δεν ειχα στο παρασκηνιο. Μαλλον ειναι καποιο bug δοκιμασα τα παντα (ανοιξε κλεισε, επανεκκινηση, factory reset) τελικα εφτιαξε οταν εβγαλα την μπαταρια και την ξαναεβαλα

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα εκανε το ιδιο , λιγες σελιδες πιο πισω το εχω αναφερει. Ξεκολλησε μονο του μετα απο καποιες μερες
Link to comment
Share on other sites

Το εστειλα και εγω procordia με bootloop. Ξερει κανεις αν υπαρχουν πλακετες και ποσες μερες αναμονη υπαρχει; Μου ειπαν οτι θα ειναι ετοιμο σε 10 εργασιμες αν υπαρχουν πλακετες...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εστειλα και εγω procordia με bootloop. Ξερει κανεις αν υπαρχουν πλακετες και ποσες μερες αναμονη υπαρχει; Μου ειπαν οτι θα ειναι ετοιμο σε 10 εργασιμες αν υπαρχουν πλακετες...

 

Να θυμίσω ότι έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου συζητάμε για τα περί bootloop... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430256

 

Ας μείνουμε on topic στα αντίστοιχα θέματα παρακαλώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

άλλαξα προ ημερών την πλαστική μεμβράνη που είχε το κινητό στην οθόνη λόγω φθοράς και έβαλα το γνωστό σε όλους μας τζακακι .αρκετά λεπτό και τέλειο στην αφή.καμμία αίσθηση με το τελείως πλαστικό.αντιμετωπίζω όμως το εξής θέμα,το οποίο πιστεύω οφείλεται στο τζακακι.όταν πραγματοποιώ κληση κ ακουμπάω το κιν στο αυτί, κλείνει η οθόνη όπως έκανε πάντα.όταν απομάκρυνε όμως το κιν δεν ανάβει πάλι ,μπλοκάρει κ το διπλό χτύπημα,κ μένω με τη κλήση να συνεχίζεται κ να μην μπορώ να κλείσω το κιν.ούτε το πίσω κουμπί δίνει εντολή για ανανά της οθόνης....του έχει τύχει κάποιου άλλου αυτό.είναι θέμα γιατί χρεωνομαι για ανούσιες κλήσεις σε τηλεφωνητες Ευχαριστώ...!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν έρχεται ένα e-mail δεν ανάβει ή οθόνη? Δεν ξυπνάει?

Επίσης στην οθόνη κλειδώματος όταν πατησεις πάνω σε μια ειδοποίηση δεν ανοίγει ή αντίστοιχη εφαρμογή? Π.χ Αναπάντητες κλήσεις? Παταω και μου εμφανίζει στο κάτω μέρος ένα ημιδιαφανο πλαίσιο. Τι είναι αυτό?

Σορυ αλλά παιδευομαι τόση ώρα με αυτές τις χαζομάρες...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν έρχεται ένα e-mail δεν ανάβει ή οθόνη? Δεν ξυπνάει?

Επίσης στην οθόνη κλειδώματος όταν πατησεις πάνω σε μια ειδοποίηση δεν ανοίγει ή αντίστοιχη εφαρμογή? Π.χ Αναπάντητες κλήσεις? Παταω και μου εμφανίζει στο κάτω μέρος ένα ημιδιαφανο πλαίσιο. Τι είναι αυτό?

Σορυ αλλά παιδευομαι τόση ώρα με αυτές τις χαζομάρες...

 

Στο ημιδιάφανο πλαίσιο που λες, αν σύρεις το δάχτυλό σου θα σε πάει απευθείας στην ειδοποίηση που έχεις.

Για το mail δεν θυμάμαι με σιγουριά, αλλά νομίζω πως μόνο χτυπάει. Δεν "ξυπνάει". Δεν ξέρω αν έχει ρύθμιση όπως στα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τρύπα στον αισθητήρα

Η μεμβράνη είχε?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Όχι δεν έχει τρύπα στον αισθητήρα.έχει μόνο στη μπροστινή κάμερα κ το λεντακι.βέβαια ,όταν ακουμπάω το αυτί το αντιλαμβάνεται κ σβήνει η οθόνη.το θέμα δημιουργείται όταν αφαιρώ το τηλ από το αυτί.Δεν ανάβει η οθόνη, κ το χειρότερο δεν λειτουργεί το πίσω κουμπι.Πρέπει να κλείσω την θήκη,να την ξαναανοιξω για να ανάψει πάλι η οθόνη.τσάμπα τα δέκα ευρώ.θα πάω να την βγάλω ...ελπίζω μόνο να είναι θέμα τζαμιού κ όχι κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τρύπα στον αισθητήρα.έχει μόνο στη μπροστινή κάμερα κ το λεντακι.βέβαια ,όταν ακουμπάω το αυτί το αντιλαμβάνεται κ σβήνει η οθόνη.το θέμα δημιουργείται όταν αφαιρώ το τηλ από το αυτί.Δεν ανάβει η οθόνη, κ το χειρότερο δεν λειτουργεί το πίσω κουμπι.Πρέπει να κλείσω την θήκη,να την ξαναανοιξω για να ανάψει πάλι η οθόνη.τσάμπα τα δέκα ευρώ.θα πάω να την βγάλω ...ελπίζω μόνο να είναι θέμα τζαμιού κ όχι κάτι άλλο...

Εκεί είναι το πρόβλημα φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τρύπα στον αισθητήρα.έχει μόνο στη μπροστινή κάμερα κ το λεντακι.βέβαια ,όταν ακουμπάω το αυτί το αντιλαμβάνεται κ σβήνει η οθόνη.το θέμα δημιουργείται όταν αφαιρώ το τηλ από το αυτί.Δεν ανάβει η οθόνη, κ το χειρότερο δεν λειτουργεί το πίσω κουμπι.Πρέπει να κλείσω την θήκη,να την ξαναανοιξω για να ανάψει πάλι η οθόνη.τσάμπα τα δέκα ευρώ.θα πάω να την βγάλω ...ελπίζω μόνο να είναι θέμα τζαμιού κ όχι κάτι άλλο...

 

Το προβλημα ειναι οτι κανει αντανακλαση και σβηνει το τηλεφωνο. Οποτε πρεπει να κοψεις εκεινο το σημειο ή να αλλαξεις τζαμακι. Εχει αναφερθει αρκετες φορες οτι υπαρχουν ορισμενα τζαμακια που ειναι εσφαλμενα κατασκευασμενα ετσι. :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση που είναι κρυμμένο το μενού για να ενεργοποιηθεί/απενεργοποίηση του double tap

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει μενου και γενικα δυνατοτητα για απενεργοποιηση του double tap. Το πρωτο καιρο που το ειχα ψαξει ,εχει ενα προγραμμα να κανεισ sortcut για να το απενεργοποιεις εσυ χειροκινητα,αλλα δεν εβγαλα ακρη... Μολις το μαθεις παντος το ατιμο ,μετα σου λειπει απο αλλες συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Στη 5.0 θυμάμαι ότι υπήρχε η δυνατότητα. Στην 6 το κόψανε; βασικά δεν μου δουλεύει το wake Και νόμιζα ότι πρέπει να το ξανά ενεργοποιήσω

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο bootloop και αλλαγη πλακετας απο 508 σε 610 με τις ιδιες εφαρμογες, V20g κλπ ολα ιδια, παρατηρω τωρα πως ο φωτισμος οθονης ενω πριν αυξομειωνε αυτοματα με smooth (σαν γρηγορο ντιμαρισμα), τωρα βλεπω πως οποιαδηποτε αυξομειωση γινεται ακαριαια και αποτομα. Τι να αλλαξε αραγε. ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εγώ αγόρασα το LG G4 από προσφορά καταστήματος της Wind στα 200€ την προηγούμενη εβδομάδα. Θεωρώ ότι είναι εξαιρετική συσκευή με μόνο μελανό σημείο η μπαταρία του που διαρκεί πολύ λίγο. Δεν μου βγάζει τη μέρα ούτε με συντηρητική χρήση. Το προηγούμενό μου τηλέφωνο ήταν το ΝΟΚΙΑ 930 και δεν είχε ιδιαίτερα καλή μπαταρία αλλά τουλάχιστον έβγαζε τη μέρα. Υπάρχει περίπτωση αν αλλάξω μπαταρία να διορθωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο..

Σκαρτες 2 ώρες οθόνη;

Τόσο κ λίγο παραπάνω έχω εγώ με μπαταρία 13 μηνών..

Μήπως κάποια εφαρμογή σου τρώει τη μπαταρία;

Δεν είναι λογικό...

Καλησπέρα σε όλους. Εγώ αγόρασα το LG G4 από προσφορά καταστήματος της Wind στα 200€ την προηγούμενη εβδομάδα. Θεωρώ ότι είναι εξαιρετική συσκευή με μόνο μελανό σημείο η μπαταρία του που διαρκεί πολύ λίγο. Δεν μου βγάζει τη μέρα ούτε με συντηρητική χρήση. Το προηγούμενό μου τηλέφωνο ήταν το ΝΟΚΙΑ 930 και δεν είχε ιδιαίτερα καλή μπαταρία αλλά τουλάχιστον έβγαζε τη μέρα. Υπάρχει περίπτωση αν αλλάξω μπαταρία να διορθωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εγώ αγόρασα το LG G4 από προσφορά καταστήματος της Wind στα 200€ την προηγούμενη εβδομάδα. Θεωρώ ότι είναι εξαιρετική συσκευή με μόνο μελανό σημείο η μπαταρία του που διαρκεί πολύ λίγο. Δεν μου βγάζει τη μέρα ούτε με συντηρητική χρήση. Το προηγούμενό μου τηλέφωνο ήταν το ΝΟΚΙΑ 930 και δεν είχε ιδιαίτερα καλή μπαταρία αλλά τουλάχιστον έβγαζε τη μέρα. Υπάρχει περίπτωση αν αλλάξω μπαταρία να διορθωθεί?

 

Η μπαταρια θελει καποιες φορτισεις για να καλιμπραρει θα στρωσει μην ανησυχείς οχι θεαματικα αλλα θα βγαζεις 02:10+ οθονη την φόρτιση καθε μερα δεν την γλυτώνεις και τοσο,αλλα υπολόγισε και την παράμετρο επειδη ειναι καινουριο οτι το εχεις λιωσει σιγουρα ολη μερα στο χερι θα το εχεις.....αρα υπομονη και αυτη την βδομάδα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...