Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφτασε χθες το δικο απο το service αλλαγη οθονης λογω IR... Καινουργιο τηλ...

Πριν ενα χρονο αλλαγη πλακετας, 2 χρονια επιπλεον εγγυηση στη πλακετα... Τωρα αλλαγη οθονης αλλα 2 χρονια εγγυηση και εκει... Απο τη στιγμη που εχω gmail account και ειναι ολα backup εκει ανταλλαχτηκα να υπαρχουν να μου το φτιαχνουν... Ετσι κινηταρα για αλλα 2 χρονια τη κραταω

 

Αδερφέ στην άλλαξαν την οθόνη ήδη? Εγώ το έστειλα την Τετάρτη (για τον ίδιο λόγο) και ακόμα δεν έχω κανένα νέο. Και στο track it μου βγάζει δεν βρέθηκε imei.

 

edit. Τώρα είδα ότι είσαι από Κύπρο.. :)

Edited by saxoman85
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ στην άλλαξαν την οθόνη ήδη? Εγώ το έστειλα την Τετάρτη (για τον ίδιο λόγο) και ακόμα δεν έχω κανένα νέο. Και στο track it μου βγάζει δεν βρέθηκε imei.

 

Και εμενα 2 βδομαδες ητανε στο service... Φυσικα αλλαχτηκε ολοκαινουργια με ολα τα προστατευτηκα της λες και αγοραζα καινουργια συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα 2 βδομαδες ητανε στο service... Φυσικα αλλαχτηκε ολοκαινουργια με ολα τα προστατευτηκα της λες και αγοραζα καινουργια συσκευη...

 

Κατάλαβα.. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ στην άλλαξαν την οθόνη ήδη? Εγώ το έστειλα την Τετάρτη (για τον ίδιο λόγο) και ακόμα δεν έχω κανένα νέο. Και στο track it μου βγάζει δεν βρέθηκε imei.

 

edit. Τώρα είδα ότι είσαι από Κύπρο.. :)

 

Πρέπει να πιέσεις και λίγο, να στο κάνουν γρήγορα

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναγράψει σε παλαιότερο μήνυμα,είχα πρόβλημα με την οθόνη ,το γνωστό που έχουν πάθει απο τι βλέπω αρκετοί εδώ μέσα.έκανα λοιπόν δύο κινήσεις μπας και βρω κάποια άμεση λύση χωρίς να στείλω το κινητό στο σέρβις.κατέβασα λοιπόν και εγώ ένα φίλτρο οθονης και το έβαλα στο 20% , να μην είναι και πολύ σκοτεινό.επισης σταμάτησα να χρησιμοποιώ το κινητό ως ξυπνητήρι.δηλαδή έδωσα πέντε ευρώ και πήρα ένα ξυπνητήρι,και απλά κλείνω το κινητό το βράδυ.άλλες φορές όταν το κινητό είναι κοντά στο 50% η μπαταρία του, δεν το φορτιζω κ απλά το κλεινω,άλλες φορές που έχει κάτω από 30%,το φορτιζω κλειστο μέχρι που θα ξυπνήσω, περίπου 6 ώρες δηλαδή. έχω βάλει την 20g και θα σας πω τα αποτελέσματα. σταμάτησε ολοκληρωτικά το πρόβλημα της οθόνης που ήταν αρκετά έντονο, το κινητό πλέον κρατάει αρκετά περισσότερο απο θέμα μπαταρίας και δεν την "καταπίνει" πια τόσο γρήγορα.Από το πρωί που θα ξυπνήσω μέχρι το μεσημέρι το κινητό είναι σε 4g , και από το μεσημέρι κ μετά σε WiFi ή 4g αναλόγως αν είμαι σπίτι ή όχι. μέρα με την νύχτα για μένα χωρίς να θυσιασω κάποια από τις λειτουργίες του. ή μόνη εφαρμογή που το γονατίζει είναι το σκαιπ.το λιώνει κυριολεκτικά.αλλά πιστεύω φταίει η εφαρμογή.η εφαρμογή duo είναι καλύτερη χωρίς να το λιώνει.αυτά ως προς την οθόνη κ την μπαταρία.επισης θέλω να σας πω κ για την εφαρμογή allo που Μόλις βγήκε.δεν μπορούσα να την ενεργοποιήσω γιατί είχα το φίλτρο οθόνης που ανέφερα παραπάνω.Έτσι έκανα απεγκατάσταση του φίλτρου,έδωσα δικαιώματα στην εφαρμογή κ μετά την ξανακατεβασα.από τι διάβασα είναι πρόβλημα της mm . για όποιον ενδιαφέρεται κ ένα tip.όταν ενεργοποιήσετε την allo, πατήστε το εικονίδιο της εγγραφής φωνής κ δωστε δικαιώματα προτού ξανά εγκαταστήσετε το φίλτρο, γιατί αλλιώς θα έχετε το ίδιο πρόβλημα με παραπάνω.ελπίζω να βοήθησα κάποιον με την εμπειρία μου.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με μια γρήγορη αναζήτηση δεν βρήκα κάτι, γίνεται να τραβήξουμε βίντεο με χειροκίνητες ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με την κάμερα του V10 που υπάρχει στο xda σαν εφαρμογη και μπορείς να την εγκαταστήσεις. Αν δεν ξέρεις τι σου γραφω, στείλε μου ΡΜ.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναγράψει σε παλαιότερο μήνυμα,είχα πρόβλημα με την οθόνη ,το γνωστό που έχουν πάθει απο τι βλέπω αρκετοί εδώ μέσα.έκανα λοιπόν δύο κινήσεις μπας και βρω κάποια άμεση λύση χωρίς να στείλω το κινητό στο σέρβις.κατέβασα λοιπόν και εγώ ένα φίλτρο οθονης και το έβαλα στο 20% , να μην είναι και πολύ σκοτεινό.επισης σταμάτησα να χρησιμοποιώ το κινητό ως ξυπνητήρι.δηλαδή έδωσα πέντε ευρώ και πήρα ένα ξυπνητήρι,και απλά κλείνω το κινητό το βράδυ.άλλες φορές όταν το κινητό είναι κοντά στο 50% η μπαταρία του, δεν το φορτιζω κ απλά το κλεινω,άλλες φορές που έχει κάτω από 30%,το φορτιζω κλειστο μέχρι που θα ξυπνήσω, περίπου 6 ώρες δηλαδή. έχω βάλει την 20g και θα σας πω τα αποτελέσματα. σταμάτησε ολοκληρωτικά το πρόβλημα της οθόνης που ήταν αρκετά έντονο, το κινητό πλέον κρατάει αρκετά περισσότερο απο θέμα μπαταρίας και δεν την "καταπίνει" πια τόσο γρήγορα.Από το πρωί που θα ξυπνήσω μέχρι το μεσημέρι το κινητό είναι σε 4g , και από το μεσημέρι κ μετά σε WiFi ή 4g αναλόγως αν είμαι σπίτι ή όχι. μέρα με την νύχτα για μένα χωρίς να θυσιασω κάποια από τις λειτουργίες του. ή μόνη εφαρμογή που το γονατίζει είναι το σκαιπ.το λιώνει κυριολεκτικά.αλλά πιστεύω φταίει η εφαρμογή.η εφαρμογή duo είναι καλύτερη χωρίς να το λιώνει.αυτά ως προς την οθόνη κ την μπαταρία.επισης θέλω να σας πω κ για την εφαρμογή allo που Μόλις βγήκε.δεν μπορούσα να την ενεργοποιήσω γιατί είχα το φίλτρο οθόνης που ανέφερα παραπάνω.Έτσι έκανα απεγκατάσταση του φίλτρου,έδωσα δικαιώματα στην εφαρμογή κ μετά την ξανακατεβασα.από τι διάβασα είναι πρόβλημα της mm . για όποιον ενδιαφέρεται κ ένα tip.όταν ενεργοποιήσετε την allo, πατήστε το εικονίδιο της εγγραφής φωνής κ δωστε δικαιώματα προτού ξανά εγκαταστήσετε το φίλτρο, γιατί αλλιώς θα έχετε το ίδιο πρόβλημα με παραπάνω.ελπίζω να βοήθησα κάποιον με την εμπειρία μου.

Ο snowden ειπε πεντακάθαραρα να μην χρεισημοποιουμε το allo για τους γνωστους λογους.

Βεβαια θα μου πεις οτι μας παρακολουθούν απο παντου αλλα για να λεει ειδικα για αυτην την εφαρμογή μπορουμε να καταλαβουμε οτι ειναι αλλο ενα εργαλειο παρακολούθησης οπως το Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα battery drain; Έχει βρει πιθανές ή σίγουρες αιτίες και λύσεις; Από τότε που το πήρε η κοπέλα μου (Φεβρουάριο) δεν έχω σταματήσει να ακούω για battery drain. Αρχικά είχα ανακαλύψει ότι άμα είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας, αυτή της google που ήρθε με ΜΜ και σώζει στο google drive, προκαλεί wakelocks (δεν έμπαινε καθόλου η συσκευή σε deep sleep) και κατά συνέπεια battery drains. Έπειτα ανακάλυψα ότι ενώ το απενεργοποιούσα, μετά από κάποιο διάστημα ή reboots ξανα ενεργοποιούνταν από μόνο του. Κάποια στιγμή μετά από μερικές απενεργοποιήσεις, σταμάτησε να ενεργοποιείται από μόνο του και για αρκετούτσικο διάστημα σταμάτησαν τα battery drain αλλά έχει πάλι εδώ και μήνα/μήνες που έχουν αρχίσει τα battery drain. Κατά καιρούς και πιο μπροστά εμφάνιζε κανένα αλλά περνούσε. Τώρα όμως είναι επίμονο. Ούτε reboot ούτε τερματισμός όλων των εφαρμογών μπορεί να βοηθήσει και μπορεί να κρατάει συνεχόμενα για μέρες. Μιλάμε για 2 και καμιά φορά 3 φορές φόρτιση την ημέρα. Δυστυχώς χωρίς root δεν μπορούν να δείξουν τίποτα οι εφαρμογές που ψάχνουν για wakelock κλπ. Τόσο έντονο πρόβλημα σε εργοστασιακή συσκευή δεν έχω ξανα δει. Κάποιος άλλος με αντίστοιχο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι προβλημα, ετσι ειναι η συσκευη μας. Μπαταριοφαγα. Εχω παντα δευτερη μπαταρια πανω μου και powerbank. Μην ασχολεισαι αλλο.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Είναι σίγουρο πως υπάρχει πρόβλημα γιατί υπάρχουν μέρες που έχει σταθερή συμπεριφορά με φυσιολογική κατανάλωση, άρα οι άλλες μέρες με την υψηλή κατανάλωση δεν είναι φυσιολογικές. Αλλά ακόμα και να ήταν μία μόνιμη κατάσταση αυτή, τέτοια κατανάλωση δεν δικαιολογείται με την συσκευή σε αναμονή. Μάλλον το σ/κ θα κάνω factory restore συν την αναβάθμιση και ξανά factory restore. Βέβαια τρέμω στην ιδέα μην τυχόν η αναβάθμιση προκαλέσει το soft-bootloop γιατί αναφέρθηκε μία τέτοια περίπτωση εδώ μέσα. Και άμα το πάθει μία φορά, μετά μπορεί να το κάνει συνέχεια. Και ποιος τα ακούει.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πιέσεις και λίγο, να στο κάνουν γρήγορα

 

Τι να πιέσω.. Τους παίρνω όλη μέρα τηλέφωνο σήμερα και δεν μπορώ να βγάλω γραμμή. Τόση δουλειά έχουν?! Ή τα έχουν γειώσει όλα.. Ακόμα και τώρα το ΙΜΕΙ δεν βρέθηκε μου βγάζει!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με την κάμερα του V10 που υπάρχει στο xda σαν εφαρμογη και μπορείς να την εγκαταστήσεις. Αν δεν ξέρεις τι σου γραφω, στείλε μου ΡΜ.

Kαλημερα.Περασα την v5,1 λογικα η τελευταια ειναι ετσι;Απλα την εγκατεστησα στην εσωτερικη καρτα μνημης.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Περασα την v5,1 λογικα η τελευταια ειναι ετσι;Απλα την εγκατεστησα στην εσωτερικη καρτα μνημης.

 

Ναι αυτη ειναι η τελευταια.

Πρεπει να την τρέξεις για εγκατασταση και ολα οκ.

Αν δεν τρεχει πρεπει στις ρυθμισεις ασφαλεια να πας να τικαρεις την επιλογη άγνωστης προέλευσης.και μετα θα εγκατασταθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη ειναι η τελευταια.

Πρεπει να την τρέξεις για εγκατασταση και ολα οκ.

Αν δεν τρεχει πρεπει στις ρυθμισεις ασφαλεια να πας να τικαρεις την επιλογη άγνωστης προέλευσης.και μετα θα εγκατασταθεί.

Kαλημερα.Ενταξει τοτε την σωστη περασα.Ναι μια χαρα ειναι.Να ρωτησω μονο κατι στην εγγραφη βιντεο.Εαν το βαλω στην υψηλοτερη αναλυση UHD και κανω εγγραφη θα κανει διακοπες οπως στην μαμισια;Γιατι καπου διαβασα εδω οτι καλο ειναι να τραβαμε με 1980x κτλ για να μην ζεσταθει και εχουμε κανα bootloop...

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω μια υποψια πως θα ερθει τα χριστουγεννα χωρις ΑΝ!!!για να μας καλοπαρουν απο την τοσο πικρα που φαγαμε!

 

Στοιχηματίζω για τον επόμενο χρόνο η αναβάθμιση στο G4, Πρώτα έχει σειρά το G5.

 

Δυστυχώς, δεν υπάρχουν ρομαντισμοι στις εταιρείες για να "καλό πάρουν"

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στοιχηματίζω για τον επόμενο χρόνο η αναβάθμιση στο G4, Πρώτα έχει σειρά το G5.

 

Δυστυχώς, δεν υπάρχουν ρομαντισμοι στις εταιρείες για να "καλό πάρουν"

 

δεν ειναι θεμα ρομαντισμου ειναι θεμα πωλήσεων τα εχει κανει σκατα και με αυτον τον τροπο θα καλμαρει λιγο τα πραγματα απο αυτη την αποψη το λεω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα ρομαντισμου ειναι θεμα πωλήσεων τα εχει κανει σκατα και με αυτον τον τροπο θα καλμαρει λιγο τα πραγματα απο αυτη την αποψη το λεω...

 

Αυτό εννοώ, όσο χάλια και να τα χει κάνει, σαν εταιρεία, με τα G5/V20 να είναι στην αγορά, δεν έχει να καλμάρει κανέναν . Και το G3 είχε θέματα - όχι τόσο μεγάλα, αλλά θέματα - και δεν έκανε τίποτα.

 

Τέλος πάντων , στοιχηματίζω μετά το Γενάρη ότι θα δοθεί η αναβάθμιση όπως έγινε και με το G3. Θα δούμε

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από αναβάθμιση σε v20g-EUR-XX ανοίγοντας κάποιες εφαρμογές μου βγάζει το μήνυμα εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης. Πως θα το ξεφορτωθώ?
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από αναβάθμιση σε v20g-EUR-XX ανοίγοντας κάποιες εφαρμογές μου βγάζει το μήνυμα εντοπίστηκε επικάλυψη οθόνης. Πως θα το ξεφορτωθώ?

 

Με ειχε ταλαιπωρησει πολυ αυτο το μηνυμα πριν καμια εβδομαδα.

Σταδιακα σε καποιες εφαρμογες και μετα δεν μπορουσα να ανοιξω σχεδον καμια.

Καποια εφαρμογη το κανει.

Με ειχε παιδεψει 1 ολοκληρο απογευμα.

Εχει σχεση με εφαρμογες που ζητανε δικαιωμα στην οθονη (ισως να μη τα λεω καλα, ας μς διορθωσει καποιος που ειναι γνωστης) καθως πηγαν να αναβαθμισουν την ασφαλεια αλλα τα εκαναν μανταρα απ οτι καταλαβα.

Δεν ξερω αν υπαρχει αλλη πιο ευκολη λυση, αλλα εγω αναγκαστικα μια μια τις εφαρμογες να αρχιζω να τις διακοπτω μεχρι να βρω ποια κανει τη ζημια.

Τελικα ηταν (δε νομιζω να ηταν συμπτωματικο) το az recorder.

Μετα μπορεσα να ανοιξω το παραθυρο και να επιλεξω σε ποιες εφαρμογες θα παραχωρησω δικαιωματα.

Αν το googlareis αλλοι λενε ωια την εφαρμογη whats up αλλοι για το viber αλλοι για το messenger για το blue light filter κτλ κτλ γενικα υπαρζουν διαφορες αποψεις.

Το ξερω οτι δεν βοηθησα πολυ αλλα εμενα ετσι το ξεπερασε το κολλημα.

Μπορεις να το δοκιμασεις αν δε δουλεψει κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το μυνημα ειναι ενα ειδος προστασιας κατα την διαρκεια εγκαταστασης καποιου app, οταν τρεχει καποιο αλλο app με επανασχεδιαση οθονης.

Στην δικη μου περιπτωση το προκαλει καθε φορα που εγκαθιστω κατι, το blue light filter.

Το μονο που εχω να κανω πριν την οποια εγκατασταση, ειναι απο την κουρτινα να απενεργοποιησω απο το shortcut το blue light filter (δεν χρειαζεται να το απεγκαθιστω καθε φορα) και τοτε η καθε εγκατασταση προχωρα κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Ενταξει τοτε την σωστη περασα.Ναι μια χαρα ειναι.Να ρωτησω μονο κατι στην εγγραφη βιντεο.Εαν το βαλω στην υψηλοτερη αναλυση UHD και κανω εγγραφη θα κανει διακοπες οπως στην μαμισια;Γιατι καπου διαβασα εδω οτι καλο ειναι να τραβαμε με 1980x κτλ για να μην ζεσταθει και εχουμε κανα bootloop...

 

Κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει λογος να τραβάς UHD.

Εγω δεν εχω τουλαχιστον καποια οθόνη να δω αυτην την αναλυση εκτος του κινητού που ειναι τοσο μικρη που και το FHD ειναι μηδαμινά υποδεέστερο.

Οσο για τα σταμάτημα τα λογικα θα ειναι το ιδιο λογω θερμοκρασιών αλλα δεν ξερω να σου πω σιγουρα γιατι το εβγαλα το app.

Link to comment
Share on other sites

Το μυνημα ειναι ενα ειδος προστασιας κατα την διαρκεια εγκαταστασης καποιου app, οταν τρεχει καποιο αλλο app με επανασχεδιαση οθονης.

Στην δικη μου περιπτωση το προκαλει καθε φορα που εγκαθιστω κατι, το blue light filter.

Το μονο που εχω να κανω πριν την οποια εγκατασταση, ειναι απο την κουρτινα να απενεργοποιησω απο το shortcut το blue light filter (δεν χρειαζεται να το απεγκαθιστω καθε φορα) και τοτε η καθε εγκατασταση προχωρα κανονικα.

 

Γενικά αυτό είναι κάποιο είδος προστασίας που έχει μπει από την 6.0 ΜΜ και έπειτα

Συνήθως αφορά κάποια εφαρμογή που είναι ενεργή εκείνη την στιγμή και "επεμβαίνει" στην οθόνη (blue light filter κλπ)

 

Μπορεί να γίνει και με τον παρακάτω τρόπο

Settings-(General)Apps-Πανω δεξια επιλογη 3 τελείες --> Configure Apps - Draw Over Other Apps - με επιλέγεις No στην αντίστοιχη εφαρμογή

Όταν τελειώσει η εγκατάσταση επιλογή Yes

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.μηπως μπορει καποιος να μας πει που εχει σειρα 607 η 608 αν εχει παθει κανα bootloop μεχρι στιγμης η αν ειναιβολα καλα;γιατι αν διορθωθηκε στις καινουριες πλακετες μπας και εχουμε ελπιδα να το παρουμε..
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει λογος να τραβάς UHD.

Εγω δεν εχω τουλαχιστον καποια οθόνη να δω αυτην την αναλυση εκτος του κινητού που ειναι τοσο μικρη που και το FHD ειναι μηδαμινά υποδεέστερο.

Οσο για τα σταμάτημα τα λογικα θα ειναι το ιδιο λογω θερμοκρασιών αλλα δεν ξερω να σου πω σιγουρα γιατι το εβγαλα το app.

Καλημερα.Γιατι φιλε μου την εβγαλες την εφαρμογη;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...