Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την τριτη περασα απο ενα πλαισιο στην αθηνα και μπηκα μεσα να δω απο κοντα το κινητο γιατι με ενδιαφερει ακομα παρολα τα προβληματα που εχουν αναφερθει. 365 τιμη προσφορας και χωρις δερματινη πλατη :p .επεσε πανω μου ο πωλητης και αρχισε να μου λεει πολυ καλο κινητο κλπ και εχουμε μονο ενα αν θες να στο κρατησω γιατι δε θα ειναι για πολυ η προσφορα η τιμη του ανεβαινει! και του λεω ναι καλο ειναι απλα εχω ακουσει οτι παθαινει bootloop.οοχι μου λεει αυτα τα απεσυρε η lg απο την αγορα τωρα οσα κυκλοφορουν δεν προκειται να παθουν τιποτα.

τον ρωταω δηλ αν παθει κατι το φερνω σε εσας?οχι λεει κατευθειαν στην lg.τον ρωταω αυτο που βλεπω τωρα εχει ανδροιντ 6?οχι μου λεει τα g4 κυκλοφορουν μονο με ανδροιντ 5.λιγο οφ τοπικ αλλα το ειπα ετσι για να δειτε τι μπορει να παθει ενας που δεν ξερει.. εγω τα ακουγα αυτα και γελαγα απο μεσα μου..

 

χχαχαχχαχχα ο πωλητης της χρονιας ειναι αυτος αδερφε αλλα ενταξει την δουλεια του κανει και αυτος....τι να ελεγε παρτο φιλε και δωρο 10 κερακια και 10 προσευχες??!!!αχαχαχαχχααχχα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

την τριτη περασα απο ενα πλαισιο στην αθηνα και μπηκα μεσα να δω απο κοντα το κινητο γιατι με ενδιαφερει ακομα παρολα τα προβληματα που εχουν αναφερθει. 365 τιμη προσφορας και χωρις δερματινη πλατη :p .επεσε πανω μου ο πωλητης και αρχισε να μου λεει πολυ καλο κινητο κλπ και εχουμε μονο ενα αν θες να στο κρατησω γιατι δε θα ειναι για πολυ η προσφορα η τιμη του ανεβαινει! και του λεω ναι καλο ειναι απλα εχω ακουσει οτι παθαινει bootloop.οοχι μου λεει αυτα τα απεσυρε η lg απο την αγορα τωρα οσα κυκλοφορουν δεν προκειται να παθουν τιποτα.

τον ρωταω δηλ αν παθει κατι το φερνω σε εσας?οχι λεει κατευθειαν στην lg.τον ρωταω αυτο που βλεπω τωρα εχει ανδροιντ 6?οχι μου λεει τα g4 κυκλοφορουν μονο με ανδροιντ 5.λιγο οφ τοπικ αλλα το ειπα ετσι για να δειτε τι μπορει να παθει ενας που δεν ξερει.. εγω τα ακουγα αυτα και γελαγα απο μεσα μου..

Χαχαχαχχα το τερμάτισε ο τύπος... Απλά να ξέρεις για ψιχουλα τους έχουν εκεί και τους πιεζουν αφάνταστα, μην τους κρίνεις βαριά

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχα το τερμάτισε ο τύπος... Απλά να ξέρεις για ψιχουλα τους έχουν εκεί και τους πιεζουν αφάνταστα, μην τους κρίνεις βαριά

Ισχύει....!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

G4 boot loop , τα γνωστα!

Το service μου ειπε θα γινει πίστωση στο κατάστημα που το αγόρασα επειδή θα αργήσει το ανταλλακτικό αλλα δεν ηξεραν το ποσό.

Το έχω παρει απο προσφορα Γερμανο...

Παιζει ρολο η προσφορά? Τι πιστωτικό θα μου δωσουν? Ειχε κανείς αντίστοιχη εμπειρία?

Αν ειναι το ποσό της προσφοράς ισως να μη συμφέρει το πιστωτικό αλλά να περιμενω να φτιαχτεί.

 

S.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,

 

G4 boot loop , τα γνωστα!

Το service μου ειπε θα γινει πίστωση στο κατάστημα που το αγόρασα επειδή θα αργήσει το ανταλλακτικό αλλα δεν ηξεραν το ποσό.

Το έχω παρει απο προσφορα Γερμανο...

Παιζει ρολο η προσφορά? Τι πιστωτικό θα μου δωσουν? Ειχε κανείς αντίστοιχη εμπειρία?

Αν ειναι το ποσό της προσφοράς ισως να μη συμφέρει το πιστωτικό αλλά να περιμενω να φτιαχτεί.

 

S.

 

Πιστωτικό θα πάρεις για το ποσό που πλήρωσες όπως είναι και το λογικό. Δες το αν σε συμφέρει και πράξε αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βουρ για άλλο κινητό. Μακάρι να με έκαναν και εμένα πίστωσης που το έστειλα πριν 10 μέρες αλλά μάλλον επειδή ήταν eu μου άλλαξαν οθονη

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/b454709c254dc01103604fb8e9786b57.jpg

 

Αυτή τη συμπτηξη την έχετε και οι υπόλοιποι που το έχετε με ελληνικά.

Παλιά το είχα αγγλικά και δεν το έκανε

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/b454709c254dc01103604fb8e9786b57.jpg

 

Αυτή τη συμπτηξη την έχετε και οι υπόλοιποι που το έχετε με ελληνικά.

Παλιά το είχα αγγλικά και δεν το έκανε

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η συγκεκριμένη γραμματοσειρά είναι ετσι

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να πατα πανω στην αυτοματη φωτεινοτητα και να την αυξομειωνει?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες που λέτε είχα το κινητό στο αυτοκίνητο πανω σε stand για κανα 20λεπτο , και έτρεχε τους ΧΑΡΤΕΣ.

αρχισε να βγάζει μήνυμα για υπερβολική θερμοκρασία, το πηρα απο κει που ηταν και το αφησα στο καθισμα, προφανώς το χτυπούσε ο ήλιος γι αυτο και ανεβασε θερμοκρασία. Με άλλα κινητά βέβαια δεν είχα ποτέ θέμα..

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χθες που λέτε είχα το κινητό στο αυτοκίνητο πανω σε stand για κανα 20λεπτο , και έτρεχε τους ΧΑΡΤΕΣ.

αρχισε να βγάζει μήνυμα για υπερβολική θερμοκρασία, το πηρα απο κει που ηταν και το αφησα στο καθισμα, προφανώς το χτυπούσε ο ήλιος γι αυτο και ανεβασε θερμοκρασία. Με άλλα κινητά βέβαια δεν είχα ποτέ θέμα..

 

Και σε άλλα κινητά συμβαίνει όταν δουλεύει το σύστημα πλοήγησης αρκετή ώρα μέσα σε αυτοκίνητο εκτεθειμένο στον ήλιο, μη σε παραξενεύει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Ενα φιλος ψαχνει κινητο μεχρι 300Ε κινητο αγορα απο Ελλαδα..του προτεινα το G4 γιατι ειχα μεινει στην εντυπωση οτι ειναι αριστο και του αρεσε αρκετα που το ειδε.

Αρχισω και διαβαζω για προβληματα,αξιζει η αγορα αυτη την στιγμη?Αυτονομια κλπ?Ή να προτεινω κατι αλλο? :O

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό κινητό vfm όμως με τα γνωστά θέματα bootloop, οθονών από υπερθέρμανση λογικά μέτρια μπαταρία για πολλούς ειδικά σε υψηλή φωτεινότητα και με χρήση 4g κ κάμερας θέλει με μέτρο η χρήση του. Προσωπικά το θεωρώ εξαιρετική πρόταση ρολλαρει φοβερά οθόνη καταπληκτική και κάμερα όλα τα λεφτά... Από κει και πέρα δεν ξέρουμε αν αλλάξει και η πολιτική της lg για τα γνωστά θέματα στο μέλλον και να υπάρχουν προτάσεις αντικατάστασης αναβάθμισης κοκ

Απλά η γνώμη μου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοντεύει έξι μήνες στα χέρια μου

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χθες που λέτε είχα το κινητό στο αυτοκίνητο πανω σε stand για κανα 20λεπτο , και έτρεχε τους ΧΑΡΤΕΣ.

αρχισε να βγάζει μήνυμα για υπερβολική θερμοκρασία, το πηρα απο κει που ηταν και το αφησα στο καθισμα, προφανώς το χτυπούσε ο ήλιος γι αυτο και ανεβασε θερμοκρασία. Με άλλα κινητά βέβαια δεν είχα ποτέ θέμα..

Καλό θα είναι να το αποφεύγεις αυτό όσο μπορείς... Πλοήγηση στον ήλιο μέσα στο αυτοκίνητο εννοώ τώρα με τις υψηλές θερμοκρασίες. Όταν δροσισει ο καιρός δεν θα έχεις πρόβλημα με αυτό. Πάλι θα ζεσταίνεται με το GPS αλλά όχι τόσο που να έχεις πρόβλημα.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Βουρ για άλλο κινητό. Μακάρι να με έκαναν και εμένα πίστωσης που το έστειλα πριν 10 μέρες αλλά μάλλον επειδή ήταν eu μου άλλαξαν οθονη

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ακριβώς είπαν σε εμένα: επειδή ήταν παραεισαγωγής δεν ήταν δυνατή η αντικατάστασή του με άλλο για λογιστικούς λόγους (μου φαίνεται αρκετά λογικό και τίμιο). Οπότε θα μου αλλάξουν για δεύτερη φορά τη μητρική και για πρώτη την οθόνη.

Πάντως παρότι συμπαθώ τα LG δε θα έλεγα ότι είμαι και πολύ τυχερός: το LG G3 που είχα πήγε στο service για αλλαγή πλακέτας και οθόνης μετά το grey out bug. Το G4 εμφάνισε bootloop, πήγε στο service, επέστρεψε με Android 5.0 μη επίσημα αναβαθμίσιμο (αναβάθμιση μέσω του LGUP οδηγεί σε απώλεια της εγγύησης) και προβλήματα υπερθέρμανσης, χείριστη μπαταρία και image retention. Οπότε τώρα περιμένω καινούργια οθόνη και μητρική (είμαι ήδη 2 εβδομάδες δίχως τηλέφωνο). Συνεπεία όλων αυτών, δε ξέρω εάν θα πρότεινα την αγορά του, παρά την αρκετά δελεαστική τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160708/d1c09fb6b7f4bf2c8565f5273b600229.jpg

Καλησπέρα σας φαίνεται φυσιολογική η θερμοκρασία μετά από 10λεπτή χρήση;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Ενα φιλος ψαχνει κινητο μεχρι 300Ε κινητο αγορα απο Ελλαδα..του προτεινα το G4 γιατι ειχα μεινει στην εντυπωση οτι ειναι αριστο και του αρεσε αρκετα που το ειδε.

Αρχισω και διαβαζω για προβληματα,αξιζει η αγορα αυτη την στιγμη?Αυτονομια κλπ?Ή να προτεινω κατι αλλο? :O

 

Huawei P8.... σαν εναλλακτική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα της γυναίκας μου το LG G4 μετα απο αρκετές προσπάθειες να βάλει το σωστό μοτίβο η συσκευή μπλόκαρε και ζητάει κωδικό ξεκλειδώματος η λογαριασμό google τα οποία δέν θυμάτε πώς μπορούμε τα το ξεμπλοκάρουθμε ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα της γυναίκας μου το LG G4 μετα απο αρκετές προσπάθειες να βάλει το σωστό μοτίβο η συσκευή μπλόκαρε και ζητάει κωδικό ξεκλειδώματος η λογαριασμό google τα οποία δέν θυμάτε πώς μπορούμε τα το ξεμπλοκάρουθμε ??

 

wipe data/factory reset απο recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...