Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις βάλει κανένα antivirus;

 

Οχι τίποτε.

Για να μην μας κυνηγήσουν οι moderator όποιος έχει καμιά ιδέα ας μου στείλει pm.

 

 

Τελικά άκυρο.

Αν είναι δυνατόν.

Το πρόβλημα μου το έκανε η εφαρμογή Lux που την είχα βάλει για να διορθώσω την προβληματική αυτόματη φωτεινότητα της lg.

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος μια αργοπορία να φορτώσει ορισμένες εικόνες, π.χ. τα αυτοκόλλητα στο viber; Είναι φυσιολογικό; Στο nexus 4 δεν είχα προσέξει κάτι ανάλογο. Είναι ήσσονος σημασίας βέβαια και ούτε καν θα το χαρακτήριζα πρόβλημα, αλλά περισσότερο από περιέργεια ρωτάω
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματακι με το ξυπνητήρι. Ενώ όταν το βάζω για πρώτη φορά την επόμενη το πρωί χτυπάει κανονικά, μετά από μερικές μέρες σταματάει να χτυπάει.

Πρέπει να ανοίξω το κινητό για να χτυπήσει. Το δοκίμασα με 3 διαφορετικές εφαρμογές αλλά κάνει το ίδιο. Έχει κανείς καμία ιδέα;

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματακι με το ξυπνητήρι. Ενώ όταν το βάζω για πρώτη φορά την επόμενη το πρωί χτυπάει κανονικά, μετά από μερικές μέρες σταματάει να χτυπάει.

Πρέπει να ανοίξω το κινητό για να χτυπήσει. Το δοκίμασα με 3 διαφορετικές εφαρμογές αλλά κάνει το ίδιο. Έχει κανείς καμία ιδέα;

 

Χτυπάει ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό? Είχα την εντύπωση ότι στα αντροιντ δεν γίνεται κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό? Είχα την εντύπωση ότι στα αντροιντ δεν γίνεται κάτι τέτοιο.

 

Και εγώ αυτό γνωρίζω για (σχεδόν) όλα τα smarphone. Και λέω σχεδόν, γιατί ΝΑΙ υπάρχουν smartphone που ενεργοποιούν το ξυπνητήρι και κλειστά..!!

Ένας συνάδελφός μου στη δουλειά, έχει ένα τέτοιο. Android smarphone της Vodafone είναι (μεγάλη μούφα) το οποίο παραδόξως έχει αυτή τη δυνατότητα. Κοντέψαμε να τσακωθούμε όταν μου το είπε την πρώτη φορά :lol: Μέχρι που το έκανε μπροστά μου και έπαθα σοκ :wacko:

 

Στην πλειονότητα των smartphone πάντως, δυστυχώς δεν χτυπά το ξυπνητήρι αν είναι σε power off η συσκευή. Μόνο σε κανονική λειτουργία η σε flight mode.

 

Θέλω να πιστεύω όμως οτι ο φίλος μάλλον δεν το εξέφρασε σωστά. Όταν λέει πως πρέπει να ανοίξει την συσκευή, μάλλον εννοεί να ενεργοποιήσει-ξεκλειδώσει την οθόνη.

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματακι με το ξυπνητήρι. Ενώ όταν το βάζω για πρώτη φορά την επόμενη το πρωί χτυπάει κανονικά, μετά από μερικές μέρες σταματάει να χτυπάει.

Πρέπει να ανοίξω το κινητό για να χτυπήσει. Το δοκίμασα με 3 διαφορετικές εφαρμογές αλλά κάνει το ίδιο. Έχει κανείς καμία ιδέα;

 

Αν εννοεις οτι θες να χτυπησει με κλειστο κινητο , αυτο δε γινεται σε καμμια συσκευη , τουλαχιστον οχι σε stock rom. Νομιζω καπου καποτε με custom kernel + rom μπορει να γινει. Αλλιως no chance.

 

Και εγώ αυτό γνωρίζω για (σχεδόν) όλα τα smarphone. Και λέω σχεδόν, γιατί ΝΑΙ υπάρχουν smartphone που ενεργοποιούν το ξυπνητήρι και κλειστά..!!

Ένας συνάδελφός μου στη δουλειά, έχει ένα τέτοιο. Android smarphone της Vodafone είναι (μεγάλη μούφα) το οποίο παραδόξως έχει αυτή τη δυνατότητα. Κοντέψαμε να τσακωθούμε όταν μου το είπε την πρώτη φορά :lol: Μέχρι που το έκανε μπροστά μου και έπαθα σοκ :wacko:

 

Στην πλειονότητα των smartphone πάντως, δυστυχώς δεν χτυπά το ξυπνητήρι αν είναι σε power off η συσκευή. Μόνο σε κανονική λειτουργία η σε flight mode. Θέλω να πιστεύω όμως οτι ο φίλος μάλλον δεν το εξέφρασε σωστά.

 

Κλεινει και ανοιγει εξ'ολοκληρου το κινητο ή απλα για να χτυπησει το ξυπνητηρι ανοιγει; Ειδες να το εχει κανει πληρες power off , και οντας το ξυπνητηρι ενεργο αυτο απλα ανοιξε και χτυπησε;

Πρεπει να ειναι κατι σε επιλογη hibernate αυτο που χρησιμοποιει (ισως και αυτοματα) το κινητο , οταν βλεπει ενεργο ξυπνητηρι.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις οτι θες να χτυπησει με κλειστο κινητο , αυτο δε γινεται σε καμμια συσκευη , τουλαχιστον οχι σε stock rom. Νομιζω καπου καποτε με custom kernel + rom μπορει να γινει. Αλλιως no chance.

 

Παιδιά, σε επεξεργαστές της mediatek χτυπάει και με κλειστή συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε επεξεργαστές της mediatek χτυπάει και με κλειστή συσκευή

 

Lol. Δεν το γνωριζα αυτο. Εχει μια φιλη μου mtk και θα την ρωτησω αν μπορει να γινει!

Βεβαια δεν ειναι και κατι απαραιτητο , αν θελω κατι τετοιο βαζω παλιο κινητο να βαραει :p

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις οτι θες να χτυπησει με κλειστο κινητο , αυτο δε γινεται σε καμμια συσκευη , τουλαχιστον οχι σε stock rom. Νομιζω καπου καποτε με custom kernel + rom μπορει να γινει. Αλλιως no chance.

 

 

 

Κλεινει και ανοιγει εξ'ολοκληρου το κινητο ή απλα για να χτυπησει το ξυπνητηρι ανοιγει; Ειδες να το εχει κανει πληρες power off , και οντας το ξυπνητηρι ενεργο αυτο απλα ανοιξε και χτυπησε;

Πρεπει να ειναι κατι σε επιλογη hibernate αυτο που χρησιμοποιει (ισως και αυτοματα) το κινητο , οταν βλεπει ενεργο ξυπνητηρι.

 

Όπως το λες. Η συσκευή είναι πράγματι σε power off και με stock rom..!! Όμως δεν μπουτάρει το λειτουργικό. Η συσκευή "ανοίγει" μόνο για να χτυπήσει το ξυπνητήρι. Μάλιστα έχει και όλες τις απαραίτητες λειτουργίες όπως το snooze..!! Δεν εκκινείται το Android. Αν το ακυρώσεις δηλαδή, η συσκευή παραμένει σε power off. Δεν ξέρω βέβαια αν όντως εξοικονομεί ενέργεια. Μπορεί και να είναι εις βάρος της μπαταρίας τελικά.

 

Πάντως είναι εξαιρετική λειτουργία. Και αν δεν ξεζουμίζει την μπαταρία, θα έπρεπε να την είχαν όλες οι συσκευές όπως τον παλιό καλό καιρό :D

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ power off δεν το εξέφρασα σωστά, εννοώ ότι το αφήνω να φορτίζει ανοιχτό με κλειστά την οθόνη.

Επίσης, το έχω γράψει πάλι, το wifi όταν βρίσκεται στην ίδια κατάσταση, δηλαδή κλειστή οθόνη και βρεθώ σε χώρο που έχω πρόσβαση τις περισσότερες φορές πρέπει να ανοίξω την οθόνη να κλείσω το wifi και μετά συνδέεται... Και τα δύο "προβλήματα" δεν τα είχα με το note 2.

Edited by mastelos
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό? Είχα την εντύπωση ότι στα αντροιντ δεν γίνεται κάτι τέτοιο.

Κ εγώ έτσι νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ power off δεν το εξέφρασα σωστά, εννοώ ότι το αφήνω να φορτίζει ανοιχτό με κλειστά την οθόνη.

Επίσης, το έχω γράψει πάλι, το wifi όταν βρίσκεται στην ίδια κατάσταση, δηλαδή κλειστή οθόνη και βρεθώ σε χώρο που έχω πρόσβαση τις περισσότερες φορές πρέπει να ανοίξω την οθόνη να κλείσω το wifi και μετά συνδέεται... Και τα δύο "προβλήματα" δεν τα είχα με το note 2.

 

Δες στα settings - ηχος&ειδοποιηση - Εφαρμογες , μηπως εχεις καμμια εφαρμογη αποκλεισμενη απο τις ειδοποιησεις (πχ το ρολοι).

Πανε και στο smart cleaning στις "γενικες" και κανε ενα καθαρισμο cache καλου-κακου. Επισης το ξυπνητηρι οταν το βαζεις, επιλεγεις ΟΛΕΣ τις μερες να χτυπαει; Αν δε τις επιλεξεις θα χτυπησει μονο μια μερα.

 

Αλλιως σε βλεπω για επαναφορα εργοστασιακων.

Πες μας και αν εισαι στην 6.0 κι εχεις κανει εργοστασιακες μετα την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

μολις μιλησα με procordia τελικα ειχε οντος θεμα η συσκευη και ετρωγε τα κολληματακια της και κρασαρε τις καρτες sd και μου ειπαν παει για αλλαγη πλακετας....οπως μου ειπε δεν εχουν διαθεσιμες σημερα και περιμενουν μια παραγγελια σε 1-2 μερες δεν ξερω αν το ειπε για να με ξεφορτωθει....και μου ειπε να ξαναπαρω την παασκευη!!!παιζει να ειμαι ο μονος εδω μεσα χωρις bootloop Που πηγε για αλλαγη για αλλο λογο!!!εκτος και αν τωρα με τα Bootloop για τους τεχνικους ειναι ευκαιρια ν τελειωνουν την επιδιορθωση απο το να ψαχνουν τι εφταιγε...μιας και κανουν μαζεμενες παραγγελιες πλακετας...κριμα παντως ελπιζω να γινει η δουλεια γιατι δεν το εχω χαρει καθολου

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου πετάει συνέχεια ειδοποίηση στην οθόνη που λέει "δυστυχώς μήνυμα έχει σταματησει".....

Κάτι έχει πάθει η εφαρμογή για τα μηνύματα. Χρησιμοποιώ την δικιά του.

Link to comment
Share on other sites

μολις μιλησα με procordia τελικα ειχε οντος θεμα η συσκευη και ετρωγε τα κολληματακια της και κρασαρε τις καρτες sd και μου ειπαν παει για αλλαγη πλακετας....οπως μου ειπε δεν εχουν διαθεσιμες σημερα και περιμενουν μια παραγγελια σε 1-2 μερες δεν ξερω αν το ειπε για να με ξεφορτωθει....και μου ειπε να ξαναπαρω την παασκευη!!!παιζει να ειμαι ο μονος εδω μεσα χωρις bootloop Που πηγε για αλλαγη για αλλο λογο!!!εκτος και αν τωρα με τα Bootloop για τους τεχνικους ειναι ευκαιρια ν τελειωνουν την επιδιορθωση απο το να ψαχνουν τι εφταιγε...μιας και κανουν μαζεμενες παραγγελιες πλακετας...κριμα παντως ελπιζω να γινει η δουλεια γιατι δεν το εχω χαρει καθολου

 

Σημερα για μικρο θεματακι ηρθε ο κουριερ να παρει το G2 της κοπελας μου. Μου ειπε οτι "2-3 συσκευες LG καθημερινα μαζευουμε απο σπιτια" . Κορυφαιο και αυτο :p

 

Σήμερα μου πετάει συνέχεια ειδοποίηση στην οθόνη που λέει "δυστυχώς μήνυμα έχει σταματησει".....

Κάτι έχει πάθει η εφαρμογή για τα μηνύματα. Χρησιμοποιώ την δικιά του.

 

Αυτο μπορει να το κανει trigger καποια αλλη εφαρμογη που χρησιμοποιησες για μηνυματα ή οποιαδηποτε.. Κανε ενα καθαρισμο cache για αρχη, και αν εχεις και 2η εφαρμογη, αφαιρεσε την.

Link to comment
Share on other sites

Δες στα settings - ηχος&ειδοποιηση - Εφαρμογες , μηπως εχεις καμμια εφαρμογη αποκλεισμενη απο τις ειδοποιησεις (πχ το ρολοι).

Πανε και στο smart cleaning στις "γενικες" και κανε ενα καθαρισμο cache καλου-κακου. Επισης το ξυπνητηρι οταν το βαζεις, επιλεγεις ΟΛΕΣ τις μερες να χτυπαει; Αν δε τις επιλεξεις θα χτυπησει μονο μια μερα.

 

Αλλιως σε βλεπω για επαναφορα εργοστασιακων.

Πες μας και αν εισαι στην 6.0 κι εχεις κανει εργοστασιακες μετα την αναβαθμιση.

Στην 6 είμαι. Και εγώ για επαναφορά το βλέπω. Τα έχω κάνει αυτά που είπες. Ευχαριστώ.

Στην επαναφορά καλό είναι να το στήσω από την αρχή ή αν επαναφέρω back up τωρινό δεν θα υπάρχει πρόβλημα;

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Στην 6 είμαι. Και εγώ για επαναφορά το βλέπω. Τα έχω κάνει αυτά που είπες. Ευχαριστώ.

Στην επαναφορά καλό είναι να το στήσω από την αρχή ή αν επαναφέρω back up τωρινό δεν θα υπάρχει πρόβλημα;

Μετά από όσα ακούγονται ότι και να πω για Google backup ψέμματα θα είναι ... Εγώ έτσι είχα κανει, ένας φίλος πρόσφατα έτσι εκανε, και όλα κομπλέ. Άλλοι έπεσαν σε bootloop.. Θα πρότεινα επαναφορά ως νέο κινητό και στο τέλος να βάλεις gmail και WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα για μικρο θεματακι ηρθε ο κουριερ να παρει το G2 της κοπελας μου. Μου ειπε οτι "2-3 συσκευες LG καθημερινα μαζευουμε απο σπιτια" . Κορυφαιο και αυτο :p

 

 

 

Αυτο μπορει να το κανει trigger καποια αλλη εφαρμογη που χρησιμοποιησες για μηνυματα ή οποιαδηποτε.. Κανε ενα καθαρισμο cache για αρχη, και αν εχεις και 2η εφαρμογη, αφαιρεσε την.

 

Όχι δεν έχω άλλη εφαρμογή για μηνύματα. Αυτή χρησιμοποιώ μόνο. Αν κάνω καθαρισμό cache θα χάσω τις συνομιλίες που έχω μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι αν κάνεις καθάρισμα δεδομένων θα τα χάσεις μόνο , έχει για cache και το smart cleaning Το κινητό και μπορείς και μέσα από τις εφαρμογές να Το κανεις, αν και πιστεύω ότι κάτι διαφορετικό φταίει ..
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος στην παρέα αφού μόλις χθες παρέλαβα και εγώ τη συσκευή. Ήρθε με LL και με το LG Bridge πέρασα την 6.0 Στα δεδομένα συστήματος βλέπω 9,30Gb. Δεν είναι πολλά;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα συγκρινα το τηλεφωνο μου ,602 ρουμανικο,με ενα στο κωτσοβολο και ειδα οτι αυτο στο κωτσο ειχε πιο φωτεινη οθονη.

Το ειχα δει και στο G3.

Τι παιζει?μηπως οι παραεισαγωγες ειναι κατωτερες ποιοτικα?

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος στην παρέα αφού μόλις χθες παρέλαβα και εγώ τη συσκευή. Ήρθε με LL και με το LG Bridge πέρασα την 6.0 Στα δεδομένα συστήματος βλέπω 9,30Gb. Δεν είναι πολλά;

 

Τοσο καταλαμβανει , και εμενα πολλα μου φαινονται , αλλα τοσο ειναι ..

 

Σημερα συγκρινα το τηλεφωνο μου ,602 ρουμανικο,με ενα στο κωτσοβολο και ειδα οτι αυτο στο κωτσο ειχε πιο φωτεινη οθονη.

Το ειχα δει και στο G3.

Τι παιζει?μηπως οι παραεισαγωγες ειναι κατωτερες ποιοτικα?

 

Η μηπως εχει θεμα η οθονη σου; Εμενα μια χαρα φωτεινη ειναι η οθονη και εχω Ολλανδικο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι παιζει?μηπως οι παραεισαγωγες ειναι κατωτερες ποιοτικα?

 

Εχεις την εντύπωση οτι η LG φτιάχνει τις καλές συσκευές για την Ελλάδα και για τις υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης φτιάχνει συσκευές κατώτερες ποιοτικά; Μόνο για αστείο θα μπορούσε να το εκλάβει κάποιος αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα συγκρινα το τηλεφωνο μου ,602 ρουμανικο,με ενα στο κωτσοβολο και ειδα οτι αυτο στο κωτσο ειχε πιο φωτεινη οθονη.

Το ειχα δει και στο G3.

Τι παιζει?μηπως οι παραεισαγωγες ειναι κατωτερες ποιοτικα?

 

Όλα από το ίδιο εργοστάσιο βγαίνουν.

Τώρα που πουλιούνται και τι "προμήθεια" βάζει ο καθένας από πάνω δεν έχει να κάνει.. :)

¨

Ίσως, η φωτεινότητα σου να ήταν πιο χαμηλή από το κινητό που έκανες τη σύγκριση.. ή ίσως η ROM, έκδοση κτλ σε σχέση με το άλλο..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...