Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα φίλε...ο Θεός βοηθός....δεν θέα σκάσει πιστεύω σε όλα τα παλιά....

Και εγώ ευελπιστώ ότι δεν σκάσει σε όλα, αλλά από την άλλη μου κάνει εντύπωση που δεν έχει βρεθεί και τρόπος ακόμα να ξανακλειδωσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μέσα στα settings πήγαινε, εκεί σου δίνει επιλογή για backup στην κάρτα μνήμης.

αν σου πάθει κάτι βγαζεις την κάρτα και όταν σου φτιάξουν τη συσκευή κάνεις restore απο τα settings, και έχεις το κινητό σου σα να μην έχει αλλάξει τίποτα.

 

Ευχαριστώ!! Το έκανα και τώρα κατεβάζω την αναβάθμιση. Ελπίζω να μην κολλήσει σε bootloop!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλε κανείς την 20e ? Έχει βγει root ?

Εγώ είμαι ακόμη root στην 20b.

Αν είναι να την βάλω με το LG UP αν κάνω upgrade θα έχει θέμα ή πρέπει να κάνω clean ?

Edited by FrankyGR
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω G4 γαλλικής προέλευσης. Είχα περάσει μέσω LG Bridge την 6.0 και ήταν η έκδοση v20b.

Την προηγούμεν εβδομάδα μου έβγαλα ΟΤΑ update την v20d.

Και βλέπω τώρα ότι υπάρχει και ακόμη νεότερη, λέγε με v20e.

Καταρχήν γιατί βγαίνουν τόσα πολλά απανωτά updates από την LG;

Σκεφτόμουν να κάνω ένα format αλλά μόλις είδα την v20e από χθες, το άφησα μέχρι να είναι κάποια τελική έκδοση και να το κάνω αργότερα, αφότου την περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 20d ΟΤΑ, αναβάθμισα και ευτυχώς άναψε! :lol:

Ο χρόνος θα δείξει όσο αφορά την απόδοση της μπαταρίας.

 

Υ.Γ Ελληνικό, 506 παρτίδα.

Edited by Jimmys83
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό, 505 παρτίδα, έκανα την αναβάθμιση ΟΤΑ, όλα καλά! Άντε να δούμε αν όντως έφτιαξαν την μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ΜΗ μου έρχεται κάθε μέρα ειδοποίηση ότι υπάρχει διαθεσημη Ενημέρωση λογισμικού ;;;;;;;

Δεν έχω σκοπό να την κάνω και με ενοχλεί που χτυπάει μια φορά την μέρα ειδοποίηση.

Έτσι θα με ζαλίζει συνέχεια μέχρι να αναγκαστώ να την κάνω;;;;;;

 

Να σημειώσω ότι έχω ξετικαρει τις επιλογές "ελέγξτε αυτόματα" & "αυτόματη εγκατάσταση"

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κ γω σήμερα σε Ελληνικό έκανα την 20d μέσω ΟΤΑ κ όλα καλά. 505 είναι εμένα.

 

Υπαρχει τροπος να ΜΗ μου έρχεται κάθε μέρα ειδοποίηση ότι υπάρχει διαθεσημη Ενημέρωση λογισμικού ;;;;;;;

Δεν έχω σκοπό να την κάνω και με ενοχλεί που χτυπάει μια φορά την μέρα ειδοποίηση.

Έτσι θα με ζαλίζει συνέχεια μέχρι να αναγκαστώ να την κάνω;;;;;;

 

Δοκίμασες να ξετικάρεις το ελέγξτε αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

Κ γω σήμερα σε Ελληνικό έκανα την 20d μέσω ΟΤΑ κ όλα καλά. 505 είναι εμένα.

 

 

 

Δοκίμασες να ξετικάρεις το ελέγξτε αυτόματα?

Ναι πάντα είχα ξετικαρισμενες και τις 2 επιλογες!!!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται γιά την 20E εδώ

 

Στο λινκ που εβαλες, στα σχολια απο κατω λεει:

 

*update*

Confirmed 20E is for EU carriers.. possibly Orange only. Modem build is the same as 20D. Google Security Patch version is also the same: Jan 2016. I see no reason to use 20E over 20D unless you're an Orange user who can grab this directly from LG Bridge.

 

Η ιδια εκδοση δηλαδη με την 20D λεει οτι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λινκ για την 20D παρακαλώ???

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καποια ερωτηματα:

1) Πως κανω το κινητο να χτυπα μεσα στην τσεπη μου οταν κουνιεμαι καπως ;

2) Πως βγαζω ενα στιγμιοτυπο με το προγραμμα Quick Memo+ ;

3) Πως ρυθμιζω τις φωτογραφιες ταπετραριας να αλλαζουν καθε λιγο ; σε οθονη κλειδωματος και ταπεσαρια.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που εβαλες, στα σχολια απο κατω λεει:

 

*update*

Confirmed 20E is for EU carriers.. possibly Orange only. Modem build is the same as 20D. Google Security Patch version is also the same: Jan 2016. I see no reason to use 20E over 20D unless you're an Orange user who can grab this directly from LG Bridge.

 

Η ιδια εκδοση δηλαδη με την 20D λεει οτι ειναι.

Ναί έχεις δίκιο τώρα το πρόσεξα ......:blink:
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εκανα την αναβαθμιση μεσω LGUP για την 20D, θα παιρνει τις μελλοντικες αναβαθμισεις μεσω OTA ή παλι θα θελει το LGUP; Γερμανικο κινητο εχει συμφωνα με το code.
Link to comment
Share on other sites

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ ΟΤΑ την 20d από την 20a που είχα και στο καπάκι έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι το σκορ στο antutu έπεσε από τα 70000+ σε 63000. Δεν το δίνω σημασία απλά αναρωτιέμαι αν έκανε καμία ταρζανιά η lg με τον χρονισμό για να κερδίσει σε μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα παιδια που ρωτανε για το αν θα παιρνουν OTA updates αν περασεις καποιο kdz μεσω lg up που δεν προοριζεται για το κινητο σου αυτο που ισχυε παντως στο g3 που ειχα ειναι οτι δεν μπορουσες να παρεις OTA απο στην στιγμη που ειχες περασει καποιο αλλο kdz !!! Η αποψη μου επι του θεματος ειναι οτι το ιδιο πραγμα θα ισχυει και στο g4 με λιγα λογια καθε φορα θα πρεπει να περνας το τελευταιο ενημερωμενο kdz αρχειο μεσω lg up .... !!!
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Λίγες φωτο έβαλες, ανέβασε καμια 20αρια ακόμα :wacko:

507 παρτιδα; γιατί τόσο παλιό :O

 

Και εγω μιας εβδομαδας 512... Καλο η κακο αυτο?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μιας εβδομαδας 512... Καλο η κακο αυτο?

 

Καλό βέβαια, ολοκαίνουρια παρτίδα είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μαθουμε εαν η συσκευη που εχουμε ανηκει στις ελλατωματικες ή θα ερθει η λυπητερη ξαφνικα με ενα bootloop;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μαθουμε εαν η συσκευη που εχουμε ανηκει στις ελλατωματικες ή θα ερθει η λυπητερη ξαφνικα με ενα bootloop;

Να σου πει κάποιος σίγουρα δεν ξέρει. Με τις πιθανότητες και με τις παρτίδες μάλλον πάει... Τι παρτίδα είπαμε είναι η συσκευή σου?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλό βέβαια, ολοκαίνουρια παρτίδα είναι.

 

Μεχρι στιγμης ολα καλα. Αντε να δουμε αν θα γινει υπερμαχος της lg

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που πηγαν το g4 procordia εαν υπαρχουν ανταλλακτικα γιατι σε κανα 2 βδομαδες λεω να το παω και εγω για ενα θεμα που εχει το touch !!! Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...