Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το τελευταίο μόνο στο g4 καθώς ακόμα δεν έχει βρεθει τρόπος να ξανακλειδωσει. ;)

 

Δεν θα πολυ-στοιχήματιζα πάντως στο ότι θα βρεθεί τρόπος να ξανακλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί πιο πίσω αλλα εγώ έσβησα το app του Facebook και εχω τεράστια διαφορά στο θέμα της μπαταρίας... Έτυχε να διαβάσω ένα άρθρο το οποίο μιλούσε για μέχρι και 20% βελτίωση στη ζωή της μπαταρίας και όντως ισχύει... Τώρα χρησιμοποιώ το metal και σώθηκα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πολυ-στοιχήματιζα πάντως στο ότι θα βρεθεί τρόπος να ξανακλειδώνει.

Καλά και εγώ δεν παίρνω και όρκο... Αλλά ελπίζω... :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχθες πέρασα την εξαρα με lg bridge και σήμερα boot loop. Τέλεια λέμε...

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εχθες πέρασα την εξαρα με lg bridge και σήμερα boot loop. Τέλεια λέμε...

 

σειρα συσκευης?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Tα Lg μπορεις να τα ρουταρεις χωρις να χαθει η εγγυηση οπως τα samsung.

Αν ξεκλειδωσεις bootloader χανεις εγγυηση

Κανονικά χάνεται η εγγύηση αν ρουτάρεις και στα Lg. Είχα ένα gpad 8.3 ρουταρισμένο χωρίς custom rom το οποίο έκλεισε ξαφνικά και δεν ξανά άνοιξε,ούτε φόρτιζε ούτε επικοινωνούσε με pc. Το πήγα στην procordia και διέγνωσαν πρόβλημα στην μπαταρία αλλά το έβγαλαν εκτός εγγύησης λόγω root.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες πέρασα την εξαρα με lg bridge και σήμερα boot loop. Τέλεια λέμε...

 

καλορίζικος. ξέρεις που είναι το σερβις έτσι? αν πάρεις τηλ και την LG σου στέλνουν κούριερ χωρίς έξτρα χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει πάνω Tempered Glass? Αν ναι, τσέκαρε το γυαλί που έχεις αν καλύπτει το proximity sensor στο πάνω μέρος του κινητού. Αν ναι, βγάλε το γυαλί και δες αν το πρόβλημα παραμένει και πες μας.

 

Δεν εχω βάλει τίποτα πάνω στο κινητό εχει την προεγκατεστημενη ζελατίνα και απο ότι είδα δεν καλύπτει το proximity sensor......το κινητό μόλις το πάρεις απο το αυτί ανάβει η οθόνη αλλά δεν τερματίζει την κλήση και δεν την κρατάει στα αρχεία καταγραφής ..σκέφτομαι όμως μήπως χρειάζεται παρολαυτα calibration to proximity sensor

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βάλει τίποτα πάνω στο κινητό εχει την προεγκατεστημενη ζελατίνα και απο ότι είδα δεν καλύπτει το proximity sensor......το κινητό μόλις το πάρεις απο το αυτί ανάβει η οθόνη αλλά δεν τερματίζει την κλήση και δεν την κρατάει στα αρχεία καταγραφής ..σκέφτομαι όμως μήπως χρειάζεται παρολαυτα calibration to proximity sensor

 

τσεκατέ το αν θες και με αυτή την εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tigermonster.proxfinder&hl=en

θα πρεπει να δίνει κάποια αξία και να μηδενίζει όταν καλύπτεις το σενσορα με το δάχτυλο. αν λειτουργεί κανονικά, τότε κάτι άλλο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως καταλαβαίνετε απο ποιά χώρα ειναι?!

Κατέβασε το LG Phone from και σου λέει χώρα που προορίζεται αλλιώς κοιτάς στο κουτί

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικος. ξέρεις που είναι το σερβις έτσι? αν πάρεις τηλ και την LG σου στέλνουν κούριερ χωρίς έξτρα χρέωση.

Και να υποθέσω ότι δεν είχες απολύτως κανένα θέμα με την 5.1..? Άσχημο νέο :(

Link to comment
Share on other sites

σειρα συσκευης?

 

Από τα πρωτα

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

τσεκατέ το αν θες και με αυτή την εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tigermonster.proxfinder&hl=en

θα πρεπει να δίνει κάποια αξία και να μηδενίζει όταν καλύπτεις το σενσορα με το δάχτυλο. αν λειτουργεί κανονικά, τότε κάτι άλλο φταίει.

 

Μηδενίζει κανονικά η τιμή μάλλον ειναι bug του λογισμικού θα το ψάξω και θα ενημερώσω!!!!

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση ειναι πριν την 6.0 ???λεω να την φλασαρω απο την αρχη και μετα να την παρω ΟΤΑ γιατι αυτο το ριμαδι το λαγκ δεν φευγει με τιποτα.....και πειτε μου ποιας χωρας να περασω εμενα ειναι ουγγαριας αλλα δεν μπορω να την βρω πουθενα......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί πιο πίσω αλλα εγώ έσβησα το app του Facebook και εχω τεράστια διαφορά στο θέμα της μπαταρίας... Έτυχε να διαβάσω ένα άρθρο το οποίο μιλούσε για μέχρι και 20% βελτίωση στη ζωή της μπαταρίας και όντως ισχύει... Τώρα χρησιμοποιώ το metal και σώθηκα...

 

Τι είναι το metal?

Link to comment
Share on other sites

Πως γυρνάμε πίσω στην 5 ? Δεν ξετρελάθηκα με την αναβάθμιση, καλύτερα δούλευε πριν. :(

 

Κατέβασε το LGUP και βαλε οποια εκδοση θελεις αλλα με refurbish.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι απο προχτες χωρις το τζι4 και πανευτυχης κατοχος ενος LG V10 η τελειοτητα σε 5,7 ιντσες.θα σας παρακολουθω ομως.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι απο προχτες χωρις το τζι4 και πανευτυχης κατοχος ενος LG V10 η τελειοτητα σε 5,7 ιντσες.θα σας παρακολουθω ομως.

Καλορίζικο το εργαλείο καλώς τα δεχτηκες... Με βλέπω να έρχομαι μια βόλτα και προς τα κει σε λίγο καιρό..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι απο προχτες χωρις το τζι4 και πανευτυχης κατοχος ενος LG V10 η τελειοτητα σε 5,7 ιντσες.θα σας παρακολουθω ομως.

Τελειο ειναι!! Απο που το πηρες κ ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Τελειο ειναι!! Απο που το πηρες κ ποσο?

 

Απο σκρουτζομαγαζο 579 ευρω.Παιδια δεν υπαρχει το κινητο ευχαριστω για τις ευχες

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...