Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του βγάζει κάποιο σφάλμα ή σταματάει έτσι ξαφνικά στην μέση και τέλος;

Σίγουρα έχει χώρο στη μνήμη έτσι;

 

Σταματάει στο ξαφνικό (όπως όταν κατεβαίνει η εφαρμογή) αλλά δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση. Δεν του εμφανίζει σφάλμα υπ αριθμόν τάδε. Ναι, έχει μνήμη, αφού είναι του κουτιού, και δεν έχει περάσει τίποτα δικό του μέσα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος Κ θέλει φυσικά ας γράψει 2 λόγια πως γίνεται η αναβάθμιση με LG up. Τα link που βάζεται δεν ξεκαθαρίζουν ακριβώς τι Κ πως. Πχ. Κατεβάζω το αρχείο kdz ποιο είναι ακριβώς; έχει ένα σωρό στο λινκ. Ένα complete modem Κ. Α. Αφού βρω το σωστό είναι ένα zip το ξεζιπαρω; το βάζω κάπου στο LG up?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος Κ θέλει φυσικά ας γράψει 2 λόγια πως γίνεται η αναβάθμιση με LG up. Τα link που βάζεται δεν ξεκαθαρίζουν ακριβώς τι Κ πως. Πχ. Κατεβάζω το αρχείο kdz ποιο είναι ακριβώς; έχει ένα σωρό στο λινκ. Ένα complete modem Κ. Α. Αφού βρω το σωστό είναι ένα zip το ξεζιπαρω; το βάζω κάπου στο LG up?

Ίσως σε βοηθήσει κ' αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6421324#post6421324

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/lg-admits-g4-bootloop-problem-hardware-fault-669603/

 

Σε περίπτωση που κάποιος αντιμετώπισε ανεξήγητα bootloops η LG αναγνώρισε το πρόβλημα και θα επισκευάσει τις συσκευές που επηρεάζονται. Μιλάει για προβληματική επαφή κάποιον εξαρτημάτων χωρίς να διευκρινιζει ποια ακριβώς και παραδέχεται οτι μέχρι τώρα αντικαθιστούσε λάθος εξαρτήματα λόγω λάθος διάγνωσης του προβλήματος.

 

Σήμερα την ώρα που έβγαζα φωτογραφίες ξαφνικά σταματά να ανταποκρινεται και μετά από λίγο σβήνει με αποτέλεσμα να μην ανάβει με τίποτα. Βγάζω βάζω μπαταρία πατάω το power κάνει να ξεκινήσει αλλά πριν φορτώσει μαυρίζει και κάνει άλλες 3 επανεκκινησεις και σβήνει πάλι. Από κει και πέρα το ίδιο συνέχεια.

 

Λες να είναι το ίδιο πρόβλημα; Κοντεύω να τρελαθώ.

Edited by dr_themis
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την ώρα που έβγαζα φωτογραφίες ξαφνικά σταματά να ανταποκρινεται και μετά από λίγο σβήνει με αποτέλεσμα να μην ανάβει με τίποτα. Βγάζω βάζω μπαταρία πατάω το power κάνει να ξεκινήσει αλλά πριν φορτώσει μαυρίζει και κάνει άλλες 3 επανεκκινησεις και σβήνει πάλι. Από κει και πέρα το ίδιο συνέχεια.

 

Λες να είναι το ίδιο πρόβλημα; Κοντεύω να τρελαθώ.

 

Δε ξέρω τι να σου πώ, είδα το άρθρο και το έβαλα ενημερωτικά, δεν διάβασα άλλες πληροφορίες. Λογικά θα κυκλοφορήσει η οδηγία στις κατά τόπους αντιπροσωπείες σιγά σιγά, οπότε πηγαινε το και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την ώρα που έβγαζα φωτογραφίες ξαφνικά σταματά να ανταποκρινεται και μετά από λίγο σβήνει με αποτέλεσμα να μην ανάβει με τίποτα. Βγάζω βάζω μπαταρία πατάω το power κάνει να ξεκινήσει αλλά πριν φορτώσει μαυρίζει και κάνει άλλες 3 επανεκκινησεις και σβήνει πάλι. Από κει και πέρα το ίδιο συνέχεια.

 

Λες να είναι το ίδιο πρόβλημα; Κοντεύω να τρελαθώ.

 

δλδ παγωσε και οταν εβγαλες τη μπαταρια δεν ξαναλειτουργησε???

τι serial number εχεις??? τι ρομ φορας???

sorry που σε ρωταω αλλα αν δεις και πιο πισω ειχα και εγω το προβλημα αυτο οποτε ειναι στο service τωρα...

διαβασε εδω... μαλλον και εσυ για πλακετα πας....

Link to comment
Share on other sites

μολις εγινε η παραγγελια απο το open365 σε μαυρο δερμάτινο αυριο θα το εχω σκεφτομαι για θηκη σιλικόνης οπως αυτη που ειχα στο g3 ηταν πολυ καλη και προστατεύεται και την οθονη αν το άφηνες σε αυτη την πλευρα γιατι ηταν ποιο εξογκωμένη την ειχα παρει απο το πλαισιο 4,90 και θα παρω την ιδια αν την βρω φυσικα...για προστασια οθονης καμια προταση????ειμαι θεσσαλονικη και επειδη δεν μπορω να την περασω λετε να παω κανενα γερμανο να παρω απο αυτους και να την βαλουν???και κατι ακομα ενα back up που εχω απο το g3 με ΜΜ 6.0 θα μπορω να περασω τιποτα σε αυτο???δεν καίγομαι τοσο για φωτο και βιντεο οσο για ρυθμίσεις και wifi κωδικούς τα αλλα της sd τα εχω στον υπολογιστή και θα τα περασω στην αλλη καρτα που εχω.....την ΜΜ την εχουν παρει ολοι???με τις φορτισεις τις πρωτες τι παιζει??συγνωμη αν κουρασα απλα επειδη ειμαι με ενα HTC παμπαλαιο με 2.2 εκδοση αυριο που θα ερθει το αλλο θελω αμεσα να το δουλεψω γιατι νιωθω σαν ανθρωπος των σπηλαιων με αυτο!

Εγω, με lollipop βέβαια, πέρασα το backup του g3 στο g4 χωρίς κανένα πρόβλημα. Κάτι ψιλό ρυθμίσεις ήθελε αλλά οκ. Τον Οκτώβριο ολο αυτό!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος Κ θέλει φυσικά ας γράψει 2 λόγια πως γίνεται η αναβάθμιση με LG up. Τα link που βάζεται δεν ξεκαθαρίζουν ακριβώς τι Κ πως. Πχ. Κατεβάζω το αρχείο kdz ποιο είναι ακριβώς; έχει ένα σωρό στο λινκ. Ένα complete modem Κ. Α. Αφού βρω το σωστό είναι ένα zip το ξεζιπαρω; το βάζω κάπου στο LG up?

 

Κατέβασε αυτο που λεει H81520D-00...kHz.

Ανοίγεις το προγραμμα LGUP και μολις δει το κινητο σου επιλέγεις refurbish.

Κανει κατω δεξια την αναζήτησή του αρχείου kHz που κατέβασες και πατάς να ξεκινήσει.

Μολις τελειωσει απλα ειναι αναβαθμισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την ώρα που έβγαζα φωτογραφίες ξαφνικά σταματά να ανταποκρινεται και μετά από λίγο σβήνει με αποτέλεσμα να μην ανάβει με τίποτα. Βγάζω βάζω μπαταρία πατάω το power κάνει να ξεκινήσει αλλά πριν φορτώσει μαυρίζει και κάνει άλλες 3 επανεκκινησεις και σβήνει πάλι. Από κει και πέρα το ίδιο συνέχεια.

 

Λες να είναι το ίδιο πρόβλημα; Κοντεύω να τρελαθώ.

Ναι φίλε μου, πας για αλλαγή πλακέτας...το ίδιο έπαθα κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την ώρα που έβγαζα φωτογραφίες ξαφνικά σταματά να ανταποκρινεται και μετά από λίγο σβήνει με αποτέλεσμα να μην ανάβει με τίποτα. Βγάζω βάζω μπαταρία πατάω το power κάνει να ξεκινήσει αλλά πριν φορτώσει μαυρίζει και κάνει άλλες 3 επανεκκινησεις και σβήνει πάλι. Από κει και πέρα το ίδιο συνέχεια.

 

Λες να είναι το ίδιο πρόβλημα; Κοντεύω να τρελαθώ.

 

τι παρτιδα εχεις φιλος? ειναι τα 3 πρωτα ψηφια απο το serial number ...το γραφει εξω στο κουτι σου

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

δλδ παγωσε και οταν εβγαλες τη μπαταρια δεν ξαναλειτουργησε???

τι serial number εχεις??? τι ρομ φορας???

sorry που σε ρωταω αλλα αν δεις και πιο πισω ειχα και εγω το προβλημα αυτο οποτε ειναι στο service τωρα...

διαβασε εδω... μαλλον και εσυ για πλακετα πας....

 

Ναι πάγωσε και μετά έκανε αυτό το loop 3-4 φορές και δεν ανάβει πλέον. Είδα το αντίστοιχο βιντεάκι και κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Τι σου είπαν στο service; Το καλύπτουν φαντάζομαι. Επισκευή η αντικατάσταση; Κάνει πολύ καιρό;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή η καινούργια οδηγία όσον αφορά το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι σχετικά φρέσκια, δύσκολα θα σου πει κάποιος τον πραγματικό χρόνο που θα χρειαστεί μιας και προφανώς πας για καινούργια μητρική πλακέτα. Το θέμα είναι ότι σε καλύπτει η εγγύηση καθώς και το γεγονός ότι φαίνεται ότι η LG βρήκε ποιο είναι το πραγματικό πρόβλημα που έχει εμφανιστεί σε έναν αξιοσημείωτο αριθμό συσκευών. Όπως και να έχει, ξεκινάς τη διαδικασία για την επίσκεψη της συσκευής στο επίσημο service και αν θέλεις μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι πάγωσε και μετά έκανε αυτό το loop 3-4 φορές και δεν ανάβει πλέον. Είδα το αντίστοιχο βιντεάκι και κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Τι σου είπαν στο service; Το καλύπτουν φαντάζομαι. Επισκευή η αντικατάσταση; Κάνει πολύ καιρό;

 

οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω πας για αλλαγη πλακετας... για επισκευη πας δεν γινεται αλλαγη κινητου ολοκληρου... αλλα εχεις 2 χρονια εγγυηση ξανα για την πλακετα... εγω κυπρο ειμαι και εχει 2 βδομαδες τωρα που το εχω στο service επειδη δεν ειχαν ανταλλακτικο μου ειπαν... τωρα ενας αλλος απο ελλαδα 3-4 μερες εκανε μονο...

Link to comment
Share on other sites

εαν υπαρχουν διαθεσιμες πλακετες στο σερβις σε 5-6 μερες το εχεις παρει πισω...!! μην ανχωνεσαι. LG εχεις.. Καλυτερο σερβις και εξυπηρετηση δεν θα βρεις πουθενα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτο που λεει H81520D-00...kHz.

Ανοίγεις το προγραμμα LGUP και μολις δει το κινητο σου επιλέγεις refurbish.

Κανει κατω δεξια την αναζήτησή του αρχείου kHz που κατέβασες και πατάς να ξεκινήσει.

Μολις τελειωσει απλα ειναι αναβαθμισμένο.

Το αρχείο που λέει complete στο λινκ λες; το ξεζιπαρω η όπως είναι;

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση, αν αγοράσει κάποιος το κινητό από αμερική θα μπορεί να το χρησιμοποιήσει και στην ευρώπη και συγκεκριμένα στην ελλάδα; υπάρχει κάποιο θέμα με τις μπάντες
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση, αν αγοράσει κάποιος το κινητό από αμερική θα μπορεί να το χρησιμοποιήσει και στην ευρώπη και συγκεκριμένα στην ελλάδα; υπάρχει κάποιο θέμα με τις μπάντες

 

Exω ακουσει πως μπορει να μη σου παιζει σωστα το 4G δικτυο. Αλλα οπως λεει ο κ athanaso77 πες τον κωδικο να σου πουνε σιγουρα :)

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μαγκιες μολις παρέλαβα ειναι 512 απο ουγγαρια αυτο καλο μου φαινεται αλλα εχει την 5.1 και πριν αρχίσω να στήνω θελω να βαλω την 6.0 βασικα να το κανω??η αν βγει κανενα ελάττωμα θα εχω χασει την εγγύηση???δωστε λιγο τα φωτα σας...

 

θα την κανω δεν μπορω να περιμενω απαντηση γιατι ειμαι χωρις τηλ..τουλαχιστον μπορει καποιος να μου πει ποια να βαλω ποια ειναι η τελευταια εκδοση???η H81510C_00 η H81510Β_00 η H81510D_00????

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: φιλαράκι πήρε το G4 σήμερα, και παρά τις όποιες επανεκκινήσεις και hard reset του έχει κάνει, αδυνατεί να εγκαταστήσει εφαρμογές από το Play Store. Πάνω που γίνεται το κατέβασμα της εφαρμογής, σταματάει στη μέση, και δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση της εφαρμογής. Έψαξα για λύση, αλλά μέχρι στιγμής τίποτα. Έχετε υπόψιν σας κανένα θέμα ή λύση; Αν είναι, να το πάει πίσω για αντικατάσταση...

 

Το ιδιο ειχα και εγω με το δικο μου στην αρχη.....τελικα ηταν θεμα της google και όχι τις συσκευης....πες του να το αφησει και να δοκιμασει μετα τις 00.00 η καλυτερα αν δουλευει νωρις το πρωι......αν σε 2 μερες δεν εχει καταφερει να κατεβασει τιποτα τοτε σερβις....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

εαν υπαρχουν διαθεσιμες πλακετες στο σερβις σε 5-6 μερες το εχεις παρει πισω...!! μην ανχωνεσαι. LG εχεις.. Καλυτερο σερβις και εξυπηρετηση δεν θα βρεις πουθενα

 

Πήρα τηλ στο σερβις και μου είπαν να το πάω από εκεί να το δει τεχνικός.

Μου είπαν από το τηλέφωνο οτι θα υπάρξει απώλεια δεδομένων... και ρωτώ αν είναι μόνο η πλακέτα γιατί να χαθούν τα δεδομένα. Hardwarικό είναι το πρόβλημα... κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ στο σερβις και μου είπαν να το πάω από εκεί να το δει τεχνικός.

Μου είπαν από το τηλέφωνο οτι θα υπάρξει απώλεια δεδομένων... και ρωτώ αν είναι μόνο η πλακέτα γιατί να χαθούν τα δεδομένα. Hardwarικό είναι το πρόβλημα... κάνω λάθος;

 

Γιατί όλα τα δεδομένα αποθηκεύονται στην πλακέτα σου. Εάν είχες φωτό ή μουσική ή βίντεο.. Και δεν τα είχες στην κάρτα μνημης. Για αυτό. Θα σου αλλάξουν την πλακετα.με νέο ιμει κ serial number..

Αυτα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...