Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το έχει κάνει γύρω στις 5 φορές από τότε που έβαλα 6.0. Αυτό φταίει σίγουρα. Περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση. Μπορεί να είναι ένας από τους λόγους που την αποσυραν
Link to comment
Share on other sites

Το lg health πώς απενεργοποιείται για να μην μετράει συνέχεια αποστάσεις;

 

Ρυθμίσεις-γενικες-εφαρμογες-την βρισεις και κανείς απεγκατάσταση και αν ποτέ την χρειαστείς την μάνα βάζεις από το μενού ρυθμισεις-γενικες-κοινο-ενημερωσεις εφαρμογων .....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ετοιμάζομαι να αγοράσω το κινητό, (το ζαχαρώνω από τα χριστούγεννα) αλλά το πρόβλημα μου είναι η επιλογή χρώματος (οκ τέρμα άκυρος ο λόγος, αλλά δε μου αρέσουν τα έντονα χρώματα και για κάποιο λόγο δεν μου έκατσε καλά το μαύρο και το καφέ που τα είδα από κοντά ). Έτσι κατέληξα στο κόκκινο, αλλά θέλω καμιά γνώμη γτ δεν το έχω δεί σε μαγαζί μόνο σε εικόνες και βιντεάκια και δε μπορώ να καταλάβω καλά το χρώμα λόγω φωτισμού (ακόμη και στα σκρουτζομάγαζα αλλού στις εικόνες φαίνεται μπορντώ αλλού κόκκινο ανοιχτό :wacko: ). Είναι σκούρο κόκκινο-μπορντώ ή πιο ανοιχτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κατοχος και εγω της ναυαρχιδας 507 παρτιδα 20c .Χθες και σημερα μετα απο κληση δεν τερματιζε το κινητο.του εκανα επανεκινηση και οκ. Αυτο το αναφερουν και αλλοι σε προηγουμενα ποστ.Υπαρχει λυση ??Υποψιν η 20c περαστικε απο το pc με επαναφορα πριν και μετα και την εχω σχεδον 3 εβδομαδες.μηπως το κανει καποια εφαρμογη η ειναι τα καλουδια της 6.0??

Η υποθεση ειναι πως μετα αυτες οι κλησεις δεν εμφανιζονται στη λιστα εισερχομενων.Χανονται.Ηγραμμη κλεινει αλλα κολλαει ο dialer.δεν τερματιζει!!!

 

εχω τι 20c δεν εχω κανενα απολυτως θεμα.τι να πω δεν ξερω γιατι σε εσας εχει θεματα

Link to comment
Share on other sites

εχω τι 20c δεν εχω κανενα απολυτως θεμα.τι να πω δεν ξερω γιατι σε εσας εχει θεματα

 

Ουτε εγω ειχα θεμα μεχρι χθες.ξαφνικα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ετοιμάζομαι να αγοράσω το κινητό, (το ζαχαρώνω από τα χριστούγεννα) αλλά το πρόβλημα μου είναι η επιλογή χρώματος (οκ τέρμα άκυρος ο λόγος, αλλά δε μου αρέσουν τα έντονα χρώματα και για κάποιο λόγο δεν μου έκατσε καλά το μαύρο και το καφέ που τα είδα από κοντά ). Έτσι κατέληξα στο κόκκινο, αλλά θέλω καμιά γνώμη γτ δεν το έχω δεί σε μαγαζί μόνο σε εικόνες και βιντεάκια και δε μπορώ να καταλάβω καλά το χρώμα λόγω φωτισμού (ακόμη και στα σκρουτζομάγαζα αλλού στις εικόνες φαίνεται μπορντώ αλλού κόκκινο ανοιχτό :wacko: ). Είναι σκούρο κόκκινο-μπορντώ ή πιο ανοιχτό;

Σκούρο μπορντω φίλε μου...καμία σχέση με ανοιχτόχρωμα κόκκινα κλπ...το έχω Στην κατοχή μου και στο λέω...

Link to comment
Share on other sites

Σκούρο μπορντω φίλε μου...καμία σχέση με ανοιχτόχρωμα κόκκινα κλπ...το έχω Στην κατοχή μου και στο λέω...

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Γιατί δεν έβγαζα άκρη!!

Οπότε θα κάνω τη μεγάλη κίνηση.. :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση; μόλις πήρα ένα καινούργιο κ μου λέει ότι δεν υπάρχει νέα αναβαθμιση. Έχει την 5.1 v10d
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση; μόλις πήρα ένα καινούργιο κ μου λέει ότι δεν υπάρχει νέα αναβαθμιση. Έχει την 5.1 v10d

 

Κατσε εκει μεχρι αρχες Φεβρουαρίου που θα βγει stable M.

Αυτη που εχεις ειναι η προτελευταία και ειναι για μενα η καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε εκει μεχρι αρχες Φεβρουαρίου που θα βγει stable M.

Αυτη που εχεις ειναι η προτελευταία και ειναι για μενα η καλύτερη.

 

Καλα το ελεγα οτι αρχες φλεβαρη θα βγει η αναβαθμιση και δεν με πιστευε κανεις.... 2/2/2016 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα το ελεγα οτι αρχες φλεβαρη θα βγει η αναβαθμιση και δεν με πιστευε κανεις.... 2/2/2016 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν το λεω σιγουρα αλλα απο αυτα που εχω διαβασει.

Ας ελπίσουμε οτι θα γινει ετσι αν και εγω ειμαι στην 20a και ευτηχως δεν εχω κανενα θεμα,αλλα αλλοι εχουν.

ΕΙΔΩΜΕΝ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην λέμε ανακρίβειες και τρομάξουμε τον κόσμο τσάμπα.Η 6αρα σε ΌΛΕΣ τις εκδόσεις a,b,c είναι υποδειγματική...Κανένα μα Κανένα bug εδώ και σχεδόν 2 μήνες που την έχω.βελτιωμένη μπαταρία πιο smooth και ταχύτερο το κινητό, αν και ποτέ δεν είχε lag η λοξιγκα...τι να πουν και οι της Samsung που ακόμη περιμένουν;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην λέμε ανακρίβειες και τρομάξουμε τον κόσμο τσάμπα.Η 6αρα σε ΌΛΕΣ τις εκδόσεις a,b,c είναι υποδειγματική...Κανένα μα Κανένα bug εδώ και σχεδόν 2 μήνες που την έχω.βελτιωμένη μπαταρία πιο smooth και ταχύτερο το κινητό, αν και ποτέ δεν είχε lag η λοξιγκα...τι να πουν και οι της Samsung που ακόμη περιμένουν;;;

 

 

Αυτο ειπα και εγω.

Δεν εχω κανενα θεμα με 6 αλλα καποιοι λενε οτι εχουν.τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει μια φίλη μου το συγκεκριμένο και παρουσίασε από το πουθενά ένα θέμα κάποιες φορές όταν κάνει κλίση ξαφνικά σταματά να απόκρίνεται το call menu, δλδ μένει αναμμένο το τερματισμός ενώ κλείσει μπορεί να μην υπάρχει ποια.. Και ούτε στης πρόσφατες κλήσεις μπορεί να μπει ούτε πουθενά... Μετα το restart στρώνει μέχρι να του καρφωθει πάλι να το κάνει...

Καμία λύση? Factory restore βοήθησε αλλά μόνο για 3 μέρες μετά πάλι τα ίδια

Android 6 έχει αν δεν απατουμε 20c version θα δω αύριο με σιγουριά

Το κουφό ήταν οτι δούλευε αρκετό καιρό μετά το update και ξαφνικά ουαλα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει μια φίλη μου το συγκεκριμένο και παρουσίασε από το πουθενά ένα θέμα κάποιες φορές όταν κάνει κλίση ξαφνικά σταματά να απόκρίνεται το call menu, δλδ μένει αναμμένο το τερματισμός ενώ κλείσει μπορεί να μην υπάρχει ποια.. Και ούτε στης πρόσφατες κλήσεις μπορεί να μπει ούτε πουθενά... Μετα το restart στρώνει μέχρι να του καρφωθει πάλι να το κάνει...

Καμία λύση? Factory restore βοήθησε αλλά μόνο για 3 μέρες μετά πάλι τα ίδια

Android 6 έχει αν δεν απατουμε 20c version θα δω αύριο με σιγουριά

Το κουφό ήταν οτι δούλευε αρκετό καιρό μετά το update και ξαφνικά ουαλα

 

Λογικά είναι bug, το έχουν πάθει και άλλοι 2-3 απ ότι είπαν πριν κάποιες μέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να κάνεις αυτά :

 

 

 

Follow steps below to re-calibrate proximity sensor(must with the glass protector is installed and which is sensor covered up)

 

1. TYPE "277634#*#" in phone dialer. Hidden Menu screen will show up.

 

2. Select "Device Test"->"MT", it will show "system will be restarted", then choose OK.

 

3. After reboot, GENESIS MiniOS 3.1 screen will show up, press "individual item+power" while power button is pressed.

 

4. Next, find "sensor test", enter it(do not block the proximity sensor), the proximity sensor will be automatically calibrated. Then block proximity sensor two times to exit.

 

5. Find "Back to the MainList", enter.

6. Press "Normal boot+power" while power butten is pressed to reboot system, done.

 

Ο οδηγός μπήκε στο πρώτο post του θέματος των τροποποιήσεων... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6474165

 

Για ότι κρίνετε σκόπιμο, να με ενημερώνετε να το συγκεντρώνουμε εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι bug, το έχουν πάθει και άλλοι 2-3 απ ότι είπαν πριν κάποιες μέρες.

 

ναι αλλά στο άκυρο... και δεν λύθηκε με factory restore ενώ πριν δεν υπήρχε καν wtf?

btw οταν το παθαίνει χάνει και το imei

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-γενικες-εφαρμογες-την βρισεις και κανείς απεγκατάσταση και αν ποτέ την χρειαστείς την μάνα βάζεις από το μενού ρυθμισεις-γενικες-κοινο-ενημερωσεις εφαρμογων .....

 

Ευχαριστώ.λογικά κατανάλωνε και μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο τρελλοπαρεακι LG G4 <3. Υπαρχει τροπος να αποτρεψω εισερχομενες κλησεις απο αριθμους που δεν ειναι μεσα στις επαφες μου ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο τρελλοπαρεακι LG G4 <3. Υπαρχει τροπος να αποτρεψω εισερχομενες κλησεις απο αριθμους που δεν ειναι μεσα στις επαφες μου ;

Να μποκαρεις ανά νούμερο να μην σε καλεί θες ! Ρυθμίσεις, ρυθμίσεις κλήσεων, απόρριψη κλησης, απόρριψη κλήσεων απο, πατάς το + πάνω πάνω δεξιά Κ επιλέγεις το Νέος αριθμός αν το νούμερο δεν είναι στις επαφές σου. Νομίζω αυτό θες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω ενα σημαντικο προβλημα με την μπαταρια..Φοράω android 6.0 την εκδοση V20a. Το ποσοστό της οθόνης είναι πάντα πολύ ψηλά συνηθως στο 55%. Εκανα επαναφορά αλλά πάλι τα ίδια.. Και παρατηρώ κάτι άλλο επίσης! Όταν το φορτίζω και φτάνει στο 100% και το αποσυνδέω, το ποσοστό της οθόνης πάει αυτόματα πάλι στο 95% Τι μπορεί να συμβαίνει γιατί θα τρελαθώ? :wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Να μποκαρεις ανά νούμερο να μην σε καλεί θες ! Ρυθμίσεις, ρυθμίσεις κλήσεων, απόρριψη κλησης, απόρριψη κλήσεων απο, πατάς το + πάνω πάνω δεξιά Κ επιλέγεις το Νέος αριθμός αν το νούμερο δεν είναι στις επαφές σου. Νομίζω αυτό θες

Να στο θεσω αλλιως.

Θελω να αποστρεψω εισερχομενες κλησεις ή να μην εμφανιζονται καν οποιος αγνωστος με καλει ή να μην χτυπα καν το τηλεφωνο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Να στο θεσω αλλιως.

Θελω να αποστρεψω εισερχομενες κλησεις ή να μην εμφανιζονται καν οποιος αγνωστος με καλει ή να μην χτυπα καν το τηλεφωνο.

Α, θες να μην σε καλεί κανένας αν δεν έχεις τον αριθμό του μέσα στις επαφές σου ; Αυτό δεν γίνεται.

Μόνο αυτό που σου είπα πριν και τις εισερχόμενες κλήσεις απο αποκρυψεις μπορείς να μπλοκάρεις να μην σου χτυπανε. Να μπλοκάρετε όλους τους εισερχόμενοι άγνωστους αριθμούς μαζικα δεν γίνεται.

Όταν σε καλεί κάποιος που δεν έχεις τον αριθμό του, μπες και μπλόκαρε τον να μην μπορεί να σε ξανακαλεσει Από δω και πέρα. Μόνο έτσι. Μαζικά όχι.

 

Όταν λοιπόν μπλοκάρεις κάποιον αριθμό ΔΕΝ θα σου χτυπάει εσένα καθόλου η κληση. Αλλά στον άλλον που σε καλεσε θα φαίνεται ότι καλεί μια φορά και του το κλείνεις ! Θα του βγάζει το γνωστό "ο αριθμός που καλέσατε είναι κατειλημμένος ".

Όταν όμως κάποια στιγμή μπεις στις εισερχόμενες κλήσεις θα δεις ότι ο τάδε αριθμός σε κάλεσε την τάδε Ημερομηνία και τάδε ώρα. Χωρίς κάποια άλλη ειδοποίηση ότι είχες κλήση.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Α, θες να μην σε καλεί κανένας αν δεν έχεις τον αριθμό του μέσα στις επαφές σου ; Αυτό δεν γίνεται.

Μόνο αυτό που σου είπα πριν και τις εισερχόμενες κλήσεις απο αποκρυψεις μπορείς να μπλοκάρεις να μην σου χτυπανε. Να μπλοκάρετε όλους τους εισερχόμενοι άγνωστους αριθμούς μαζικα δεν γίνεται.

Όταν σε καλεί κάποιος που δεν έχεις τον αριθμό του, μπες και μπλόκαρε τον να μην μπορεί να σε ξανακαλεσει Από δω και πέρα. Μόνο έτσι. Μαζικά όχι.

 

Όταν λοιπόν μπλοκάρεις κάποιον αριθμό ΔΕΝ θα σου χτυπάει εσένα καθόλου η κλησξ. Αλλά στον άλλον που σε καλεσε θα φαίνεται ότι καλεί μια φορά και του το κλείνεις ! Θα του βγάζει το γνωστό "ο αριθμός που καλέσατε είναι κατειλημμένος "

 

Α μαλιστα. Καλα το σκεφτηκα να κανω μια λιστα με οσα νουμερα δεν ξερω και να τα μπλοκαρω. Θα περιμενω οταν παρω το δερματινο καφε στις 2/2/2016 δεν πιστευω αν αρχισω απο τωρα να υπαρχει τροπος μεταφορας ρυθμισεων στο αλλο οχι ε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...