Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δέρμα είναι οικείο υλικό, νομίζω λίγο-πολύ όλοι ξέρουμε τι να περιμένουμε από αυτό. Πάντως είναι λίγο πιο λείο απ' όσο θα ήθελα, σε συνδυασμό με το μέγεθος της συσκευής. Για θήκη ακόμα δεν το σκέφτομαι...

Χωρίς θήκη δεν είναι επιφοβο το πλαστικό γύρω γύρω από τη συσκευή το γυαλιστερό για ξεθωριασμα και φθορες, όπως και το τζαμακι της κάμερας για γρατζουνιές ?στο g2 είχα αλλάξει τσαμάκι στη κάμερα αλλά ήταν και εύκολο. Εσείς που δε φοράτε θήκη πως το βλέπετε γενικά το κινητο σε αντοχή?εγώ έχω το μαύρο δέρμα και ενώ το γουστάρω χωρίς θήκη φοβαμε να το έχω χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μενα υπάρχει αυτή η επιλογή, 20b έχω κι εγώ. Παραξενιές..:rolleyes:

 

Και σε μένα δεν την είχε αυτήν την επιλογη γιατί δεν επέλεξα την πόλη απ την αρχική οθόνη του καιρού.

Για δοκιμάστε το όσοι αντιμετωπίζεται το ίδιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ δεν είχα κάνει εγκατάσταση τον καιρό από το κέντρο ενημέρωσης οπότε όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα πάτε ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ - ΓΕΝΙΚΕΣ- ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ - ΚΈΝΤΡΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ, βρίσκεται τον καιρό και τον κάνετε εγκατάσταση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χωρίς θήκη δεν είναι επιφοβο το πλαστικό γύρω γύρω από τη συσκευή το γυαλιστερό για ξεθωριασμα και φθορες, όπως και το τζαμακι της κάμερας για γρατζουνιές ?στο g2 είχα αλλάξει τσαμάκι στη κάμερα αλλά ήταν και εύκολο. Εσείς που δε φοράτε θήκη πως το βλέπετε γενικά το κινητο σε αντοχή?εγώ έχω το μαύρο δέρμα και ενώ το γουστάρω χωρίς θήκη φοβαμε να το έχω χωρίς.

 

Τα σημάδια είναι αναπόφευκτα χωρίς θήκη. Από εκεί και πέρα τα ζυγίζεις και πράττεις αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς θήκη δεν είναι επιφοβο το πλαστικό γύρω γύρω από τη συσκευή το γυαλιστερό για ξεθωριασμα και φθορες, όπως και το τζαμακι της κάμερας για γρατζουνιές ?στο g2 είχα αλλάξει τσαμάκι στη κάμερα αλλά ήταν και εύκολο. Εσείς που δε φοράτε θήκη πως το βλέπετε γενικά το κινητο σε αντοχή?εγώ έχω το μαύρο δέρμα και ενώ το γουστάρω χωρίς θήκη φοβαμε να το έχω χωρίς.

 

Αν το κινητό έχεις σκοπό να το δώσεις κάποια στιγμή μέσα στον 1 χρόνο λειτουργίας του για κάποιο άλλο, τότε θήκη και tempered glass είναι μονόδρομος για να διατηρήσεις την όποια αξία του εκείνη τη στιγμή. Αν είσαι από αυτούς που θέλουν να το χαρούν μέχρι να τινάξει πέταλα, τότε πέρα από το απαραίτητο και πάλι tempered glass, άστο ελεύθερο με το δέρμα...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Το πλαινό πλαίσιο επιβεβαιώνω ότι είναι αρκετά ευαίσθητο σε χτυπήματα, το τζαμάκι της κάμερας αλλάζεται πολύ εύκολα μέσω αγοράς από e-bay με 3$ ολόκληρο καθώς απαιτείται η λύση 2 βιδών.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ δεν είχα κάνει εγκατάσταση τον καιρό από το κέντρο ενημέρωσης οπότε όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα πάτε ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ - ΓΕΝΙΚΕΣ- ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ - ΚΈΝΤΡΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ, βρίσκεται τον καιρό και τον κάνετε εγκατάσταση

 

Σωστός ο τακαρος, αυτο ήταν. Δεν το είχα προσέξει γιατι με το που πήρα το κινητό εγκατέστησα άλλη εφαρμογή καιρού και δεν είχα κατεβάσει την εργοστασιακή.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο τακαρος, αυτο ήταν. Δεν το είχα προσέξει γιατι με το που πήρα το κινητό εγκατέστησα άλλη εφαρμογή καιρού και δεν είχα κατεβάσει την εργοστασιακή.

 

Και εγώ άλλη εφαρμογή έχω βάλει λόγω widget και με την "μαμα" εφαρμογή δεν ασχολήθηκα καθόλου... Βασικά δεν είδα καν αν υπάρχει. Βέβαια ο φίλος msakis01 (thanks bro) με αυτό που είπε για την εφαρμογή του καιρού με προβλημάτισε και σκέφτηκα οτι δεν την έχω κατεβάσει!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααα κακη ψυτρη και αναποδη για μενα. Τωρα μου ειπαν οτι θα το εχουν αυτο εδω: http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2015/11/LG-G4-White-Gold-Edition.jpg την τριτη στην ΜΤΝ 419 ευρω και πως θα ναι και δερματινο το white gold edition εσας ρε παλλικαρια σας φενεται δερματινο αυτο εε ; ΑΝ ΣΑΣ ΦΕΝΕΤΑΙ και εγω εχω οχρωματοψηα τοτε λαθανομαι να παω να κοιταχτω στον ορθαρμιατρο. Ασε που χθες μου ειπαν οτι θα μ τηλεφωνησουν σημερα το απογευμα...

Ή αυτο εδω θα εννοουνε: http://cdn04.androidauthority.net/wp-content/uploads/2015/04/lg-g4-color-comparison-aa-9-of-11.jpg ; Παντος ολος ο καβγας για μενα ειναι για το δερματινο χρωμα ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ αλλη η χαρη του δεν λεω οτι δεν θα κανει τις ιδιες λειτουργιες αλλα......... ΑΝ παρω το white gold τελικα θα μπορω στο μελλον να αγορασω δερματινο καπακι απο πισω ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααα κακη ψυτρη και αναποδη για μενα. Τωρα μου ειπαν οτι θα το εχουν αυτο εδω: http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2015/11/LG-G4-White-Gold-Edition.jpg την τριτη στην ΜΤΝ 419 ευρω και πως θα ναι και δερματινο το white gold edition εσας ρε παλλικαρια σας φενεται δερματινο αυτο εε ; ΑΝ ΣΑΣ ΦΕΝΕΤΑΙ και εγω εχω οχρωματοψηα τοτε λαθανομαι να παω να κοιταχτω στον ορθαρμιατρο. Ασε που χθες μου ειπαν οτι θα μ τηλεφωνησουν σημερα το απογευμα...

Ή αυτο εδω θα εννοουνε: http://cdn04.androidauthority.net/wp-content/uploads/2015/04/lg-g4-color-comparison-aa-9-of-11.jpg ; Παντος ολος ο καβγας για μενα ειναι για το δερματινο χρωμα ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ αλλη η χαρη του δεν λεω οτι δεν θα κανει τις ιδιες λειτουργιες αλλα......... ΑΝ παρω το white gold τελικα θα μπορω στο μελλον να αγορασω δερματινο καπακι απο πισω ;

 

Καλημέρα, το white gold edition είσαι σίγουρος οτι υπάρχει ευρωπαϊκό και οτι σε αυτό αναφέρονται, γιατί απο την ενημέρωση που υπάρχει αρχικά θα κυκλοφορήσει μόνο στη Κορέα... Άρα πρέπει να τσεκάρεις αν προορίζεται για ευρώπη γιατί θα έχεις θέμα με την εγγύηση. Αν σου είπαν δερμάτινο δεν αναφέρονται σίγουρα στο white - gold edition γιατί απ'όσο έχω διαβάσει δεν έχει δερμάτινο καπάκι μέσα... Όπως και να χει όποιο και αν πάρεις και χωρίς δερμάτινο καπάκι να είναι μπορείς να αγοράσεις σε οτι χρώμα θες γιατί πωλούνται και χωριστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τον φακό που έχει ως εφαρμογή στην μπάρα... πως μπορούμε να τον κάνουμε με shortcut στην επιφάνεια εργασίας?

Έχω την εντύπωση ότι γίνεται μόνο με την θήκη Quick circle. Εκτός και αν κατεβάσεις καμία εφαρμογή με widgets. Αν κάποιος είναι σίγουρος ας επιβεβαίωσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το White gold edition υπάρχει ευρωπαϊκό με πλαστικό καπάκι γι αυτό πωλείται και πιο φθηνά από την έκδοση με το δερμάτινο η οποία έχει και δεύτερο ανταλλακτικό πλαστικό καπάκι στην συσκευασία.
Link to comment
Share on other sites

τον φακό που έχει ως εφαρμογή στην μπάρα... πως μπορούμε να τον κάνουμε με shortcut στην επιφάνεια εργασίας?

 

Παλιά η LG έδινε widget για τον φακο. Τώρα δεν κατάφερα να βρω προεγκατεστημένο... υπάρχουν άπειρες εφαρμογές που το κάνουν όμως.

Link to comment
Share on other sites

Το White gold edition υπάρχει ευρωπαϊκό με πλαστικό καπάκι γι αυτό πωλείται και πιο φθηνά από την έκδοση με το δερμάτινο η οποία έχει και δεύτερο ανταλλακτικό πλαστικό καπάκι στην συσκευασία.

419ευρω και το δερματινο 579 εδω στην Κυπρο. Ομως θα πηγαινει δερματινο με ασπρο οταν το αγορασω το δερματινο μετα ; Ρωτησα στην ΜΤΝ και δεν ηξεραν να μου πουν για ebay ειτε για την LG εδω στην Κυπρο αν μπορω να βρω δερματινο καπακι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δερμάτινα καπάκια μπορείς να βρεις από παντού, μέχρι και το eshop Κύπρου νομίζω έχει. Τώρα αν του πάει, είναι θέμα προσωπικού γούστου.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το g4 από procordia. Έγινε αλλαγή της πλακέτας, όπως και ολόκληρης της οθόνης μαζί με το γυαλί και το πλαίσιο της γιατί ανακάλυψαν και ένα καμένο πιξελάκι, το οποίο ποτέ δεν είχα πάρει χαμπάρι...οπότε ουσιαστικά μου παραδόθηκε ένα καινούριο τηλέφωνο...κι όλα αυτά μέσα σε 3 μέρες συμπεριλαμβανομένης της Τετάρτης που ήταν αργία. Απλά respect.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 20c.Όχι ότι περίμενα να δω κάποια διαφορά, σφαίρα πήγαινε και πριν, τώρα θα δείξει στη πορεία...Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το now on tap ; Προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα ,με πάει συνέχεια στις κάρτες με πατημένο το στρογγυλό

 

 

 

....το βρήκα , παίζει μόνο με τη γλώσσα στα αγγλικά

Edited by pittakos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το g4 από procordia. Έγινε αλλαγή της πλακέτας, όπως και ολόκληρης της οθόνης μαζί με το γυαλί και το πλαίσιο της γιατί ανακάλυψαν και ένα καμένο πιξελάκι, το οποίο ποτέ δεν είχα πάρει χαμπάρι...οπότε ουσιαστικά μου παραδόθηκε ένα καινούριο τηλέφωνο...κι όλα αυτά μέσα σε 3 μέρες συμπεριλαμβανομένης της Τετάρτης που ήταν αργία. Απλά respect.

Μπράβο στην procordia!

Εύχομαι απροβλημάτιστο από δω και πέρα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Την 20c που μπορούμε να τη βρούμε για να την περάσουμε με lgup ;

 

http://android-hilfe.digidip.net/visit?url=https%3A%2F%2Fowncloud.kdo.de%2Findex.php%2Fs%2FdoNTVKCnji2vWiH&ppref=https%3A%2F%2Fwww.google.gr%2F

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το g4 από procordia. Έγινε αλλαγή της πλακέτας, όπως και ολόκληρης της οθόνης μαζί με το γυαλί και το πλαίσιο της γιατί ανακάλυψαν και ένα καμένο πιξελάκι, το οποίο ποτέ δεν είχα πάρει χαμπάρι...οπότε ουσιαστικά μου παραδόθηκε ένα καινούριο τηλέφωνο...κι όλα αυτά μέσα σε 3 μέρες συμπεριλαμβανομένης της Τετάρτης που ήταν αργία. Απλά respect.

 

Καλορίζικο και απροβλημάτιστο! Μετά το φιάσκο του flex 2 στην αντιμετώπιση είναι καιρός να δείξει τον πραγματικό της εαυτό! Βλάση με κλειδωμένο bootloader το είχες το κινητό σωστά?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... Για πέρασμα από 5.1 σε 6.....κατευθείαν 6 v20c the έτσι..? Δεν χρειάζεται να μπουν οι άλλες 2 πριν....

 

Εννοείται.. Όποια θες περνάς

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...