Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με quick charge 2.0 φορτιστή θα υπάρχει μια βελτίωση χρόνου φόρτισης περίπου 20+ λεπτών. Με τον φορτιστή του ταμπλετ είδα μια βελτίωση 7-10 λεπτά απο το 40% στο 100%.

 

Ενα άρθρο απο το Phonearena σχετικά με τους χρονους φορτισης του G4.

Edited by ros100
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια....

Μηπως επειδη εχει την τελευταια εκδοση?

 

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!

 

Στην εικόνα πάνω δεξιά γράφει για την συσκευή μου, έκδοση λογισμικού: H81510D ενώ περίπου στην μέση γράφει για την νέα έκδοση λογισμικού H81520A

 

Καλημέρα καί χρόνια πολλά.Οχι δεν είναι αυτό.Κατέβασε το από εδώ Στο pc sync είναι

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Η έκδοση H81520A που μου βγάζει είναι πιο παλιά από την H81520B ή είναι η ίδια και απλά αλλάζει η ονομασία ανάλογα με τις χώρες για τις οποίες προορίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονία.

Από τότε που πέρασα σε Μarshmallow έχω παρατηρήσει (ακόμα) ένα θέμα.

Όταν μιλάω στο τηλέφωνο, όταν έρθει η ώρα για να κλείσω, αν δεν τερματίσω την κλήση πρώτος, δεν μπορώ να την τερματίσω ποτέ :p

Συγκεκριμένα η κλήση έχει τερματιστεί αλλά το τηλέφωνο την έχει ακόμα ενεργή και το χρονόμετρο συνεχίζει να μετρά. Επανέρχεται μόνο με επανεκκίνηση.

Έχει συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Λύνεται κάπως;

Σκεφτόμουν μήπως είναι πρόβλημα δικτύου αλλά με Lollipop δεν μου το έκανε

Το δικτυο δε παιζει κανενα ρολο την 6 απο που την εβαλες ειναι επισημη για τη χωρα του κινητου σου;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το δικτυο δε παιζει κανενα ρολο την 6 απο που την εβαλες ειναι επισημη για τη χωρα του κινητου σου;

 

Nαι, το LG Bridge με ενημέρωσε ότι υπάρχει αναβάθμιση και την πέρασα μέσω αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα και καλη χρονια... καπου εδω μεσα διαβασα οτι ΔΕΝ δουλευει το Quick Charge 2.0 με τον δικο του φορτιστή ( και λογικο αφου εχει 1.8Α φορτιστή ΣΑΝ ΤΟΥ G2 )

 

Τι κανουμε ? Αγοραζουμε αλλον απο καπου ? εχετε κατι στο μυαλο σας ?

 

Εχω εναν φορτιστη 2.0Α ενος ταμπλετ... θα κανει πιο γρηγορη φορτιση λετε ?

 

Καλή επιλογή ο ταχυφορτιστης του ΝΟΤΕ 4. 16 ευρώ παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Όσοι έχετε συσκευή με S/N που να ξεκινάει από 505 μην πειράξετε και μην φλασάρετε τίποτε. Αν και φαίνεται πως δεν έχει σχέση με αυτό και τα όποια προβλήματα προκύπτουν, οφείλονται σε ελαττωματική πλατίνα της συγκεκριμένης (πρώτης) παρτίδας.

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ όλο το νήμα και θα καταλάβετε τι εννοώ...

 

Καλή Χρονιά εύχομαι σε όλους

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Ισως λιγο offtopic αλλα οριστε μερικες πρωτες πληροφοριες για το G5.

 

Λει για μικροτερη οθονη και μου φαινεται περιεργο...

 

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/lg/to-lg-g5-%CE%AD%CF%81%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-v10-like-%CE%B4%CE%B5%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B7-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-r10823

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 505 με ξεκλείδωτο bootloader (έτσι το πήρα) προς το παρόν το μόνο θέμα που βλέπω είναι με τη μπαταρία που ενδεχομένως να φταίει και η χρήση που έκανε ο προηγούμενος.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Όσοι έχετε συσκευή με S/N που να ξεκινάει από 505 μην πειράξετε και μην φλασάρετε τίποτε. Αν και φαίνεται πως δεν έχει σχέση με αυτό και τα όποια προβλήματα προκύπτουν, οφείλονται σε ελαττωματική πλατίνα της συγκεκριμένης (πρώτης) παρτίδας.

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ όλο το νήμα και θα καταλάβετε τι εννοώ...

 

Καλή Χρονιά εύχομαι σε όλους

 

Της Vodafone (προσφορά) 505 ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Της Vodafone (προσφορά) 505 ήταν.

 

μια χαρα αναβαθμιση μου εκανε με SN 505 σε αντροιντ 6.0...χωρις κανενα θεμα

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα αναβαθμιση μου εκανε με SN 505 σε αντροιντ 6.0...χωρις κανενα θεμα

 

Διάβασα επίσης ότι οι εκδόσεις 1.0 jbl είχαν το πρόβλημα. Της vodafone είναι 1.1 (το γράφει στο κουτί κάτω ).

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα αναβαθμιση μου εκανε με SN 505 σε αντροιντ 6.0...χωρις κανενα θεμα

 

Κι εμένα το ίδιο...update σε 6.0 χωρίς πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικό branded COSMOTE έχει ερθει η αναβαθμιση;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά.να ρωτήσω !!σε lollipop Όταν πάτε να πατήσετε σε κάποια εφαρμογή η σε κάποια ρύθμιση στο κινητό να Σας αφήνει από πίσω εκεί που επιλέγετε στην οθόνη Σαν μια τελίτσα???δεν μου το κάνει πάντα
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε προεπιλεγμένο browser τον chrome στο κινητό Κ οχι τον δικό του internet Που έχει προεπιλεγμένο ;
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε προεπιλεγμένο browser τον chrome στο κινητό Κ οχι τον δικό του internet Που έχει προεπιλεγμένο ;

 

Μπες στις ρυθμίσεις εφαρμογές και απενεργοποίησε την εφαρμογή της lg.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις εφαρμογές και απενεργοποίησε την εφαρμογή της lg.

Σωστα!!! Δεν το σκέφτηκα .... Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό Τετάρτη.

Το αναβάθμισα σε android 6 μέσω lg bridge. Μετά έβαλα το google account μου, συγχρόνισε επαφές και εφαρμογές και όλα καλά.

Πριν κάνα μισάωρο άνοιξα το bluetooth ώστε να στείλω ένα Mp3 από τον υπολογιστή στο κινητό. Άφησα το κινητό μέχρι να κάνω κάτι άλλο και όταν επέστρεψα το κινητό ήταν κολλημένο στην αρχική οθόνη (boot) με το σήμα της LG. Έβγαλα μπαταρία, ξαναέβαλα, πάλι το ίδιο, κολλάει στο σήμα της LG και μετά από λίγο κάνει επανεκκίνηση μόνο του.

Απλά τραγικό, δεν ξέρω τι άλλο να γράψω, πλήρης απογοήτευση. Μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά θα απαιτήσω πλήρη αντικατάσταση. :mad::(:X:mad:

Link to comment
Share on other sites

To serial number απο τι αρχίζει? Επίσης στο κουτί κάτω γράφει έκδοση 1.0 ή 1.1?

 

Αυτό που είναι από κάτω από το κουτί σε παρένθεση και πάνω από ένα barcode εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό Τετάρτη.

Το αναβάθμισα σε android 6 μέσω lg bridge. Μετά έβαλα το google account μου, συγχρόνισε επαφές και εφαρμογές και όλα καλά.

Πριν κάνα μισάωρο άνοιξα το bluetooth ώστε να στείλω ένα Mp3 από τον υπολογιστή στο κινητό. Άφησα το κινητό μέχρι να κάνω κάτι άλλο και όταν επέστρεψα το κινητό ήταν κολλημένο στην αρχική οθόνη (boot) με το σήμα της LG. Έβγαλα μπαταρία, ξαναέβαλα, πάλι το ίδιο, κολλάει στο σήμα της LG και μετά από λίγο κάνει επανεκκίνηση μόνο του.

Απλά τραγικό, δεν ξέρω τι άλλο να γράψω, πλήρης απογοήτευση. Μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά θα απαιτήσω πλήρη αντικατάσταση. :mad::(:X:mad:

Προσπάθησε να κανεις παλι πέρασμα της έκδοσης που θελεις με LG UP.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...