Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα στο θέμα αναφέρθηκαν όλες οι προσφορές των τελευταίων ημερών. Στα 394€ σίγουρα το είχε Γερμανός και Vodafone. Από "μεγάλα" καταστήματα στα 440€ το είχαν Πλαίσιο και Κωτσόβολος και βέβαια τα σκρουτζομάγαζα (και το iTechStore που ανέφερε το MyPhone). Από σκρουτζομάγαζο θα προτιμούσα το δίκαρτο :).

Δεν το πρόλαβα από τα "μεγάλα" καταστήματα δυστυχώς.......:( τώρα περιμένω να πέσει λίγο η τιμή στον σκρουτζ Γιατί Μέχρι 400€ διαθέτω!

Και σιγά μην το πήραν πολλοι από τα "μεγαλα" καταστήματα! Άντε να είχαν διαθέσει 2-3 συσκευές ! Και ζήτημα!!!

Πλαίσιο, κωτσοβολος, κοσμοτε και γερμανος που υποτιθετε ότι το είχαν φθηνότερο έγραφε ότι εξαντλήθηκε αμέσως

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ποιές παράγγειλες τις Η ή τις Η+, γιατί εγώ βλέπω στο banggood, να έχει μόνο τις Η.
Link to comment
Share on other sites

νυν κατοχος G3, πηρα ενα G4 Μαυρο δερμα απο την Vodafone σημερα...Παραγγειλα και απο ebay Nillkin H+Pro 0.2mm 2.5D Tempered Glass Screen Protector Film και περιμενω να ερθουν...καλες γιορτες!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκε το θεμα της τιμης κ επειδη πριν 2-3 μηνες το ειχα αφησει στα 400ε τωρα γιατι πηγε στα 430?
Link to comment
Share on other sites

Αν λέω αν ενδιαφέρεται κανείς να ανταλλαξει καφέ δερμάτινο καπάκι με μαύρο δερμάτινο(εγώ έχω μαύρο) και είναι από Αθήνα ας μου στείλει ένα pm

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

...να ανεβάσω και πάλι στο ιδιο λεπτό της συζήτησης τους χρόνους που έχω αυτή τη στιγμή που μιλάμε.

-Live εντελώς- (check στην ωρα) ώστε να μην υπάρχουν αμφιβολίες. Και μάλιστα με δίκαρτο μοντέλο που μόλις πριν μια ώρα έκλεισα την 2η sim.

http://s30.postimg.org/62wqvqvk1/Screenshot_2015_12_25_21_22_29.png

image hosting site no sign up

http://s17.postimg.org/aj9e8msi7/Screenshot_2015_12_25_21_22_54.png

post a picture

Εκτός απο τις εκφράσεις σου που είναι απρεπεις ανεβάζεις και παραπλανητικα screenshot,τα g2,g3,g4 όλα βγάζουν μέχρι το 90% εως 1,30 ώρες οθόνη και από το 100% στο 99% εως και μισή ώρα τα shot αυτά δεν είναι πραγματικά,ανέβασε ολοκληρωμένο κύκλο πριν το βάλεις για φόρτιση και άσε τα παιχνίδια γιαυτους που δεν είχαν lg

Link to comment
Share on other sites

Στην διαφήμιση των καταστηματων κοσμοτε (δείχνει κ άλλες συσκευές σε προσφορα) το δείχνει 394€ και μπαίνω στο site να δω και το γράφει 769€. Θα πάω αύριο το πρωί εκεί να ρωτήσω για σίγουρα Αλλά κατά 99% ισχύει η δεύτερη τιμη. Εκτός κ αν έχουν κανένα αποθεμα. Χλομο.....
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τις εκφράσεις σου που είναι απρεπεις ανεβάζεις και παραπλανητικα screenshot,τα g2,g3,g4 όλα βγάζουν μέχρι το 90% εως 1,30 ώρες οθόνη και από το 100% στο 99% εως και μισή ώρα τα shot αυτά δεν είναι πραγματικά,ανέβασε ολοκληρωμένο κύκλο πριν το βάλεις για φόρτιση και άσε τα παιχνίδια γιαυτους που δεν είχαν lg

Καλώς τον και ας άργησες...μα καλά,εσύ δεν είχες εγκαταλείψει το thread του G4 πριν απο λιγες ημερες με δακρυβρεχτα μηνύματα και πομπωδης ανακοινωσεις; Σε τι οφείλουμε την τιμη της επιστροφης σου και παλι; σε νοσταλγια;

Πάντως είσαι μεγάλος Sherlock..με τσακωσες . Τα SOT (ή καλύτερα shot για να μιλάω στην γλώσσα σου για οσους δεν θυμουνται :) ) τα φτιάχνω στο photoshop την ώρα που συζηταμε και τα ανεβάζω για εντύπωση. Το ίδιο λεπτό...τοσο καλός είμαι.

Καλά θα κάνεις να συμμετέχεις στην συζήτηση όταν έχεις να πεις κατι ουσιαστικό και οχι λογω κομπλεξ . Μην με αναγκασεις να ξεθάψω τα μαργαριτάρια που έχεις γράψει κατά καιρούς ωστε να διαπιστωσουν οι νεοι συνομιλητες (οι παλαιοτεροι σιγουρα θυμουνται) το ποσό σχετικός είσαι.

Δεν δίνω συνέχεια στο flame , ούτε θα μετατρέψω την συζήτηση σε προσωπική αντιπαράθεση. Ο καθενας θεωρώ έχει και γνώσεις και κρίση για να μπορεί να βγάλει τα συμπερασματά του .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά φίλε μου και ας τα περνάς μόνος σου

 

Ανεβάζεις screenshot αυτό που σε συμφέρει και απαντάς όπως σε συμφέρει το κόμπλεξ θα κρίνουν άλλοι ποίος το έχει.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά φίλε μου και ας τα περνάς μόνος σου

Θα ανέβαζα και καμιά φώτο για να δεις το πόσο μόνος μου είμαι και με τι μικρή παρεα, αλλά δεν θέλω να σε πικαρω ακόμη περισσότερο . Χρόνια πολλά μέρες που είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα 6 χτυπηματα knock code μεγαλη βλακεια!!!!

Θα συμφωνήσω και εγώ. Υπερβολή τα 6 χτυπηματά...useless. Πιστεύω θα το αλλάξουν πάλι στο επόμενο update.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα μελομακάρονα δεν λένε να πάνε κάτω για να κοιμηθούμε απόψε, είπα να γράψω ένα μικρό review ανάμεσα σ'αυτό και το G3 (16 & 32Gb).

 

Οθόνη: υπέροχη 2K που δεν έχει σε τίποτα, όμως, να ζηλέψει το G3. Οι κάτοχοι συσκευών από το 2015 ίσως εντυπωσιαστούν καθώς προσφέρει ένα κλικ φωτεινότερη οθόνη και με λίγο πιο ζωηρά χρώματα. Οι των 2014 δεν θα δουν μεγάλη διαφορά (ίσως και καθόλου).

Επεξεργαστής & RAM: εδώ αλλάζουν τα πλάνα. Οι κάτοχοι των 32Gb ίσως δούν ένα κλικ πιο γρήγορο κινητό καθώς υπάρχει λίγο έως καθόλου lag ενώ στο 3άρι υπάρχει λίγο ακόμα και στο launcher. Οι των 16Gb ( :D ) θα δούν δύο κλικ πιο γρήγορη περιήγηση, αλλά αυτό πιστεύω ότι οφείλεται στην κακογραμμένη 5.0 που έχουν και τα δύο και καθώς το G4 βγήκε out of box με 5.1 λογικό να έχει καλύτερη αντίδραση. Πάντως, προσωπικά, δεν θεωρώ ότι η διαφορά είναι τόσο μεγάλη που να αξίζει τόσο η μετάβαση. Φυσικά, θα δούμε τη συμπεριφορά των 3αριών με την 6 που έρχεται (από την έρημο με σαλιγκάρι) και τότε θα μπορέσουμε να αξιολογήσουμε σωστά αλλά και στο 4άρι φαίνεται ότι η οθόνη ζορίζει αρκετά τον επεξεργαστή και δεν τον αφήνει να αποδώσει τόσο όσο σε κάποια άλλη συσκευή.

Κάμερα & μπαταρία: έχει πέσει πολύ ηλεκτρονικό μελάνι για την κάμερα του G4 και λογικό είναι μιας και είναι δύο κλικ ανώτερη από του G3. Το ίδιο είχε γίνει και στο πρώτο G (E975) όπου η υποτιθεμένη 13άρα του (που ήταν μια μέτρια 8άρα στην πραγματικότητα), έγινε VGA μπροστά στην 13άρα του G2. Τα πράγματα εδώ δεν είναι τόσο τραγικά, αλλά σε manual mode δεν παίρνω και όρκο. :p

Τέλος, η μπαταρία είναι χάλι μαύρο και πάλι η οθόνη είναι η αιτία. Την μέρα θα βγάλει για τους μεσαίους χρήστες, για τους απαιτητικούς δεν είμαι σίγουρος, αλλά πάντως, υπάρχει το άγχος μήπως ξεχαστεί κάνα gps/sync ανοικτό και τρέχουμε.

 

Κλείνοντας, να πω ότι την συσκευή την πήρα με την προσφορά της VF και για κάποιον που έρχεται από την υπόλοιπη σειρά G της LG θα είχα τις επιφυλάξεις μου, ειδικά για κάποιον που έχει το G2. Προσωπικά, σκέφτομαι να το δώσω σε συγγενή στην τιμή που το αγόρασα καθώς είναι με τις ζελατίνες και θα κρατήσω το 16άρι G3 μου. Δυστυχώς, όσο μου άρεσε η αίσθησή του και το UX 4.0, δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τα υπόλοιπα καθώς η μετάβαση μου φάνηκε μικρή (δεν τραβάω και πολλές φωτό). :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Και γω παιδιά με ΜΜ μετά από μια βδομάδα έχω δει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας. Είμαι σίγουρος ότι κρατάει περισσότερο. Και για να μην παρεξηγουμε μιλάω για το δικό μου κινητο. Δεν γνωρίζω για το σύνολο των G4.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα μελομακάρονα δεν λένε να πάνε κάτω για να κοιμηθούμε απόψε, είπα να γράψω ένα μικρό review ανάμεσα σ'αυτό και το G3 (16 & 32Gb).

 

Οθόνη: υπέροχη 2K που δεν έχει σε τίποτα, όμως, να ζηλέψει το G3. Οι κάτοχοι συσκευών από το 2015 ίσως εντυπωσιαστούν καθώς προσφέρει ένα κλικ φωτεινότερη οθόνη και με λίγο πιο ζωηρά χρώματα. Οι των 2014 δεν θα δουν μεγάλη διαφορά (ίσως και καθόλου).

Επεξεργαστής & RAM: εδώ αλλάζουν τα πλάνα. Οι κάτοχοι των 32Gb ίσως δούν ένα κλικ πιο γρήγορο κινητό καθώς υπάρχει λίγο έως καθόλου lag ενώ στο 3άρι υπάρχει λίγο ακόμα και στο launcher. Οι των 16Gb ( :D ) θα δούν δύο κλικ πιο γρήγορη περιήγηση, αλλά αυτό πιστεύω ότι οφείλεται στην κακογραμμένη 5.0 που έχουν και τα δύο και καθώς το G4 βγήκε out of box με 5.1 λογικό να έχει καλύτερη αντίδραση. Πάντως, προσωπικά, δεν θεωρώ ότι η διαφορά είναι τόσο μεγάλη που να αξίζει τόσο η μετάβαση. Φυσικά, θα δούμε τη συμπεριφορά των 3αριών με την 6 που έρχεται (από την έρημο με σαλιγκάρι) και τότε θα μπορέσουμε να αξιολογήσουμε σωστά αλλά και στο 4άρι φαίνεται ότι η οθόνη ζορίζει αρκετά τον επεξεργαστή και δεν τον αφήνει να αποδώσει τόσο όσο σε κάποια άλλη συσκευή.

Κάμερα & μπαταρία: έχει πέσει πολύ ηλεκτρονικό μελάνι για την κάμερα του G4 και λογικό είναι μιας και είναι δύο κλικ ανώτερη από του G3. Το ίδιο είχε γίνει και στο πρώτο G (E975) όπου η υποτιθεμένη 13άρα του (που ήταν μια μέτρια 8άρα στην πραγματικότητα), έγινε VGA μπροστά στην 13άρα του G2. Τα πράγματα εδώ δεν είναι τόσο τραγικά, αλλά σε manual mode δεν παίρνω και όρκο. :p

Τέλος, η μπαταρία είναι χάλι μαύρο και πάλι η οθόνη είναι η αιτία. Την μέρα θα βγάλει για τους μεσαίους χρήστες, για τους απαιτητικούς δεν είμαι σίγουρος, αλλά πάντως, υπάρχει το άγχος μήπως ξεχαστεί κάνα gps/sync ανοικτό και τρέχουμε.

 

Κλείνοντας, να πω ότι την συσκευή την πήρα με την προσφορά της VF και για κάποιον που έρχεται από την υπόλοιπη σειρά G της LG θα είχα τις επιφυλάξεις μου, ειδικά για κάποιον που έχει το G2. Προσωπικά, σκέφτομαι να το δώσω σε συγγενή στην τιμή που το αγόρασα καθώς είναι με τις ζελατίνες και θα κρατήσω το 16άρι G3 μου. Δυστυχώς, όσο μου άρεσε η αίσθησή του και το UX 4.0, δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τα υπόλοιπα καθώς η μετάβαση μου φάνηκε μικρή (δεν τραβάω και πολλές φωτό). :)

 

Στο θέμα οθόνη και λάγκ θα διαφωνήσω μαζί σου. Η διαφορά στην οθόνη είναι τεράστια. Δεν είναι μόνον ότι είναι πιο φωτεινή του G4 αλλά και τα χρώματα είναι πιο ζωντανά σε σχέση με την κατάθλιψη του G3. :lol: Ήταν ομολογώ ξεκούραστη οθόνη για διάβασμα, αλλά ήταν λίγο ψυχοπλάκωμα. Δεν είναι τυχαίο που τόσος κόσμος απογητεύτηκε από αυτήν. Ενώ στο G4 όποιος την βλέπει παθαίνει πλάκα. Θεωρώ ότι είναι η καλύτερη IPS που υπάρχει αυτή την στιγμή.

Λαγκάκια, στο G3 άφθονα και στις δύο εκδόσεις σε μενού ακόμη και με NOVA launcher. Στο G4 απλά ανύπαρκτα, πάντα με Νova launcher.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα οθόνη και λάγκ θα διαφωνήσω μαζί σου. Η διαφορά στην οθόνη είναι τεράστια. Δεν είναι μόνον ότι είναι πιο φωτεινή του G4 αλλά και τα χρώματα είναι πιο ζωντανά σε σχέση με την κατάθλιψη του G3. :lol: Ήταν ομολογώ ξεκούραστη οθόνη για διάβασμα, αλλά ήταν λίγο ψυχοπλάκωμα. Δεν είναι τυχαίο που τόσος κόσμος απογητεύτηκε από αυτήν. Ενώ στο G4 όποιος την βλέπει παθαίνει πλάκα. Θεωρώ ότι είναι η καλύτερη IPS που υπάρχει αυτή την στιγμή.

Λαγκάκια, στο G3 άφθονα και στις δύο εκδόσεις σε μενού ακόμη και με NOVA launcher. Στο G4 απλά ανύπαρκτα, πάντα με Νova launcher.

 

Η αλήθεια είναι ότι πάει καιρός από τότε που είχα την αρχική παρτίδα του G3 με την "καλη" οθόνη, αλλά του 16ριου που έχω τώρα με βολεύει καλύτερη. Είναι ακριβώς, όπως είπες, πολύ καλή στο διάβασμα και στις ταινίες, όχι ότι του G4 πάει πίσω, αλλά όπως και η AMOLED του 930 που είχε υπέροχα χρώματα, μετά από λίγο με κουράζει, και γι αυτό βάζω τον υποκειμενικο χαρακτηρα.

Στο lag, θα συμφωνήσω και πάλι, αλλά μην ξεχνάμε ότι το 3αρι έχει την πρώτη και χειρότερη έκδοση της lolli ενώ το 4αρι βγήκε από το κουτί με έκδοση αντάξια της 4.4.4. Μια σύγκριση μεταξύ των δύο με την ίδια έκδοση και το ίδιο UI θα ξεδιαλυνει τα πράγματα. Όχι ότι σε καμία περίπτωση το 3 θα φτάσει το δικό μας, αλλά θα φανεί κατά πόσο η οθόνη εχει "τραβήξει" τον 808 προς τα κάτω

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ είμαι κάτοχος g3 εδώ και μερικές εβδομάδες να πω κι εγώ την γνώμη μου...συμφωνώ με τους τελευταίους προλαλήσαντες κ να προσθέσω μια λεπτομέρεια συγκρινόμενη κιόλας με το την εξαιρετική οθόνη του g2.Οι τωρινές οθόνες αν κ πιο αχρωμες σε σχέση με τις παλιότερες στον εξωτερικό χώρο κ με ήλιο χειμερινό ο οποίος είναι και χτυπά πιο χαμηλά και κατευθείαν στο βλέμμα ας πούμε η ανάγνωση τουλάχιστον στο δικό μου g3 είναι καλύτερη!....πάντως κάποια στιγμή θέλω να επεξεργαστώ την κάμερα του g4 μιας και ασχολούμαι με φωτογραφία..από οτι έχω διαβάσει στο manual κανει παπάδες....χρόνια πολλά σε όλους κ όλες.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μιας κ είμαι κάτοχος g3 εδώ και μερικές εβδομάδες να πω κι εγώ την γνώμη μου...συμφωνώ με τους τελευταίους προλαλήσαντες κ να προσθέσω μια λεπτομέρεια συγκρινόμενη κιόλας με το την εξαιρετική οθόνη του g2.Οι τωρινές οθόνες αν κ πιο αχρωμες σε σχέση με τις παλιότερες στον εξωτερικό χώρο κ με ήλιο χειμερινό ο οποίος είναι και χτυπά πιο χαμηλά και κατευθείαν στο βλέμμα ας πούμε η ανάγνωση τουλάχιστον στο δικό μου g3 είναι καλύτερη!....πάντως κάποια στιγμή θέλω να επεξεργαστώ την κάμερα του g4 μιας και ασχολούμαι με φωτογραφία..από οτι έχω διαβάσει στο manual κανει παπάδες....χρόνια πολλά σε όλους κ όλες.

 

Φίλε μου αν ασχολείσαι με φωτογραφία όπως λες, πράγμα που σημαίνει ότι γνωρίζεις να παίξεις με τις ρυθμίσεις του iso κλπ, θα πάθεις την πλάκα σου. Είναι ότι σου χρειάζεται για να αποθανατιζεις την στιγμή με τρομερή ποιότητα.

Πάντως σαν αίσθηση οθόνης και ειδικά στον ηλιο, καλύτερη ήταν του optimus g και ειδικά με την τεχνολογία zero gap, που ήταν λες και δεν υπήρχε γυαλί ανάμεσα στην οθόνη και στα δάχτυλα σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Παρατηρήσεις μετά από μια εβδομάδα χρήσης με MM:

Μικρή βελτίωση στο multitasking.

Καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας και λίγο μεγαλύτερη (συνολική) διάρκεια.

Στα αρνητικά που παρατήσα μολις χθες αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται σ' αυτό ή σε άλλο "κόλλημα": Εχω μόνιμα την φωτεινότητα στο 50%. Οταν βγαίνω σε περιβάλλον με πολύ ήλιο πατάω την "αυτόματη" και λογικό είναι να ανεβαίνει. Οταν την απενεργοποιώ όμως αντί να γυρίσει στο 50% εκεί που ήταν πριν μένει στο 82% π.χ. εκεί που είχε πάει με την χρήση του αυτόματου. Δεν ξέρω αν οφείλεται επαναλαμβάνω στην αναβάθμιση η οποία έγινε από τις πρώτες μερες που κυκλοφόρησε αλλά το "πρόβλημα" το παρατήσα μολις χθες.

Αισθητήρας φωτεινότητας πεντακάθαρος αλλά το κόλλημα ...κόλλημα!

Link to comment
Share on other sites

Lg G4 Dual sim H818P

 

http://s1.postimg.org/ex4kt4h27/Screenshot_2015_12_05_19_16_05.png

image ru

 

 

http://s24.postimg.org/x59f8y59h/Screenshot_2015_12_05_19_27_53.png

capture screen

 

http://s28.postimg.org/wwun3spod/Screenshot_2015_12_05_19_16_31.png

image hosting no account

 

http://s22.postimg.org/3jxwvh34x/Screenshot_2015_12_05_19_16_39.png

screenshot windows 7

 

 

Με όλους τους συγχρονισμόυς ανοιχτούς (4mail Facebook viber Twitter instagram) αλλά GPS και δεδομένα ελάχιστη χρήση....

Θα με ενδιέφερε πάρα πολύ να δω και χρόνους από g3....Και μη μου πει κανείς ότι είναι στημένοι....έχω ανεβάσει άλλες 5 φορές περίπου τους ίδιους χρόνους.....Και μια συμβουλή Αφήστε τα στατιστικά και απολαύστε την υπέροχη συσκευή σας....(έχω μαζέψει 980€ και ψάχνω για την επόμενη DUAL SIM συσκευή μου χωρίς επιτυχία...Αυτό τα λέει όλα....η Samsung μετά την αφαίρεση των υπερηθρων,sd card,αποσπομενη μπαταρία και μη παροχή 800 μπάντας σε όλες τις εκδόσεις ιδιετερα 64g &128g Rom έγινε απαγορευτική ίσως το huawei mate 8 να είναι υποψήφιο αν και διαβάζω αρνητικά σχόλια για κάμερα και βαριά παιχνίδια για συσκευή 1000€ στην 128g εκδοση)..Αλλά anyway εκεί έξω δεν υπάρχει κάτι πιο ολοκληρωμένο από το G4....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν ασχολείσαι με φωτογραφία όπως λες, πράγμα που σημαίνει ότι γνωρίζεις να παίξεις με τις ρυθμίσεις του iso κλπ, θα πάθεις την πλάκα σου. Είναι ότι σου χρειάζεται για να αποθανατιζεις την στιγμή με τρομερή ποιότητα.

Πάντως σαν αίσθηση οθόνης και ειδικά στον ηλιο, καλύτερη ήταν του optimus g και ειδικά με την τεχνολογία zero gap, που ήταν λες και δεν υπήρχε γυαλί ανάμεσα στην οθόνη και στα δάχτυλα σου.

 

"κακομαθημένος" με μια Olympus XZ-2 1.8 (ίδιου διαφράγματος δηλ. με του g4) δεν ξέρω τι σημαίνει φλας τη νύχτα ;) κι επειδή μια 5,5αρα 2Κ οθόνη σίγουρα βοηθά και στο κάδρο ,γι'αυτό είμαι πολύ περίεργος να το επεξεργαστώ...Οκ συνηθισμένος σε καλές super compact & Slr (με prime φακούς 50αρι σταθερό 1.8 π.χ.) δεν περιμένω ποτέ να πιάσει ανάλογα αποτελέσματα σίγουρα όμως από αυτά που έχω διαβάσει θα έχει εξαιρετικό αποτέλεσμα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

"κακομαθημένος" με μια Olympus XZ-2 1.8 (ίδιου διαφράγματος δηλ. με του g4) δεν ξέρω τι σημαίνει φλας τη νύχτα ;) κι επειδή μια 5,5αρα 2Κ οθόνη σίγουρα βοηθά και στο κάδρο ,γι'αυτό είμαι πολύ περίεργος να το επεξεργαστώ...Οκ συνηθισμένος σε καλές super compact & Slr (με prime φακούς 50αρι σταθερό 1.8 π.χ.) δεν περιμένω ποτέ να πιάσει ανάλογα αποτελέσματα σίγουρα όμως από αυτά που έχω διαβάσει θα έχει εξαιρετικό αποτέλεσμα.

 

Μπορει να μην βγαζει ιδιες σαν την Olympus XZ-2 1.8,αλλά σιγουρα δεν θα σε αφησει απογοητευμενο το G4 και οι φωτογραφικες του ικανοτητες....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να σας ακούω να λέτε για την μπαταρία και να την συγκρίνεται με Του G2. Η μπαταρία είναι μια χαρά. Τώρα αν θέλετε μισή μέρα παραπάνω μπαταρία μείνεται στο G2 Και μεινεται στην μικρότερη και μικρότερης ανάλυσης οθόνη και καμερα, ή εάν σας νοιάζει η μπαταρία μόνο πάρτε ένα ΝΟΚΙΑ 3210. Μπαίνω να διαβάσω κανένα νέο για το κινητό και διαβάζω 2 σελίδες για την μπαταρία ξανά. Ανακυκλώνεται το ίδιο θέμα ξανά και ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι κατοχος εδω κ μερικες μερες κ ειμαι τρομερα ευχαριστημενος. Απο την μπαταρια κανενα προβλημα. Ειδικα αν τυχει κ εισαι κοντα στον ταχυφορτιστη του κ το βαλεις για φορτιση μιση ωρα σου δεινει ενα ~40% παραπανω.

 

Καμερα φοβερη. Ειναι κολημα να παιζεις με τις manual ρυθμισεις το απογευμα η τη νυχτα.

 

Μια ερωτηση. Το 4G μπορω καπως ευκολα να το απενεργοποιησω? Επισης τρωει περισσοτερη μπαταρια απο το 3G ή το Η ?

Δεν μιλω για οταν κατεβαζω πραγματα αλλα σε φυσιολογικες συνθηκες stand by η καμια συνομιλια hangouts

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρησιμοποιείς το pen και τις εφαρμογές που συνδέονται με αυτό αξίζει. Αν πάλι το χρησιμοποιείς κρατά το. Σαν συσκευές έχουν μικρές διαφορές. Έχω και τα δύο.

 

Από οθόνη ποιό είναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να σας ακούω να λέτε για την μπαταρία και να την συγκρίνεται με Του G2. Η μπαταρία είναι μια χαρά. Τώρα αν θέλετε μισή μέρα παραπάνω μπαταρία μείνεται στο G2 Και μεινεται στην μικρότερη και μικρότερης ανάλυσης οθόνη και καμερα, ή εάν σας νοιάζει η μπαταρία μόνο πάρτε ένα ΝΟΚΙΑ 3210. Μπαίνω να διαβάσω κανένα νέο για το κινητό και διαβάζω 2 σελίδες για την μπαταρία ξανά. Ανακυκλώνεται το ίδιο θέμα ξανά και ξανά.

 

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά μάλλον το μεταφέρεις με λάθος τρόπο :)

Παρότι κι εγώ ενεπλάκην στη συζήτηση (καθότι περιμένω το νέο μου G4), νομίζω κι εγώ ότι έκανε τον κύκλο της. Δεν είναι παράλογο όμως, αφού τις τελευταίες ημέρες το G4 έγινε πιο mainstream, λόγω των Χριστουγεννιάτικων προσφορών και ήρθε πολύς νέος κόσμος στο θέμα. Από αυτους μάλιστα, πάρα πολλοί έχουν ως μέτρο σύγκρισης τα πολύ πετυχημένα G2 και G3 και θέλουν να επιλέξουν το νεότερο της σειράς, αφού εξασφαλίσουν όμως ότι δεν θα χάσουν κάτι από την εμπειρία χρήσης που έχουν ήδη.

Προσωπικά, ακόμη θεωρώ ότι τα 400€ είναι πολλά για τηλέφωνο σήμερα, όταν μπορείς τα συγκρίνεις με επώνυμα Κινέζικα, και είμαι πεπεισμένος ότι θα μου γίνει άμεσα αντιληπτή η διαφορά στο χρόνο αναμονής από το G2.

Παρ' όλα αυτά το G4 είναι μια εξαιρετική συσκευή, που δεν είχε μέχρι σήμερα την αποδοχή που θα μπορούσε, κυρίως λόγω της τιμολογιακής πολιτικής. Ενδεικτικά, ακόμη και μέσα στο myphone, το G2 έχει ολόκληρη κατηγορία, και πολλές εκατοντάδες σελίδες, ενώ το G4 τώρα ξεκινάει να διερύνει σημαντικά τη βάση χρηστών του. Καλώς σας βρήκαμε λοιπόν και υπομονή λίγες μέρες ώστε να επανέρθει το θέμα στη φυσιολογική του ροή και με αρκετό νέο αίμα :).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...