Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εχει κανεις κανενα λινκ για την 6.0 αλλα σε μορφη tot ας το δωσει...το kdz δεν το αναγνωριζει το lg up
Την 6 θες όχι την 7?? Την 7 σου έστειλα.
Link to comment
Share on other sites

Την 6 θες όχι την 7?? Την 7 σου έστειλα.

 

ενταξει οκ εβγαλα ακρη δεν ηξερα οτι πρεπει να πατησεις Update στο lg up και μετα refurbish ετσι το βρισκει βεβαια ακομα δεν το προχώρησα να δω αν παλι γινεται δουλεια αλλα επειδη βλεπω να γυριζω στην 6.0 λογικα θα ειμαι κομπλε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, σας ευχαριστώ όλους σας, που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε.

 

Ναι, ο λόγος που ψήνομαι τόσο πολύ να αγοράσω LG G4, παρόλο που δεν είναι ο ορισμός της αξιοπιστία, είναι ότι κάμερα - οθόνη - ήχος δεν υπάρχει σε καμία μεταχειρισμένη ή καινούρια συσκευή σε αυτά τα λεφτά (ποια αυτά τα λεφτά βασικά, ούτε με αρκετά παραπάνω βρίσκεις).

 

Η δεύτερη επιλογή μου είναι το Nexus 5X που είναι μάλλον λίγο πιο αξιόπιστο, κοστίζει λίγο πιο χαμηλά ενώ επίσης κοιτάω και το Galaxy S6, το οποίο είναι στα επίπεδα του G4 αλλά κοστίζει αρκετά παραπάνω.

 

Δυσκολη επιλογή πάντως...

 

Κοιταξε,θα το ελεγα το ιδιο αναξιοπιστο αλλα το τελευταιο καιρο εχω την εντυπωση πως εχουν σκασει πιο πολλα nexus επομενως εχεις πιθανοτητες να βρεις ενα με μεγαλυτερη εγγυηση σε σχεση με το G4.Σιγουρα το S6 καλυτερη επιλογη που εχει ακομα πολυ καλη υποστηριξη(πρεπει να πηρε και το patch ασφαλειας Ιανουαριου,περα απο την φημολογουμενη αναβαθμιση σε 8) αλλα οντως ειναι πιο ακριβο και νομιζω παιζει και σε τιμες G5-G5 se. Κατα τη γνωμη μου, αν ειναι να πεσεις σε συνδιασμο LG+SnapDragon 808, ψαξε για κανενα v10.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε,θα το ελεγα το ιδιο αναξιοπιστο αλλα το τελευταιο καιρο εχω την εντυπωση πως εχουν σκασει πιο πολλα nexus επομενως εχεις πιθανοτητες να βρεις ενα με μεγαλυτερη εγγυηση σε σχεση με το G4.Σιγουρα το S6 καλυτερη επιλογη που εχει ακομα πολυ καλη υποστηριξη(πρεπει να πηρε και το patch ασφαλειας Ιανουαριου,περα απο την φημολογουμενη αναβαθμιση σε 8) αλλα οντως ειναι πιο ακριβο και νομιζω παιζει και σε τιμες G5-G5 se. Κατα τη γνωμη μου, αν ειναι να πεσεις σε συνδιασμο LG+SnapDragon 808, ψαξε για κανενα v10.

 

Μην συγκρίνουμε το S6 με το G4, είναι ιεροσυλία. Πιο σωστή σύγκριση θα ήταν S7 με G4.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίδες, θα πάω σε Nexus 5X. Θεωρητικά είναι λίγο πιο αξιόπιστο, το συγκεκριμένο που βρήκα μάλιστα είναι απροβλημάτιστο εδώ και 2 χρόνια, και είναι και πιο κάτω στην τιμή. Ξέρω ότι θα χάσω την οθονάρα του LG G4 (η οποία βέβαια, αν δε κάνω λάθος, έχει και το κατασκευαστικό πρόβλημα με το image retention), την εξαιρετική κάμερα, και την ανώτερη αίσθηση αλλά από την άλλη θα έχω συσκευή με ανώτερο software, σχεδόν εξίσου καλή κάμερα και ίσως λίγο μεγαλύτερη αξιοπιστία. Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως, όλα τα παιδιά που αφιέρωσαν χρόνο να μου απαντήσουν!:)

Μην συγκρίνουμε το S6 με το G4, είναι ιεροσυλία. Πιο σωστή σύγκριση θα ήταν S7 με G4.

Έχει περάσει από τα χέρια μου τόσο το LG G4, όσο και το Galaxy S6 και διαφωνώ καθέτως.

 

Σε ταχύτητα περίπου τα ίδια, με ένα μικρό προβάτισμα στο S6 λόγω ανώτερου SoC και λίγο καλύτερου software optimization.

Σε κάμερα, ανώτερο την νύχτα το G4, ανώτερο σε βίντεο το S6.

Οθονάρες έχουν και τα δύο, αλλά του S6 δεν βγάζει image retention (βγάζει burn-in θα μου πεις, αλλά εκτός ότι φαίνεται απειροελάχιστα, βγαίνει και μετά από πάρα πολύ καιρό χρήσης).

Μπαταρία, μαύρα χάλια και τα δύο, μόνο που το S6 γεμίζει λίγο πιο γρήγορα.

Μεγάλο συν η αποσπόμενη μπαταρία και η υποδοχή microSD του G4.

Ποιότητα κατασκευής, ασυζητητί ανώτερη στο S6.

Software support επίσης ανώτερο στο S6 (το Nougat κομπλέ και μάλλον θα πάρει και Oreo)

 

Επίσης το S7 δεν είναι συγκλονιστικά ανώτερο του S6. Αυτά, από άτομο που είναι fanboy της τεχνολογίας και όχι κάποιας εταιρίας, και είχε την τύχη να δουλέψει το S6 και το G4, ως κύριες συσκευές για μεγάλο διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις downgrade απο 7,0 σε 6.0??? μου βγαζει error 0x2000 κατι με τ dll αρχεια εχει να κανει δοκιμασα απο το λινκ του xda αλλα δεν εγινε δουλεια καμια λυση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις downgrade απο 7,0 σε 6.0??? μου βγαζει error 0x2000 κατι με τ dll αρχεια εχει να κανει δοκιμασα απο το λινκ του xda αλλα δεν εγινε δουλεια καμια λυση?

Άστο φίλε μία από τα ίδια Bootloop procordia το έστειλα και μου το έφτιαξαν...

Link to comment
Share on other sites

Άστο φίλε μία από τα ίδια Bootloop procordia το έστειλα και μου το έφτιαξαν...

 

οχι νταξει ο επιμένων νικά βρήκα λυση στο xda και το έκανα έφαγα ολη μέρα αλλά βγήκε άκρη...και για καλή μου τύχη καταλαθος βρήκα και γιατι πριν ειχε μπει δαίμονας στο τηλ δεν ξερω αν ειχες δει προηγούμενο ποστ μου που με ανάγκασε και πέρασα την 7.0 τελικά έφταιγε μια εφαρμογή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=el με το τελευταίο update της μου τσακιζε ολες τις εφαρμογες sms ολα κολλούσαν βρηκα παλιοτερη εκδοση και περασα και ολα μια χαρα πεταει παλι το τηλ......και τελικα καλυτερα με την 6.0!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οχι νταξει ο επιμένων νικά βρήκα λυση στο xda και το έκανα έφαγα ολη μέρα αλλά βγήκε άκρη...και για καλή μου τύχη καταλαθος βρήκα και γιατι πριν ειχε μπει δαίμονας στο τηλ δεν ξερω αν ειχες δει προηγούμενο ποστ μου που με ανάγκασε και πέρασα την 7.0 τελικά έφταιγε μια εφαρμογή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=el με το τελευταίο update της μου τσακιζε ολες τις εφαρμογες sms ολα κολλούσαν βρηκα παλιοτερη εκδοση και περασα και ολα μια χαρα πεταει παλι το τηλ......και τελικα καλυτερα με την 6.0!!!

 

Για στείλε πληροφορίας σε πμ πως έκανες την επιστροφή... :)

Την ίδια εφαρμογή έχω για τον καιρό, δεν μου έχει κάνει κανένα χαζό!

Link to comment
Share on other sites

Για στείλε πληροφορίας σε πμ πως έκανες την επιστροφή... :)

Την ίδια εφαρμογή έχω για τον καιρό, δεν μου έχει κάνει κανένα χαζό!

 

στα στελνω λιγο ποιο μετα γιατι ειμαι εξω τωρα τα εχω στο λαπτοπ,εχεις στην αρχικη το γραφικο της εφαρμογης σε 5Χ2?βασικα το εχεις στην 7.0 γιατι στην 7.0 δεν ειχα προβλημα με την ΜΜ μου τα κανεις τα χαζα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

στα στελνω λιγο ποιο μετα γιατι ειμαι εξω τωρα τα εχω στο λαπτοπ,εχεις στην αρχικη το γραφικο της εφαρμογης σε 5Χ2?βασικα το εχεις στην 7.0 γιατι στην 7.0 δεν ειχα προβλημα με την ΜΜ μου τα κανεις τα χαζα

 

Οκ ρε.. Όποτε μπορέσεις!

Ναι σε 5Χ2 το έχω και γω. Και με την ΜΜ δεν είχε θέμα αλλά καιρό πριν. Εσύ είπες τώρα στα είχε κάνει τα χαζά.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ρε.. Όποτε μπορέσεις!

Ναι σε 5Χ2 το έχω και γω. Και με την ΜΜ δεν είχε θέμα αλλά καιρό πριν. Εσύ είπες τώρα στα είχε κάνει τα χαζά.

 

ναι με το τελευταίο update που έγινε πριν 5-6 μερες γιατι και μενα πριν πετουσε για αυτο φλασαρα επειδη εγινε αποτομα λογικα δεν το ειχες προλαβει βαζω εδω τα λινκ αν καποιος αλλος θελει να γυρισει σε 6.0 ξανα

λοιπον η 20D που εχετε ολοι απο το γνωστο http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2FH815%2FMarshmallow+6.0%2F

δεν μπορει να περαστει πρεπει πρωτα να μπει η 20p απο εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73642302&postcount=4

με τα DLL αρχεια οπως λεει ο τυπος οτι πρεπει να γινουν δηλαδη πας και κανεις αντικατασταση οτι εχει ο φακελος του που γραφει 8994 στο φακελο που ειναι το lg εγκατεστημενο ειδη στον υπολογιστη σου αν δεν το εχεις κατεβασει παρτο απο εδω https://drive.google.com/file/d/0B_yWw6RLoA-gdTMtZFczMUhQOHM/view αφου περασα την 20p το ανοιξα να τρεξει κανονικα και στα καπακια περασα την 20D προχώρησα κανονικα και μετα η γνωστη διαδικασία μπαίνεις και σου λεει οτι εχει καινουρια εκδοση η 20g που εχουμε ολοι κανεις το update χτυπα και ενα hard reset να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και στησε το τηλ !!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Καινούργιος στην παρέα σας και κάτοχος και εγω του G4 απο τον Ιανουάριο του 2016(παρτίδα 512 πρίν 1 μήνα έληξε η εγγύηση) χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι χθές.

Από χθές το κινητό άρχισε να κάνει επανεκινήσεις συνεχώς άνοιγε κανονικά μετά απο λίγο

πάγωνε η οθόνη και μετα πάλι επανεκίνηση.

Του έκανα επαναφορά αλλά πάλι τα ίδια μετα απο λίγο και απο σήμερα το μεσημέρι δεν

ανοίγει κάν ακόμη και όταν το βάζω στη φόρτιση.

Πέσαμε σε bootloop λέτε ή ειναι κάτι άλλο?

Να σημειώσω πως προχθές έφαγε ένα πέσιμο απο μεγάλο ύψος πέφτωντας με την οθόνη

αλλά χωρίς να πάθει κάτι τουλαχιστον εκείνη την στιγμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

 

Καινούργιος στην παρέα σας και κάτοχος και εγω του G4 απο τον Ιανουάριο του 2016(παρτίδα 512 πρίν 1 μήνα έληξε η εγγύηση) χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι χθές.

Από χθές το κινητό άρχισε να κάνει επανεκινήσεις συνεχώς άνοιγε κανονικά μετά απο λίγο

πάγωνε η οθόνη και μετα πάλι επανεκίνηση.

Του έκανα επαναφορά αλλά πάλι τα ίδια μετα απο λίγο και απο σήμερα το μεσημέρι δεν

ανοίγει κάν ακόμη και όταν το βάζω στη φόρτιση.

Πέσαμε σε bootloop λέτε ή ειναι κάτι άλλο?

Να σημειώσω πως προχθές έφαγε ένα πέσιμο απο μεγάλο ύψος πέφτωντας με την οθόνη

αλλά χωρίς να πάθει κάτι τουλαχιστον εκείνη την στιγμή.

 

 

Βγάζοντας την μπαταρία άνοιξε αλλά κάνει πάλι τα ίδια ανοίγει κανονικά αλλά μόλις

μπω κάπου παγώνει η οθόνη και ξανά επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

ναι με το τελευταίο update που έγινε πριν 5-6 μερες γιατι και μενα πριν πετουσε για αυτο φλασαρα επειδη εγινε αποτομα λογικα δεν το ειχες προλαβει βαζω εδω τα λινκ αν καποιος αλλος θελει να γυρισει σε 6.0 ξανα

λοιπον η 20D που εχετε ολοι απο το γνωστο http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2FH815%2FMarshmallow+6.0%2F

δεν μπορει να περαστει πρεπει πρωτα να μπει η 20p απο εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73642302&postcount=4

με τα DLL αρχεια οπως λεει ο τυπος οτι πρεπει να γινουν δηλαδη πας και κανεις αντικατασταση οτι εχει ο φακελος του που γραφει 8994 στο φακελο που ειναι το lg εγκατεστημενο ειδη στον υπολογιστη σου αν δεν το εχεις κατεβασει παρτο απο εδω https://drive.google.com/file/d/0B_yWw6RLoA-gdTMtZFczMUhQOHM/view αφου περασα την 20p το ανοιξα να τρεξει κανονικα και στα καπακια περασα την 20D προχώρησα κανονικα και μετα η γνωστη διαδικασία μπαίνεις και σου λεει οτι εχει καινουρια εκδοση η 20g που εχουμε ολοι κανεις το update χτυπα και ενα hard reset να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και στησε το τηλ !!

Ωραίος ρε παίχτη. Αμάν με αυτά τα DLL τους!!!

Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα,

 

Καινούργιος στην παρέα σας και κάτοχος και εγω του G4 απο τον Ιανουάριο του 2016(παρτίδα 512 πρίν 1 μήνα έληξε η εγγύηση) χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι χθές.

Από χθές το κινητό άρχισε να κάνει επανεκινήσεις συνεχώς άνοιγε κανονικά μετά απο λίγο

πάγωνε η οθόνη και μετα πάλι επανεκίνηση.

Του έκανα επαναφορά αλλά πάλι τα ίδια μετα απο λίγο και απο σήμερα το μεσημέρι δεν

ανοίγει κάν ακόμη και όταν το βάζω στη φόρτιση.

Πέσαμε σε bootloop λέτε ή ειναι κάτι άλλο?

Να σημειώσω πως προχθές έφαγε ένα πέσιμο απο μεγάλο ύψος πέφτωντας με την οθόνη

αλλά χωρίς να πάθει κάτι τουλαχιστον εκείνη την στιγμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Βγάζοντας την μπαταρία άνοιξε αλλά κάνει πάλι τα ίδια ανοίγει κανονικά αλλά μόλις

μπω κάπου παγώνει η οθόνη και ξανά επανεκκίνηση

Bl είναι. Δυστυχώς!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς με την Nougat, όταν βγάζει φωτογραφία στο φως να φαίνεται σαν κύμα στην οθόνη? Με την ΜΜ δεν το είχα δει ποτέ αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα κύματα που εμφανίζονται για λίγο; Είναι μέχρι να ρυθμίσει τα Hz της οθόνης. Και στην ΜΜ το έκαμνε.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα κύματα που εμφανίζονται για λίγο; Είναι μέχρι να ρυθμίσει τα Hz της οθόνης. Και στην ΜΜ το έκαμνε.

 

Ναι αυτό λέω. Τι να σου πω.. 2 χρόνια το έχω, τώρα το είδα πρώτη φορά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό λέω. Τι να σου πω.. 2 χρόνια το έχω, τώρα το είδα πρώτη φορά. :lol:

Μήπως είχες σταθερά τα hz; Νομίζω έχει ρύθμιση για 50 ή 60. εάν τα είχες σταθερά...δεν το κάνει. :)

Δεν είναι πρόβλημα πάντως. Είναι κάτι απολύτως φυσιολογικό.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες σταθερά τα hz; Νομίζω έχει ρύθμιση για 50 ή 60. εάν τα είχες σταθερά...δεν το κάνει. :)

Δεν είναι πρόβλημα πάντως. Είναι κάτι απολύτως φυσιολογικό.

 

Δεν έχω πειράξει καθόλου τα hz..

Link to comment
Share on other sites

ναι με το τελευταίο update που έγινε πριν 5-6 μερες γιατι και μενα πριν πετουσε για αυτο φλασαρα επειδη εγινε αποτομα λογικα δεν το ειχες προλαβει βαζω εδω τα λινκ αν καποιος αλλος θελει να γυρισει σε 6.0 ξανα

λοιπον η 20D που εχετε ολοι απο το γνωστο http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G4%2FH815%2FMarshmallow+6.0%2F

δεν μπορει να περαστει πρεπει πρωτα να μπει η 20p απο εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73642302&postcount=4

με τα DLL αρχεια οπως λεει ο τυπος οτι πρεπει να γινουν δηλαδη πας και κανεις αντικατασταση οτι εχει ο φακελος του που γραφει 8994 στο φακελο που ειναι το lg εγκατεστημενο ειδη στον υπολογιστη σου αν δεν το εχεις κατεβασει παρτο απο εδω https://drive.google.com/file/d/0B_yWw6RLoA-gdTMtZFczMUhQOHM/view αφου περασα την 20p το ανοιξα να τρεξει κανονικα και στα καπακια περασα την 20D προχώρησα κανονικα και μετα η γνωστη διαδικασία μπαίνεις και σου λεει οτι εχει καινουρια εκδοση η 20g που εχουμε ολοι κανεις το update χτυπα και ενα hard reset να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και στησε το τηλ !!

Ωραίος δεν το είχα δει αυτό. Εμένα δεν με χάλασε καθόλου γιατί το έστειλα proc 2 μήνες πριν λήξει η εγγύηση και μου άλλαξαν πλακέτα δωρεάν με δύο χρόνια επιπλέον εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία κατ 'ιδίαν συζήτηση με το @saxoman85 σχετικά με το τρεμόπαιγμα της έχω να πω τα εξής.

 

Ο saxoman85 λέει ότι το με ΜΜ η οθόνη δεν έκαμνε "νερά". Εγώ νομίζω ότι έκαμνε...αλλά δεν επιμένω γιατί την συσκευή την είχα στα χέρια μου μόλις 3-4 μήνες (τώρα την έχει η γυναίκα μου). Δεν θυμάμαι λοιπόν 100% αλλά έχω την εντύπωση ότι το έκαμνε και με ΜΜ.

 

Πηγαίνοντας παρακάτω έχω να πω ότι:

Σήμερα τράβηξα ένα βίντεο με το G4 σε ένα πάρτυ σχολικό. Ξεκίνησα από εξωτερικό χώρο χωρίς κανένα τρεμόπαιγμα. Στην συνέχεια μπήκα σε αμφιθέατρο με λάμπες φθορίου. Εκεί...με το που μπήκε...έκανε ένα τρεμόπαιγμα η οθόνη για 2-3 sec και μετά σταθεροποιήθηκε. Προς μεγάλη μου έκπληξή είδα ότι αυτό το τρεμόπαιγμα φαίνεται και κατά την αναπαραγωγή του video!!! ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ μέχρι τώρα. Το τρεμόπαιγμα της οθόνης κατά την λήξη φωτογραφιών το έχω ξαναδεί. Αλλά αυτό με το τρεμόπαιγμα που μεταφέρεται και στην αναπαραγωγή δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ. Δεν λέω ότι δεν γινόταν. Λέω ότι δεν το είχα παρατηρήσει. Λογικά θα το έκαμνε (αφού το έκαμνε κατά την λήψη φωτό) αλλά δεν το πρόσεξα.

Φυσικά, όλα τα παραπάνω γίνονται μόνο κατά την μετάβαση από τον ένα χώρο στον άλλο. Εάν είσαι στον ίδιο χώρο, ρυθμίζεται ( ή συχνότητα;;;;; ) μια φορά και δεν ξαναβλέπεις "νερά".

 

Στο Mi5s υπάρχει μία ρύθμιση στην κάμερα που την ονομάζει "Ζωνοπερατό φίλτρο". Έχει επιλογές - Αυτόματο - Ανενεργό - 50hz - 60 hz. Αυτό έχει να κάνει με το τρεμόπαιγμα που λέμε. Ανάλογα που το έχεις, η οθόνη τρεμοπαίζει από καθόλου έως λίγο - ανάλογα με τον φωτισμό που έχει ο χώρος. Και δεν μιλάω για την ποσότητα φωτισμού αλλά για την ποιότητα (φθορίου, πυρακτώσεως, led κλπ). Φαντάζομαι ότι τα hz είναι αυτά που δουλεύει το δίκτυο της ΔΕΗ. Εϊναι δηλαδή η συχνότητα του εναλλασσόμενου ρεύματος (50 hz) με την οποία δουλεύουν και τα φώτα. Το 50 δεν είναι αυστηρό. Μπορεί να γίνει και 48 μπορεί να γίνει και 52 (οι συσκευές έχουν αυτήν την ανοχή...θα δείτε ότι οι περισσότερες αναγράφουν 50-60). Μπορεί να λέω και χαζαμάρες στο συγκεκριμένο. Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο. Εάν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω....ας μας πεί.

 

Στο G4 δεν βρήκα ρύθμιση για επιλογή μεταξύ 50 ή 60 hz.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που τις 3μισή ώρες SOT τις έχω για πλάκα (αλλά μου κάνει το εξής: το βράδυ πριν κοιμηθώ το παίζω και ας πούμε το αφήνω στην άκρη με 10%, την επόμενη το πρωί είναι ~18-20) να χαρώ ή να λυπηθώ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...