Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν λες να το καλυψω τι εννοεις???στο κλεισιμο η στο αναμα?στο ανοιγμα ουτως η αλλως δεν αποκρίνεται κάλυψα τωρα στο σβήσιμο και κλεινει κανονικά...στο τεστ παντως ο σενσορας δουλευει κανονικα στο κρυφο μενου!!!...δεν μου κατεβαζει καν την μπαρα με σβηστή οθόνη οπου δειχνει την ωρα η τις ειδοποίησης σαν να ειναι εντελώς νεκρο το τηλ με σβηστη οθονη και λειτουργει μονο με power button

 

 

Στο άναμα αλλά αφού δεν λειτουργεί...

 

Στείλτο για service

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, κι άλλος νομίζω είχε αυτό το πρόβλημα και του είχαν αλλάξει οθόνη.

Στείλτο πάλι Procordia..

 

Στο άναμα αλλά αφού δεν λειτουργεί...

 

Στείλτο για service

 

πφφφ παλι χωρις τηλ να παρει η οργη πεφτει και η γιορτη μου και θα ειμαι με μπαχατελα....λετε αν τους αρχισω τα γαλλικα με τοσα προβληματα να μου κανουν καμια αντικατασταση συσκευης με νεοτερη??ειχαν κανει σε καποιο παιδι με g5 θυμαμαι....προβλημα η μπαταρια 2 πλακετες αλλαγη καλωδιο φορτιστή off αν αλλαξουν και οθονη δηλαδη δεν μενει και τιποτα αλλο....και οχι τιποτα αλλο αν το δεις εξωτερικα ειναι του κουτιου δεν εχει μενει ουτε 2 λεπτα χωρις θήκη και τζαμακι...!εχω αγανακτήσει σοβαρα..τωρα βλεπω οτι κανω 2 ταμπ αναβει μπλε λαμπακι οπως πρεπει πριν ξεκλειδωσει και αναψει η οθονη αλλα δεν αναβει ποτε μονο το λαμπακι δειχνει σημαδια ζωης!πφφφφφ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν δουλεύει το double tap και η οθόνη ανάβει μόνη της τότε πας για αλλαγή οθόνης. Καρατσεκαρισμένο 100 φορές. Στείλε το πίσω. Θα σου αλλάξουν οθόνη. Είναι γνωστή βλάβη.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν δουλεύει το double tap και η οθόνη ανάβει μόνη της τότε πας για αλλαγή οθόνης. Καρατσεκαρισμένο 100 φορές. Στείλε το πίσω. Θα σου αλλάξουν οθόνη. Είναι γνωστή βλάβη.

 

from my Mi5s

 

οκ ευχαριστω παιδια θα τους παρω αυριο....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

πφφφ παλι χωρις τηλ να παρει η οργη πεφτει και η γιορτη μου και θα ειμαι με μπαχατελα....λετε αν τους αρχισω τα γαλλικα με τοσα προβληματα να μου κανουν καμια αντικατασταση συσκευης με νεοτερη??ειχαν κανει σε καποιο παιδι με g5 θυμαμαι....προβλημα η μπαταρια 2 πλακετες αλλαγη καλωδιο φορτιστή off αν αλλαξουν και οθονη δηλαδη δεν μενει και τιποτα αλλο....και οχι τιποτα αλλο αν το δεις εξωτερικα ειναι του κουτιου δεν εχει μενει ουτε 2 λεπτα χωρις θήκη και τζαμακι...!εχω αγανακτήσει σοβαρα..τωρα βλεπω οτι κανω 2 ταμπ αναβει μπλε λαμπακι οπως πρεπει πριν ξεκλειδωσει και αναψει η οθονη αλλα δεν αναβει ποτε μονο το λαμπακι δειχνει σημαδια ζωης!πφφφφφ

 

Πες τους κρατήστε το όπως είναι, και στείλτε ένα g6.

Αηδία κατάντησε πλέον αυτή η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Πες τους κρατήστε το όπως είναι, και στείλτε ένα g6.

Αηδία κατάντησε πλέον αυτή η συσκευή.

 

το γ.....ο ειναι οτι στο χαρτι που μου έστειλαν μετα την επισκευή επειδή τους ειχα πει οτι κανει χαζά η οθόνη και του ζήτησα να την ριξουν μια ματιά επειδή φοβόμουνα μην εχω ιστοριες μετα το πέρας της εγγύησης και με γδάρουν άδικα μετά μου είπαν στο τηλ οτι δεν ηταν θεμα οθόνης αλα πλακέτας και γράφουν επάνω στην αναφορά

Βλαβη 1:freeze (lock up)(hang)

Βλαβη 2:short life time(high current,sleep &idle)

και άλλαξαν πλακέτα......ειμαι σίγουρος οτι δεν μπήκαν καν στην διαδικασία να την τσεκαρουν στην προκορντια!!!για όποιο λογο το στείλεις αυτοι αλλάζουν πλακέτα όπως και με την πρώτη μου που ειχε θεμα τελικα η sd card και αυτοι αλλαξαν πλακετα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

το γ.....ο ειναι οτι στο χαρτι που μου έστειλαν μετα την επισκευή επειδή τους ειχα πει οτι κανει χαζά η οθόνη και του ζήτησα να την ριξουν μια ματιά επειδή φοβόμουνα μην εχω ιστοριες μετα το πέρας της εγγύησης και με γδάρουν άδικα μετά μου είπαν στο τηλ οτι δεν ηταν θεμα οθόνης αλα πλακέτας και γράφουν επάνω στην αναφορά

Βλαβη 1:freeze (lock up)(hang)

Βλαβη 2:short life time(high current,sleep &idle)

και άλλαξαν πλακέτα......ειμαι σίγουρος οτι δεν μπήκαν καν στην διαδικασία να την τσεκαρουν στην προκορντια!!!για όποιο λογο το στείλεις αυτοι αλλάζουν πλακέτα όπως και με την πρώτη μου που ειχε θεμα τελικα η sd card και αυτοι αλλαξαν πλακετα!!!

 

Αυτό θα σ' έλεγα. Το ίδιο θέμα είχαμε με τις sd και σε μένα πλακέτα είχαν αλλάξει.

Σαν ασπιρίνη την έχουν την πλακέτα ένα πράμα.

 

Τέλος λένε και η σειρά G. Δεν μπορούσαν να το κάνουν νωρίτερα? Τσάμπα το φορτωθήκαμε!

Link to comment
Share on other sites

Στο G4 η εγγυηση μου εληγε στις 28-12...εστειλα το κινητο στην Procordia με πλακετα 505 και εγινε αλλαγη πλακετας και φτιαξιμο του υποδοχεα φορτισης...Εγινε αντικατασταση πλακετας και περαστηκε απο μενα Android 7 (το beta)....Νομιζω θα αγορασω και μια νεα μπαταρια μαμισια και εχουμε νεο κινητο :D

 

Τρομερα ευχαριστημενος απο το Service της LG.

Link to comment
Share on other sites

Στο G4 η εγγυηση μου εληγε στις 28-12...εστειλα το κινητο στην Procordia με πλακετα 505 και εγινε αλλαγη πλακετας και φτιαξιμο του υποδοχεα φορτισης...Εγινε αντικατασταση πλακετας και περαστηκε απο μενα Android 7 (το beta)....Νομιζω θα αγορασω και μια νεα μπαταρια μαμισια και εχουμε νεο κινητο :D

 

Τρομερα ευχαριστημενος απο το Service της LG.

 

Αψογος . Κινητο για 4 χρονια αγορασες , απ τη στιγμη που εχεις και δυο χρονια εγγυηση πλακετας εξτρα.Παντως ,η πλακετα παει μαζι με την θυρα φορτισης, δεν επισκευαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Στο G4 η εγγυηση μου εληγε στις 28-12...εστειλα το κινητο στην Procordia με πλακετα 505 και εγινε αλλαγη πλακετας και φτιαξιμο του υποδοχεα φορτισης...Εγινε αντικατασταση πλακετας και περαστηκε απο μενα Android 7 (το beta)....Νομιζω θα αγορασω και μια νεα μπαταρια μαμισια και εχουμε νεο κινητο :D

 

Τρομερα ευχαριστημενος απο το Service της LG.

 

Προς στιγμή νόμισα ότι σου έβαλαν αυτοί Nougat και χάρηκα :)

Κι εμένα έληξε τέλος του χρόνου η εγγύηση και νομίζω ήρθε η ώρα για 7άρι, αφού δεν είδαμε κάτι από την LG...

Όσο δεν θέλω να το αποχωριστώ, άλλο τόσο έχω απογητευτεί από την πολιτική ενημερώσεων που συνεχίζουμε να (μην) απολαμβάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αψογος . Κινητο για 4 χρονια αγορασες , απ τη στιγμη που εχεις και δυο χρονια εγγυηση πλακετας εξτρα.Παντως ,η πλακετα παει μαζι με την θυρα φορτισης, δεν επισκευαζεται.

 

Α δε το ηξερα αυτο, 710 πλακετα εβαλαν για την ιστορια με νεο ΙΜΕΙ...

Αν αλλαζαν και την οθονη που ειχε κατι γρατζουνιες και το πλαισιο που εχει φαει κατι μικροχτυπηματα, τοτε θα μιλαγαμε για κορυφαια εξυπηρετηση :p:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς στιγμή νόμισα ότι σου έβαλαν αυτοί Nougat και χάρηκα :)

Κι εμένα έληξε τέλος του χρόνου η εγγύηση και νομίζω ήρθε η ώρα για 7άρι, αφού δεν είδαμε κάτι από την LG...

Όσο δεν θέλω να το αποχωριστώ, άλλο τόσο έχω απογητευτεί από την πολιτική ενημερώσεων που συνεχίζουμε να (μην) απολαμβάνουμε.

 

Με 20g νομιζω ηρθε το νεο κινητο, περασα την 7αρα αφου δεν χανεις εγγυηση, οποτε θες ξαναπερνας πισω την 20g...

Link to comment
Share on other sites

Όσο δεν θέλω να το αποχωριστώ, άλλο τόσο έχω απογητευτεί από την πολιτική ενημερώσεων που συνεχίζουμε να (μην) απολαμβάνουμε.

 

Η πολιτική ενημερώσεων είναι ίδια σε όλα τα android... περίπου 2 χρόνια αναβαθμίσεων.

 

Αν θέλεις παραπάνω τότε μόνο ios:clap::respect:

Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική ενημερώσεων είναι ίδια σε όλα τα android... περίπου 2 χρόνια αναβαθμίσεων.

 

Αν θέλεις παραπάνω τότε μόνο ios:clap::respect:

 

Το κινητό βγήκε τέλη Μαΐου του 2015, και τελευταίο update έγινε Αύγουστο του 16, οπότε για ποια 2 χρόνια λες; Ούτε τους - δήθεν - 18 μήνες που λένε όλοι δεν υποστήριξε το κινητό η LG...

Link to comment
Share on other sites

Aυτό λέω και εγώ με διαφορετικά λόγια, ότι αυτή τη στιγμή που μιλάμε πάμε για 3 χρόνια οπότε δεν προβλέπεται αναβάθμιση.

 

Αφού δεν δόθηκε όταν έπρεπε θα δοθεί τώρα που οι συσκευές παίρνουν oreo? οεο? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aυτό λέω και εγώ με διαφορετικά λόγια, ότι αυτή τη στιγμή που μιλάμε πάμε για 3 χρόνια οπότε δεν προβλέπεται αναβάθμιση.

 

Αφού δεν δόθηκε όταν έπρεπε θα δοθεί τώρα που οι συσκευές παίρνουν oreo? οεο? :lol:

Με τίποτα δεν θα δώσουν αναβάθμιση!!!
Link to comment
Share on other sites

Aυτό λέω και εγώ με διαφορετικά λόγια, ότι αυτή τη στιγμή που μιλάμε πάμε για 3 χρόνια οπότε δεν προβλέπεται αναβάθμιση.

 

Αφού δεν δόθηκε όταν έπρεπε θα δοθεί τώρα που οι συσκευές παίρνουν oreo? οεο? :lol:

 

Το αστείο είναι ότι την έταξαν, την πήραν πίσω, μετά είπαν ότι θα δώσουν ,αλλά τελικά μάλλον εννοούσαν αυτή την BETA που κυκλοφορεί... Τι να πει κανείς.. Είναι από τους βασικούς λόγους που δεν πήγα στο G6...

Link to comment
Share on other sites

παιδια used το G4 ποσα πιανει? 150-180 ευρω? Σκεφτομαι να το δωσω

 

Αν έχεις 30 θήκες και 4 tempered glass, μπορεί να πιάσει και τόσο :p

 

120-130 με το ζόρι και μιας και δύσκολα βρίσκεται G4 να μην έχει σημάδια χρήσης. Ακόμη και έτσι, δεν πουλιέται πολύ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

150 εφυγε της συζυγου αλλα σε κατασταση σχεδον βιτρινας με 3 θηκες, 2 καπακια κ nilkin τζαμακι. Μολις ειχε αλλαχθει η πλακετα κ με υπολοξπο εργοστασιακης εγγυησης 10 ημερων.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε φόρουμ τεχνολογίας όπως αυτό και το διπλανό 120-130 με το ζόρι όπως είπαν παραπάνω.

 

Αν το βάλεις χρυσή ευκαιρία ή το δώσεις σε κανένα φίλο, γνωστό, συγγενή που δεν πολυσκαμπάζει από αυτά

τότε μπορείς και πάνω από 150 ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε φόρουμ τεχνολογίας όπως αυτό και το διπλανό 120-130 με το ζόρι όπως είπαν παραπάνω.

 

Αν το βάλεις χρυσή ευκαιρία ή το δώσεις σε κανένα φίλο, γνωστό, συγγενή που δεν πολυσκαμπάζει από αυτά

τότε μπορείς και πάνω από 150 ;)

 

Αυτό ακριβώς... :up:

Link to comment
Share on other sites

για 120 ευρω δε το δινω βρε παιδια, αστο να καθετε :D

ΑΚΡΙΒΩΣ!

150 τουλάχιστον...και όποιος θέλει...όποιος δεν θέλει ας πάει σε άλλη παραλία. Η συσκευή αυτή ΔΕΝ είναι για σκότωμα. ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

για 120 ευρω δε το δινω βρε παιδια, αστο να καθετε :D

 

Ο καθένας όπως νιώθει παιδιά...

 

Εγώ πάντως ανάμεσα στα 120 και το συρτάρι... προτιμώ τα 120 :cool:

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ!

150 τουλάχιστον...και όποιος θέλει...όποιος δεν θέλει ας πάει σε άλλη παραλία. Η συσκευή αυτή ΔΕΝ είναι για σκότωμα. ;)

 

οχι ειναι για κάψιμο στο τζακι με ενα ποτήρι κρασι να το χαζεύεις!!!τελικά τρίτη πρωι θα έρθουν να το πάρουν έριξα τα γαλλικά είπα και για αντικατασταση με καινούρια αλλά δεν ψήθηκε ο μαστορας!!!μην ανησυχείτε λέει οτι αλλάξαμε μερχρι τωρα εχει 2 χρονια ανανέωση εγγύησης νταξει μεγαλε το ξερω αυτο τον λεω αλλα μονο το μικρόφωνο και το ακουστικό έμεινε να αλλάξουμε σε 20 μερες που λήγει η εγγύηση αν χαλάσουν να τα βάλεις εσυ απο την τσέπη σου!!δεν βαριέσαι υγεια να εχουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...