Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The best phone..... Το κινητό είναι άπαιχτο αλλά αυτά τα γελοία πράγματα (boot loop) δεν πρέπει να συμβαίνουν σε σοβαρές εταιρείες...
Link to comment
Share on other sites

Αν άλλαξαν πολιτική με τις οθόνες τότε είναι απαράδεκτοι και πιθανόν παράνομοι γιατί δεν είναι φυσιολογική λειτουργία της οθόνης το image retention ώστε να μην κάνουν αντικατάσταση οθόνης.

 

Ναι, φίλε μου από ότι φαίνεται άλλαξαν πολιτική με τις οθόνες γιατί το πρόβλημα το έβγαζαν αρκετά κινητά και δεν τους συμφέρει οικονομικά το άλλαγμα της οθόνης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε αυτό.

 

Ωραίος τρελέ μου έφτιαξε και είναι όπως πρώτα.!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβγαλαν το image retention κατοπιν οδηγιας ως φυσιολογικη συμπεριφορα. ?

Και οι προηγουμενοι που το πηγαν με Ι.R. γιατι τους αλλαξαν οθονες. ?

Δυο μετρα και σταθμα αυτη η LG πια. ? Θα καταλαβαν πως χτυπανε ολες οι οθονες με i.r. και σκεφτηκαν να μην της αλλαζουν πλεον, αλλιως θα τους κοστισει ο κουκος αηδονι το g4 σε πλακετες και οθονες.

Κριμα για την αποφαση τους αυτη αν ισχυει.

 

Και όμως έτσι έγινε φίλε μου βγάλαν το Image Retention ως φυσιολογική συμπεριφορά... είχα και εγώ γνωστό μου με το ίδιο πρόβλημα στην ίδια συσκευή και την οθόνη του την άλλαξαν βεβαία αυτό έγινε το Μάρτιο με Απρίλιο και εγώ που πήγα τώρα μου είπαν ότι η οδηγία που είχαν πάρει από την LG ήταν πως δεν επισκευάζεται... και εγώ αυτό πιστεύω ότι δεν τους συμφέρει οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φίλε μου από ότι φαίνεται άλλαξαν πολιτική με τις οθόνες γιατί το πρόβλημα το έβγαζαν αρκετά κινητά και δεν τους συμφέρει οικονομικά το άλλαγμα της οθόνης.

 

Με αυτή την λογική δεν τους συμφέρει ούτε η αλλαγή πλακέτας λόγω bootloop :P Εγώ πάντως κάποια στιγμή(μάλλον το νέο έτος) θα τους το πάω για αλλαγή οθόνης και θα την απαιτήσω αν μου πουν τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το έχει ρουταρει κανεις κι αν ναι εχετε να μου στειλετε εναν καλο οδηγο; Δεν εχω βρει τπτ το μονο που έχω καταφερει ειναι να ξεκλειδωσω το bootloader
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το έχει ρουταρει κανεις κι αν ναι εχετε να μου στειλετε εναν καλο οδηγο; Δεν εχω βρει τπτ το μονο που έχω καταφερει ειναι να ξεκλειδωσω το bootloader

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428593&page=44 για αυτο που θες ειναι αυτο το νημα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εχει τωρα 2 μερες μου παρουσιασε το προβλημα με το τερματισμο της κλησης... Και τις 2 φορες χρειαστηκε να βγαλω τη μπαταρια για ερθει στα καλα του...

Λετε να αρχισω να προετοιμαζομαι για bootloop? Θα ειναι το 2ο... Μετα απο 1χρονο κατοχης του κινητου...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το εχει κανει γυρω στις 5 φορες. Καθε φορα χρειαστηκε απλα ενα restart , και οχι να βγαλω τη μπαταρια.

Το θεμα ειναι τι σοι bug ειναι αυτο; Μια φορα (υπενθυμιζω) , δεν ειχα καταλαβει οτι συνεβει , και η κληση συνεχιζε να μετραει. Οταν δοκιμασα "να με παρω" τηλεφωνο, ειδα οτι χτυπαει κανονικα, αλλα εγω δεν λαμβανα καμμια κληση. Τραγικο απλα. Κατα το restart , παρατηρησα οτι ο ηχος της επανεκκινησης ακουγοταν απο το ακουστικο (!!!) και οχι απο το ηχειο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το εχει κανει γυρω στις 5 φορες. Καθε φορα χρειαστηκε απλα ενα restart , και οχι να βγαλω τη μπαταρια.

Το θεμα ειναι τι σοι bug ειναι αυτο; Μια φορα (υπενθυμιζω) , δεν ειχα καταλαβει οτι συνεβει , και η κληση συνεχιζε να μετραει. Οταν δοκιμασα "να με παρω" τηλεφωνο, ειδα οτι χτυπαει κανονικα, αλλα εγω δεν λαμβανα καμμια κληση. Τραγικο απλα. Κατα το restart , παρατηρησα οτι ο ηχος της επανεκκινησης ακουγοταν απο το ακουστικο (!!!) και οχι απο το ηχειο!!!

 

Ακριβώς έτσι είναι και το τραγικό στο όλο θέμα είναι ότι αυτό το πρόβλημα υπάρχει από την αρχή που κυκλοφόρησε το κινητό και παρότι κοντεύει 1,5 χρόνος από την κυκλοφορία του, ακόμα δεν το έχουν λύσει και προφανώς ούτε πρόκειται!

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο απο bootloop αυτο που εχω με πλακετα 609...φτου φτου να μην το ματιαξω ..

πραγματικα το Note edge που εχω μπροστα του ειναι αργο ..!

οσο για την καμερα επαθα σοκ ..!

εβγαλα χθες photos το φεγγαρι και οσοι τις ειδαν νομιζαν ηταν απο επαγγελματικη καμερα ! απιστευτο ..

 

αδερφέ ομοιοπαθής... G4 (με ενα bootloop ελαφριάς μορφής), μετά λίγο διάστημα Note Edge (για την καινοτομία της οθόνης) και επιστροφή στο G4, όπου το σκρολάρισμα σε chrome, fb, κτλ κτλ δεν κολλάει πουθενά. Συν όλα αυτα που ανέφερες για κάμερα, ήχο κοκ..

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον οποτε το μελεταω αυτο με τις κλησεις, τοτε να συμβαινει κιολας; Αν ειναι δυνατον :p
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον οποτε το μελεταω αυτο με τις κλησεις, τοτε να συμβαινει κιολας; Αν ειναι δυνατον :p

 

εγω αδερφε παντως παρολο με σενα ειμαστε στα ιδια χναρια σε ολα....τετοιο εργο δεν αντιμετώπισα ηθελα να το πω μερες τωρα αλλα λεω κατσε οποιος κανει ποστ με κατι που δεν επαθε τσουπ βγαινει!!!αλλα θα παω κοντρα στο κατεστημένο....τιποτα με τις κλήσεις ολα κομπλε ουτε αυτο που δεν έκλεινε η κληση ουτε τιποτα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εγω αδερφε παντως παρολο με σενα ειμαστε στα ιδια χναρια σε ολα....τετοιο εργο δεν αντιμετώπισα ηθελα να το πω μερες τωρα αλλα λεω κατσε οποιος κανει ποστ με κατι που δεν επαθε τσουπ βγαινει!!!αλλα θα παω κοντρα στο κατεστημένο....τιποτα με τις κλήσεις ολα κομπλε ουτε αυτο που δεν έκλεινε η κληση ουτε τιποτα!!

 

Εχω μελετησει και το αλλο , αλλα δε το επαθα.. Φτου φτου :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αδερφέ ομοιοπαθής... G4 (με ενα bootloop ελαφριάς μορφής), μετά λίγο διάστημα Note Edge (για την καινοτομία της οθόνης) και επιστροφή στο G4, όπου το σκρολάρισμα σε chrome, fb, κτλ κτλ δεν κολλάει πουθενά. Συν όλα αυτα που ανέφερες για κάμερα, ήχο κοκ..

 

ετσι συμφωννω σε ολα ...

χασαμε λιγο σε οθονη βεβαια αλλα χαλαλι ..!

ειχα να χαρω τοσο πολυ κινητο σαν συνολο σε ολα παρα πολυ καιρο ..

πραγματικα δεν του λειπει τιποτα ...φτου να πανε ολα καλα αν και νομιζω με την πλακετα που το εχω θα πανε ..

 

επιμενω η καμερα με εχει χαζεψει !

Link to comment
Share on other sites

ετσι συμφωννω σε ολα ...

χασαμε λιγο σε οθονη βεβαια αλλα χαλαλι ..!

ειχα να χαρω τοσο πολυ κινητο σαν συνολο σε ολα παρα πολυ καιρο ..

πραγματικα δεν του λειπει τιποτα ...φτου να πανε ολα καλα αν και νομιζω με την πλακετα που το εχω θα πανε ..

 

επιμενω η καμερα με εχει χαζεψει !

 

κινητάρα σαν το Ν900 φίλε Freddara ε? Τι σου θύμισα ε... (κι ας βγήκα λίγο εκτός topic)

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι σειρα 612 εδω και 7 μήνες και δεν μου έχει κάνει κανένα σκηνικό. Μόνο θέμα λίγο η μπαταρία που την ρουφάει σαν τρελό αλλα Κλάιν.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι σειρα 612 εδω και 7 μήνες και δεν μου έχει κάνει κανένα σκηνικό. Μόνο θέμα λίγο η μπαταρία που την ρουφάει σαν τρελό αλλα Κλάιν.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

612 δεν εισαι για κανενα λογο 512 εννοεις....μακαρι να μην σου τυχει ποτε αλλα λογικα εισαι ποιο επιρρεπής εσυ σαν σειρα κατασκευης

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει ένα G4 για αγορά. Η παρτίδα (σειρά) που φαίνεται;

Η παρτίδα είναι τα τρία πρώτα ψηφία του serial number.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Και ποια παρτίδα είναι προς αποφυγή;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Και ποια παρτίδα είναι προς αποφυγή;

Δυστυχώς όλες είναι επίφοβες! Δεν έχει αναφερθεί κάτι για "σκαρτες" παρτίδες και καλές!!

Επίσης κάποιοι αναφέρουν ότι ενδεχομένως στις τελευταίες να έχει λυθεί το πρόβλημα (π.χ. 609, 610, δηλαδή Σεπτεμβρίου, Οκτωβρίου) αλλά μπορεί να είναι πάρα μόνο μια ελπίδα και απλά να μην τους το έβγαλε ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Και ποια παρτίδα είναι προς αποφυγή;

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις από 603 και μετά γιατί αν θυμάμαι καλά κάπου αρχές του χρόνου είχε βγάλει η lg την ανακοίνωση ότι διόρθωσε το πρόβλημα με τις πλακέτες. Γενικά αν διαβάσεις το forum θα δεις ότι σχεδόν όλοι όσοι παθαίνουν bootloop έχουν σειρά 5xx. Τώρα αν θα πάθουν το ίδιο και οι συσκευές σειράς 6χχ θα φανεί στο μέλλον, για την ώρα πάντως φαίνεται να είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις από 603 και μετά γιατί αν θυμάμαι καλά κάπου αρχές του χρόνου είχε βγάλει η lg την ανακοίνωση ότι διόρθωσε το πρόβλημα με τις πλακέτες. Γενικά αν διαβάσεις το forum θα δεις ότι σχεδόν όλοι όσοι παθαίνουν bootloop έχουν σειρά 5xx. Τώρα αν θα πάθουν το ίδιο και οι συσκευές σειράς 6χχ θα φανεί στο μέλλον, για την ώρα πάντως φαίνεται να είναι οκ.

 

μαλλον εισαι σε αλλο φορουμ εσυ αδερφε......603 επαθα εγω με αλλαγμενη πλακετα για αλλο λογο βεβαια αλλα το επαθα με την καινουρια!!!εχει αναφερθει εδω μεσα μεχρι και 608 σειρα που το επαθε......ΣΥΝ-ΑΡΕΙΑΝΕ μην το παρεις καν ριξε μια ματια σε κατι αλλο πολλα προβληματα η μπαχατελα και θα σπασουν τα νευρα σου.....εχει επιλογες στα ιδια λεφτα.....

1 οθονες προβληματικες

2 κλήσεις που δεν τελειωνουν ποτε

3 μπουτλουπ

4 σερβις απο τα λιντλ

μια καμερα αξιζει στο τηλ τελικα αλλα νταξει ειπαμε αν ηταν θα περναμε φωτογραφικη οχι αυτη την σαβουρα των 400 ευρω!!γιατι εγω τοσο το πληρωσα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...