Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφήνω αυτό το νήμα λόγω αλλαγής συσκευής αλλά που και που θα παρακολουθώ για τυχόν απορίες που μπορώ να λύσω.

 

(Σχόλιο 9840)

Τι ήθελα και μίλησα?

Καλορίζικο το καινούργιο σου τηλέφωνο και απροβληματιστο!

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι η καλύτερη του 2015 και ακόμα και σήμερα είναι από τις πληρέστερες της αγοράς. Στην τιμή που έχει πέσει δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι που να το ανταγωνίζεται συνολικά.

Αν πάρεις παρτίδα 5ΧΧ κάποια στιγμή θα πέσει σε bootloop, οι παρτίδες 60Χ δείχνουν πιο αξιόπιστες αφού είναι λίγοι αυτοί που έχουν πάθει bootloop. Τώρα αν στο μέλλον αρχίσει το ίδιο πανηγύρι και με την 6ΧΧ σειρά είναι άγνωστο αλλά υποτίθεται ότι η lg είχε εντοπίσει κάποιο πρόβλημα στην πλακέτα και το είχε διορθώσει.

Δεν έχει ασχοληθεί καν με την επίλυση του θέματος η LG και θα παθαίνουν όλα bootloop ανεξαρτήτως παρτίδας και software. Απλά το έχει αναγνωρίσει. Θα το πάθουν όλα και δεν έχει να κάνει με σύνδεση σε WiFi updates κτλ.

 

Απλά θα το πάθει.

 

Είναι η χειρότερη επιλογή συσκευής που μπορεί να κανει εξαιτίας αυτού του προβλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ασχοληθεί καν με την επίλυση του θέματος η LG και θα παθαίνουν όλα bootloop ανεξαρτήτως παρτίδας και software. Απλά το έχει αναγνωρίσει. Θα το πάθουν όλα και δεν έχει να κάνει με σύνδεση σε WiFi updates κτλ.

 

Απλά θα το πάθει.

 

Είναι η χειρότερη επιλογή συσκευής που μπορεί να κανει εξαιτίας αυτού του προβλήματος.

 

Συμφωνώ κ εγώ πλέον. Απλή επανεκκίνηση του έκανα και έπαθε. Δεν νομίζω πως αξίζει να δώσει κάποιος λεφτά για αυτό το κινητό αν και είχα ξετρελαθει μαζί του με κρεμασε. Δεν αξίζει όσο καλό και όμορφο κ αν είναι να δώσει κάνεις τόσα λεφτά και η διάρκεια ζωής του να είναι μόνο 5-6-7-8 μήνες. Και μετά το σέρβις να στο ξαναπαθει. Λέω την γνώμη μου πάντα!! Ξέρω ότι πολλοί δεν συμφωνούν.

Αν κάποιος έχει την άνεση και αλλάζει πολύ σσυχνάσυσκευές ατότεαξίζει να το κπάρεικάποιος αλλά αν το θέλει για ένα δύο χρόνια δεν αξίζει καθόλου όσο ζακαλχαρακτηριστικά κ αν έχει. Απλά no

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Και τι μπορούμε να πάρουμε ισάξιο χωρίς να σκάσουμε πάνω απο 400€?

 

LG V10 αν θες μεγάλη οθόνη ή LG G5 αν θες μικρότερη οθόνη. Και τα 2 όχι ισάξια αλλά πολύ καλύτερα κινητά... και κυρίως απροβλημάτιστα :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος απο θεσσαλονικη να μου στειλει που ειναι αυτο το σερβις στα σφαγεία και πως λέγεται για να παω αυριο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος απο θεσσαλονικη να μου στειλει που ειναι αυτο το σερβις στα σφαγεία και πως λέγεται για να παω αυριο

 

Volte-Tel λέγεται. Με τι θα πας? Αν πας με αμάξι, θα πας από το ρεύμα που πας για τα σφαγεία. Θα στρίψεις δεξιά στο στενό πριν τη Βίλκα. Όλο ευθεία όπως πάει ο δρόμος, μετά πάλι δεξιά. Στα 50 μέτρα στο αριστερό σου χέρι είναι.

Edited by saxoman85
Link to comment
Share on other sites

Volte-Tel λέγεται. Με τι θα πας? Αν πας με αμάξι, θα πας από το ρεύμα που πας για τα σφαγεία. Θα στρίψεις δεξιά στο στενό πριν τη Βίλκα. Όλο ευθεία όπως πάει ο δρόμος, μετά πάλι δεξιά. Στα 50 μέτρα στο αριστερό σου χέρι είναι.

 

καταλαβα δικε μου ευχαριστω ναι με αμαξι θα παω αλλα πο δυτικα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

LG V10 αν θες μεγάλη οθόνη ή LG G5 αν θες μικρότερη οθόνη. Και τα 2 όχι ισάξια αλλά πολύ καλύτερα κινητά... και κυρίως απροβλημάτιστα :)

 

Να σου πω, φοβάμαι να ξαναπάω σε lg για την ώρα....

 

Κρίμα γιατί αυτή την στιγμή που κοιτάζω χαρακτηριστικά απο άλλα κινητά βλέπω οτι το g4 μετράει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα δικε μου ευχαριστω ναι με αμαξι θα παω αλλα πο δυτικα

 

Τίποτα. Εύκολα θα το βρεις. Μπορείς να διπλοπαρκάρεις και από έξω.. Έχει άπλα! :)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, φοβάμαι να ξαναπάω σε lg για την ώρα....

 

Κρίμα γιατί αυτή την στιγμή που κοιτάζω χαρακτηριστικά απο άλλα κινητά βλέπω οτι το g4 μετράει ακόμα.

 

και τα 2 τηλεφωνα που αναφερατε ειναι καινουρια αν θυμαστε καλα και μεις τα μπουτλουπ τα παθαμε πολυ αργοτερα μετα τον ιανουριο σας το λεω γιατι εγω τοτε το πηρα και ποιο πριν δεν υπηρχε θεμα επομενος δεν ξερει κανεις τι θα γινει στο μελλον μακρυα απο lg

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο LG , οπως το ειπε ο KIRIS. Και απο G5, και απο V10 και απο ολα. Εδω φιλαρακι πηγε πηρε LG L9 II προ 2.5 ετων , και του επαθε bootloop, στα καλα καθουμενα , και εκτος εγγυησης... Κινητα με ημ/νια ληξης πλεον η LG, και φυσικα , δε λεμε να το κρατας 10 χρονια, αλλα οχι να σε κρεμαει και στα 1-2 χρονια. Δεν αλλαζουμε ολοι κινητα σα τα πουκαμισα...

(Εννοειται πως δε συμβαινει σε ολες τις συσκευες αυτο, αλλα οταν μιλαμε για LG , πρεπει να φυλασσομαστε λιγακι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο LG , οπως το ειπε ο KIRIS. Και απο G5, και απο V10 και απο ολα. Εδω φιλαρακι πηγε πηρε LG L9 II προ 2.5 ετων , και του επαθε bootloop, στα καλα καθουμενα , και εκτος εγγυησης... Κινητα με ημ/νια ληξης πλεον η LG, και φυσικα , δε λεμε να το κρατας 10 χρονια, αλλα οχι να σε κρεμαει και στα 1-2 χρονια. Δεν αλλαζουμε ολοι κινητα σα τα πουκαμισα...

(Εννοειται πως δε συμβαινει σε ολες τις συσκευες αυτο, αλλα οταν μιλαμε για LG , πρεπει να φυλασσομαστε λιγακι :lol:

 

καλημερα!!να τωρα θα παω το l9 ii του φιλου στο σερβιες μετα απο 15μηνες bootloop!!τι να λεμε..το ολο θεμα ειναι οτι σαν εταιρια την εχουν γραμμενη ολοι εχει γινει τετοια ζημια σε τοσο κοσμο και αν κανεις μια γυρα στο διαδυκτιο στα site της τεχνολογιας ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ εχουν 10 αρθρα για τα s7 που γιναν μολοτοφ και για μας ΚΙΧ πουθενα...απλα και μονο γιατι στο android κουμαντο κανει η samsung εσυ δεν υπαρχεις!ποιο πολλα αρθρα βρισκεις μεχρι και για τις κινεζιες red mi,one plus,meizu χιλιες φορες τετοιο την επομενη φορα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και τι μπορούμε να πάρουμε ισάξιο χωρίς να σκάσουμε πάνω απο 400€?

 

S6 καλύτερο σε όλα και στην κάμερα λόγω καλύτερου φοκους

Link to comment
Share on other sites

S6 καλύτερο σε όλα και στην κάμερα λόγω καλύτερου φοκους

 

Κάμερα περίπου τα ίδια είναι. Αλλού κερδίζει το gt, αλλού το s6.

 

Έχω συνηθίσει στις 5.5" και οτιδήποτε μικρότερο μου φαίνεται πισωγύρισμα.

 

 

Στα 400€ περίπου δεν βλέπω κάτι ισάξιο με 3giga ram και 5.5".

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!να τωρα θα παω το l9 ii του φιλου στο σερβιες μετα απο 15μηνες bootloop!!τι να λεμε..το ολο θεμα ειναι οτι σαν εταιρια την εχουν γραμμενη ολοι εχει γινει τετοια ζημια σε τοσο κοσμο και αν κανεις μια γυρα στο διαδυκτιο στα site της τεχνολογιας ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ εχουν 10 αρθρα για τα s7 που γιναν μολοτοφ και για μας ΚΙΧ πουθενα...απλα και μονο γιατι στο android κουμαντο κανει η samsung εσυ δεν υπαρχεις!ποιο πολλα αρθρα βρισκεις μεχρι και για τις κινεζιες red mi,one plus,meizu χιλιες φορες τετοιο την επομενη φορα

 

Ο φιλος μου στα σκουπιδια το κινητο, θα παρει s7 edge. Πραγματικα , μετα απο αυτα που βλεπω, ειμαι σε αναμονη :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα περίπου τα ίδια είναι. Αλλού κερδίζει το gt, αλλού το s6.

 

Έχω συνηθίσει στις 5.5" και οτιδήποτε μικρότερο μου φαίνεται πισωγύρισμα.

 

 

Στα 400€ περίπου δεν βλέπω κάτι ισάξιο με 3giga ram και 5.5".

 

Το Nexus 6P? (με τους όποιους περιορισμούς - sd card / ραδιο / ir)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και το mate s κοιτάζω.

 

Είχα παλιότερα galaxy nexus και μου έλειπε το Ραδιόφωνο, sd.Μόλις σταμάτησε και η αναβάθμιση άρχισαν τα τρελά κολλήματα.

 

Πόσο κοστίζει η μητρική, πλακέτα που αλλάζουν να την αγοράσεις?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, βλέπω το G4 και μου φαίνεται να καλύπτει όλα όσα θέλω από ένα κινητό.

 

Ωστόσο διαβάζω εδώ μέσα για το Bootloop και με προβληματίζει. Τελικά το κινητό αξίζει; επίσης είναι σίγουρο ότι θα πάθει bootloop ή απλά τυχαίνει και οι περισσότεροι γράφουν το πρόβλημα τους εδω μέσα (όπως ειναι φυσιολογικό)?

 

Προφανώς και κανείς δε μπορεί να σε διαβεβαιώσει ότι θα πέσει σε bootloop (όπως είδα για πολλοστή φορά να λέγεται) όπως δε μπορεί να σε διαβεβαιώσει ότι δεν θα πέσει. Προσπαθώ να δείξω κατανόηση προς όσους την έχουν πατήσει, αλλά εδώ και αρκετό καιρό το θέμα έχει καταντήσει χώρος γκρίνιας.

Εάν το αποφασίσεις, οι πιθανότητες είναι σίγουρα υπέρ σου, μια και το ποσοστό των προβληματικών συσκευών παραμένει μικρό, αν και μεγαλύτερο από ότι μας είχε συνηθίσει στο παρελθόν η LG.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και κανείς δε μπορεί να σε διαβεβαιώσει ότι θα πέσει σε bootloop (όπως είδα για πολλοστή φορά να λέγεται) όπως δε μπορεί να σε διαβεβαιώσει ότι δεν θα πέσει. Προσπαθώ να δείξω κατανόηση προς όσους την έχουν πατήσει, αλλά εδώ και αρκετό καιρό το θέμα έχει καταντήσει χώρος γκρίνιας.

Εάν το αποφασίσεις, οι πιθανότητες είναι σίγουρα υπέρ σου, μια και το ποσοστό των προβληματικών συσκευών παραμένει μικρό, αν και μεγαλύτερο από ότι μας είχε συνηθίσει στο παρελθόν η LG.

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχααχ εισαι οφτοπικ φιλε αντε μας κουρασες....το ποσοσοτο λεει ειναι μικρο αχχαχααχχαχχααχ οι πιθανοτητες ειναι υπερ σου αν θες δινω το δικο μου αδερφε δεν εχει ουτε γρατζουνια δινω θηκες δινω τζαμακια νιλλκιν δινω 2 φορτιστες 2 ακουστικα και μπολικη εγγύηση να την εχεις να την γουσταρεις!!ειστε κανα 2 εδω μεσα που πραγματικα εξοργίζεται και τον ποιο ηρεμο ανθρωπο και θα επρεπε να ντρεπεστε που παρακινειται εναν αδαή να παρει μια προβληματικη συσκευη ανα τον κοσμο.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέθανε και της lek88, δεν υπάρχει σωτηρία. :cry:

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και κανείς δε μπορεί να σε διαβεβαιώσει ότι θα πέσει σε bootloop (όπως είδα για πολλοστή φορά να λέγεται) όπως δε μπορεί να σε διαβεβαιώσει ότι δεν θα πέσει. Προσπαθώ να δείξω κατανόηση προς όσους την έχουν πατήσει, αλλά εδώ και αρκετό καιρό το θέμα έχει καταντήσει χώρος γκρίνιας.

Εάν το αποφασίσεις, οι πιθανότητες είναι σίγουρα υπέρ σου, μια και το ποσοστό των προβληματικών συσκευών παραμένει μικρό, αν και μεγαλύτερο από ότι μας είχε συνηθίσει στο παρελθόν η LG.

 

Αδερφε, ιδια προτροπη θα υπηρχε απο μερους σου, αν ειχες πεσει ο ιδιος "θυμα" ;

Το ποσοστο ειναι πολυ υψηλο, και δεν καθοριζεται μονο απο τα φορουμ (ελληνικα και μη). Ειναι ενα καρο κοσμος εκει εξω που δε γραφει καν για τα bootloop στα φορουμ.

Εχω φιλο που στις διακοπες του , πεθανε το κινητο. Ειναι γνώστης του πραγματος, και παρολα αυτα, δε γραφει στα φορουμ ή θα το κανει σπανια. Σιγουρα δε γραφει σε αυτο εδω. Πολλοι ειναι ετσι , και ακομη περισσοτεροι αυτοι που δεν γνωριζουν καν την υπαρξη τους, συνεπως ειναι λιγο "αστοχο" να θεωρεις γκρινιαρηδες ολους αυτους που πραγματικα εχουν αγανακτησει με την εταιρεια, απλα και μονο επειδη εσυ δεν την εχεις παθει τη ζημια.

Ουτε εγω την εχω παθει. Παρολα αυτα μπορεις να με λες "γκρινιαρη". Το θεμα ειναι οτι το προβλημα ειναι πολυ σοβαροτερο απ'οσο φαινοταν πριν κανα 6μηνο , που και εγω, τα ιδια με εσενα ελεγα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέθανε και της lek88, δεν υπάρχει σωτηρία. :cry:

 

Αντικατασταθηκε αμέσως με άλλο... Δεν είχα την όρεξη και την υπομονή να μου το κρατήσουν ένα μηνα στο σέρβις και να το πάρω πίσω σαν να μην έγινε τίποτα. Πλέον εμπιστοσύνη μηδέν στο τηλέφωνο αυτό! Άσε που μου είπαν από LG ότι δεν έχουν καθόλου ανταλλακτικά τώρα και θα χρειαστεί να μείνει γύρω στις 15 μέρες εκεί. Τους πήρα τηλέφωνο και ρώτησα. Δεν έχω προλάβει όμως να πάω Αθήνα να τους το αφήσω ακόμα. Θα το πάω εννοείτε αλλά μετά μένει στο συρτάρι κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι η procordia..χθες μου είπαν ότι έχουν πλακέτες...και σήμερα οτι θα χρειαστεί 10 εργάσιμες από τη στιγμη που θα καταγραφεί στο σύστημα τους...

Α...και μάλλον εγώ ειχα το πιο παλιό χωρις boot loop εδώ...11 μηνες παρα 4 μέρες...506 σειρά,αγορά 22-11-15...πίκρα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...